Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robyeger

    addikt

    válasz P.H. #1450 üzenetére

    Abba úgy látom egyet értünk, hogy a kutya az SRQ és L2 cache környékén van elásva. Én nem hiszem, hogy csak szoftveres akadálya lenne, hogy a magok gyorsítótárai közvetlenül kommunikáljanak, mondjuk a MOESI protokoll lenne a hibás. Szerintem egyszerűen ugyan az motiválta az AMDt, mint az Intelt, akkortájt ''hogy lehet minél gyorsabban összeilleszteni két magot''. Ennek legegyszerűbb módja, ha magok közvetlenül kommunikációját kizárjuk. pedig régen azt hittem az L1 cachek képesek gyors adatcserére a magok között, ha már az L2 lassucska :B, hiszen az AMD a magok között magórajeles kommunikációval reklámozza X2 procijait. Viszont a memória sávszél benchmárkokban szó nincs magok közötti kommunikációról, egyszerűen a két mag függetlenül egymástól hoz fel adatokat a memóriából, itt kibukik, hogy maga az L2<->mem átvitel lassabb, mint 6.4GB/sec. Én nem akarom átrajzolni a K8-as ''metszeti'' ábrákat, de ha nem az SRQ-nál van a processzor szorzó, akkor mond meg te hogy hol van??

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Új hozzászólás Aktív témák