Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitamincsiga

    tag

    válasz leviske #14122 üzenetére

    Mivel még nincs még meg az A8-7600-asom :(( , így a korában, az egyik hozzászólásomban feltett kérdésre nem tudom a választ. Mi lenne az optimális aránya a CPU/IGP-nek, illetve az FPU/CU-nak, az ezt kihasználni tudó programok java részében? /Bár valószínűleg, a tudományom tükrében ehhez a kérdéshez, kevés vagyok :B /

    Amit Tőletek sikerült leszűrni - cikkek és hozzászólások formájában - az az, hogy van grafikus motor gyártó, aki már most 32 szálig skálázhatóra fejleszti a következő generációs termékét. A PS4 majd' 2 TFlops-ot tud, de 4k-tnem. A HSA mindenkit érdekel! Az Radeon R9 280X 250W-ból hoz ki 4TFlops-ot. A Win9 sok kicsi magot, mélyen integrált DX12-öt hoz majd. Stb...

    A másik része, pedig az igények! Enyém, tiétek, bárkié. Ha 1.000$ alatt lesz egy ~50"-os, jó minőségű, 4k-s monitor(+TV), megveszed? Én tuti!
    Ehhez - ha már ott van - viszont kakaó kell, ami jelenleg nem áll rendelkezésre, de a kielégítésén a gyártók és a fejlesztők gőzerővel dolgoznak. /A tegnapi HW-t, holnap nem lehet még egyszer eladni.../

    A 8-16 szál a - HSA! - magasabb fokú APU kihasználtságoz szerintem jól jöhet. /Az Intel készül valami 8c/16t-es erőművel!/
    A 300W-os TDP osztály - AMD 5 GHz-es szörnye ~200W - még nincs, de ez is egy út. /Nekem kéne ;) /
    A 4 csatornás memóriakezelés is. Mert ez is egy szűk keresztmetszet.
    /Igen ez drága lesz... A Radeon R9 280X listaára 299$, a Radeon R9 295X2 pedig 1.499$ 3x-os teljesítmény 5x-ös ár./

    Abban egyetértünk, hogy 14 nm-ig az AMD nem fog tudni nagyot dobni! De az, mi lesz?

    [ Szerkesztve ]

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

Új hozzászólás Aktív témák