Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    Csak mert saját topicjuk még nincs.

    [link]

    Eclipse+
    ˙Intel® X58 Express chipset based
    ˙Supports Intel® Core™ i7 series processors
    ˙Supports six 3-channel DDR3-1333 memory slots
    ˙Supports four PCI-E x16 AGP slots
    ˙10 SATAII and 2 eSATAII 3Gb/s hard disk interface
    ˙Utilized Creative SB X-Fi Xtreme 8-channel audio card
    ˙Suports 2 Gb/s LAN interface

    Eclipse SLI
    ˙Intel® X58 Express chipset based
    ˙Supports Intel® Core™ i7 series processors
    ˙Supports six 3-channel DDR3-1333 memory slots
    ˙Supports three PCI-E x16 AGP slots
    ˙10 SATAII and 2 eSATAII 3Gb/s hard disk interface
    ˙Utilized Creative SB X-Fi Xtreme 8-channel audio card
    ˙Suports 2 Gb/s LAN interface

    X58 Platinum
    ˙Intel® X58 Express chipset based
    ˙Supports Intel® Core™ i7 series processors
    ˙Supports six 3-channel DDR3-1333 memory slots
    ˙Supports two PCI-E x16 AGP slots
    ˙8 SATAII and 1 eSATAII 3Gb/s hard disk interface
    ˙Utilized 8-channel audio slot
    ˙Supports 2 GbLAN interface

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

  • subaruwrc

    félisten

    válasz Achill3uS #1 üzenetére

    első MSI lap ami külsőre jónak tűnik. ahogy olvastam tuningban sem gyengus.

  • Achill3uS

    veterán

    válasz subaruwrc #2 üzenetére

    ne itelj elsore, a kulso nem minden, borzalmas biosa van, lehet csak beta van rajta még azt se tudom eldönteni de tiszta bug, sorolhatnam de keves lenne a hely ;]

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

  • Lord Dragon

    senior tag

    Hali mindenkinek! Az lenne a kérdésem qkérésem, hogy akinek MSI Eclipse alaplapja van (X58 Chipset és core i7-el) az tudna nekem segíteni annak a kérdésnek a megválaszolásában, hogy az alaplap AUTO beállítása mennyi feszkót ad a RAM-oknak? Mert azt nem írja oda a lap hogy mennyi a feszkó, csak azt hogy AUTO!
    Az Everest és s CPU-Z Vmiért nem írja ki, esetleg vmi más progi is jöhetne, ami RAM feszkót tud kiírni! :R

    Két féle RAM is van:
    1,
    2x1 GB OCZ Platinum RAM 1600 Mhz-es. (gyárilag az van ráírva hogy 1,95 V és 7,7,7,20)
    ebből 3 kit, tehát 6 GB RAM. (ez ugye még a "régebbi" fajta DDR III mivel párban árulják nem 3-as kitben és csak nagyobb feszkón üzemel hibátlanul elméletileg)

    2,
    Valamint:
    3x2 GB Mushkin Enchanted 1600 MHz (7, 8, 7, 20 és 1,65 V van megadva neki)
    ebből két kit tehát 12GB RAM. (Ez az újabb fajta ami 3-as kitben árulnak és 1,65 V-on is megy)

    A probléma tehát az, hogy eddig az OCZ-kkel volt használva a lap AUTO beállításon és arra lennék kíváncsi, hogy az mennyi feszt oszt a RAM-oknak! Egyébként Auto-n csak 1066 Mhz-en akartak menni az OCZ-k. Próbáltunk aztán sokat állítgatni, de nem jött össze úgyhogy a kevesebb szenvedés és a nagyobb biztonság érdekében lett lecserélve Mushkinra.

    Aki tud segíteni nagyon szépen kérem írjon PRIVIT, mert fontos lenne az infó! :R Előre is köszi mindenkinek! Üdv! L.D.

  • gh05t_hun

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem tudom mennyire él még a dolog, de rápróbálok.

    Szereztem nemrég egy x58 Platinumot újra. Bios update után (3.9), megette a xeon procimat (x5570), viszont belefutottam egy érdekességbe.
    Nem lehet húzni. A bclk-t elkezdem emelni, egyszerűen nem bootol. Próbáltam minden beállítást, a jól bevett szokásokat, de semmi siker.
    Zárójelben jegyzem, asus lapomban (p6tws) vígan 200as bclk val üzemel a proci ugyan ezekkel a hardverekkel. A kérdésem csak annyi lenne, hogy van e valami tiltó opció a lapon ami felett átsiklottam?
    Előre is köszi!

    s1366 gyűjtő

Új hozzászólás Aktív témák