Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz TomiLi #21 üzenetére

    Én alapon használom, tuning csak próbaképpen volt az OC Genie2 feature tesztelésére. Az gyorsan és jól működött, és 4.2Ghz-et állított be. Eddig kiválóan működik, bár annyi apró gond akadt, hogy a legújabb BETA BIOS felrakása után 2 rövid, 1 hosszú BEEP volt rendszer induláskor, de egyébként a rendszer hibátlanul működött. Visszatettem a legutolsó normál BIOS verziót a BETA helyett, azzal megszűnt.
    A lap (rendszer) alapórajelen is gyors, többek között én ezért nem látom értelmét a kihasználatlan tuningnak. Persze aki hobbi szinten űzi a tuningot az más kérdés, de én nem tartozom oda. :B
    Én a jelenlegi (XMP, 1.50V) RAM KIT-en kívül Kingston HyperX Blu-val próbáltam (non XMP, 1.65V) azzal is ment.
    Bár valószínűnek tartom, hogy neked nem ez a mérvadó, de ha gondolod alapórajeles AIDA64 memória és CPU eredményeket mutat(ha)ok.

  • szasanyi

    félisten

    válasz TomiLi #23 üzenetére

    Szívesen! :) Még talán annyit, hogy az i5 750 és P55 után többször, határozottan gyorsabbnak éreztem a rendszert, nem csak a tesztprogramok adatai alapján. Azon kívül a GD55 egy némileg egyszerűsített, és kicsit "csonka" GD65 emiatt nem vettem meg azt, a GD80 meg leginkább a 3 kártyás lehetőséggel több és drágább ami nálam lényegtelen pluszt jelentene. Ahogy néztem a teszteket úgy tűnik, hogy a GD65 jól szerepel tuningban (is), és az ~4.8-5Ghz körüli érték az általános, amellyel kapcsolatban több helyen megjegyezték, hogy inkább CPU függő a dolog, semmint alaplap.

Új hozzászólás Aktív témák