Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaklac

    csendes tag

    sziasztok! Neken MSI KT6V-lsr lapom van 1700xp tulhajtva 1900-en(200 FSB-vel),512 + 256MB Hynix,asus 9550GE.Ha van valakinek ilyen irja már meg mennyire tud játszani a memoria Fast,turbo,ultra beállirtásaival,és hogy lehet használni a D.O.T funkciót,mert nálam win közben egyszer csak resettel a gép,ha ezt kikapcsolom semmi gond!!!

  • LordX

    veterán

    válasz jaklac #1 üzenetére

    Hali!

    Nemrég szereztem egy ilyen lapot, egy NF7-S 2.0 volt előtte (meghalt..)

    Egy Palonimo proci van benne (+2x V-Data 512MB DDR400), épp most próbálgatom, de eddig a következőt látom: Majdnem 1800MHz-en tud menni a procim benne (1780? 1770?), az NF7-ben csak 1690-ig bírta stabilan.

    A Fast/turbo/ultra gőzöm sincs mire való, mert mindent be lehet állítani a DRAM időzítéseknél..

    A DOT-ot következőképp használom: A max használható FSB-nél 11-12%-al alacsonyabbra állítom be alapból a lapot, és a legnagyobbra állítom. (Asszem ''tábornok''-nak hívja). Ugyanis a DOT az FSB-t emeli.

    Azért nekem is van egy kérdésem: a CoreCenter-en kívűl ki lehet használni valahol azt a CoreCell chipet? Az a program engem megőrjít...

  • Krystal_s

    addikt

    sziasztok
    egy gyors segítséget szeretnék kérni.
    Jelenleg MSI KT6 Delta-FISR lapom van , 2db 256Mb/400Mhz-es samsung rammal (egyoldalas) szeretném
    bővíteni a ramokat 1gigára...vettem egy 512Mb/400Mhz samsung ramot (kétoldalas) amit beraktam harmadiknak és amikor lefuttatttam a memtest-et vmint még kb 4féle mem tesztelő progit hibákat írt ki.(természetesen manuális,by SPD és auto beállításokkal is teszteltem)
    Próbáltam külön a ramokat és megnéztem a dimm1-2-3-ban is.A régi 2db rammal semmi gond de az új 512-essel hibát írt külön is.Elösször arra gondoltam h nem fér meg a kétoldalas az egyoldalassal...de mivel külön sem volt ok elvittem egy üzletbe h leteszteljék,ott kiderűlt h jó a ram, átcseréltem egy egyoldalas PQI-ra ,amivel már kifagyott a memtest és a 3D mark 2005 is...
    Ennyire kényes lenne ez a lap a ramokkal?Már nem tudom melyik az a márka amivel tuti h menne...
    Jelenleg rendeltem 2db 512es Hynix-et mert az szerepel a lap weboldalán az ajánlott ramok között, viszont előre félek h az sem lesz jó?! :F
    Van vkinek tapasztalata h milyen rammal hajlandó rendesen menni ez a lap?A régi samsungokkal jó de mivel kicsik szeretném eladni...és az új samsung meg nem tetszett neki... :U
    Előre is köszi !

Új hozzászólás Aktív témák