Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonis

    csendes tag

    Sziasztok!


    Két nappal ezelőtt vettem egy MSI K8T Neo-V alaplapot, valamint hozzá új 400 wattos tápot, új procit, memóriát és videókártyát. Hazavittem, szakember otthon összeszerelte nekem, bekapcsolás után a monitoron nem jött be kép. Ki lett próbálva másik táppal, többféle memóriával, másik videókártyával és továbbra is semmi. Tegnap visszavittem az üzletbe, ott is végignézték, először semmit sem találtak, majd amikor kiszedték, mutatták, hogy kiégett a BIOS chip (körülötte enyhe égési nyomok voltak). Beraktak egy másik ugyanilyen alaplapot, és azzal persze minden OK volt. Az egyetlen probléma, hogy nekem ki kellett fizetnem annak a lapnak az árát is, merthogy nem vállanak garanciát az otthon beszerelt alaplapra, és csak akkor adják majd vissza a pénzemet, ha tőlük sikeresen visszaveszi a nagyker Pesten.

    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek hogy lehet az, hogy ugyanazokkal az alkatrészekkel, ugyanúgy összerakva az egyik alaplap kiég, a másik meg nem!?

    Másrészt ha egy alaplap kiég, akkor hogy sérülhet csupán a BIOS chip?

    Esetleg lehetséges, hogy eleve kiégve adták el nekem az üzletben, és nem vettem észre?

    A segítséget előre is köszönöm!

    Üdv.:

    István

  • BobChemistry

    őstag

    válasz martonis #1 üzenetére

    jól át...tak

    ez hülyeség, hogy csak arra vállalnak garanciát, amit Ők szerelnek be
    gyárilag hibás volt

    nem kellett volna kifizetned sztem

    Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Új hozzászólás Aktív témák