Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Harang #1664 üzenetére

    Hogyhogy 1:14? Egyszerűen 200-ra állítod a DRAM menüben (vagy valami ilyesmi, kb. 2-3 hónapja nem láttam a BIOS-t :) ), a RAM-ot, akkor a külső órajellel megegyező sebességen fog futni (ha a CPU szorzót nem változtatod).

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz Harang #1666 üzenetére

    Ja, hogy úgy. Az azt jelenti, hogy a CPU órajeléből mennyivel van leosztva a memória órajele. Ugyanis, ha esetleg nem tudnád, A64 esetén a teljesen a CPU kezeli a memóriát, ezért az órajelét is a CPU határozza meg, azaz a saját órajeléből kell leosztania a memória órajelét, ezt mondja meg a CPU-Z, hogy mennyi ez az osztó. Milyen órajelen fut a CPU? A 200 pedig DDR400-at jelent.

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz Harang #1668 üzenetére

    Ha 200-ra állítod a RAM-ot, akkor (alap külső órajel mellett, ill. egész szorzóval), a memória is 200-on (DDR400) fog futni. Ha nálad a CPU-Z 14-et ír, akkor most 166-on kell lennie. Az 1T-2T-t a BIOS-ból lehet állítani (szintén DRAM menu), de a régebbiekben nem lehetett, hanem, ha jól emlékszem, csak a legutolsó (2?) BIOS képes erre.

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz Harang #1670 üzenetére

    A ''2?'' arra vonatkozott, hogy lehet, hogy már az utolsó 2 BIOS tudja, nem csak az utolsó. :) Floppy nélkül is lehet BIOS-t frissíteni, nekem pl. van egy FAT partícióm és rajta egy Win98-DOS, onnan szoktam ilyesmit csinálni. De lehet gyártani olyan CD-t is, amely bebootol és rajta vannak a BIOS file-ok. Viszont MSI esetén van egy win-es program, amely az egészet szükségtelenné teszi, ugyanis windows alól lehet vele alaplapi BIOS-t frissíteni. Most meg nem mondom, hogy mi a neve, de ha rákeresel a google-ban a MSI K8N Neo2 sorozatra, valahol ott lesz az elsők között a MSI honlapja, azon belül is az alaplapunk oldala, ott a letöltések között meg fogod találni. ;)

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz Harang #1675 üzenetére

    Az 1T/2T-t egy memória időzítésre szokták érteni elsősorban. Mi az a 310s? BIOS akar lenni? :) Mi lassítja az indulást???
    A win alatti DOS, az csak emulált, nem teljes értékű, így a hardware-hez sem fér hozzá közvetlenül, emiatt BIOS-t innen nem fogsz tudni frissíteni.
    BootCD: google, bootcd. Vagy letöltesz egy valamilyen bootcd-t (pl. hiren's, vagy ultimate bootcd) és egyszerűen bemásolod WinISO-val, vagy UltraISO-val az image-be a BIOS fileokat, majd kiírod CD-re és bebootolsz róla.
    Külön partíció: azt egyelőre nem ajánlom neked, mert át kell méretezni a mostani partíciód, létre kell hozni egy primary, active partíciót és át kell rá másolni néhány rendszerfile-t ill. szerkeszteni kell a boot.ini-t, majd a javítókonzollal is játszani kell kicsit, bebootolva a telepítőcd-ről. :) Ha eközben rosszul csinálsz valamit, nem fogod tudni elindítani a win-edet, vagy akár a HDD-n lévő adatok is megsérülhetnek/elveszhetnek).

    The only real valuable thing is intuition.

  • Száni

    tag

    válasz Harang #1678 üzenetére

    Szeva!
    Az én gépemben is Kingmax Superram (DDR 400-as 2*512MB) van és szépen fut vele 1T 2.5 3 3 5 (gyári beáll. 2T 4 4 8) időzítéssel, 1.d mod by sideeffect BIOS-sal. CPU (3000+) 9*267MHz (így tehát már 3800+), míg a RAM-ok visszaosztva 150MHz-re (mert így járnak kb. 200MHz-en).
    Üdv G.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • brd

    nagyúr

    válasz Harang #1678 üzenetére

    A BIOS nélkül nehezen fog neked bootolni egy alaplap. :D (Basic Input Output System.)
    BootCD: itt írnak ilyesmiről: [link] Én nem írnám most le részletesen, így még sosem csináltam, mert az egyszerűbb megoldás az az, ha egy már bootolni képes CD image-jét szerkesztgetem. :) Ha valami nem érthető, kérdezz!
    Partíció: Amennyiben van floppymeghajtód, akkor egyszerűbb a dolog. :) A Sorrend: Partition Magic, a mostani átméretezése úgy, hogy a HDD elején legyen egy kis üres terület, mondjuk 10MB bőven elég erre a célra, ezért legyen 50MB :D. Majd létrehoz új primary partíció, de egyelőre ne legyen aktív és formázod FAT16-ra. Majd másold át a partícióra, vagy a telepítőCD-ről (ekkor extract is kell, vagy TotalCommanderrel másold), vagy a mostani bootpartícióról (ez az egyszerűbb, főleg, mert a boot.ini telepítéskor jön létre, vagy javítókonzolból lehet létrehozni :D ) a következő file-okat:
    ntdetect.com
    boot.ini
    ntldr
    bootfont.bin
    (ez utóbbi csak akkor, ha most ott van a régi partíción).
    Ezek rejtett file-ok, alapbeállításban nem látszódnak az intézőben. A boot.ini-ben a most bootolásra használt sor, partition(1)-ben található szám adja meg az adott HDD-n a bootolandó win partícióját, 1 a legkisebb, tehát 1 db partíció esetén ez lesz benne, ezt kell átírni 2-re, ha a 2. partíción lesz a win, a + partíció létrehozása után. De ezt nem kell feltétlen kézzel szerkesztgetned, lásd alant. Ha ez megvan, akkor aktívvá teszed a partíciót, bebootolsz egy win98, esetleg dos6.22-es (de az előbbi ajánlott, itt találsz ilyet: [link]) floppyról, majd innen kiadsz egy sys c:-t, ettől bootolható lesz az új partíció. Majd hozz létre egy file-t Notepad-del, ami a következőket tartalmazza:
    L 100 2 0 1
    N C:\BOOTSECT.DOS
    R BX
    0
    R CX
    200
    W
    Q

    Mentsd el READ.SCR névvel a floppyra, aztán bootolj a floppyról és ezt írd be:
    DEBUG <READ.SCR
    Ettől létrejön az új partíción egy bootsect.dos nevű file. Ez kell az xp bootmanagerének, hogy be tudja indítani a dos-t arról a partícióról (tulajdonképpen ez a dos-os bootsector, meglepő módon :D ). Ha ez megvan, akkor boot az xp telepítőCD-ről, majd javítókonzol, ott pedig fixboot, majd bootcfg /rebuild. Nos, ettől az XP bootolható marad(/lesz újra :DDD ), abban viszont most nem vagyok biztos, hogy a DOS(win98dos)-t is felismeri a bootcfg. Amennyiben nem, akkor hozzá kell tenni a boot.ini végéhez egy ilyet C:\=''C:''. Amit az idézőjelek közé írsz, az lesz az XP-féle bootmenüben látható. Ezután ha ezt választod a bootmenüben, kapsz egy kopasz win98dos-t, ahonnan indítható a BIOS frissítése (másold erre a partícióra a BIOS frissítő file-okat, mert az NTFS-t ugye nem tudja kezelni). Asszem semmit nem hagytam ki :DD. Elmondom mégegyszer, hogy a HDD-n lévő adatokról készíts mentést, mert elveszhet minden róla, ha valamit rosszul csinálsz (bár a Partition Magic-es átméretezésen kívül a többinek nincs visszavonhatatlan következménye).

    Jav.: a sys c: előtt a READ.SCR természetesen már rajta lehet a floppy-n, nem kell csak ezért kétszer bootolni a floppyról. :U

    [Szerkesztve]

    The only real valuable thing is intuition.

  • Harang

    tag

    válasz Harang #1681 üzenetére

    :R ...folytatás...
    A lényeg a lényeg, floppy meghajtóm nincs, ezért érdekelt alternatív megoldás.
    A leírást köszönöm, mentve van ;]
    A partitioval kapcsolatban vágom, hogy milyen gáz, ha valami bibi van közben (megesett már :O).
    Kizárásos alapon marad a CDlemez :).
    Nah, most van egy kis pihenő időm ebből a témából, mert haza gyüttem azt most csak öcsém gépérűl mügy e nyet...
    Köszönöm a billentyű-füstölő seggítséget.

  • brd

    nagyúr

    válasz Harang #1693 üzenetére

    Két gép közvetlen összekötéséhez egy ún. cross-kábel szükséges, amelyben meg vannak fordítva páronként az adatot átvivő jelek, ilyet használtál? A BIOS-ban le lehet tiltani hálókártyát, nézz be oda (Integrated Peripherals menü talán). A driver felkerült rendesen a gépre, melyik hálókártya nem látszik az eszközkezelőben, a Realtek, vagy az Nvidia?

    The only real valuable thing is intuition.

  • Száni

    tag

    válasz Harang #1722 üzenetére

    Ejha! Thx. Ehhez képest a ''szereljünk Ladát 5 kilós kalapáccsal'', sebészi beavatkozás :R . Igazság szerint így is, úgy is kell vennem egy vinyót. És ha már lúd, akkor legalább legyen SATA. Emiatt vagyok kíváncsi. Mert ha nem megy vele rendesen, akkor szerzek egy jó öreg PATA-sat.
    Üdv G.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés