Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Száni #1732 üzenetére

    Amolyan ''állleejtős'' program sebességben a CCE (MPEG2 encoder), a WinRAR, ill. TV kártya felvételkészítése (...közbeni CPU terhelés, gyakorlatilag 1GHz-en marad RMClock mellett a sebesség, nem vált feljebb), mpeg(2)/avi átkódolás, ami így hirtelen eszembe jut és használom is, máshol nem szignifikáns a különbség szerintem, pl. játékoknál egyelőre nem sokat számít, ott továbbra is a VGA az elsődleges korlát.
    Zene: itt maximum az MP3 készítés jut eszembe, mint CPU igényes feladat, de az is csak erős túlzással, sok különbség nincs (ha egyáltalán az encoder támogatja a többszálas működést), egymagossal sem sok idő egy MP3-at elkészíteni.
    Játék: nekem van egy olyen dilim, hogy ha egyszer játszok egy csúcstechnológiás gépen, akkor ne legyen már olyan, hogy akadozik pl. egy játék. Egymagos processzorral ezt nem lehet windows alatt megcsinálni. Két (vagy több) magossal viszont feljebb lehet állítani a játék taskjának a prioritását és akkor semmi sem fogja megzavarni; egy döccenés sincs a futás közben.
    A legjobb egyébként az, hogy gyakorlatilag, bármely 2 erősen CPU-függő dolgot tudsz egyszerre csinálni, mondjuk 2 tömörgetés, átkódolás, vagy ezek közben nyugodtan mehet egy játék is.
    Én azért cseréltem, mert sokat kódolok video-t, ill. tömörgetek file-okat és így majdnem 2x olyan gyorsan megy, mint egy egymagossal, a másik ok az az volt, hogy sokszor kell egy másik gépet (ill. OS-t) emulálnom/használnom, ami így zavartalanul futhat VirtualPC-ben és nyugodtan tudok dolgozni a másik maggal.
    Ha ezek neked nem lényegesek, akkor nem érdemes többmagos CPU-t használnod. :)

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák