Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muree81

    újonc

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy MS Exchange 2013 mailszerver pár, melynek a spam és egy hasonló előszűrését egy Mcafee végzi. Még csak most ismerkedek a rendszerrel. Egy dolog kellene, amit nem találok benne, ez pedig az, hogy ha a szerver elküld egy levelet, és a fogadó szerver nem veszi át a levelet, akkor kapjon a feladóm egy mailt, hogy nem sikerült kézbesíteni, és mondjuk 3 napig próbálkozik.

    Ami elértem az csak annyi (mondjuk csak outlook 2013-ból) hogy egy kézbesítési visszaigazolásnak sem nevezhető levelet kapjon a userem. Abban ugyanis csak annyi van, hogy

    "Az üzenetet sikerült kézbesíteni ezeknek a címzetteknek vagy csoportoknak, de a következő célkiszolgáló nem küldött kézbesítési visszaigazolást:"

    Régebben az Exchange 2010-ben volt ez a funkció ami nekem kell, mert emlékszem mikor ledöglött ismerős mailszervere, akkor kaptam olyan üzit,hogy:

    "az üzenetet nem sikerült továbbítani, 3 napig újrapróbálkozik a mailszerver az üzenet elküldésével"

    Valami ilyesmi. Ebből tudtam, hogy gond.van Ha tudjátok mit és hol kellene konfigolni, jelezzétek légyszives.

    Köszönöm.

    Üdv: Muree

Új hozzászólás Aktív témák