Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Mosquito-

    őstag

    válasz Mizsala #21186 üzenetére

    Szia,

    Forrás; Index fórum Varadero XL 1000
    Idézem..
    Galoscsabus;

    "Akkor röviden, mert incs időm újból megírni az egészet:Anakee III. KÚÚÚRVAJÓÓÓ!!!!! :-)))Múlt pénteken kerültek fel, pödörtünk rajtuk 3300 km-t.Köszönet Zsifinek, hogy olyan gyorsan és nagyon korrekt áron menedzselte a projektet :-))Volt autópálya, gyors hegyi út és nagyon sok szerpentin (Korzika volt a cél).A gumi sokkal jobb, mint az eddig próbált összes többi (Trail Wing, Battle Wing, Tourance 2x, Karoo, Conti Trail Attack).Tapad is, csendes is, nem csúszik, meg lehet vele állni, a profilja miatt még nem ér le a lábtartó ott, ahol a Tourance már rég köszörül.Jókat mentünk vele és a többiek nem panaszkodtak, hogy lassan vezettem volna fel őket :-)) Szóval csak bátran Anakee III.-ra! :-)))))

    No akkor újból bepötyögöm, hogy milyen szempontok szerint vélem jobbnak az Anakee III-at, a többinél. Tourance (mezei) volt 2x is rajta. Azzal csak annyi bajom van, hogy vizes úton igen vigyázni kell vele, főleg ha már túl van élete derekán.Valamilyen okból elkezd nagyon drasztikusan csökkenni a tapadás, amint a mintázat mélysége lefeleződik. vagy "öregszik" a gumi, vagy a felszín alatt más keverék van.....a rosseb se tudja. De az 100%, hogy amilyen tempót a Glocknerről É-i irányban lefelé toltunk vele új korában (szakadó esőben sokkolva két olasz sportmotorost, akik nem értették, hogy az a nagy bálna mit lohol állandóan a nyomukban, pedig szedték ők is a lábukat rendesen :-) ), az 6-7000 km után tutira öngyilkosság lenne velük.Karoo kilóg a sorból, csak egy átmeneti hóbort volt, egy télen át terepezgettem vele, aztán rá is jöttem, hogy a Vara nem erre való :-) Egy Tiszaparti találkozóra elmentem rajtuk, autópályán 150 felett olyan hangjuk volt, mint egy Mi8-as helikópáternak, az autósok tekergették is a nyakukat :-))))Trail Wing: ugye ezzel gurult ki a szallonból. Ez aztán igazi bakelit gumi, se szaga, se bűze, egyetlen erénye, hogy van és tartós. Biztosan vannak akik egy életet elgurigáznak rajtuk, de én egy kicsivel többre is szoktam vágyni. Hideg úton halál, vizes úton halál, szerpentinen halál.....hozzá téve, hogy mi általában ketten megyünk és sok csomaggal. Néha messze a papírforma szerinti határérték felett, ezért a tapasztalataim java része is ilyen körülmények között született. De azt nem gondolnám, hogy a gyári gumi bármiben is maradandót tud nyújtani. Legfeljebb annak, aki még nem próbált mást :-))A Battle Wing kényszerpályaként jött (nagy túra előtt kiköltekeztem és ezt adták nagyon olcsón). Nem volt rossz, .....de jó sem. Kissé bizonytalan volt a futása terhelés alatt, akár milyen keményre is fújtam. De úgy meg a tapadása ment a levesbe, főleg elől. Vizes úton jobb volt mint a gyári elődje, de elég sokat csúszkált. A leg durvább az volt, amikor az Alpok egyik jóféle motoros paradicsomában (B69) GCs úgy ment el mellettünk kanyarban a K60-on, mintha egy tócsát került volna, miközben feleség már igen csak sérelmezte, hogy minden kanyarban csúszik a motor hátulja és "nem lesz ennek jó vége" :-)))A Conti Trail Attack egy szimpatikus guminak indult, de hamar kiadta a gyengéjét. Szárazon rendszeresen elforgott élesebb kanyarokból kifelé jövet, főleg hegymenetben, amikor oda raktam neki a gázt. Nem volt vészes, de nem élveztem a dolgot. Nagyon instabil volt, habár közel sem annyira, mint a túra-sport gumik a Contitól, amik egyáltalán nem tudják elviselni a nagy terhelést és rogyadoznak a kanyarban a motor tömege alatt. Ami még nagyon ótvar volt benne, az a fűrészfogas kopás. Életének utolsó 2000 km-ében jobban rázott, mint a Karoo, pedig az sem volt piskóta a témában :-). Ami (számomra) hibákat felsoroltam a fenti gumiknál, abból az új Anakee-nél semmit sem tapasztaltam. Vajsimán fut, nagyon tapad, nem csavarog, nem rogyadozik és nem csúszkál. Fékezni is nagyon pontosan lehet vele, régen éreztem már ilyen bizalmat egy gumi iránt.De persze 3300 km még nem a világ, de a kezdetek több, mint bíztatóak. "

    Én is majd ezt a gummát teszem fel a Varára.

    Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Új hozzászólás Aktív témák