Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • mobilizmo

    Topikgazda

    Első

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

  • mobilizmo

    Topikgazda

    Forrás twrp
    Ebben látható, hogy alapból mindegyik típushoz jó a TWRP, de van egy bejegyzés ami szerint a 2017.07.07-es firmware-el szállított HI10 Pro-kkal nem működik. Lásd itt.

    Előfeltétel:
    -működő ADB
    -TWRP image fájl
    -Driver
    Csináltam egy Drive-ot a Hi10Pro-nak, a fenti linkekről letölthetőek a fájlok.
    ADB-t telepíteni kell, alapból c:\ alá teszi, teljesen jó ott, a többi fájlt is másoljuk be ide. Nyilván a drivert is telepíteni kell.

    FIGYELEM! A bootloader unlock jellemzően törölni szokta a /data partíciót, ezért menteni kell (ha van mit), de ennél elvileg nem (ki is írja), én sem tapasztaltam. Persze ha valakinek fontos dolgai vannak rajta az azért mindenképpen mentsen.

    -Ha a tableten még nincs engedélyezve az USB hibakeresés / USB debugging akkor most tegyük meg (egyébként sem árt ha mindig be van kapcsolva) itt:
    Fejlesztői lehetőségek / Developer options -> USB hibakeresés / USB debugging
    -Kezdjük is el használni. Ha még nincs, a kábellel dugjuk össze a tabletet a PC-vel, nem ártana ha windows felismerné az eszközt. Ha még nincs fent a driver telepítsük (lásd Drive)
    -Konzol parancsokban nem vagyok erős, ezért én úgy használom az ADB-t, hogy Total Commander-ben belépek a c:\ADB mappába, majd lent a TC parancssorában cmd <ENTER>, így konzolba rögtön a c:\ADB-ben vagyunk
    Ezután a konzolban fogunk ügyködni.

    -Nézzük meg az ADB látja-e a tabletet: adb devices <ENTER>, valami ilyen jön vissza:
    c:\adb>adb devices
    List of devices attached
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *
    0123456789ABCDEF device

    Ha először csinálod, akkor a tableten még fel kell jönni egy engedélyező ablaknak, amit jóvá kell hagyni. A 0123456789ABCDEF érelemszerűen a saját tableted azonosítóját jelenti.
    -Ha előző rendben van lépjünk fastboot módba: adb reboot bootloader <ENTER>, tableten ilyenkor android eltűnik, előjön a rendszerválasztó bootmenü, persze androidba kell lépnünk, ezután jön a fastboot mód.
    -Ellenőrizzük ezt is:
    c:\adb>fastboot devices
    0123456789ABCDEF fastboot

    FIGYELEM! Az unlock jellemzően törölni szokta a /data partíciót, ezért menteni kell (ha van mit), de ennél elvileg nem (ki is írja), én sem tapasztaltam. Persze ha valakinek fontos dolgai vannak rajta az azért mentsen mielőtt továbblépne.

    -Jöhet az unlock: fastboot oem unlock <ENTER>
    c:\adb>fastboot oem unlock
    ...
    (bootloader) Unlock protection is set
    (bootloader) Unlocking anyway since this is not a User build
    OKAY [ 0.061s]
    finished. total time: 0.062s

    -Telepítsük a TWRP-t: fastboot flash recovery recovery-twrp3020-cht_cr_mrd_w-Hi10Pro.img <ENTER>
    c:\adb>fastboot flash recovery recovery-twrp3020-cht_cr_mrd_w-Hi10Pro.img
    target reported max download size of 268435456 bytes
    sending 'recovery' (13984 KB)...
    OKAY [ 0.588s]
    writing 'recovery'...
    OKAY [ 0.330s]
    finished. total time: 0.922s

    -Lépjünk be az új recovery-nkbe: vagy most boot menüben (hanyatt fekvő nyitott hasú android) lévén a Vol+ Vol- gombokkal navigáljunk a Recovery lehetőségre és nyomjuk meg a Power gombot. Egyébként
    ADB-ből a következő módon lehet:
    c:\adb>fastboot reboot-bootloader
    rebooting into bootloader...
    OKAY [ 0.067s]
    finished. total time: 0.069s

    [ Szerkesztve ]

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

  • mobilizmo

    Topikgazda

    -Onnan folytatjuk, hogy bent vagyunk a TWRP-ben

    Rögtön állítsuk magyarra a nyelvet. <Select Language> Itt első alkalommal jön egy üzenet, hogy a TWRP default módban érintetlenül hagyja a /system partíciót.
    Saját döntés kérdése a választás, szerintem erre a tabletre nem várható gyári frissítés, emiatt nincs értelme csak olvasható módban maradni.
    TWRP-ben legelőször mentsük le meglévő rendszerünket. Ehhez szükségünk lesz egy sd kártyára, majd <Biztonsági mentés> -> ki kell választani a menteni kívánt partíciókat,
    szerintem csak az /Adat partíciót érdemes, a /Rendszer-t vissza tudjuk állítani a gyári flashtool-al. <Válasszon tárolót> -> Mikro SD-kártya, majd ->
    <Csúsztasson a biztonsági mentéshez> Egyébként ezt hívják nandroid backupnak.

    Ha megvan a mentés az első flash-ünk mielőtt bármit módosítanánk a /Rendszer partíción a dm-verity-check legyen.
    Flash-hez használjuk a TWRP sideload opcióját.
    <Haladó> -> <ADB Sideload>

    Ellenőrizzük sikerült-e belépni ebbe a módba: adb devices <ENTER>
    c:\adb>adb devices
    List of devices attached
    0123456789ABCDEF sideload

    Ezután: adb sideload hi10pro-disable-dmverity-Android-20161102.zip <ENTER>
    c:\adb>adb sideload hi10pro-disable-dmverity-Android-20161102.zip
    Total xfer: 1.06x

    Most jön a wipe, enélkül a gyárira nem megy fel a custom, tehát most mindent, tényleg mindent törlünk a tabletünkről (ezt most én nem csinálom meg).

    <Törlés> -> <Speciális törlés> Rendszer és
    <Törlés> -> <Adatok formázása>

    Ha megcsinálta egyet visszalépünk és <Adatok formázása>

    Most van egy üres gépünk.
    De semmi gond, ahogy már megismertük, az ADB sideload-al toljuk fel a LineAge OS-t: adb sideload lineage-13.0-20171020-UNOFFICIAL-KonstaKANG-chuwi_vi10plus.zip <ENTER>. Ha ez felment (ez nagyobb fájl, nyilván hosszabb ideig tart) még két dolog kell feltétlenül. Egyrészt mint a fájl nevéből is kiderül az alap firmware a V10 Plus-ra készült, tehát kell egy kisebb patch ami a készülék hardver verziók különbségeit lerendezi a ROM-ban. Töltsük le a készülékünknek megfelelő verziót innen.
    Ha megvan a fájl, ADB sideload-al telepítjük: adb sideload lineage-13.0-20171020-chuwi_vi10plus-Hi10Pro.zip <ENTER>.
    Végére maradt a gapps telepítés. Alapból nincs semmilyen google támogatás a ROM-ban, ezért ha szeretnénk (persze, hogy szeretnénk, enélkül nem lesz Play áruházunk, gmail, google naptár, fotók és még sok más) telepítenünk kell azt.
    Töltsük le a Drive-ról: gapps, majd telepítjük: adb sideload open_gapps-x86-6.0-pico-20180121.zip <ENTER>.
    Újraindítás előtt még csináljunk egy Wipe cache / Dalvik cache-t és lehet újra indítani.
    Az első alkalommal nyilván hosszabb ideig fog tartani míg elindul a LineAge OS.

    [ Szerkesztve ]

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

  • mobilizmo

    Topikgazda

    És akkor ha minden kötél szakad a gyári android rendszer újratelepítése.
    Forrás szerint ez a leírás alkalmazható minden z8300-as Cherry trail tabletre. Na most nem hiszem, hogy a z8350-sek különböznének.

    This method is for all Cherry Trail Z8300 tablets, such as Hi8pro (Dual Boot version), Hi10, Hi12,HiBook, Vi8 plus, vi10 ultimate,etc.

    Ami kell hozzá:
    - Intel flashtool
    - gyári ROM
    - driver

    Ha még a driver nincs fent, akkor kezd azzal. Ha az megvan akkor jöhet a Platform Flash Tool telepítése. Nem igazán bonyolult, néhány klikk és fent van. Töltsd le a gyári ROM-ot és tömörítsd ki egy mappába.
    Ezek után a folyamat is baromi egyszerű:
    -elindítod a Platform Flash Tool-t, így néz ki

    A <Browse>-al kitallózod azt a mappát ahova a gyári ROM-ot kifejtetted, a két lehetőségből kiválasztod a flash-no-erase-all.json fájlt, majd <Megnyitás>. Itt egy kis megjegyzést kell tennem. Az eredeti a Chuwi oldaláról letöltött zip fájlban nem volt benne a flash-no-erase-all.json fájl, csak a másik flash.json. Viszont a leírásban benne van, hogy ha ezt használjuk akkor a flash törli a telepített windows-t és azt újra kell rakni. Én ezt szerettem volna elkerülni, mivel a windows-ommal nem volt semmi probléma. Ezért megkerestem a topikban általam már megemlített Chuwi szervizes ismerőst és ő volt szíves elküldeni az általa használt fájlt. Ezt már én is teszteltem és jelentem hibátlanul működött, a windows-nak semmi baja nem lett.

    Fontos! A configuration lenyíló menüben válasszuk ki a recover lehetőséget.

    Ezután a tablettel lépjünk be a DNX fastboot módba. Legegyszerűbb, ha kikapcsolt állapotban egyszerre lenyomjuk a Vol+ és Vol- gombokat majd a Power-t is és benyomva tartjuk amíg a képernyőn fel nem tűnik a Chuwi logó. Nem sokára fölötte megjelenik apró sárga betűkkel a DNX FASTBOOT MODE... felirat is. Most kössük össze a Type-C-s kábellel a PC-t és a tabletet és néhány másodperc múlva a flash tool így néz ki:

    A lényeg, látszik a connected, eszköz, port zölddel és kékre vált a <Start to flash>.
    Nem kell előzőleg foglalkoznunk a partíciókkal, nem kell wipe. Platform Flash Tool mindent töröl, újradefiniálja a partíciókat, így ha volt például TWRP-nk, az is eltűnik és ismét gyári recovery-nk lesz.
    Egy szóval, hadd menjen <Start to flash> és itt a videó, eddig tart a maga a flash.

    Forrás

    [ Szerkesztve ]

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Aktív témák