Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
#79335424
törölt tag
válasz
SanyiSay
#4435
üzenetére
Nem nagyon értem a működését. Hogyhogy nem kapcsol be, ha áram alá helyezed? Akkor mitől kapcsol be? A kikapcsolást nem tudod kierőszakolni? Én Robottal csináltam három parancsot, ami három shellparancsot futtat le.
reboot -p ,vagyis kikapcsolás
reboot
reboot recovery
A három parancsot beraktam egy parancscsoportba, aminek csináltam egy parancsikont a főképernyőn. Ha rákattintok az ikonra, akkor feldobja a három lehetőséget. Ugyanez billentyűzetről is vezérelhető, mint ahogyan a képkimenet kapcsolása is. Amögött egy echo shellparancs van. Legalábbis én azzal kapcsoltam a képkimenetet 3066 -on.
A csatolás meg úgy megy, hogy amikor a rendszer érzékel egy eszközt, akkor először létrehoz 5 könyvtárat (ha jól emlékszem, akkor "USB_STORAGE0, 1, 2,...), majd ezekhez mountol egyetlen utasításban. Aztán elvégez egy ellenőrzést és amelyik könyvtár üres marad, azt törli. Na, ez marad el, amikor shellparanccsal leválasztod. Természetesen próbáltam rm -r paranccsal kierőszakolni a konyvtártörlést, de ezután sem csatolta újból. Szerencsére találtam alternatív megoldást, de az a Te problémádra nem gyógyír. De azért írtam, hogy talán elég a shellparancs, mert ha ugyanoda visszacsatoltatod, akkor talán a rendszerben érvényes marad az eredeti csatolás és megjelenik a meghajtó könyvtárszerkezete egy fájlkezelőben.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Veszélyben vannak az adataid? Gond van a WD népszerű HDD-ivel
- Path of Exile (ARPG)
- Linux kezdőknek
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- OLED monitor topic
- Gyúrósok ide!
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


