Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cSuwwi

    aktív tag

    válasz oba #4028 üzenetére

    Nyilván drágább lesz itthon, nagyon sok a járulékos költség, és meg is kéne élni valamiből.
    Nem vagyok kereskedő, de tudok egy kvázi életszagú példát hozni:

    Teszem azt kereskedő vagyok, látok ebben üzletet, de kicsiben nyomom. Megnézem mi a trend, rendelek 10 db 808B-t mondjuk e-bayről egy megbízható tagtól. Kedvezménnyel legyen mondjuk 50$ darabja. Ez 500$ eddig. Mivel jó is lenne ha ideérne, és emberi időben, ezért fedex/ups játszik, az pár 10$. Nem EU-ból jön, ezért megfogják a vámon. Ha elhiszik amit a dobozra írtak szerencséd van és kevesebb lesz, ha nem akkor kifizeted az áfát + vámot (27% + pár 10$, de ez értéktől függ). Ott tartunk hogy megkaptad a dobozt és máris ~800$ környékén jársz.
    Jó esetben webshopon értékesítesz (nem kell alkalmazottat fizetned), és imádkozol hogy el is menjen minden, mielőtt lecseng a téma (itt ugye naponta jelennek meg jobb boxok). 1 év garanciát köteles vagy vállalni. 10e Ft felett mondjuk hogy bevett szokás ingyen küldeni a terméket, ez is ~500 pénz kiadás neked (mezítlábas postai küldéssel, amit talán nem nyúlnak le, futárral min. 1000 köztársasági váltó). Fizeted magad után a járulékokat, KATA-val csak 50k havonta, de az igen fapados (cégénél ráadásul nem is érdemes, csak egyéni vállalkozóknak), akkor meg ~100k, és még élni is kéne valamiből.
    Min. 30% haszonkulcs kell, hogy egyáltalán nullára kijöjj, és még ott a kockázat hogy a nyakadon marad.
    Veszélyes dolgok ezek :U
    És még amit kihagytam...

    Nem mondom kell egy kis bátorság ilyenből megélni, én nem tudnám csinálni, túl kiszámíthatatlan helyi árukészlettel bűvészkedni. Az más tészta ha rendelésre megrendeled külföldről, akkor nem marad rajtad semmi, kisebb a kockázat, az csak pár nappal dobja meg, de aki kicsit is ért a nethez és van bankkártyája, inkább elintézi magának.

Új hozzászólás Aktív témák