Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sennalacy

    aktív tag

    válasz #79335424 #2087 üzenetére

    Megpróbálom jól érteni a kérdést.. úgy érted mi a más ha android játékot próbálok indítani PC-n? Mert pc játékoknál alapvetően a billentyűzet és egér használata alap, FPS játékokhoz nincs is jobb megoldás, az egérrel nézelődsz a gombokkal meg mész előre-hátra, jobbra-balra...stb. Vannak kontrollereket felismerő , sőt arra írt un. "konzolportok", amik nyilván támogatnák ezt az irányítási formát is, de én nem is próbáltam. Az autós játékokhoz van külön kormányom, ami oda szintén ideális, force-feedback effekt, pedálok..stb.
    Androidos játékot pc-n nem próbáltam meg futtatni, gyakorlatilag szerintem hasonlóan hiábavaló próbálkozás lenne az esetek többségében. Cut the ropes-ot tudok játszani a kütyün ami többé kevésbé működik, de oda sem ideális az egér. Belefutottam olyan pályába amit nem tudtam emiatt megcsinálni, igaz elég sokáig tartott. :) Xbox kontrollerrel sem hiszem, hogy jobb lenne a helyzet ilyen esetben, mert nem tudod elég gyorsan áthúzni a képernyőn, és megfelelően pozicionálni időben, míg több ujjal érintve ez nem probléma.
    GTA III és társai amik konzol átiratok azok talán jók lennének kontrollerrel, de azt ugyanúgy billentyűzettel is jól lehetne irányítani, ha az app fejlesztő gondolna rá, elvégre is PC-n nagy siker volt anno. Nagy szívfájdalmam volt, hogy a minecraft-ot sem sikerül működésre bírni egér és billentyűzet módszerrel, gyakorlatilag képtelen vagyok kiütni egy block-ot is.. csak körbe-körbe tudok nézelődni, még menni sem.

    Esetleg az lenne még jó próbálkozás, de ez is csak a fix kontroll pontokkal működő játékoknál működhetne, ha valahogy a billentyűzetet megfeleltetnék rács szerűen a képernyő bizonyos pontjainak/területének, így legalább kicsit taperolva lehetne a képernyőre helyezett kontroll érzékelőket működtetni, autós játékoknál pl. a gáz-fék, vagy a jobbra-balra. Kicsit már bánom, hogy nem inkább egy tabletet vettem dupla áron.. de már mindegy. :)

    Más: Tegnap film nézéssel kapcsolatban 5.1-es hangot akartam kicsalni a kütyüből, de nem ment.. Pedig házimozi erősítőbe is dugtam és HDMI-n mehetne több csatornás jel, ha kiadná, de nem. PCM 2.0 44.1 jön csak. Találtam ezt egy fórumon, de nem értem én még eléggé az androidot, hogy mit kell ezzel konkrétan csinálni(kernelbe kell pakolni, vagy külön telepíteni? ), és hogy ténylegesen segíthet-e a problémán. Film nézéshez sokat dobna, ha netán DTS hangot is ki lehetne belőle csalogatni, de legalább valami 5.1-et.

    [ Szerkesztve ]

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Új hozzászólás Aktív témák