Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PcCar

    tag

    válasz schferenc77 #4060 üzenetére

    Geekbuying tapasztalatok : [link]
    Szerintem még nézz körül picit a megfelelő tv box kiválasztása elött.
    Általad jelenleg kinézett tv boxok gyenge túlárazott, vagy a többség számára ismeretlen hardverrel/szoftverrel rendelkeznek, szoftver frissítést tekintve pedig szerintem mindegyik "zsákutca"

    Freelander AP10
    Leírást tekintve a hardver hasonlít(DualCore RK3066 cpu/Mali400 gpu, wifi/bt, 1gb ram) a többség által használt MK808B,MX1/MX2,stb. -re, csak kevesebb nand flasht kapott, mindössze 1db usb portot és Android 4.0-t. Wifi/bluetooth chip nem ismert. Van rajta fejhallgató kimenet, ami egyébként a többi boxnál is megoldható egy 300ft-os usb hangkártyával.Mindez a távirányítót leszámítva 60usd-ért.

    GV-17
    40 dolláros MK802, 1 magos A10 cpu-val, + 4gb nand flash-al, integrált kamerával, vga és spdif (2.0) kimettel, infrás "lépegetős" távirányítóval, ethernettel 90usd -ért :F

    GV-10
    RK3066 -nál gyengébb, kevésbé elterjedt cpu, 1Gb ram, 4Gb nand, Android 4.0, GPU, Wifi chip nem ismert.
    Továbbá analóg cvbs videó kimenet, 2.0 analóg és 2.0 digitális audió kimenet, 3db usb, integrált ethernet és DVB-T tuner, 100usd -ért

    Egyikhez sem találtam supportot, illetve letölthető firmware-t, de lehet csak nem voltam eléggé kitartó.
    Ezeknél az eszközöknél a support az egyik legfontosabb tényező.
    Lásd, pl MK808 mennyit feljődött szoftveresen a megjelenése óta.
    Fenti boxok, a nem túl jó ár/érték arány miatt szerintem nem fognak elterjedni.
    Kevés eladott darabszám és a mögöttük álló közösség hiánya miatt, kérdéses a firmware fejlődése a közeljövőben.

    Amennyiben nem ragaszkodsz a "minden egyben" boxokhoz, szerintem inkább MK808B(53usd) vagy MX2(60usd) + vezeték nélküli pc bill/egér, illetve RC11 vagy RC12 20usd-ért.
    Mindegyikhez csatlakoztatható : usb-lan, webkamera, usb-hub, stb..

    (szerintem)

Új hozzászólás Aktív témák