Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz Ariadne #76 üzenetére

    Szia!

    Értem mire gondolsz. A bizonyítékok elfogadása pusztán csak a bírói mérlegelésen múlik. Az IP elvezet egy konkrét számítógéphez. Ha nem nyílt helyen internetezett, hanem otthon, akkor szerintem egyértelműsíthető a tartalom miatt, hogy ő írta. (vagy mindegy hogy az ő megbízásából konkrétan más... de másnak ebből nem származik konkrét haszna, csak neki, épp ezért köthető a személyéhez)
    (de ha nyílt helyen internetezett akkor is figyelembe vehető, mert a tartalma miatt igen valószínűsíthető, hogy más nem írhatta azt az emailt -- és itt a valószínűsíthető kategória a fontos, ugyanis ellenkező bizonyításig azt elfogadhatják ha tényleg eléggé megalapozott)

    Egyébként konkrét bírósági gyakorlatot ilyen esetre nem nagyon lehet keresni, legfeljebb ha véletlenül belebotolsz egy ilyen ügybe.
    A bírók meggyőződésük alapján döntenek. Most képzeld el, hogyha tényleg megrongálják az emailban általuk megemlített vagyontárgyat, és ott van ez az üzenet, az IP cím alapján meg a saját lakása, hát szerintem nem kell sokat gondolkodni, hogy miért is, vagy kinek az érdekéből született az az üzenet.
    De mint mondtam nem találkoztam konkrét ilyen jogesettel még.

    Bár ennyi erővel azt is meg lehetne kérdőjelezni bármilyen eljárás során, hogy bármilyen email-t az adott eljárásban érintett személy írt-e vagy más, ugyanis lényegében senkit sem lehet a valóságban össze párosítani egy üzenettel sosem, hisz ez a jellegével ellentétes. Ugyanakkor az pedig biztos, hogy az eljárásban az emailokat mint bizonyítékokat fel szokták használni. Pedig mint az előző mondat is jelezte, ott sem lehet konkrétan bizonyítani azt, hogy az adott szöveget az eljárás alá vont személy gépelte-e be az emailba. :)

    Üdv:

    Beatrix.

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

Új hozzászólás Aktív témák