Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz 91.m.daniel #481 üzenetére

    Az, hogy ha valakit feljelentenek a rendőrségen azzal, hogy átvett pénzt, és nem adott megígért ellenszolgáltatást az Btk. 318 § (1) bekezdésébe ütköző szabálysértési értékre elkövetett csalás vétsége.

    Ez így igaz. Csalás, amit BIZONYÍTANI KELL. Viszont a Ptk. fogalmazza meg azt, hogy a hazai jogban kin van a bizonyítási kényszer. Ennyi erővel téged megvádolnak bármivel, és ha nem tudod az ellenkezőjét bizonyítani, akkor bűnös vagy? Van ilyen, minősített gyilkossági ügyben, illetve adóügyekben van fordított bizonyítási kényszer. No ez egyik sem.

    Van egy ideje már cégem

    Nekem 92 óta, bár nem hiszem, hogy ez számít. Egyébként látszik az óriási volumen, hiszen novembert írunk, és már a negyedik (!) számlát állítjátok ki az évben... Juteszembe a storno számlát külön számkörön illene vezetni.

    Amennyiben kiállítunk egy számlát amit nem teljesítenek, azt le kell sztornóznunk, amihez a megrendelés törlése kell.

    Hát ha KONKRÉTAN így állapodtok meg, akkor igen, de akkor magadra vess. Két alapeset van. Az egyik, hogy kiállítod a számlát, és a megrendelés alapján teljesítesz és követelsz. Ez esetben el kell küldeni a terméket és a számlát, a követelésed alapja pedig az érvényes megrendelés, a futártól visszajött kézbesítési vevény, ami lényegében teljesítési igazolás. Ha a vevő nem veszi át, vagy bármi grimbusz van, akkor arról te kapsz hivatalos iratot a futártól, az alapján stornozol, azt megküldöd a vevőnek, aki mehet a búsba. Ha átvette a terméket, akkor innentől kezdve ez egy élő követelés. A másik esetben, ha előre kérsz pénzt, akkor eleve miért számlát küldesz? Díjbekérőt, proforma számlát kell kiküldeni - erről a számviteli törvény nem ír, ez nem szigorú számadású, még csak nem is bizonylat, de -, ami jogalapot ad a vevő részére a kifizetéshez. Majd MIUTÁN az összeg beérkezett, kapja a vevő a számlát.

    Namost ehelyett te teljesítés és fizetés és minden nélkül kiállítottál egy VÉGszámlát. Mire fel?

    Fordult már elő, hogy nem vártuk el a megrendelés törlését, és később bírságot kaptam azért, mert a megrendelő bejelentette, hogy nem tettünk eleget a szállítási kötelességünknek.

    Hát ez már csak így van. A számlán nem véletlenül van ilyen, hogy kiállítás dátuma, teljesítési határidő és fizetési határidő. Láttál már olyan számlát, ahol a teljesítési határidő későbbi, mint a fizetési? Mert én még soha. Mondok mást: amikor a fizetés megelőzi a teljesítést és a fizetésről szig. számad. bizonylat azaz számla is kell, azt úgy hívják, hogy előleg/foglaló és ELŐLEGSZÁMLÁT kell kiállítani. VÉGszámlát csak a teljesítés UTÁN lehet kiállítani, az akár 0-ás is lehet, ha 100% előleget kértél. Namost azt a büntetést csak úgy tudtad összeszedni, hogy teljesítés nélkül kiállítottál egy végszámlát. Ha végszámlát állítottál ki, akkor részedről teljesítési kötelezettség FENNÁLLT. Könyveléstechnikai szempontból a storno az analitikádat rendbe teszi, de számviteli oldalról meg helytelen az eljárásod, a büntetés jogos, más kérdés, hogy szemétség.

    Szóval nem intelek le, sőt, nem is AMD-k le. :)) Nincs bajom veled, nem beszélek ellened, és mélyen egyetértünk abban, hogy a vevődnek kutya kötelessége lenne egy két soros e-mailt írni, hogy kösz, nem kell a cucc. Ha valóban úgy történt, ahogy te leírtad a történetet, akkor a vevőd még hazudik is. De a felmerült számviteli kérdésekben akkor is tévedsz. Ez nekem nem fáj, úgyhogy ha akarod, máris befejezem, de a tényeken az nem változtat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák