Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atus72

    senior tag

    válasz fabula #3383 üzenetére

    Az nettó hülyeség hogy egy firmware-t akkor lehet feltenni ha előtte már fent volt egy másik, egy dolog van amire figyelni kell hogy az eeprom előző állapota nem biztos hogy megfelel az új firmware-nek, ezt egyébként ki is írja a terminálban.
    Én tegnap tettem fel az 1.1.4-es Marlin-t (mint legújabb hivatalos release) mindenféle kavarás nélkül, illetve annyi volt hogy új bootloadert kellett telepítenem mert kevés volt a hely. Ez egy "stabil" release a Marlinből ami már az Anet-t is támogatja és nem kell a továbbiakban a Skynet-et telepíteni mert beolvad a Marlin-be (eddig is azon alapult).
    Nem tudok mit mondani hogy mi jobb vagy mi nem mert a gyár firmware az auto levelt nem támogatja így nem volt kérdéses hogy mit teszek fel helyette.
    Amőgy mivel nyilt a forrása, ha valami nem tetszik benne akkor bejelented mint bug, ha rárérsz akkor kijavítod magadnak :)

    [ Szerkesztve ]

  • kazmerr

    aktív tag

    válasz fabula #3383 üzenetére

    kicsit késve, de...
    Én nem javaslom a kihúzós módszert, könnyen olvad filament kerülhet az extruder fogaskerék környékére.
    https://youtu.be/F7geQEtyr4I?t=4m35s
    Külföldi fórumokban páran nyihogtak is emiatt hogy mennyire rosszul ez így, félig meddig jogosan, de olcsóságnak ára van... :)

    A legegyszerűbb, valamelyik kliens program használata, és abban előfűteni az extrudert, elvágni a filamentet az exruder motor előtt (a lehető legkevesebbet rajtahagyva), A kliens programmal kinyomni a még benne lévő anyagot, majd az új szálat utánadugni. A fenti videón látszódik hogy kb egyenesen kellene elvezetni a szálat ami szinte lehetetlen, de kis gyakorlással és a filament szál végének 10-15 fokos megtörésével simán teljesíthető (én is így csinálom, 10-ből 2x elsőre sikerül, egyébként max 2 perc, de nem titkolom, néha szenvedős és idegesítő...)

    A Cura nem tud most még távirányítást (a 15-ös változat mégtudott, a 2.6-ba később jön), a mattercontrol tud, a slic3r speciális változata tud, vagy x2swn, vagy printrun). De ezekben max a többiek tudnak segíteni, mert ezeket nem használom ilyen célra.

    Amiben viszont tudok segíteni és tapasztalatom is van vele az az octoprint raspberry-n. Ezzel wifi-n egy webböngészőből tudod irányítani a nyomtatót. Ha van otthon saját wifi-d (wifi router), és nem rémülsz meg egy kis informatikától, akkor érdemes belefogni. Ezek kellenek hozzá:
    Raspberry: https://www.rpibolt.hu/Raspberry-PI-3-Hivatalos-5-1V-2-5A-tapegyseg
    Ehhez kell még egy gyors sd kártya: https://www.rpibolt.hu/spl/734345/SD-kartyak
    Ezután ezt a leírást kövesd:
    https://github.com/guysoft/OctoPi
    kis videós segítség: https://youtu.be/MwsxO3ksxm4?t=3m25s

    Ha belefognál, akkor szívesen elmondom az alapokat, és ez alapján el tudod dönteni megéri-e neked a vesződséget. Ha nekivágsz, akkor pedig szívesen segítek.

Új hozzászólás Aktív témák