Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaPeter

    kezdő

    válasz fabula #45290 üzenetére

    Ok, köszi az infót. Relatív ki mit gondol hangosnak, nekem az. Próbálom garíztatni alza.
    Egyébként hol van benne a venti?

    Más: Az Ender 3 V3 SE nyomtatót lecserélném, jobbra, halkabbra, kompaktabbra stb.
    A korábbi problémámat napokig nyomoztam és megtaláltam mi a hiba, illetve több hiba is volt. A PLA-t ki kellet szárítani és a tárgyasztal közepén újra normálisak lettek a nyomatok. Ez nagy tapasztalás volt, mert tavaly majd 2 hónapig a szoba légterében volt a filament és semmi gond nem volt. Mostantól csak szárító dobozból nyomtatok.

    De a széleken nem javult a helyzet. Sok időt szántam tesztelésre és kalibrálásra (Zoffset, hőmérséklet, hűtés%, extrudálás%, sebesség csökkentés), de a szélek nem lettek jók, még az első réteg is szálasodott felszakadt a sarkokban. A baloldalon jobban.
    Korábban írtam, a tárgyasztal picit mozgott. Az Y tengelyen van 2 csúszócsapágy. A jobb oldali "nagyon" ki van kopva, szemmel is jól látni ahogy a tengelyen kotyog. A baloldali nem annyira.

    Nem tudom hogy kezdettől ilyen volt, vagy misztikus módon a leállás tárolás alatt/után lett ilyen.
    Saját tanulság: lehetőleg lineáris sínnel rendelkező nyomtató kéne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák