Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    Én tényleg nem értem, hogy mit csinál az ultimaker cura, meg a nyomtatóm.
    Ki akartam nyomtatni egy kb. téglatestet, amiben van 5 kör, meg 4 téglalap alakú lyuk. Nagyjából szimmetrikusan elhelyezve.
    Első gond a szintezés, már a szoknya sem lett jó. Beszinteztem. Megint. El is kezdte nyomtatni a formát, de nem a szélével kezdte, hanem először megcsinálta a köröket és téglalapokat, majd az egésznek a szélét. Ezt követően valamiért visszament a körökhöz és téglalapokhoz még egy adagért, aminek az lett a vége, hogy az egyik kör egy kis részét felszedte. Ezután kezdte volna a kitöltést, ahol kell. Számomra érthetetlen és logikátlan.
    Az is gond, hogy míg utazik a fej, addig is jön belőle anyag, pedig nem kéne. Valamint, hogy a már nyomtatott területen is utaztatja, így ide-oda több anyag kerül, mint kellene. Ezért is történt a baleset.
    Nem tudom, hogyan tudnám ezt kiküszöbölni.
    A retreact tesztnél csak finom pókháló szálak vannak.
    Beszereztem egy szárítót is, hátha jobb lesz, de nem lett. Kipróbáltam Polymaker Polymax-szal is, de ott is hálósodik.
    Egyszerűen nincs ötletem, hogy merre induljak el a jó beállítások felé. Nyomtatandóm lenne bőven. És csak gyűlik.
    Videókat nézegettem már. De nem jutok előrébb.
    Valakinek van valami ötlete?

Új hozzászólás Aktív témák