Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ByB

    addikt

    Creative WebCam Live! Ultra

    A doboz tartalmazza a kamerát, egy fülre akasztható headset-et, 2db cd-t és egy pár füzetkét. A kamera stabilan megáll a lábán, de mivel elég könnyű, ezért a nehezen hajló kábelezése ha nincs jól elvezetve a helyére, akkor könnyen elforgatja a kamerát. TFT-re való ráakasztása teljesen pöpec, forgathatósága és billenthetősége kiváló.
    Az installálás jogtiszta XP-re pillanatok alatt véghezvihető, egyértelmű, de a laptopomon, az indító demo hibát jelzett, ezért ott kézzel kellett elindítani a setup-ot. A hozzá adott szoftver, szerintem minden igényt kielégít, részletesen állíthatóak a kamera paraméteri. A kamera amellett, hogy messengerhez használható, alkalmazható mozgásérzékelőként, időnkénti felvételkészítéshez... magyarul babyörzőként és bolti védőkameraként is megállja a helyét amatőr szinten. Nekem sem volt még időm végigböngészni a lehetőségeket, például a manuális fókusz jelentőségét abszolút nem vágom!?
    Ami számomra fontos volt, az az msn messenger, ott pedig kiválóan teljesített! Amit fontos tudni: a fehéregyensúlyt viszonylag gyorsan korrigálja a kamera, de a képátviteli minősége és mennyisége megköveteli a jó fényviszonyokat: rossz fénynél (este egy lámpa mellett) a kép ugyan éles marad, de a gyors mozgások lekövetése egyre rosszabb lesz! Ami meg az arckövetést illeti, az csak jó fényviszonyok mellett, az arccal szemben elhelyezett kamera, lehetőleg nem fehér háttér előtt és kontrasztos fénynél működik tökéletesen! Elvileg az arc fehér foltjait követi, általában pontosan, de sok minden meg tudja zavarni... Egyszerű megoldás, ehhez hozzá kell szokni.
    A kamerával elégedett vagyok, de ha a kisker bruttó árat kellett volna kifizetnem érte, nagyon elgondolkodnék, szerintem poén céljából tökéletesen megfelel a sima WebCam Live! is (állítólag a Pro megszűnik), ahhoz is van headset, amivel együtt az msn-ben simán lehet videotelefonálni!
    Röviden ennyit, próba képeket holnap teszek fel, illetve csinálok majd erre a célra egy msn címet és akkor élőben is meg lehet nézni.

    üdv
    Bence

Új hozzászólás Aktív témák