Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bedohazi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szeretnék váltani notebookról asztali gépre. Sokat használnám naponta, legfőképpen Comsol, Matlab, Zemax,
    esetleg valamilyen CAD, szóval leginkább fizikai számolások, szimulációk, tervezés. Egyelőre nem ebből keresem a kenyerem és nem is lenne rá most annyi pénzem, hogy nagyon-nagyon brutál konfigot vegyek kimondottan erre való firepro vagy quaddro kártyával, és valószínű, hogy meg sem érné, mert későbbiekben ha ilyen munkahelyen fogok dolgozni ott lesz megfelelő gép vagy lesz nagyobb keretem rá.

    A milyen asztali gépet vegyek topicban a következő konfig született meg:

    i7-6700
    msi b150m mortar vagy asrock b150m pro4
    2x8GB ddr4 corsair lpx
    be quiet pure rock cpu cooler
    WD blue ezex 1TB
    240GB kingston fury vagy komolyabb samsung 850 pro
    corsair 200R vagy 300R
    fsp hyper m 500W vagy corsair rmx 550
    vga: itt azt mondák, hogy ha nem komoly a szint, akkor egy gtx 1050 ti 4GB jó lehet, egyébként quaddro kártya, de arról már lemondtam, ahogy fentebb is írtam.

    Azóta sokat gondolkodtam és nem tudom, hogy ezekre a célokra egyéltalán megéri-e egy gtx 1050 4 gb, vagy egy jobb rx 470 8gb, meg az i7 melett egy ilyen kártyával már kifutnék a keretből is.
    Az is kérdésem, hogy mi érné meg jobban: ez a i7 es proci (ebbe is van integrált GPU) és majd pl fél év mulva mikor lesz rá keret venni bele egy videokártyát, vagy vegyek egy i5 6600-at most és egy olcsóbb házat pl, amin annyit spórlok, hogy már most is szinte belefér egy videokártya. Szóval a kérdésem az, hogy ezekre a célokra szükséges-e egy i7 és egy jó videokértya együtt, vagy elég lesz az i7 vga nélkül egyelőre, vagy pedig legyen egy i5 és vga is?
    Köszönöm.

  • bedohazi

    aktív tag

    válasz MM #92057 üzenetére

    Köszi a megerősítést, én is erre a választásra hajlok, pár hónapig amíg gyűl pénz a vga-ra addig jó lesz az IGP is de legalább 8 szálas procim lesz.

Új hozzászólás Aktív témák