Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rendo84

    senior tag

    válasz Archanon #47040 üzenetére

    Egyszerű a helyzet.
    R9 280X és R9 290 jobb ár/érték arányú, mint a GTX 770 és 780. Olcsóbban megkapod kb ugyan azt a teljesítményt, mint a zöldeknél.
    1080p esetében ha nagyon kimaxolsz minden beállítást ultrára, akkor a 2 Gb idővel kevésnek bizonyulhat. (Már most is van egy-két játék). Persze akkor sincs nagy baj ha elfogy, de minimálisnak mondható akadás, kép elcsúszás és hasonló jelenségek előfordulhatnak, mivel elfogyott a puffer. (De nem kell ennyire túllihegni szerintem sem akkora probléma, mint azt hiszik páran).
    1440p esetében pedig a 3Gb ajánlott mindenképpen.
    Összefoglalva a GTX770 FullHD-ra tökéletes még azért egy darabig, de ár/érték arányban az R9 280X főleg 3 Gb-al, vele szemben jobban megéri.
    Nyilván vannak alkalmazások, ahol a physx miatt szebb a megjelenítés, de az AMD oldalnak is meg vannak a maga előnyei.
    Ha az ember vesz egy kb 100K-s vga-t, azért már elvárható tőle, hogy maxon vigyen mindent, legalább is ezek a felhasználók igényesek ilyen szempontból.

    [ Szerkesztve ]

  • Asbee

    veterán

    válasz Archanon #47040 üzenetére

    Lehet még jól használni 2 gigás kártyát de már most több játék van amikor nem a gpu lesz a limitáló tényező hanem a vram. Az újabb játékoknál és a tendencia azt mutatja marad is ez, egyre nagyobb felbontású textúrákat használnak. Így nem mindig elég az élsimítás levétele. Egy 770-nél már érdemes lehet emiatt 4 gigásra beruházni. Sajnos nv-nél ez egy szar helyzet. A 4 gigás 770 elég drága a 780 sem olcsó bár erős.
    Abban mutatkozik meg, hogy lesz egy hatalmas akadások a játékban, leesik az fps majd minden ok de fél perc múlva újra. BF4-ben pl gyönyörűen reprodukálható ultran néha még élsimítás nélkül is.
    Nekem ugyanez van most a 680-al. Már eddig is szívtam ezzel, fullhd-ban most megy megyek 1440p-re így sajnos mennie kell a karinak is, pedig megtartottam volna simán ha nem, 2 gigás lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák