Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    válasz kutga #96118 üzenetére

    Az én "2 centem" a témához, az elmúlt napokban sokat olvasgatva:

    Legjobb ár-érték arányban szerintem:
    - 32k körül 2GB-os RX460 (pl. GB Windforce),
    - 40k körül 2GB-os GTX1050 (pl. MSI Gaming, GB Windforce)
    - 49k körül 4GB-os GTX1050Ti (pl. szintén GB Windforce)

    A lépcsők fölfele +20-20% kb árban és teljesítményben - ha nagyobbat veszed, az jó eséllyel valamivel hosszabb távra lesz jó, illetve jobban eladható lesz x év múlva. Hogyha fontos a hang is, mindenképpen a félpasszív verziókat nézegesd.
    4GB-os RX460 annyi kb, mint a 2GB-os GTX1050, de kevésszer jön ki a +2GB előnye, 1050 erősebb.

    Ha beleolvasol/belenézel néhány tesztbe (például ez a computerbase.de-s), te is láthatod, hogy konkrét játékoknál hogyan jön elő a különbség a kártyák közt.
    (én GTX1050-et választottam végül, de sokáig vaciláltam, hogy elég lesz a 2GB-os RX460 is)

    A legfrissebb csúcsjátékok problémát okozhatnak magas beállítások mellett, de bevallásod szerint nem ez a cél - szerintem ha a pénztárcádhoz mérten választasz, nem fogsz csalódni (a proci elég kell legyen közülük a legerősebb, Ti alá is).
    De ha ráér, akkor lehet, hogy tényleg jobban jársz, ha kivársz még pár hetet (főleg ha megfontolnál használt kártyákat is, hátha feljebb váltanak az RX5xx-ökre és eladnak szinte új 460/1050-eket jobb áron).

Új hozzászólás Aktív témák