Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zunex

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni egy megmagyarázhatatlan (legalábbis általam) jelenséghez:

    Már évek óta ezzel küzdök, nem számít milyen gépem van, milyen alkatrészekkel. A probléma a következő:
    Amikor elindítok egy játékot, ami izzasztja is a gépet, akkor magas frekvenciájú hangot hallok vagy a tápomból, vagy videókártyámból. Éppen ami úgy gondolja. Most legutoljára a tápból jött, ezért kicseréltem a tápom. A hang most jelenleg a videókártyából jön. Amikor átrakom egy másik gépbe vagy a tápot, vagy a gpu-t, akkor abban a gépben nincs semmi baja. Mind a kettő megy vidáman, hangtalanul. Volt egyszer, hogy a táp folytatta a másik gépben is, de gondolom az véletlen volt. Van amikor csak a mértéke változik alkatrész cserével. Pl most egy Be quiet! system power 500W-os táp van benne és a márka nevéhez hűen csendesebben is adja ki a magas hangot.

    Ezek a videókártyáim és tápjaim voltak, amikkel kivétel nélkül produkálta valamelyik alkatrész a hangot.
    Táp lista: Corsair CX 600, Corsair CX 850, Corsair VS450, Chieftech CTG-550, Random házhoz kapott táp, Be quiet! system power 7 500W
    GPU lista: MSI 8600 GTS, Gainward 8800 GT, Asus HD 5770, Sapphire HD 6870, Gigabyte R9 280x, Sapphire R9 270x, Gigabyte GTX 960

    Jelenlegi config:
    Be quiet! system power 500W silver
    Gigabyte Windforce x2 960 gtx
    2x4gb Corsair Vengeance DDR3
    MSI H97 PC Mate
    Intel I5 4590

    Valaki tudna segíteni/találkozott már ilyennel?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák