Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz sfefe #101028 üzenetére

    Nem azt mondtam hogy nem jó, sőt nagyon is az, csak hosszabb távon ez a ki-be kapcsolgatás nem tesz jót a venti felfüggesztésnek. Ha belegondolsz hirtelen felugrik 800 rpm - re, majd leáll, utána megint 800 körülire, és így tovább. Aki nem monitorozik észre sem veszi, mert általában nem jár hanggal, de az is előfordult már hogy igen, belinkelek majd egy Palit videót, az elv ugyanaz. Ha beállítasz egy ventiprofilt ahogyan leírtam egy nagyon hűvös és csendes kártyád lesz. Hűtés szempontjából érdekes módon pont a Giga Aorus no meg persze az MSI Gaming oldotta meg a legjobban, mivel ott a Giga 54, az MSI 60 fok körül indítja be a ventiket, de nincs ki-be kapcsolgatás, és csak 40 fok körül állnak le a Gigánál és 50 fok tájékán az MSI - nél. Gyárilag ez a legjobb megoldás, így nincs köztes állapot amikor megy a ki-be kapcsolgatás. De mint írtam is jó vétel nagyon is a Gainward, csak érdemes ezt a profilt beállítani. Ne aggódj, alapon elég a 25% (alatta ugyanis ugyanúgy ki-be kapcsolnak), hangja mintha állnának, a többi már a felhasználóra van bízva. Azt is lehet egyébként hogy elmented ezt a beállítást mondjuk a kettes gombra, az egyesen meg hagyod a gyárit, így amikor játszani szeretnél mehet a kettes, ha befejezted és a kártya lehűlt 40 fok alá akkor vissza az egyest és alapon, netezés közben nem fognak bekapcsolni, azaz amíg az 54 fokot el nem érik (általában itt indulnak el a Gainwardok). Remélem tudtam segíteni, az a célom mindig :R
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák