Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss
    veterán

    Az új nagyon hozzáértő, egyébként litván haverod most írta az AVS-en, hogy a lumis-t még mindig jobbnak tartja, mint a tnm-et. A lencse, a nagy dmd...

    "A TNM utolérte, sőt bizonyos zoom- és íriszbeállítások mellett még túl is szárnyalta a régi csúcskategóriás DLP-generációt natív és ANSI kontraszt tekintetében. Ez valóban kiváló eredmény, különösen az ajánlott fogyasztói árak közötti különbséget figyelembe véve. Egy 3000 dolláros projektor, amely felveszi a versenyt egy 40 000 dolláros referenciakészülékkel? Néhány évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet fogok írni.

    Ennek ellenére a Lumisnak még mindig vannak olyan előnyei, amelyek nem a kontrasztértékekről szólnak. A kép teljesen mentes a szivárványhatástól (RBE) – soha, semmilyen körülmények között nem jelentkezik. Nincsenek szikrázó zajok (speckles) sem. A mozgásmegjelenítése egy másik szintet képvisel, még 60 Hz-en is; van benne egyfajta folyamatosság és természetesség, amit a TNM nem tud teljesen reprodukálni. A kép kifinomultnak és erőfeszítésmentesnek hat olyan módon, amit nehéz számszerűsíteni.

    Számomra azonban a legnagyobb különbség a mélységérzet. A Lumis rendelkezik a leginkább háromdimenziós képpel, amit valaha láttam – a síkok és objektumok elkülönülése olyan szintű, amilyet őszintén szólva semmilyen más projektoron vagy kijelzőn nem tapasztaltam. Ez még statikus filmplakátokon is jól látható. Nem az élességről van szó (a TNM rendkívül éles). Az a sejtésem, hogy valami a 0,95 hüvelykes DMD és a nagyméretű, prémium kategóriás optika kombinációjából fakad. Bármi is az oka, rendkívül addiktív, és ez az egyik fő oka annak, hogy a Lumist a kora ellenére is megtartottam."

    Lehet mégis van valami megfoghatatlan extra ezekben a régi nagy DMD-s 3 chipes DLP-kben? Mondjuk az ár összehasonlítás nem egészen korrekt, mert a lumis a megjelenesékor volt 36.000$ 2009-ben...

    igen, bekopiztam ide en is, de koszi hogy lefordittattad :DDD de tegnap meg nem litvan zaszlo volt a neve mellett. bar lehet akkor nem is szlovak, hanem orosz volt.

Új hozzászólás Aktív témák