Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi
    titán

    Lemértem az ANSI-kat Sony XW5000 + ALR vászon + fehér falakkal 80-as lézerrel. Egyébként 50-es lézerrel mértem korábban 50% ANSI-nál 150:1-es kontrasztot, szóval sok szerepe nincs. Teljes sötét képernyőt továbbra se méri meg a Calibrite Display Plus HL, tehát klasszikus On/Off kontrasztos értékem nincs.

    1% ANSI: 4380:1
    2% ANSI: 2988:1
    5% ANSI: 1494:1
    20% ANSI: 442:1
    50% ANSI: 153:1

  • makkmarce
    őstag

    Ez a Red Ring Lens volt a sima Titánba is különbség, ez elvileg az optika, vagyis azonos a Max és Proban, csak fényerő és lézerek száma a különbség, ettől még nem lesz sokkal jobb a kontraszt, szerintem az csak marketing.

    Itt épp Csenelestől tudom, hogy az optikának fontos a felbontása, a leírás szerint ezek jobb felbontású lencsék, mint ami az alap modellbe kerül. A másik amit írt a gyártó, hogy jobb a fényáteresztő képességük, tehát jobb lehet a kontraszt, magasabb lehet a fényerő. Hogy sokkal jobb? biztos nem, de sok kicsi sokra megy. Az élesség jobban érdekel, mint 5% kontraszt.

  • Ájvé
    veterán

    Ezek a kickstarterről vannak:
    A 30, 40, 50 laserchip. (és ezekkel arányos fényerő)
    A lensshift-et és a dupla íriszt mindegyikhez írja, tehát nem limitált.
    4 évnyi supportot ígérnek 3 évnyi garanciával

    Viszont, a FAQ-ban vannak egyéb gyöngyszemek:

    Do the three models share the same design? What are the differences?
    - TITAN Noir Max and TITAN Noir Pro feature the X-Master Red Ring Lens, identifiable by a red ring around the lens.
    - TITAN Noir features a silver ring around the lens.
    - The IMAX Enhanced logo:
    - Gold on TITAN Noir Max
    - Silver on TITAN Noir Pro and TITAN Noir

    The main differences lie in brightness, contrast, and lens performance:
    - TITAN Noir MAX: 7000 ISO Lumens, Up to 10,000:1 (Native Contrast).
    Flagship performance with the highest brightness and contrast, paired with a premium lens for top-tier image quality.
    - TITAN Noir Pro: 6000 ISO Lumens, Up to 8,000:1 (Native Contrast).
    High brightness and contrast with a high-resolution lens, delivering excellent sharpness and detail.
    - TITAN Noir (Standard): 4800 ISO Lumens, Up to 7,000:1 (Native Contrast).
    Balanced performance with a Dual Iris system, offering strong contrast, solid brightness, and a well-rounded home theater experience.

    What lens does it use?
    - TITAN Noir Max / Pro: X-Master Red Ring Lens (high-spec, high-resolution lens)
    - TITAN Noir: Standard high-quality lens

    Does it support anamorphic (lens stretch) mode?
    No dedicated anamorphic mode.
    However, lens memory allows switching between aspect ratios (e.g., 16:9 and 21:9).
    For 21:9 screen viewing, the Lens Memory function works by enlarging 16:9 content, thereby shifting the black bars typically found at the top and bottom of the image beyond the edges of the screen, allowing for an immersive viewing experience on a 21:9 display.
    This feature will be enabled via a future OTA update.

    Ez a Red Ring Lens volt a sima Titánba is különbség, ez elvileg az optika, vagyis azonos a Max és Proban, csak fényerő és lézerek száma a különbség, ettől még nem lesz sokkal jobb a kontraszt, szerintem az csak marketing.

  • Cseneles
    őstag

    ansit? lencsevel szemben? hova raktad? en nem latom viber historyt veled mar.
    en 110-et mertem talan lencsevel szemben vagy 1000 oraval koszosabban, szoval lehet. de ez minden csak nem jo. muszer pozicionalassal se szorakoztam, konkretan 1x mertem lencsevel szemben, meglattam az eredmenyt es olyan ideges lettem hogy elraktam a muszert :DD

    Már nem emlélkszem.

  • m3ss
    veterán

    Én is 120:1 amit mértem a tiédre visszanézve a viber beszélgetésünket.

    ansit? lencsevel szemben? hova raktad? en nem latom viber historyt veled mar.
    en 110-et mertem talan lencsevel szemben vagy 1000 oraval koszosabban, szoval lehet. de ez minden csak nem jo. muszer pozicionalassal se szorakoztam, konkretan 1x mertem lencsevel szemben, meglattam az eredmenyt es olyan ideges lettem hogy elraktam a muszert :DD

  • Cseneles
    őstag

    amugy litvan baratunk azt irja, hogy koppig plafonra volt neki rakva az x7900, szerinte kozepre pozicionalt lencsevel tukrozodesek kepzodnek a fenyutban es ugy csak 120-130 ansit tudott merni. szinte koppra tekert vertikalis lens shifttel meg 200-at. szerinte ez koztudott dolog. haat, hiszem ha latom ezt a nagy kulonbseget.
    mindenesetre nekem szinte maxolva volt a horizontalis lens shift, es a vertikalis is majdnem, 21:9-ben az is. csak masik iranyban...forditsatok fejre a jvcket es nem is kell mar titant venni! :DDD

    Én is 120:1 amit mértem a tiédre visszanézve a viber beszélgetésünket.

  • m3ss
    veterán

    amugy litvan baratunk azt irja, hogy koppig plafonra volt neki rakva az x7900, szerinte kozepre pozicionalt lencsevel tukrozodesek kepzodnek a fenyutban es ugy csak 120-130 ansit tudott merni. szinte koppra tekert vertikalis lens shifttel meg 200-at. szerinte ez koztudott dolog. haat, hiszem ha latom ezt a nagy kulonbseget.
    mindenesetre nekem szinte maxolva volt a horizontalis lens shift, es a vertikalis is majdnem, 21:9-ben az is. csak masik iranyban...forditsatok fejre a jvcket es nem is kell mar titant venni! :DDD

  • m3ss
    veterán

    Akkor ha meglesz a Noir várlak szeretettel demózni egy prizmás f22-vel összevetve. :D
    Én ezeknél a régebbi üvegeknél a durvább bokeht látom csak ami miatt 3D popot kiáltanak, és az is csak bizonyos körülmények között mutatós, amikor tényleg képes a karakterével hangulatot adni. Modern üvegeknél nagyon rámentek a homogén bokeh-ra, általánosságban szerintem kellemesebb, de nem mindig ez az előnyös.

    nem tudom ez mennyire egyenfuggo, hogy ki mennyire latja. most beleporgettem a cikk vegere, es csomo uveg ami nekem is eszembe jutott fel van ott sorolva. de igen, darabos a bokeh ezekkel az uvegekkel kisse, de ennek semmi koze a 3d pophoz. legalabbis nem az okozza, persze aztan lehet hogy a 3d popos uvegekre jellemzo, hogy nem kremes a bokehjuk...lehet ha elolvasnam a cikket lenne ra valami magyarazat, de olyan hosszu :DD

  • Vhiktor
    nagyúr

    A Sima c3x 4700:1 amit én mértem. A lumis és a Super lumis x2, x3 fénysűrűségre képes amiből az ON/off is profitál. Saját Sim2 fejlesztés nem benq meg hasonlók.

    Elég ha megmérsz a Sim2 D80e projektort. Igaz hogy 1chip DLP de 4500-4700:1 között teljesit ez is, vagy HT3000e szintén 5000:1 fletti. Mind saját Sim2 fejlesztés. Volt jópár darabom. Nem olvasok róluk.

    D80e nativan, minden trükk nelkul? Tehat minden dinamikus hulyeseg kikpacsolva?

  • Ijk
    félisten

    Mikrokontrasztnak ahhoz lehet köze hogy milyen minőségű lencsével mekkora nagyítást végzel. Minél kisebb a nagyítás, annál jobb a mikrokontraszt, szerintem.

    hmm lehet, nem tudom. nem vagyok ennyire kepben.

    nem altudomany pedig, engem pofanvagott az f22-nel ez. persze fotonal a bokeh miatt lehet kicsit mas okai vannak, nem tudom. itt egy cikk. meg 1 video.
    canon 50/85 1.2L, nikon 24 2.8d, 50 1.4D, 85 1.4D, canon 35 f2 regi ezek pl jo peldak erre.
    kicsit amugy ez az otvar 55 1.8 zeiss is. csak ne lenne ilyen kontraszttalan, eletlen fako szar ellenfenyben :DDD

    Akkor ha meglesz a Noir várlak szeretettel demózni egy prizmás f22-vel összevetve. :D
    Én ezeknél a régebbi üvegeknél a durvább bokeht látom csak ami miatt 3D popot kiáltanak, és az is csak bizonyos körülmények között mutatós, amikor tényleg képes a karakterével hangulatot adni. Modern üvegeknél nagyon rámentek a homogén bokeh-ra, általánosságban szerintem kellemesebb, de nem mindig ez az előnyös.

  • m3ss
    veterán

    Mikrokontrasztnak ahhoz lehet köze hogy milyen minőségű lencsével mekkora nagyítást végzel. Minél kisebb a nagyítás, annál jobb a mikrokontraszt, szerintem.
    3D popról nehéz nyilatkozni mert nem lehet egzaktan mérni. Mint mondtam nekem csak két 0.95" DMD-s gépem volt, nem láttam konzumer DLP-t még. Nekem nagyon bejön ez a képi világ még OLED-hez képest is mozifilmet inkább ezen nézek, nem csak a méret miatt.
    Szerintem ehhez demózni kellene több típust egy helyen, időben, mert nem szeretnék ilyen videofil áltudományba átmenni, hogy nagychipes DLP képe mindent überel ha félretesszük a szekvenciális kontrasztot. Fotós analógiában én speciel nem látom a régi lencsék "3D popját."

    Mikrokontrasztnak ahhoz lehet köze hogy milyen minőségű lencsével mekkora nagyítást végzel. Minél kisebb a nagyítás, annál jobb a mikrokontraszt, szerintem.

    hmm lehet, nem tudom. nem vagyok ennyire kepben.

    nem altudomany pedig, engem pofanvagott az f22-nel ez. persze fotonal a bokeh miatt lehet kicsit mas okai vannak, nem tudom. itt egy cikk. meg 1 video.
    canon 50/85 1.2L, nikon 24 2.8d, 50 1.4D, 85 1.4D, canon 35 f2 regi ezek pl jo peldak erre.
    kicsit amugy ez az otvar 55 1.8 zeiss is. csak ne lenne ilyen kontraszttalan, eletlen fako szar ellenfenyben :DDD

  • Cseneles
    őstag

    Sim2 c3x lumissal nem volt dolgom, de c3x 1080-al igen, az nagyon messze van a natív 6000:1 on off kontraszttol. Nem tudom mi különbség van a 2 gep kozott, nem neztem utána, csak erdekessegkent megemlitem.

    A Sima c3x 4700:1 amit én mértem. A lumis és a Super lumis x2, x3 fénysűrűségre képes amiből az ON/off is profitál. Saját Sim2 fejlesztés nem benq meg hasonlók.

    Elég ha megmérsz a Sim2 D80e projektort. Igaz hogy 1chip DLP de 4500-4700:1 között teljesit ez is, vagy HT3000e szintén 5000:1 fletti. Mind saját Sim2 fejlesztés. Volt jópár darabom. Nem olvasok róluk.

  • Vhiktor
    nagyúr

    igen, bekopiztam ide en is, de koszi hogy lefordittattad :DDD de tegnap meg nem litvan zaszlo volt a neve mellett. bar lehet akkor nem is szlovak, hanem orosz volt.

    Sim2 c3x lumissal nem volt dolgom, de c3x 1080-al igen, az nagyon messze van a natív 6000:1 on off kontraszttol. Nem tudom mi különbség van a 2 gep kozott, nem neztem utána, csak erdekessegkent megemlitem.

  • -KP-
    veterán

    Az új nagyon hozzáértő, egyébként litván haverod most írta az AVS-en, hogy a lumis-t még mindig jobbnak tartja, mint a tnm-et. A lencse, a nagy dmd...

    "A TNM utolérte, sőt bizonyos zoom- és íriszbeállítások mellett még túl is szárnyalta a régi csúcskategóriás DLP-generációt natív és ANSI kontraszt tekintetében. Ez valóban kiváló eredmény, különösen az ajánlott fogyasztói árak közötti különbséget figyelembe véve. Egy 3000 dolláros projektor, amely felveszi a versenyt egy 40 000 dolláros referenciakészülékkel? Néhány évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet fogok írni.

    Ennek ellenére a Lumisnak még mindig vannak olyan előnyei, amelyek nem a kontrasztértékekről szólnak. A kép teljesen mentes a szivárványhatástól (RBE) – soha, semmilyen körülmények között nem jelentkezik. Nincsenek szikrázó zajok (speckles) sem. A mozgásmegjelenítése egy másik szintet képvisel, még 60 Hz-en is; van benne egyfajta folyamatosság és természetesség, amit a TNM nem tud teljesen reprodukálni. A kép kifinomultnak és erőfeszítésmentesnek hat olyan módon, amit nehéz számszerűsíteni.

    Számomra azonban a legnagyobb különbség a mélységérzet. A Lumis rendelkezik a leginkább háromdimenziós képpel, amit valaha láttam – a síkok és objektumok elkülönülése olyan szintű, amilyet őszintén szólva semmilyen más projektoron vagy kijelzőn nem tapasztaltam. Ez még statikus filmplakátokon is jól látható. Nem az élességről van szó (a TNM rendkívül éles). Az a sejtésem, hogy valami a 0,95 hüvelykes DMD és a nagyméretű, prémium kategóriás optika kombinációjából fakad. Bármi is az oka, rendkívül addiktív, és ez az egyik fő oka annak, hogy a Lumist a kora ellenére is megtartottam."

    Lehet mégis van valami megfoghatatlan extra ezekben a régi nagy DMD-s 3 chipes DLP-kben? Mondjuk az ár összehasonlítás nem egészen korrekt, mert a lumis a megjelenesékor volt 36.000$ 2009-ben...

    Ejnye, már megint azon gondolkodsz, hogy keress valamit, amibe bele tudsz kapaszkodni, hogy miért vehess ilyen régi gépeket.. :DDD

  • mandju
    senior tag

    igen, bekopiztam ide en is, de koszi hogy lefordittattad :DDD de tegnap meg nem litvan zaszlo volt a neve mellett. bar lehet akkor nem is szlovak, hanem orosz volt.

    Azt a hozzászólást nem láttam tőled. Átsiklottam felette.

  • Ijk
    félisten

    te latod ezt a 3d popot amugy? vagy f22 bright fix lencse nem is cserelheto, nem is volt tobb verzio?

    Mikrokontrasztnak ahhoz lehet köze hogy milyen minőségű lencsével mekkora nagyítást végzel. Minél kisebb a nagyítás, annál jobb a mikrokontraszt, szerintem.
    3D popról nehéz nyilatkozni mert nem lehet egzaktan mérni. Mint mondtam nekem csak két 0.95" DMD-s gépem volt, nem láttam konzumer DLP-t még. Nekem nagyon bejön ez a képi világ még OLED-hez képest is mozifilmet inkább ezen nézek, nem csak a méret miatt.
    Szerintem ehhez demózni kellene több típust egy helyen, időben, mert nem szeretnék ilyen videofil áltudományba átmenni, hogy nagychipes DLP képe mindent überel ha félretesszük a szekvenciális kontrasztot. Fotós analógiában én speciel nem látom a régi lencsék "3D popját."

  • m3ss
    veterán

    Az új nagyon hozzáértő, egyébként litván haverod most írta az AVS-en, hogy a lumis-t még mindig jobbnak tartja, mint a tnm-et. A lencse, a nagy dmd...

    "A TNM utolérte, sőt bizonyos zoom- és íriszbeállítások mellett még túl is szárnyalta a régi csúcskategóriás DLP-generációt natív és ANSI kontraszt tekintetében. Ez valóban kiváló eredmény, különösen az ajánlott fogyasztói árak közötti különbséget figyelembe véve. Egy 3000 dolláros projektor, amely felveszi a versenyt egy 40 000 dolláros referenciakészülékkel? Néhány évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet fogok írni.

    Ennek ellenére a Lumisnak még mindig vannak olyan előnyei, amelyek nem a kontrasztértékekről szólnak. A kép teljesen mentes a szivárványhatástól (RBE) – soha, semmilyen körülmények között nem jelentkezik. Nincsenek szikrázó zajok (speckles) sem. A mozgásmegjelenítése egy másik szintet képvisel, még 60 Hz-en is; van benne egyfajta folyamatosság és természetesség, amit a TNM nem tud teljesen reprodukálni. A kép kifinomultnak és erőfeszítésmentesnek hat olyan módon, amit nehéz számszerűsíteni.

    Számomra azonban a legnagyobb különbség a mélységérzet. A Lumis rendelkezik a leginkább háromdimenziós képpel, amit valaha láttam – a síkok és objektumok elkülönülése olyan szintű, amilyet őszintén szólva semmilyen más projektoron vagy kijelzőn nem tapasztaltam. Ez még statikus filmplakátokon is jól látható. Nem az élességről van szó (a TNM rendkívül éles). Az a sejtésem, hogy valami a 0,95 hüvelykes DMD és a nagyméretű, prémium kategóriás optika kombinációjából fakad. Bármi is az oka, rendkívül addiktív, és ez az egyik fő oka annak, hogy a Lumist a kora ellenére is megtartottam."

    Lehet mégis van valami megfoghatatlan extra ezekben a régi nagy DMD-s 3 chipes DLP-kben? Mondjuk az ár összehasonlítás nem egészen korrekt, mert a lumis a megjelenesékor volt 36.000$ 2009-ben...

    igen, bekopiztam ide en is, de koszi hogy lefordittattad :DDD de tegnap meg nem litvan zaszlo volt a neve mellett. bar lehet akkor nem is szlovak, hanem orosz volt.

  • mandju
    senior tag

    amugy most jott egy szlovak gyerek, aki nem hivatalos tesztelo. nem tudom honnan kapta persze igy a tnm-et, de o nem kapta meg az uj firmwaret se csak ugy, hanem leveleznie kellett az xgimivel hogy ugyan kapja mar meg o is.
    neki van amugy egy sim2 lumis 3d gepe, vagyis 2 is, es evek soran rengeteg komoly kalibrator megmerte mar azokat a gepeket, es ugyanannyit mertek rajta, mint o a sajat muszerevel...amugy eleg bitang, 6200-6300 onoff, 622 ansi.
    na most o, ha a sajat muszerevel szinten ugyanazt merte a lumison, akkor valszeg nem balf@sz es a muszere is jo.
    na o, f7-en se tudott 6200-nal nagyobb onoffot merni tnmen. persze nem a max zoom mellett, de ez a peldany akkor sem lesz soha 8-10e:1 mint amit masok mertek. es nem egy ember mert 8-10 ezret, hanem vagy 10-en...most vagy az xgimi szorakozik velunk es golden sampleket kuldtek az avses emberkeknek hogy aztan mindenki raporogjon, amire en vagyok a legjobb pelda...vagy nem tudom mire velni ezt. de nekem gyanus ez, mert jvcnel pont hasonlo tapasztalataim vannak...
    nem tudom mondjuk, hogy egy uj dlpnel hogy lehet ekkora gyartasi szoras. vagy hogy egyaltalan manualisan mit lehetne trukkozni egy geppel, hogy ennyivel jobb kontrasztot tudjon. ott azt irtak a forumban az okosok, hogy dlpnel 15%-nal nem szabadna nagyobb gyartasi szorasnak lennie. nem tudom, kerdes kinaiak ebben mennyire vannak toppon :B
    arra mondjuk kivancsi vagyok, hogy ennek a sracnak a peldanya mekkora fenyaramot tud a tobbi mert peldanyhoz kepest, erre most ra is kerdeztem.

    amugy a masik erdekesseg amit ugyanez a gyerek irt az en jvcs storymra, hogy o max vertikalis lens shifttel tudott csak 200 ansit merni x7900-on, es lens shift nekul fele ennyit. ez mondjuk komedia azert, hogy direkt ugy kell elhelyezni a vetitot hogy koppon legyen a vertikalis shift? :DDD en mondjuk koppra tekert horizontalis es azert egesz nagy vertikalis lens shifttel mertem. mondjuk ugy, hogy nem annyit mint szerettem volna...

    Az új nagyon hozzáértő, egyébként litván haverod most írta az AVS-en, hogy a lumis-t még mindig jobbnak tartja, mint a tnm-et. A lencse, a nagy dmd...

    "A TNM utolérte, sőt bizonyos zoom- és íriszbeállítások mellett még túl is szárnyalta a régi csúcskategóriás DLP-generációt natív és ANSI kontraszt tekintetében. Ez valóban kiváló eredmény, különösen az ajánlott fogyasztói árak közötti különbséget figyelembe véve. Egy 3000 dolláros projektor, amely felveszi a versenyt egy 40 000 dolláros referenciakészülékkel? Néhány évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet fogok írni.

    Ennek ellenére a Lumisnak még mindig vannak olyan előnyei, amelyek nem a kontrasztértékekről szólnak. A kép teljesen mentes a szivárványhatástól (RBE) – soha, semmilyen körülmények között nem jelentkezik. Nincsenek szikrázó zajok (speckles) sem. A mozgásmegjelenítése egy másik szintet képvisel, még 60 Hz-en is; van benne egyfajta folyamatosság és természetesség, amit a TNM nem tud teljesen reprodukálni. A kép kifinomultnak és erőfeszítésmentesnek hat olyan módon, amit nehéz számszerűsíteni.

    Számomra azonban a legnagyobb különbség a mélységérzet. A Lumis rendelkezik a leginkább háromdimenziós képpel, amit valaha láttam – a síkok és objektumok elkülönülése olyan szintű, amilyet őszintén szólva semmilyen más projektoron vagy kijelzőn nem tapasztaltam. Ez még statikus filmplakátokon is jól látható. Nem az élességről van szó (a TNM rendkívül éles). Az a sejtésem, hogy valami a 0,95 hüvelykes DMD és a nagyméretű, prémium kategóriás optika kombinációjából fakad. Bármi is az oka, rendkívül addiktív, és ez az egyik fő oka annak, hogy a Lumist a kora ellenére is megtartottam."

    Lehet mégis van valami megfoghatatlan extra ezekben a régi nagy DMD-s 3 chipes DLP-kben? Mondjuk az ár összehasonlítás nem egészen korrekt, mert a lumis a megjelenesékor volt 36.000$ 2009-ben...

  • Vhiktor
    nagyúr

    az elso bekezdest nem ertem, mi koze a mikrokontrasztnak a dmd meretehez?

    jaja, a zoom rangen gondolkodtam en is. az is bonyolitja, noveli a lencsetagok szamat. kivancsi vagyok milyen obi volt a srac sim2 gepeben. nem tudom a bright f22-ben ami nalam volt milyen lencse volt, de peje talan emlekszik. kb 4m-rol vetitettem vele 113 colt akkor ha jol emlekszem.
    rairok, kivancsi vagyok milyen lencseje van a sim2-ben. meg ez az x7900 100-rol 200-ra ugrunk ansiban ha vertikalis shiftelunk storyra is rakerdeztem, mert ez kabare. es nincs koztudatban. nem is akarom elhinni amugy. mert valszeg nem mind1 akkor milyen iranyban shiftelsz, mert csak egyik vegallas lehet optimalis gondolom en, de nem lattam meg belulrol fenyutat sem, csak talalgatok. de gondolom egyik vegallasban kevesebb feny fog ossze-vissza bouncolni, mert az optika akkor lesz idealisan a feny utjaban..
    lehet csak mennyezeti konzolra kellett volna raknom es megjott volna az ansi. mindjart hivom vissza az uj tulajt, kerem vissza a gepem. :DD
    de aki teszteli ujan a gepet annak hogy jott ki a 220 ansi, o tudta hogy hova kell rakni a gepet csak nem mondta senkinek? vagy lehet pont ez nem idealis, hogy magasan van a gep, es lefele kell shiftelni sokat..es ha lent vagy kozel kozepen lenne akkor mar jo is lenne. :B

    Meg ugye a zoom is nagyon szamit. Minél kevesebb zoomot használsz jvcnel annal tobb az ansi.

  • m3ss
    veterán

    0.95"DLP felülete 4x akkora mint a TNM-nek, fele akkora nagyítást kell a lencserendszernek elvégezni a régi DLP-ben. Ráadásul szinte mindegyik objektív elég masszív üveg, miközben a zoom tartománya sokkal szűkebb mint egy konzumer gépé.
    Ezáltal logikusnak tűnik hogy a nagyítás mértéke és jóval komolyabb objektív nagyobb mikrokontrasztot ad.
    Természetesen ez puszta logikai levezetés, semmilyen gyakorlati tapasztalatom nincs konzumer dlp-vel, Runco RS1100-ban egy több kilós masszív objektív volt, PD f22-ben is igen tekintélyes, de a zoom gyújtótávja miatt kisebb mint a Runcoé.

    te latod ezt a 3d popot amugy? vagy f22 bright fix lencse nem is cserelheto, nem is volt tobb verzio?

  • m3ss
    veterán

    0.95"DLP felülete 4x akkora mint a TNM-nek, fele akkora nagyítást kell a lencserendszernek elvégezni a régi DLP-ben. Ráadásul szinte mindegyik objektív elég masszív üveg, miközben a zoom tartománya sokkal szűkebb mint egy konzumer gépé.
    Ezáltal logikusnak tűnik hogy a nagyítás mértéke és jóval komolyabb objektív nagyobb mikrokontrasztot ad.
    Természetesen ez puszta logikai levezetés, semmilyen gyakorlati tapasztalatom nincs konzumer dlp-vel, Runco RS1100-ban egy több kilós masszív objektív volt, PD f22-ben is igen tekintélyes, de a zoom gyújtótávja miatt kisebb mint a Runcoé.

    az elso bekezdest nem ertem, mi koze a mikrokontrasztnak a dmd meretehez?

    jaja, a zoom rangen gondolkodtam en is. az is bonyolitja, noveli a lencsetagok szamat. kivancsi vagyok milyen obi volt a srac sim2 gepeben. nem tudom a bright f22-ben ami nalam volt milyen lencse volt, de peje talan emlekszik. kb 4m-rol vetitettem vele 113 colt akkor ha jol emlekszem.
    rairok, kivancsi vagyok milyen lencseje van a sim2-ben. meg ez az x7900 100-rol 200-ra ugrunk ansiban ha vertikalis shiftelunk storyra is rakerdeztem, mert ez kabare. es nincs koztudatban. nem is akarom elhinni amugy. mert valszeg nem mind1 akkor milyen iranyban shiftelsz, mert csak egyik vegallas lehet optimalis gondolom en, de nem lattam meg belulrol fenyutat sem, csak talalgatok. de gondolom egyik vegallasban kevesebb feny fog ossze-vissza bouncolni, mert az optika akkor lesz idealisan a feny utjaban..
    lehet csak mennyezeti konzolra kellett volna raknom es megjott volna az ansi. mindjart hivom vissza az uj tulajt, kerem vissza a gepem. :DD
    de aki teszteli ujan a gepet annak hogy jott ki a 220 ansi, o tudta hogy hova kell rakni a gepet csak nem mondta senkinek? vagy lehet pont ez nem idealis, hogy magasan van a gep, es lefele kell shiftelni sokat..es ha lent vagy kozel kozepen lenne akkor mar jo is lenne. :B

  • Ijk
    félisten

    ez a bolcs amugy. olyan amilyen. biztos jo kepe is lesz, kontraszt is jo lesz. csak na, ha veszel egy 300 le-s autot, az ne legyen mar 200 loeros :U

    amugy ezt irja a srac, lumis vs titan, hizzon a dlpsek maja is:

    I do plan to write up a proper side‑by‑side comparison with the Lumis once I get a moment to breathe, but the short version is this. The TNM has caught up to and in some specific zoom/iris combos even surpassed the old high‑end DLP generation in native and ANSI contrast. That's a genuinely excellent result, especially considering the difference in MSRP. A $3k projector trading blows with a $40k reference unit? That's not something I expected to be writing a few years ago.
    That said, the Lumis still has some advantages that aren't about contrast numbers. The image is completely free of rainbows zero RBE, ever. No speckles. Motion handling is on another level, even at 60Hz; there's a fluidity and naturalness that the TNM doesn't quite match. The picture feels polished and effortless in a way that's hard to quantify.
    But the biggest one for me is the depth. The Lumis has the most three‑dimensional image I’ve ever seen — a separation of planes and objects that I genuinely haven't seen on any other projector or display. You can see it even on static movie posters. It's not a sharpness thing (the TNM is extremely sharp). My guess is it's something specific to the combination of a 0.95" DMD and big high‑end glass. Whatever it is, it's addictive, and it's the reason I keep the Lumis around despite its age.
    So am I hoping the TNM would be a full upgrade? Not exactly. I was hoping it would get close enough in the areas the Lumis dominates while adding modern brightness, DTM, and othe features the old unit can't touch. And on that front it delivered. They're different tools, and I'm happy running both.

    amugy en is pont errol irtam itt anno a par napos f22 bright fluorit demom utan, hogy nem tudtam nem eszrevenni azt a nagyon durva 3d popot amit tudott nyilvan 2d kepen. egy sima felho is emlekszem a planet earthben olyan szinten leugrott a keprol, ilyen nagyon durva melysege volt a kepnek, ez amugy a heimdallnal sem tunt fel nekem, vagy csak nem neztem eleg ideig, nem tudom...valaki tapasztalta ezt dlp gepeknel ennyire markansan? amugy fotozasban ez jellemzoen inkabb regi uvegeknel volt jelen, amik nem alltak annyira sok lencsetagbol talan. a modern objektivekre nem annyira jellemzo ez, sterilebb, tulkorrigalt kepuk van. nincs ez a pop..

    0.95"DLP felülete 4x akkora mint a TNM-nek, fele akkora nagyítást kell a lencserendszernek elvégezni a régi DLP-ben. Ráadásul szinte mindegyik objektív elég masszív üveg, miközben a zoom tartománya sokkal szűkebb mint egy konzumer gépé.
    Ezáltal logikusnak tűnik hogy a nagyítás mértéke és jóval komolyabb objektív nagyobb mikrokontrasztot ad.
    Természetesen ez puszta logikai levezetés, semmilyen gyakorlati tapasztalatom nincs konzumer dlp-vel, Runco RS1100-ban egy több kilós masszív objektív volt, PD f22-ben is igen tekintélyes, de a zoom gyújtótávja miatt kisebb mint a Runcoé.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Akkor miért hajkurászod az ADL méréseket folyamatosan? Csak kérdezem nem több.

    Nekem pl ezek a beállítások is érdekesek, mármint hogy egy lézer projektornál most akkor melyik legyen kiválasztva. Ugye RGB lézerről nem is beszélve. :D Lehet hogy ez nem is számít, igazság szerint mind1 hogy itt mit választ az ember.



    Itt pl a telephoto-t kell választani ha vászonról mérünk.

    Adl meresnel ezekkel nem kell foglalkoznod hogy milyen edrt választasz meg, hogy mi a Display type(ez amúgy is hulyeseg). Az edr meg a szinek pontossaganak mereseert felel, olyat kellene választanod ami pontosan a lezer fenyforrassodhoz valo, de az sem lenne tokeletes, igy igazából tok mindegy, mindegyik felre fog merni valamilyen irányban. A legjobb ha a gyari allapotot választod, raw vagy none correction, hcfr nem tudom hogy hívja ezt. De ez mind lényegtelen adl meres szempontjából. Válaszd most a projektort es kész.

  • m3ss
    veterán

    én meg bedobom a fehér nappaliba, és leszarom mit mutat a műszer :)
    ha tetszik, oké, ha nem tetszik, nem oké.
    az optoma nagyon pocsék volt
    a benq fényévekkel szebb, a csillagos égen kicsit világos, de nézhető, szép színekkel, épp elegendő fényerővel (míg el nem szált megint a LED vezérlő, és el nem kezdett villogni)
    remélhetőleg a tnm ezt megoldja, és kb ennyi. A fene fogja méricskélni, meg OLED-ekhez hasonlítani. Kb 140"-on vetítek, azon nézzen ki jól, ne bántsa a szemem, és megvagyok.

    ez a bolcs amugy. olyan amilyen. biztos jo kepe is lesz, kontraszt is jo lesz. csak na, ha veszel egy 300 le-s autot, az ne legyen mar 200 loeros :U

    amugy ezt irja a srac, lumis vs titan, hizzon a dlpsek maja is:

    I do plan to write up a proper side‑by‑side comparison with the Lumis once I get a moment to breathe, but the short version is this. The TNM has caught up to and in some specific zoom/iris combos even surpassed the old high‑end DLP generation in native and ANSI contrast. That's a genuinely excellent result, especially considering the difference in MSRP. A $3k projector trading blows with a $40k reference unit? That's not something I expected to be writing a few years ago.
    That said, the Lumis still has some advantages that aren't about contrast numbers. The image is completely free of rainbows zero RBE, ever. No speckles. Motion handling is on another level, even at 60Hz; there's a fluidity and naturalness that the TNM doesn't quite match. The picture feels polished and effortless in a way that's hard to quantify.
    But the biggest one for me is the depth. The Lumis has the most three‑dimensional image I’ve ever seen — a separation of planes and objects that I genuinely haven't seen on any other projector or display. You can see it even on static movie posters. It's not a sharpness thing (the TNM is extremely sharp). My guess is it's something specific to the combination of a 0.95" DMD and big high‑end glass. Whatever it is, it's addictive, and it's the reason I keep the Lumis around despite its age.
    So am I hoping the TNM would be a full upgrade? Not exactly. I was hoping it would get close enough in the areas the Lumis dominates while adding modern brightness, DTM, and othe features the old unit can't touch. And on that front it delivered. They're different tools, and I'm happy running both.

    amugy en is pont errol irtam itt anno a par napos f22 bright fluorit demom utan, hogy nem tudtam nem eszrevenni azt a nagyon durva 3d popot amit tudott nyilvan 2d kepen. egy sima felho is emlekszem a planet earthben olyan szinten leugrott a keprol, ilyen nagyon durva melysege volt a kepnek, ez amugy a heimdallnal sem tunt fel nekem, vagy csak nem neztem eleg ideig, nem tudom...valaki tapasztalta ezt dlp gepeknel ennyire markansan? amugy fotozasban ez jellemzoen inkabb regi uvegeknel volt jelen, amik nem alltak annyira sok lencsetagbol talan. a modern objektivekre nem annyira jellemzo ez, sterilebb, tulkorrigalt kepuk van. nincs ez a pop..

  • makkmarce
    őstag

    igen, azok is mehetnek a tudod hova. amiota megvettem a muszeremet es meregetem az adlt full elegedetlen vagyok. marmint nem a keppel, hanem az elvarasaim nem talalkoznak a valosaggal. eloszor vasznon kezdtem nappaliban, szar. kitakarittattam, szar. teleraktam az egesz nappalit velvettel. szar. elkezdtem lencsen meregetni. szar. elkezdtem mas gepet meregetni, az is szar. nehogy mar 50-100% gyartasi szorasok legyenek. degradalodik az osszes hulladek lcd, es meg valogatott uber peldanyokat kuldenek a teszteloknek, hogy palira vegyenek minket.
    ok regi gep, degradalodik. akkor vegyunk uj dlpt.
    most itt egy uj vetito, 50% szoras van lefele? es minden mas tesztelo +50%-ot mer az oven? ez nem epp elenyeszo. konkretan felhaborito. temu kriszti mi? persze. ha ebbol elnek es par golden sampleval vagy par kamu tesztelovel siman szignifikansan tudnam befolyasolni az eladasokat en is ezt csinalnam...mar ha egy utolso **** **** lennek akkor igen.

    én meg bedobom a fehér nappaliba, és leszarom mit mutat a műszer :)
    ha tetszik, oké, ha nem tetszik, nem oké.
    az optoma nagyon pocsék volt
    a benq fényévekkel szebb, a csillagos égen kicsit világos, de nézhető, szép színekkel, épp elegendő fényerővel (míg el nem szált megint a LED vezérlő, és el nem kezdett villogni)
    remélhetőleg a tnm ezt megoldja, és kb ennyi. A fene fogja méricskélni, meg OLED-ekhez hasonlítani. Kb 140"-on vetítek, azon nézzen ki jól, ne bántsa a szemem, és megvagyok.

  • m3ss
    veterán

    Bevallom kicsit megmergezett noir pro gondolata, néha jó lenne 3d-t elővenni, még anno plazman sokat néztem és a 6k kontraszt se lenne rossz.
    De már nagyon nem kellene ilyenekre koltenem.

    tudok egy eladot 1.5-ert par honap mulva :DD de mivel egy a73 vasarlasnal kisegitettel legyen 1.4. :DDD

  • Ijk
    félisten

    Bevallom kicsit megmergezett noir pro gondolata, néha jó lenne 3d-t elővenni, még anno plazman sokat néztem és a 6k kontraszt se lenne rossz.
    De már nagyon nem kellene ilyenekre koltenem.

  • m3ss
    veterán

    Akkor miért hajkurászod az ADL méréseket folyamatosan? Csak kérdezem nem több.

    Nekem pl ezek a beállítások is érdekesek, mármint hogy egy lézer projektornál most akkor melyik legyen kiválasztva. Ugye RGB lézerről nem is beszélve. :D Lehet hogy ez nem is számít, igazság szerint mind1 hogy itt mit választ az ember.



    Itt pl a telephoto-t kell választani ha vászonról mérünk.

    Akkor miért hajkurászod az ADL méréseket folyamatosan? Csak kérdezem nem több.
    hogy erted? mikor? most miert nezegetem a titan adl mereseket? mert ebbol lehet megmondani hogy milyen kepi dinamikara szamits. ezt tudod, meg hogy a szobad nagyjabol milyen akkor nem fog meglepetes erni kontraszt, feketeszint teren.
    vagy regen miert hajkurasztam, itthon miert meregettem? hogy eljussak ahhoz a konkluziohoz amihez sikerult. es hogy megertsem, hogy mit csinalnak egyes dinamikus funkciok, van-e hatasuk az in image kontrasztra es egyebek. hogy lassam mennyit szamit a feher vaszon, alr vaszon, velvetezes egyebek...hogy jobb dontest tudjak hozni ha vetitot, vasznat veszek. meg mert kivancsi voltam. nem a hobbim a meregetes. azota egyszer nem mertem amiota kiderult mennyi az annyi itthon. max autocalhoz vettem elo a muszert.

  • Joshi
    titán

    nem inditottam el a hcfrt honapok ota, lehet elo se veszem a titannal se mert csak felcseszem magam. :DDD
    amugy nem vagyok annyira kompetens a temaban, nem en vagyok erre a legjobb ember. nekem is segitettek az elmult evekben paran :R de adl mereshez szerencsere nem nagyon kell szakertonek lenned.

    Akkor miért hajkurászod az ADL méréseket folyamatosan? Csak kérdezem nem több.

    Nekem pl ezek a beállítások is érdekesek, mármint hogy egy lézer projektornál most akkor melyik legyen kiválasztva. Ugye RGB lézerről nem is beszélve. :D Lehet hogy ez nem is számít, igazság szerint mind1 hogy itt mit választ az ember.



    Itt pl a telephoto-t kell választani ha vászonról mérünk.

  • m3ss
    veterán

    Projektort még soha nem mértem, egyelőre még csak tanulgatom hogysmint vannak a dolgok. Egy saját fényforrású LCD tévé vagy monitort megmérni azért jóval egyszerűbb történet. Persze ott is bele lehet szaladni ebbe-abba.

    Most Vhiktor elküldte nekem az ADL mintákat, remélem meg tudom mérni ezzel az ALR vászonnal. Most találtam egy újabb HCFR verziót, te melyiket használod? Vagy milyen szoftvert használsz mérésre? De a legfőbb kérdés, hogy milyen beállítással?

    nem inditottam el a hcfrt honapok ota, lehet elo se veszem a titannal se mert csak felcseszem magam. :DDD
    amugy nem vagyok annyira kompetens a temaban, nem en vagyok erre a legjobb ember. nekem is segitettek az elmult evekben paran :R de adl mereshez szerencsere nem nagyon kell szakertonek lenned.

  • Joshi
    titán

    igen, azok is mehetnek a tudod hova. amiota megvettem a muszeremet es meregetem az adlt full elegedetlen vagyok. marmint nem a keppel, hanem az elvarasaim nem talalkoznak a valosaggal. eloszor vasznon kezdtem nappaliban, szar. kitakarittattam, szar. teleraktam az egesz nappalit velvettel. szar. elkezdtem lencsen meregetni. szar. elkezdtem mas gepet meregetni, az is szar. nehogy mar 50-100% gyartasi szorasok legyenek. degradalodik az osszes hulladek lcd, es meg valogatott uber peldanyokat kuldenek a teszteloknek, hogy palira vegyenek minket.
    ok regi gep, degradalodik. akkor vegyunk uj dlpt.
    most itt egy uj vetito, 50% szoras van lefele? es minden mas tesztelo +50%-ot mer az oven? ez nem epp elenyeszo. konkretan felhaborito. temu kriszti mi? persze. ha ebbol elnek es par golden sampleval vagy par kamu tesztelovel siman szignifikansan tudnam befolyasolni az eladasokat en is ezt csinalnam...mar ha egy utolso **** **** lennek akkor igen.

    Projektort még soha nem mértem, egyelőre még csak tanulgatom hogysmint vannak a dolgok. Egy saját fényforrású LCD tévé vagy monitort megmérni azért jóval egyszerűbb történet. Persze ott is bele lehet szaladni ebbe-abba.

    Most Vhiktor elküldte nekem az ADL mintákat, remélem meg tudom mérni ezzel az ALR vászonnal. Most találtam egy újabb HCFR verziót, te melyiket használod? Vagy milyen szoftvert használsz mérésre? De a legfőbb kérdés, hogy milyen beállítással?

  • Vhiktor
    nagyúr

    En ezert kezelem fenntartásokkal a nagy oldalak tesztjeit, en valerion es aetherion esetén is jóval kevesebb mativ kontrasztot merek, igaz en kalibralom is oket. Ugyanez igaz a többi általam tesztelt projektorra is. Siman benne van a pakliban hogy manipulált meresek vagy telejsen elcseszett szinhomerseklet mellett méregetnek.

    A mondoprojost azert ajánlom mert altalaban egybe.esbek a meresei az enyémmel.

  • m3ss
    veterán

    Kihagytad a Sony-kat, hiszen annál fosabb nincs is. :D

    igen, azok is mehetnek a tudod hova. amiota megvettem a muszeremet es meregetem az adlt full elegedetlen vagyok. marmint nem a keppel, hanem az elvarasaim nem talalkoznak a valosaggal. eloszor vasznon kezdtem nappaliban, szar. kitakarittattam, szar. teleraktam az egesz nappalit velvettel. szar. elkezdtem lencsen meregetni. szar. elkezdtem mas gepet meregetni, az is szar. nehogy mar 50-100% gyartasi szorasok legyenek. degradalodik az osszes hulladek lcd, es meg valogatott uber peldanyokat kuldenek a teszteloknek, hogy palira vegyenek minket.
    ok regi gep, degradalodik. akkor vegyunk uj dlpt.
    most itt egy uj vetito, 50% szoras van lefele? es minden mas tesztelo +50%-ot mer az oven? ez nem epp elenyeszo. konkretan felhaborito. temu kriszti mi? persze. ha ebbol elnek es par golden sampleval vagy par kamu tesztelovel siman szignifikansan tudnam befolyasolni az eladasokat en is ezt csinalnam...mar ha egy utolso **** **** lennek akkor igen.

  • Vhiktor
    nagyúr

    En ezert kezelem fenntartásokkal a nagy oldalak tesztjeit, en valerion es aetherion esetén is jóval kevesebb mativ kontrasztot merek, igaz en kalibralom is oket. Ugyanez igaz a többi általam tesztelt projektorra is. Siman benne van a pakliban hogy manipulált meresek vagy telejsen elcseszett szinhomerseklet mellett méregetnek.

  • Joshi
    titán

    mar varom h jojjon cseneles. osszes jvc fos, ledes benq fos, krisztit a nepnek! :DDD

    Kihagytad a Sony-kat, hiszen annál fosabb nincs is. :D

  • m3ss
    veterán

    ezert irta, hogy osszehasonlitaskeppen ugyanazt merte a lumisokon mint mas tesztelok mashol. es lencsevel szemben merve kozelrol nem szamit a kornyezet. raadasul ert hozza a gyerek, tole volt az a teszt is amit minap linkeltem. nincs dble, ne keverd bele :)
    dblen valtoztathat a firmware, onoffon nem. amugy mar neki is a legujabb firmware van fent.
    a videokat hagyjuk, meg a random juzereket. o tenyleg ert hozza, latszik a hozzaszolasaibol. az x7900-at is ripityara szedte, belerakott meg x500-bol eshift modult is meg mittudomenmit, o festette le az iriszt, eshift modult es lett neki 2xx ansija.

    amugy 25%-kal nagyobb fenyaramot tud az o gepe f7-en, mint a hookupguy altal irt szamok...neki 1000 lumen korul volt, a hookupguynak 750-800.

    garantalom, hogy a mi random peldanyunk nem fog tudni 10e f7-et. mondjuk ha 4500 onoffot tud f4-en akkor is megveszem, de lehet ez is optimista ebbol kiindulva.
    hulyet csinalnak belolunk ezek a gyartok. ez az avs manapsag egy vetitonel a legjobb marketing felulet...nem szeretem ha hulyet csinalnak belolem. nem kell vkinek a velvet rendszerem, kolorimeterrel egyutt. veszek egy tvt :))

    ugyanezt irja ez a szlovak gyerek, hogy latott merve x5900-at 10e meg 18e onoffal is. ez 80% szoras. abbol a korbol ugyanezt tapasztalta mas highend vetitoknel is. lezeresekkel nincs tapasztalata. en ugyanezt tapasztaltam lampas jvc gepeknel mint amit irt :O

    mar varom h jojjon cseneles. osszes jvc fos, ledes benq fos, krisztit a nepnek! :DDD

  • m3ss
    veterán

    ez mind szép és jó, csak a kérdés az, hogy milyen környezetben.. a régi firmware-ben meg nem volt DBLE se. Az ilyen urban legend+alpha firmware az nekem nem túl hiteles. Ettől még lehet, hogy gyenge lesz a TNM, de ez igy inormációként számomra nem sokat ér.
    Tele a net tesztekkel, videókkal, mondták is sokan, hogy bár a JVC feketéjét nem éri el, de kárpótolja őket a fényerő, színek, pop effect, hogy nem tizenpár fL-el kell vetíteniük.

    ezert irta, hogy osszehasonlitaskeppen ugyanazt merte a lumisokon mint mas tesztelok mashol. es lencsevel szemben merve kozelrol nem szamit a kornyezet. raadasul ert hozza a gyerek, tole volt az a teszt is amit minap linkeltem. nincs dble, ne keverd bele :)
    dblen valtoztathat a firmware, onoffon nem. amugy mar neki is a legujabb firmware van fent.
    a videokat hagyjuk, meg a random juzereket. o tenyleg ert hozza, latszik a hozzaszolasaibol. az x7900-at is ripityara szedte, belerakott meg x500-bol eshift modult is meg mittudomenmit, o festette le az iriszt, eshift modult es lett neki 2xx ansija.

    amugy 25%-kal nagyobb fenyaramot tud az o gepe f7-en, mint a hookupguy altal irt szamok...neki 1000 lumen korul volt, a hookupguynak 750-800.

    garantalom, hogy a mi random peldanyunk nem fog tudni 10e f7-et. mondjuk ha 4500 onoffot tud f4-en akkor is megveszem, de lehet ez is optimista ebbol kiindulva.
    hulyet csinalnak belolunk ezek a gyartok. ez az avs manapsag egy vetitonel a legjobb marketing felulet...nem szeretem ha hulyet csinalnak belolem. nem kell vkinek a velvet rendszerem, kolorimeterrel egyutt. veszek egy tvt :))

    ugyanezt irja ez a szlovak gyerek, hogy latott merve x5900-at 10e meg 18e onoffal is. ez 80% szoras. abbol a korbol ugyanezt tapasztalta mas highend vetitoknel is. lezeresekkel nincs tapasztalata. en ugyanezt tapasztaltam lampas jvc gepeknel mint amit irt :O

  • makkmarce
    őstag

    amugy most jott egy szlovak gyerek, aki nem hivatalos tesztelo. nem tudom honnan kapta persze igy a tnm-et, de o nem kapta meg az uj firmwaret se csak ugy, hanem leveleznie kellett az xgimivel hogy ugyan kapja mar meg o is.
    neki van amugy egy sim2 lumis 3d gepe, vagyis 2 is, es evek soran rengeteg komoly kalibrator megmerte mar azokat a gepeket, es ugyanannyit mertek rajta, mint o a sajat muszerevel...amugy eleg bitang, 6200-6300 onoff, 622 ansi.
    na most o, ha a sajat muszerevel szinten ugyanazt merte a lumison, akkor valszeg nem balf@sz es a muszere is jo.
    na o, f7-en se tudott 6200-nal nagyobb onoffot merni tnmen. persze nem a max zoom mellett, de ez a peldany akkor sem lesz soha 8-10e:1 mint amit masok mertek. es nem egy ember mert 8-10 ezret, hanem vagy 10-en...most vagy az xgimi szorakozik velunk es golden sampleket kuldtek az avses emberkeknek hogy aztan mindenki raporogjon, amire en vagyok a legjobb pelda...vagy nem tudom mire velni ezt. de nekem gyanus ez, mert jvcnel pont hasonlo tapasztalataim vannak...
    nem tudom mondjuk, hogy egy uj dlpnel hogy lehet ekkora gyartasi szoras. vagy hogy egyaltalan manualisan mit lehetne trukkozni egy geppel, hogy ennyivel jobb kontrasztot tudjon. ott azt irtak a forumban az okosok, hogy dlpnel 15%-nal nem szabadna nagyobb gyartasi szorasnak lennie. nem tudom, kerdes kinaiak ebben mennyire vannak toppon :B
    arra mondjuk kivancsi vagyok, hogy ennek a sracnak a peldanya mekkora fenyaramot tud a tobbi mert peldanyhoz kepest, erre most ra is kerdeztem.

    amugy a masik erdekesseg amit ugyanez a gyerek irt az en jvcs storymra, hogy o max vertikalis lens shifttel tudott csak 200 ansit merni x7900-on, es lens shift nekul fele ennyit. ez mondjuk komedia azert, hogy direkt ugy kell elhelyezni a vetitot hogy koppon legyen a vertikalis shift? :DDD en mondjuk koppra tekert horizontalis es azert egesz nagy vertikalis lens shifttel mertem. mondjuk ugy, hogy nem annyit mint szerettem volna...

    ez mind szép és jó, csak a kérdés az, hogy milyen környezetben.. a régi firmware-ben meg nem volt DBLE se. Az ilyen urban legend+alpha firmware az nekem nem túl hiteles. Ettől még lehet, hogy gyenge lesz a TNM, de ez igy inormációként számomra nem sokat ér.
    Tele a net tesztekkel, videókkal, mondták is sokan, hogy bár a JVC feketéjét nem éri el, de kárpótolja őket a fényerő, színek, pop effect, hogy nem tizenpár fL-el kell vetíteniük.

  • m3ss
    veterán

    amugy most jott egy szlovak gyerek, aki nem hivatalos tesztelo. nem tudom honnan kapta persze igy a tnm-et, de o nem kapta meg az uj firmwaret se csak ugy, hanem leveleznie kellett az xgimivel hogy ugyan kapja mar meg o is.
    neki van amugy egy sim2 lumis 3d gepe, vagyis 2 is, es evek soran rengeteg komoly kalibrator megmerte mar azokat a gepeket, es ugyanannyit mertek rajta, mint o a sajat muszerevel...amugy eleg bitang, 6200-6300 onoff, 622 ansi.
    na most o, ha a sajat muszerevel szinten ugyanazt merte a lumison, akkor valszeg nem balf@sz es a muszere is jo.
    na o, f7-en se tudott 6200-nal nagyobb onoffot merni tnmen. persze nem a max zoom mellett, de ez a peldany akkor sem lesz soha 8-10e:1 mint amit masok mertek. es nem egy ember mert 8-10 ezret, hanem vagy 10-en...most vagy az xgimi szorakozik velunk es golden sampleket kuldtek az avses emberkeknek hogy aztan mindenki raporogjon, amire en vagyok a legjobb pelda...vagy nem tudom mire velni ezt. de nekem gyanus ez, mert jvcnel pont hasonlo tapasztalataim vannak...
    nem tudom mondjuk, hogy egy uj dlpnel hogy lehet ekkora gyartasi szoras. vagy hogy egyaltalan manualisan mit lehetne trukkozni egy geppel, hogy ennyivel jobb kontrasztot tudjon. ott azt irtak a forumban az okosok, hogy dlpnel 15%-nal nem szabadna nagyobb gyartasi szorasnak lennie. nem tudom, kerdes kinaiak ebben mennyire vannak toppon :B
    arra mondjuk kivancsi vagyok, hogy ennek a sracnak a peldanya mekkora fenyaramot tud a tobbi mert peldanyhoz kepest, erre most ra is kerdeztem.

    amugy a masik erdekesseg amit ugyanez a gyerek irt az en jvcs storymra, hogy o max vertikalis lens shifttel tudott csak 200 ansit merni x7900-on, es lens shift nekul fele ennyit. ez mondjuk komedia azert, hogy direkt ugy kell elhelyezni a vetitot hogy koppon legyen a vertikalis shift? :DDD en mondjuk koppra tekert horizontalis es azert egesz nagy vertikalis lens shifttel mertem. mondjuk ugy, hogy nem annyit mint szerettem volna...

  • kr:sz
    tag

    Sziasztok! Korábban már kérdezgettem a xgimi vibe pro miatt, de nem vásároltam, mert sajnos máshova kellett allokálnom a pénzt. Most visszanéztem, s láttam, hogy árban jobb is (gondolom EUR erősödés miatt) mint amikor kacérkodtam a vásárlás gondolatán. Most azonban láttam, hogy az alzán az xgimi elfin flip plus is akcióban van. Megérne vajon a felárat a vibehoz képest? Továbbra is koca sorozatozás, YouTube esetleg nintendozás lenne a falra vetítve. A fal az fehérre festett de ilyen füreszporos tapéta. Teljesen be tudok sötétíteni. Kb úgy fotóztam, hogy a szembe falra vetítenék valószínűleg a polc tetejéről.

  • makkmarce
    őstag

    gemini szerint ugyanaz optika, kiveve a base modellben. sztem a taskan kivul semmi kulonbseg nincs, hetek ota olvasom ezt a tnm topicot, es utobbi napokban csomo mindenki atpartolt a pro-hoz a jobb onoff miatt, meg elozo firmwareval a dble is jobban mukodott azon. aztan most jonnek vissza magasabb backer numberrel :DDD
    sztem tuti irtak volna, ha mas kulonbseg is van.

    amugy volt olyan spekulacio, hogy eredetileg a prot terveztek a csucsmodellnek, ahhoz a 40 lezer chip szamhoz lett optimalizalva az optikai blokk. aztan egyeb gyartok chip szama miatt marketing okokbol ebbe is belepakoltak meg 10-et. de lehet ez csak egy juzer fantaziajanak a szulemenye.

    Ezek a kickstarterről vannak:
    A 30, 40, 50 laserchip. (és ezekkel arányos fényerő)
    A lensshift-et és a dupla íriszt mindegyikhez írja, tehát nem limitált.
    4 évnyi supportot ígérnek 3 évnyi garanciával

    Viszont, a FAQ-ban vannak egyéb gyöngyszemek:

    Do the three models share the same design? What are the differences?
    - TITAN Noir Max and TITAN Noir Pro feature the X-Master Red Ring Lens, identifiable by a red ring around the lens.
    - TITAN Noir features a silver ring around the lens.
    - The IMAX Enhanced logo:
    - Gold on TITAN Noir Max
    - Silver on TITAN Noir Pro and TITAN Noir

    The main differences lie in brightness, contrast, and lens performance:
    - TITAN Noir MAX: 7000 ISO Lumens, Up to 10,000:1 (Native Contrast).
    Flagship performance with the highest brightness and contrast, paired with a premium lens for top-tier image quality.
    - TITAN Noir Pro: 6000 ISO Lumens, Up to 8,000:1 (Native Contrast).
    High brightness and contrast with a high-resolution lens, delivering excellent sharpness and detail.
    - TITAN Noir (Standard): 4800 ISO Lumens, Up to 7,000:1 (Native Contrast).
    Balanced performance with a Dual Iris system, offering strong contrast, solid brightness, and a well-rounded home theater experience.

    What lens does it use?
    - TITAN Noir Max / Pro: X-Master Red Ring Lens (high-spec, high-resolution lens)
    - TITAN Noir: Standard high-quality lens

    Does it support anamorphic (lens stretch) mode?
    No dedicated anamorphic mode.
    However, lens memory allows switching between aspect ratios (e.g., 16:9 and 21:9).
    For 21:9 screen viewing, the Lens Memory function works by enlarging 16:9 content, thereby shifting the black bars typically found at the top and bottom of the image beyond the edges of the screen, allowing for an immersive viewing experience on a 21:9 display.
    This feature will be enabled via a future OTA update.

  • -KP-
    veterán

    Pro-ra +-50 és +-130% lens shiftet adnak meg, ugyanannyit mint MAX-ra.
    Optikáról nem találtam infót.

    Bakker, én azt hitten Valerionról beszéltél :DDD

  • m3ss
    veterán

    Én nem adnék +300-at a Max-ra, arányaiban tudom hogy nem nagy különbség, de azért áfával már bőven 100k+.

    en is gondolkodtam rajta, de ha 50x annyi maxot adnak el, lehet ahhoz a support is mas lesz. bar eleg hasonlo a gep, szoval lehet ez nem tenyezo..itt azert a supporton sok mulik. ez a hatranya ennek a gepnek. forumokat nezegetni, beallitasokkal szorakozni, frissitgetni, tesztelgetni...ehhez kepest egy x7900-hoz egesz forgalmazasi ciklus alatt nem jott ki firmware.
    egy nz-t megveszel es hasznalod. nem kell artifactokon agyalni, rainbow reductionben bizni, black levelt manipulalni. bekapcsolod es nezed a tintat. csak fizessel :DDD

  • Ijk
    félisten

    gemini szerint ugyanaz optika, kiveve a base modellben. sztem a taskan kivul semmi kulonbseg nincs, hetek ota olvasom ezt a tnm topicot, es utobbi napokban csomo mindenki atpartolt a pro-hoz a jobb onoff miatt, meg elozo firmwareval a dble is jobban mukodott azon. aztan most jonnek vissza magasabb backer numberrel :DDD
    sztem tuti irtak volna, ha mas kulonbseg is van.

    amugy volt olyan spekulacio, hogy eredetileg a prot terveztek a csucsmodellnek, ahhoz a 40 lezer chip szamhoz lett optimalizalva az optikai blokk. aztan egyeb gyartok chip szama miatt marketing okokbol ebbe is belepakoltak meg 10-et. de lehet ez csak egy juzer fantaziajanak a szulemenye.

    Én nem adnék +300-at a Max-ra, arányaiban tudom hogy nem nagy különbség, de azért áfával már bőven 100k+.

  • m3ss
    veterán

    Pro-ra +-50 és +-130% lens shiftet adnak meg, ugyanannyit mint MAX-ra.
    Optikáról nem találtam infót.

    gemini szerint ugyanaz optika, kiveve a base modellben. sztem a taskan kivul semmi kulonbseg nincs, hetek ota olvasom ezt a tnm topicot, es utobbi napokban csomo mindenki atpartolt a pro-hoz a jobb onoff miatt, meg elozo firmwareval a dble is jobban mukodott azon. aztan most jonnek vissza magasabb backer numberrel :DDD
    sztem tuti irtak volna, ha mas kulonbseg is van.

    amugy volt olyan spekulacio, hogy eredetileg a prot terveztek a csucsmodellnek, ahhoz a 40 lezer chip szamhoz lett optimalizalva az optikai blokk. aztan egyeb gyartok chip szama miatt marketing okokbol ebbe is belepakoltak meg 10-et. de lehet ez csak egy juzer fantaziajanak a szulemenye.

  • Ijk
    félisten

    Dehogy ugyanaz. A Max elvileg üveg lencse, a Pro tudtommal nem. A Max-ban van függőleges lens shift, a Pro esetén csak digit korrekció, mert nincs semmilyen lens shift. Tudom sokakat nem érdekel, de én lens shift nélküli gépre nem adnék ki millió körüli összeget.

    Pro-ra +-50 és +-130% lens shiftet adnak meg, ugyanannyit mint MAX-ra.
    Optikáról nem találtam infót.

  • m3ss
    veterán

    Nem, szerintem is nagy különbségek vannak.
    A MAX egyedi üveglencse készlet, a simában 30 laserchip, a pro-ban 40, a max-ban már 50. A MAX-hoz jár a csinos táska, az a pár dollár simán megéri szerintem.

    nem csak a base modellben van mas optika? a taska az jogos, majd csinalok egy unboxing videot hogy hogy hajitom fel a padlasra, ennyire erdekel :DDD

  • makkmarce
    őstag

    biztos ez? titan noir pro. nem ugyanaz csak kb -10% fenyaram es kb +10% onoff?
    ez a pro erdekes, 160 ember backolta, total nonszensz dontesnek tunt, aztan a vegen ugy tunik meg sem annyira hulyeseg.
    en maradok a maxnal.

    Nem, szerintem is nagy különbségek vannak.
    A MAX egyedi üveglencse készlet, a simában 30 laserchip, a pro-ban 40, a max-ban már 50. A MAX-hoz jár a csinos táska, az a pár dollár simán megéri szerintem.

  • m3ss
    veterán

    Félreértesz, én szeretem a 3d-t. Moziban is mindig arra megyek, ha lehet. De nem adnak ki filmeket már 3d-ben régóta. Az Avatar 3 meg kuriózum és a kivétel. Az ilyen házi takec 3d konverzió meg nem vonz. Szóval ezért nem kergetem a 3d-t egy vetítőnél. A játékos rész amit írsz az igaz. Én pl. legutóbb Halo Reach-et, meg a BF3 kampányát toltam végig projektorral, és über brutál volt.

    jatekokban is bunti am a 3d. ekkora fenysuruseggel meg ansival, azon gondolkozom emiatt veszek egy ps4-et megint es ujrajatszom a trine sorozatot 3d-ben. ott aztan lesz popp minden tekintetben :DDD

  • Vhiktor
    nagyúr

    Ezek teljesen egyedi igények, és természetesen aligha passzol ehhez egy régi DLP. Ellenben aki megnéz évi 100 mozifilmet maximum, annak tökéletesen jó régi DLP, mert teljesen felesleges vagyonokat ezért kifizetni lézerre, nagy színtérre, fényerőre. Legyen REC709, 2k feletti kontraszt, az egymilliós árkülönbözetből meg 100 évig cserélgetheted az izzókat.
    Ha veszel 2 F22-t vagy LS5-öt akkor 3D is lesz ;] Bár az már tényleg hülyeség lenne, akkor inkább egy ilyen TNM.

    makkmarce: Érdekes hogy kvázi mindenki a Max-ra rendelt elő, pedig a PRO 99,9%-ban úgy tűnik hogy ugyanaz, és azért ha arányaiban nem is sokkal, de látható összeggel olcsóbb.

    Én már nem tudnék megnézni egy filmet sem 2000:1 kontraszttal. :(

  • m3ss
    veterán

    Dehogy ugyanaz. A Max elvileg üveg lencse, a Pro tudtommal nem. A Max-ban van függőleges lens shift, a Pro esetén csak digit korrekció, mert nincs semmilyen lens shift. Tudom sokakat nem érdekel, de én lens shift nélküli gépre nem adnék ki millió körüli összeget.

    biztos ez? titan noir pro. nem ugyanaz csak kb -10% fenyaram es kb +10% onoff?
    ez a pro erdekes, 160 ember backolta, total nonszensz dontesnek tunt, aztan a vegen ugy tunik meg sem annyira hulyeseg.
    en maradok a maxnal.

  • m3ss
    veterán

    Magyarországon nehéz eladni bármit is. Egy német meg nem fog magyartól vásárolni...

    barmit ami lampas sztem...lezeres gepeket viszik.

    ijk: annyira nem egyedi, minden 3. postban 3d-rol meg game moderol irogatnak az emberek tnm forumban.
    nem tudom, en lattam f22-ot. nem rossz, de en nem estem hanyatt tole. sztem jobb csomag egy x5900, es bagoert meg lehet venni nemetektol mostanaban. talan ilyen erteku vetitot be is lehet kockaztatni, mert paypal garanciaval aztan senki se fogja elkuldeni :N
    de ez mar megint szubjektiv, nekem fontos az alacsony adl kontraszt amiben sokkal jobb mint egy ilyen dlp. meg az egyeb szolgaltatasok, amik masokat lehet nem erdekelnek..
    de ha keves filmet nezel es elegedett vagy a mostani cuccoddal akkor varsz meg 1-2 evet es bagoert vehetsz majd vmaxot pl.

  • Joshi
    titán

    Ezek teljesen egyedi igények, és természetesen aligha passzol ehhez egy régi DLP. Ellenben aki megnéz évi 100 mozifilmet maximum, annak tökéletesen jó régi DLP, mert teljesen felesleges vagyonokat ezért kifizetni lézerre, nagy színtérre, fényerőre. Legyen REC709, 2k feletti kontraszt, az egymilliós árkülönbözetből meg 100 évig cserélgetheted az izzókat.
    Ha veszel 2 F22-t vagy LS5-öt akkor 3D is lesz ;] Bár az már tényleg hülyeség lenne, akkor inkább egy ilyen TNM.

    makkmarce: Érdekes hogy kvázi mindenki a Max-ra rendelt elő, pedig a PRO 99,9%-ban úgy tűnik hogy ugyanaz, és azért ha arányaiban nem is sokkal, de látható összeggel olcsóbb.

    "Legyen REC709, 2k feletti kontraszt, az egymilliós árkülönbözetből meg 100 évig cserélgetheted az izzókat."
    Na pont ezt nem akarja ma már a legtöbb ember, izzókat cserélgetni meg vacakolni vele. Én konkrétan ezért hanyagoltam a lámpás projektorokat, pedig annak idején nézegettem őket.

  • -KP-
    veterán

    Ezek teljesen egyedi igények, és természetesen aligha passzol ehhez egy régi DLP. Ellenben aki megnéz évi 100 mozifilmet maximum, annak tökéletesen jó régi DLP, mert teljesen felesleges vagyonokat ezért kifizetni lézerre, nagy színtérre, fényerőre. Legyen REC709, 2k feletti kontraszt, az egymilliós árkülönbözetből meg 100 évig cserélgetheted az izzókat.
    Ha veszel 2 F22-t vagy LS5-öt akkor 3D is lesz ;] Bár az már tényleg hülyeség lenne, akkor inkább egy ilyen TNM.

    makkmarce: Érdekes hogy kvázi mindenki a Max-ra rendelt elő, pedig a PRO 99,9%-ban úgy tűnik hogy ugyanaz, és azért ha arányaiban nem is sokkal, de látható összeggel olcsóbb.

    Dehogy ugyanaz. A Max elvileg üveg lencse, a Pro tudtommal nem. A Max-ban van függőleges lens shift, a Pro esetén csak digit korrekció, mert nincs semmilyen lens shift. Tudom sokakat nem érdekel, de én lens shift nélküli gépre nem adnék ki millió körüli összeget.

  • -KP-
    veterán

    utobbi idoben rengeteg 3d konverzio keszul hazilag is, neztem parat es meglepoen jok. meg regi filmeket is szivesen ujranezek. pl egy csomo dokumentumot is. imadom a 3d-t. de ez szubjektiv, ha vki csak az uj filmekre gerjed akkor nyilvan ez nem fogja erdekelni.
    fi is termeszetesen full szubjektiv, vkinek kell, vkinek nem. ezt amugy pc-vel is meg tudnam oldani, szoval ez annyira nem fontos. szinter se annyira. de rengeteg masban is jo meg...sztem nz-n kivul semmilyen vetitonek nem lesz ilyen feketeszintje 1% alatt. 1917 lepcsos jelenetnel meg siman mukodik a dble azt irjak. talan egy lampas jvcnek..

    jatszani is akarok, evek ota nem jatszottam. nem kell azon izgulni hogy mikor fossa el magat a gep, mennyire eszi az izzokat. igy lehet par random youtube videora is bekapcsolom...garis, lezeres hat menjen :DDD

    amugyka a reklamozott ertekektol annyira nincsenek am tavol ferdeszemu barataink. 1000:1 Ansi contrast, 10,000:1 native contrast and 1,000,000:1 dynamic contrast ezt hozzak merve kb. impressziv :C

    Félreértesz, én szeretem a 3d-t. Moziban is mindig arra megyek, ha lehet. De nem adnak ki filmeket már 3d-ben régóta. Az Avatar 3 meg kuriózum és a kivétel. Az ilyen házi takec 3d konverzió meg nem vonz. Szóval ezért nem kergetem a 3d-t egy vetítőnél. A játékos rész amit írsz az igaz. Én pl. legutóbb Halo Reach-et, meg a BF3 kampányát toltam végig projektorral, és über brutál volt.

  • -KP-
    veterán

    en komolyabb osszeget mernek ratenni, hogy brutto aron szamolva azonnal tudnank rajta 200ezret keresni. meglatja majd a sok sony, epson tulaj eloben es nulla raforditassal azonnal vinnek.

    Magyarországon nehéz eladni bármit is. Egy német meg nem fog magyartól vásárolni...

  • Ijk
    félisten

    nincs mit nezni rajta, eljart felette az ido. moziszobaba se raknek ilyet. nem gazdasagos a lampazas. nem is lehet olyan lampat kapni itthon amivel elegedett lehet az ember csak horror aron. 3d kell, lezer, garancia, fi es egyebek.
    inkabb el se mondom mennyi penzbe kellene kerulnie, hogy hozzak olyan kompromisszumot, hogy ilyen 3dlp geppel vetitsek mert kirohognel :DDD

    Ezek teljesen egyedi igények, és természetesen aligha passzol ehhez egy régi DLP. Ellenben aki megnéz évi 100 mozifilmet maximum, annak tökéletesen jó régi DLP, mert teljesen felesleges vagyonokat ezért kifizetni lézerre, nagy színtérre, fényerőre. Legyen REC709, 2k feletti kontraszt, az egymilliós árkülönbözetből meg 100 évig cserélgetheted az izzókat.
    Ha veszel 2 F22-t vagy LS5-öt akkor 3D is lesz ;] Bár az már tényleg hülyeség lenne, akkor inkább egy ilyen TNM.

    makkmarce: Érdekes hogy kvázi mindenki a Max-ra rendelt elő, pedig a PRO 99,9%-ban úgy tűnik hogy ugyanaz, és azért ha arányaiban nem is sokkal, de látható összeggel olcsóbb.

  • m3ss
    veterán

    meglepően gyorsan fejlődik (hisz még beta)
    Amiről én tudok: javították az antiRBE-t, van 24p, javították a DBLE-t, ettől persze még lehet vacak az egész, mert a benq-val is megszívtam, papíron az is jónak tűnt.
    Ami látszik, hogy nagyon komolyan gondolják a supportot (jelenleg), nem a régi kínai féle sell and forget taktikát alkalmazzák. Persze az is lehet, hogy mind az 5000-ren megszívjuk (ennyien vannak kb, akik most a kickstarterre jelentkeztek). Az előző gépükhöz(horizon) fél év után is kapott update-et, tehát nem csak a megjelenés napjáig javítgatták.

    en komolyabb osszeget mernek ratenni, hogy brutto aron szamolva azonnal tudnank rajta 200ezret keresni. meglatja majd a sok sony, epson tulaj eloben es nulla raforditassal azonnal vinnek.

  • makkmarce
    őstag

    Nem költök, egyszerűen információ zavarban vagyok mert amit egy hónapja írtak az nem biztos hogy most igaz.

    meglepően gyorsan fejlődik (hisz még beta)
    Amiről én tudok: javították az antiRBE-t, van 24p, javították a DBLE-t, ettől persze még lehet vacak az egész, mert a benq-val is megszívtam, papíron az is jónak tűnt.
    Ami látszik, hogy nagyon komolyan gondolják a supportot (jelenleg), nem a régi kínai féle sell and forget taktikát alkalmazzák. Persze az is lehet, hogy mind az 5000-ren megszívjuk (ennyien vannak kb, akik most a kickstarterre jelentkeztek). Az előző gépükhöz(horizon) fél év után is kapott update-et, tehát nem csak a megjelenés napjáig javítgatták.

  • m3ss
    veterán

    3d kell... Ezzel vitatkoznék. Minek? Hogy huszadszor megnézd a 10-20 éve kiadott 3d filmeket? Hány film jött ki 3d-ben az utóbbi 5 évben az Avatar 3-at leszámítva?

    Fi kell. Szerintem ez is véleményes. Van aki szereti, van aki ki nem állhatja. De persze, jó ha van. Jobb ha van, de valakinek nem kell, mint fordítva.

    utobbi idoben rengeteg 3d konverzio keszul hazilag is, neztem parat es meglepoen jok. meg regi filmeket is szivesen ujranezek. pl egy csomo dokumentumot is. imadom a 3d-t. de ez szubjektiv, ha vki csak az uj filmekre gerjed akkor nyilvan ez nem fogja erdekelni.
    fi is termeszetesen full szubjektiv, vkinek kell, vkinek nem. ezt amugy pc-vel is meg tudnam oldani, szoval ez annyira nem fontos. szinter se annyira. de rengeteg masban is jo meg...sztem nz-n kivul semmilyen vetitonek nem lesz ilyen feketeszintje 1% alatt. 1917 lepcsos jelenetnel meg siman mukodik a dble azt irjak. talan egy lampas jvcnek..

    jatszani is akarok, evek ota nem jatszottam. nem kell azon izgulni hogy mikor fossa el magat a gep, mennyire eszi az izzokat. igy lehet par random youtube videora is bekapcsolom...garis, lezeres hat menjen :DDD

    amugyka a reklamozott ertekektol annyira nincsenek am tavol ferdeszemu barataink. 1000:1 Ansi contrast, 10,000:1 native contrast and 1,000,000:1 dynamic contrast ezt hozzak merve kb. impressziv :C

  • -KP-
    veterán

    nincs mit nezni rajta, eljart felette az ido. moziszobaba se raknek ilyet. nem gazdasagos a lampazas. nem is lehet olyan lampat kapni itthon amivel elegedett lehet az ember csak horror aron. 3d kell, lezer, garancia, fi es egyebek.
    inkabb el se mondom mennyi penzbe kellene kerulnie, hogy hozzak olyan kompromisszumot, hogy ilyen 3dlp geppel vetitsek mert kirohognel :DDD

    3d kell... Ezzel vitatkoznék. Minek? Hogy huszadszor megnézd a 10-20 éve kiadott 3d filmeket? Hány film jött ki 3d-ben az utóbbi 5 évben az Avatar 3-at leszámítva?

    Fi kell. Szerintem ez is véleményes. Van aki szereti, van aki ki nem állhatja. De persze, jó ha van. Jobb ha van, de valakinek nem kell, mint fordítva.

  • Cseneles
    őstag

    nincs mit nezni rajta, eljart felette az ido. moziszobaba se raknek ilyet. nem gazdasagos a lampazas. nem is lehet olyan lampat kapni itthon amivel elegedett lehet az ember csak horror aron. 3d kell, lezer, garancia, fi es egyebek.
    inkabb el se mondom mennyi penzbe kellene kerulnie, hogy hozzak olyan kompromisszumot, hogy ilyen 3dlp geppel vetitsek mert kirohognel :DDD

    Mondjuk ahhoz eloszor kellene egy moziszoba…

  • m3ss
    veterán

    Az LCD gepedet nyugodtan kalibralhatod 2havonta, ezt garantalom.

    Megint bebofogsz valamit a bekepzelt gondolataidbol, kozben meg fogalmad sincs arrol amirol beszelsz. Meg csak eloben sem lattad amirol velemenyt alkotsz.

    nincs mit nezni rajta, eljart felette az ido. moziszobaba se raknek ilyet. nem gazdasagos a lampazas. nem is lehet olyan lampat kapni itthon amivel elegedett lehet az ember csak horror aron. 3d kell, lezer, garancia, fi es egyebek.
    inkabb el se mondom mennyi penzbe kellene kerulnie, hogy hozzak olyan kompromisszumot, hogy ilyen 3dlp geppel vetitsek mert kirohognel :DDD

  • m3ss
    veterán

    Minek? Jó az ha a piros inkább narancssárga, nincs azzal gond. ;] Szerintem az emberek 80%-a rossz képet néz.

    80? joindulatu vagy :DD

  • Joshi
    titán

    Az LCD gepedet nyugodtan kalibralhatod 2havonta, ezt garantalom.

    Megint bebofogsz valamit a bekepzelt gondolataidbol, kozben meg fogalmad sincs arrol amirol beszelsz. Meg csak eloben sem lattad amirol velemenyt alkotsz.

    Minek? Jó az ha a piros inkább narancssárga, nincs azzal gond. ;] Szerintem az emberek 80%-a rossz képet néz.

  • m3ss
    veterán

    Az LCD gepedet nyugodtan kalibralhatod 2havonta, ezt garantalom.

    Megint bebofogsz valamit a bekepzelt gondolataidbol, kozben meg fogalmad sincs arrol amirol beszelsz. Meg csak eloben sem lattad amirol velemenyt alkotsz.

    bele kell dugni egy utp kabelt es 3 perc alatt kesz. ez oriasi elony jvcnel. lezert talan nem kell annyira gyakran kalibralni majd. ha itthon vennek izzot ls5hoz, 500 orankent vehetnek ujat es kalibralhatnam manualisan. :DDD

  • Cseneles
    őstag

    de kar volt az ls5ot felhoznom, mert olcsobb gep, es teljesen ertelmetlen osszehasonlitani vele mert agyonveri. en most a 3dlp gepekre gondoltam, fullhd 2 millaert gari nelkul. 2 lampaval, oriasi koltsegekkel, kalibralhatom 2 havonta, fut, zajos, szar a kontraszt, nincs 3d, nincs hdr, nincs semmi...
    epson, sony detto. aki nem hirdeti a lezeres epsonjat hogy vegyen egy titant ott komoly gondok vannak fejben sztem, nem viccelek :DDD nz500-al kell meregetni, vagy regebbi nz gepekkel..csak azok sem garisak.

    Az LCD gepedet nyugodtan kalibralhatod 2havonta, ezt garantalom.

    Megint bebofogsz valamit a bekepzelt gondolataidbol, kozben meg fogalmad sincs arrol amirol beszelsz. Meg csak eloben sem lattad amirol velemenyt alkotsz.

  • m3ss
    veterán

    Nem árulok semmit. De mint mindent, te ezt is jobban tudod.

    hmm lehet akkor nem aktiv mar a hirdetesed avxen..

  • Cseneles
    őstag

    van sokaknak penze vetitore. olyan vetitot nem akarunk amit te arulsz, mert nekunk nem optimalis, mind1 hany fl-et tud. elavult minden szempontbol, orulok hogy remek a sarokelessege csak ezer sebbol verzik. mar most agyonveri szinte mindenben egy kinai gep fele annyiert, mi lesz 1-2 even belul? en amugy sem akarok csak garancialis vetitot mar.

    Nem árulok semmit. De mint mindent, te ezt is jobban tudod.

  • Ijk
    félisten

    komolyan, miért költesz? nem, nem veri agyon az élességet, mind a valerionban, mind a TNM-ben már jól működik az anti RBE.

    Nem költök, egyszerűen információ zavarban vagyok mert amit egy hónapja írtak az nem biztos hogy most igaz.

  • m3ss
    veterán

    Azért a mandju által említett német tesztben említenek még bőven olyan problémákat, ami miatt valószínűleg nem venném meg KS áron sem. Mondjuk most úgyis házat akarok venni, de így nem is bánom annyira, hogy lemaradok róla. Szerintem most úgyis félévente, évente fognak kijönni az újabb gépek...

    a nagy Karl koran jott. :DD vki posztolt rozsaszinskalat :DD es full f@sza. dble es rbe is sokkal jobb. es meg a kickstarter vetitok sem jottek meg...sztem en mar most orommel fogom nezni. es tuti meg tovabb javulni fog...de nem vitatom, biztos bele lehet kotni, plane ha vki uber vetitohoz van szokva. szerencsere ez nalam nem tenyezo. mindenben elorelepes lesz.
    azert az elmond vmit rola, hogy sokszor ennyibe kerulo vetitokhoz merik, es vannak paran akiknek meg igy is jobban tetszik a titan.
    de az teny, hogy biztos jonnek folyamatosan majd az ilyen gepek, eleg jo idok ezek projektor kedveloknek :C

    akkora hypeman vagyok, affiliate programhoz kellett volna csatlakoznom. 3%-ot lehetett volna akasztani minden plusz backeren. mondjuk kereken 0 embert sikerult meggyoznom :DD

    #77349 ja ez a vignettalas nekem is feltunt azon az egy alr vasznon amit lattam eloben. azert a 3x kontraszt az brutal. majdnem moziszobat csinaltal...egy olyan helyisegbol ahol buntenynek minoseul a vetites. befestetted volna feketere az osszes falat, szinte biztos, hogy szarabb lenne mint most. :K

  • Joshi
    titán

    "amit negatívumként fel tudok hozni a vászonra, az a homogén felületen látott szemcsés látvány. Csak a nagyobb homogén világos felületen tűnik fel, de gondolom ez a fényelnyelő struktúra miatt van"
    Ez a lézer folt miatt van.

    Én nem tudom hogy ez mitől van, de ahogy látom ezt kibeszéltétek. Ami még nekem feltűnik ALR vásznon, hogy a vászon közepe fényesebb és minden irányban a szélek felé kezd egyre sötétebb lenni a kép. Ez is jelenet függő, de látható jelenség. Egyelőre nekem nem zavaró egyik dolog sem, cserébe legalább van kontrasztom.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Azért a mandju által említett német tesztben említenek még bőven olyan problémákat, ami miatt valószínűleg nem venném meg KS áron sem. Mondjuk most úgyis házat akarok venni, de így nem is bánom annyira, hogy lemaradok róla. Szerintem most úgyis félévente, évente fognak kijönni az újabb gépek...

    Igen, az a teszt alapján nem bizalomgerjesztő. Kérdés mikori fw-el nézték, mert állítólag új fw-el olyan mintha teljesen más gép lenne. Még van pár napom eldönteni, de én is bizonytalan vagyok.

  • makkmarce
    őstag

    TNM-re jellemző az extrém dithering, de lehet már megoldották. Az általam említett projektoroknál nem látni jobban mint RBE nélkül. De mindegyik dlp ditheringel valamennyire.
    Az nettő hülyeség hogy eldobtad bekapcsolt RBE mellett a 4k előnyét, lehet egyetlen egy teszt gépre igaz, de ez nem általános.

    már megoldották, már nincs RBE mellett pixelháború.
    A TNM a legújabb TI chip-et használja, a TI-vel közösen oldották meg végül, tehát ez tervezve volt, hogy lesz ilyen funkció, és azt is tudták, hogy jó lesz, ha megtalálják a hibát, és meg is találták (firmware update oldotta meg). A legutóbbi videón, ahol láttam, szinte észre se lehetett venni, hogy RBE ki vagy be van kapcsolva, csak a kamerás fotókon látszott, hogy a gyors mozgásoknál nincs szivárványutánhúzás.

  • -KP-
    veterán

    Bevallom tetszik a Titan Noir Pro, még elhelyezésben sem okozna gondot (F22 helyett más DLP-vel szemben), kisckstarter ár sem rossz ahhoz képest mennyi egy modern HT projektor, de így is masszív kiadásnak tartom, ahhoz képest mennyi pluszt nyújtana. Ráadásul 24p hiánya ebben a kategóriában közel elfogadhatatlan.

    Azért a mandju által említett német tesztben említenek még bőven olyan problémákat, ami miatt valószínűleg nem venném meg KS áron sem. Mondjuk most úgyis házat akarok venni, de így nem is bánom annyira, hogy lemaradok róla. Szerintem most úgyis félévente, évente fognak kijönni az újabb gépek...

  • makkmarce
    őstag

    3DLP nem az én teritóriumom, szerintem keveseknek az. Kifejezetten nagyvászonhoz (150"+) kell, ill. nagy előnye hogy nincs szivárvány, 1 chipesnél meg ha jól tudom legfeljebb olyan trükközéssel lehet minimalizálni ami agyonveri az élességet és kvázi van egy FHD géped.

    komolyan, miért költesz? nem, nem veri agyon az élességet, mind a valerionban, mind a TNM-ben már jól működik az anti RBE.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Bevallom tetszik a Titan Noir Pro, még elhelyezésben sem okozna gondot (F22 helyett más DLP-vel szemben), kisckstarter ár sem rossz ahhoz képest mennyi egy modern HT projektor, de így is masszív kiadásnak tartom, ahhoz képest mennyi pluszt nyújtana. Ráadásul 24p hiánya ebben a kategóriában közel elfogadhatatlan.

    Elvileg a 24p-t megoldották. de az valóban elfogadhatatlan.

  • m3ss
    veterán

    Bevallom tetszik a Titan Noir Pro, még elhelyezésben sem okozna gondot (F22 helyett más DLP-vel szemben), kisckstarter ár sem rossz ahhoz képest mennyi egy modern HT projektor, de így is masszív kiadásnak tartom, ahhoz képest mennyi pluszt nyújtana. Ráadásul 24p hiánya ebben a kategóriában közel elfogadhatatlan.

    hat meg ha nem vamoljak le, itt fogok trollkodni honapokon at keszuljetek fel ;] :DDD
    24p lesz, vagy mar lehet van is? mondjuk nekem aztan nem kell az tuti, hulyet kaptam a valerion kadenciahelyes lejatszasatol. nezhetetlen ez nekem.

  • Ijk
    félisten

    Dehogy, én egy natív 4k dlpről sem tudok consumer szinten. A pro nagy mozis gépekben lévő dmd chipek specifikációja meg titkos, azok állítólag natív 4k-k.....

    Bevallom tetszik a Titan Noir Pro, még elhelyezésben sem okozna gondot (F22 helyett más DLP-vel szemben), kisckstarter ár sem rossz ahhoz képest mennyi egy modern HT projektor, de így is masszív kiadásnak tartom, ahhoz képest mennyi pluszt nyújtana. Ráadásul 24p hiánya ebben a kategóriában közel elfogadhatatlan.

  • m3ss
    veterán

    ha vki az onoffra izgulna, uj firmware 840e:1 dble on?
    kivancsi vagyok hany % adl-ig mukodik. az biztos, hogy most mar 1 kurzor megjelenesetol nem bujik vissza ijedten, mint az elozo firmwareval :DDD kerdes mennyire pulzal..mindenesetre azt irjak a valeron ebl low jobban artifaktol. amibol en film kozben kb semmit se vettem eszre. valojaban engem a vmaxon semmi sem zavart bekapcsolt interpolacioval. a feketeszint, alacsony adl kontraszt lehetett volna jobb, de ezen kivul sztem egy jo kis vetito. persze csak 2 orat demoztam..

  • joergie
    őstag

    Azért kérdés mit szeretnél. Csak egy vászon amin van fűző és fel lehet kötni vele, ez a legegyszerűbb, vagy állványos kell, esetleg fix keretes amit falra lehet tenni, mondjuk fából ilyet lehet csinálni ha ügyes kezű vagy. Keretet sem írtál, fehér vagy ALR?

    77301
    Gladiátor 2 az milyen színterén?

    jogos.
    olcsó megoldás érdekel, amivel láthatóan javul a képminőség. nem akarok nagyot lépni, a kivetítő maga sem egy nagy tétel, szóval alkalmazkodok az árhoz, úgymond'. Nagy falfelület van, amire tudok vetíteni, alapvetően ebből szeretnék egy projektorbarátabb, jobb képminőséget adó felületet varázsolni, mint a meszelt fal :R

  • Ájvé
    veterán

    Nappaliban nem tudnék már évek óta nyugodtan filmezni. Nappali legtöbb helyen közösségi tér, leginkább már amerikai konyhás. Amíg nem lett dedikált moziszobám nem tudtam annyira értékelni, de azóta pontosan értem miért ez a vetítés csúcsa. Egy alap szintű mozis vetítő esetén (rec709, 2k kontraszt) sokkal inkább a dedikált szoba adja a filmezés élményét mint egy magasabb szintű gép.
    Nyilván ha lenne feles 1,5M-m akkor fejleszteném a kis F22-t, mert azért nem csapom be magam hogy az a házimozizás netovábbja. Így jár aki fotózásba öli a pénzét. ;]

    Igen közösségi tér és általában ott van egy k*rva nagy tv bent, amin a család szórakozik. Mi van ha itt egy nagy 120-150"-os vászon van előtte 30-50 cm-re meg a vetítő (illetve nincs is ott csak egy bútor igazából, mert motoros vászon és a vetítő is rejthető). UST miatt még környezeti fények is jól szürhetők, úgyhogy még akár teljes sötétség sem kell hogy mondjuk meccset nézz (csak közvetlen fény ne essen rá), este mozihoz pedig elég csak lekapcsolni a villanyt vagy ha még kint világos van akkor besötétíteni. Mindig is divat volt a nagy tv, régen plazma, most inkább LCD (OLED mocskos drága) és ezt mindenki a nappaliba tette hogy még élvezhetőbb legyen, erre nyújt alternatívát az UST projektor, némi kompromisszummal persze, de elég jól használható UST vászon jellegzetessége miatt vagyis hogy jól szűri a környező fényeket.
    Nyilván ez csak egy lehetőség, nem mindenkinek tetszik ez a felhasználás, viszont nincs minden házban lehetőség dedikált mozi szobára, mint neked, nekik viszont egy jó lehetőség ez a megoldás, hiszen gyakorlatilag technikán (vetítő és vászon) kívül semmit nem igényel ez a megoldás (szerelés, tervezés stb. esetleg egy speciális bútor amiben rejteni lehet a motoros vásznat és a projektort), egyszerű, könnyen megoldható és mozi élményt kínál a nappaliba, ez azért sok mindenkinek tetszik.

    Nincsen ilyen szinten natív 4K DLP, mozi gépek léteznek natív 4K-val talán, de egyébként meg teljesen felesleges, DLP miatt rezegtetős 4K élesebb képet ad mint egy naiv 4K LCD vetítő.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Ezek rezgetős 4k gépek vagy már natívak?

    Dehogy, én egy natív 4k dlpről sem tudok consumer szinten. A pro nagy mozis gépekben lévő dmd chipek specifikációja meg titkos, azok állítólag natív 4k-k.....

  • m3ss
    veterán

    Nappaliban nem tudnék már évek óta nyugodtan filmezni. Nappali legtöbb helyen közösségi tér, leginkább már amerikai konyhás. Amíg nem lett dedikált moziszobám nem tudtam annyira értékelni, de azóta pontosan értem miért ez a vetítés csúcsa. Egy alap szintű mozis vetítő esetén (rec709, 2k kontraszt) sokkal inkább a dedikált szoba adja a filmezés élményét mint egy magasabb szintű gép.
    Nyilván ha lenne feles 1,5M-m akkor fejleszteném a kis F22-t, mert azért nem csapom be magam hogy az a házimozizás netovábbja. Így jár aki fotózásba öli a pénzét. ;]

    persze, rengeteg elonye van a dedikalt szobanak.
    de legtobb hazban, lakasban nem nagyon megoldhato ez.
    mondjuk meg jo dragak ezek a komoly ust vetitok hozzaillo alr vaszonnal..egy tv arahoz kepest. talan majd 1-2 ev mulva alternativa lesz. ha belevagnek egy moziszoba projektbe lehet x ev mulva mellette siman bedobnek nappaliba is egy ust vetitot jo nagy alr vaszonnal tv helyett. bar elegge overkill lenne, nezek eleg kepernyot igy is...

  • Ijk
    félisten

    TNM-re jellemző az extrém dithering, de lehet már megoldották. Az általam említett projektoroknál nem látni jobban mint RBE nélkül. De mindegyik dlp ditheringel valamennyire.
    Az nettő hülyeség hogy eldobtad bekapcsolt RBE mellett a 4k előnyét, lehet egyetlen egy teszt gépre igaz, de ez nem általános.

    Ezek rezgetős 4k gépek vagy már natívak?

  • Vhiktor
    nagyúr

    Nem tudom melyik tesztvideóban bekapcsolták és eléggé elment a felbontás dithering miatt. Egyébként engem valószínűleg nem zavarna a szivárvány, ha már F22-n sem igen látom, csupán arról van szó hogy 3DLP összevetésben abban fizikailag nincs szivárvány, ebben meg ha bekapcsolod a javítót a tesztvideóból kiindulva már el is dobtad a 4k előnyét. Persze én személyesen egyik gépet sem ismerem, a RBE érzékenység meg teljesen egyénfüggő.
    Mint mondtam nem vagyok abban a döntéskényszerben hogy van a zsebemben 1,2-1,6M és választani kell TNM vagy 3DLP tank között. Ha lenne rá mód megnézném saját igényeimre kalibráltan (Rec709, 18fL) egymás mellett mit mutatnak, már kizárólag a nyers képminőség döntene ezen a szinten. 200-400k-s régi 1DLP-re meg még mindig nem alternatíva egyik modern kínai sem.

    TNM-re jellemző az extrém dithering, de lehet már megoldották. Az általam említett projektoroknál nem látni jobban mint RBE nélkül. De mindegyik dlp ditheringel valamennyire.
    Az nettő hülyeség hogy eldobtad bekapcsolt RBE mellett a 4k előnyét, lehet egyetlen egy teszt gépre igaz, de ez nem általános.

  • Ijk
    félisten

    amugy nappaliban sztem ez az ust+alr a jovo. brutal fenyaramu rgb lezerekkel. kivancsi vagyok Viktornal az aetherionra ezzel a motoros lentrol feljovo motoros alr vaszon komboval. kinaiak nem hulyek. elvileg a vaszon 95%-ot szur a mennyezeti fenyekbol. persze mivel minden vaszongyarto kamuzik azert kivancsi vagyok milyen...de elvileg ugye pont ugy van a strukturaja kialakitva, hogy alulrol vetitsd meg. ezert logikus, hogy pont felulrol tobbet szur, mint egy olyan alr vaszon ami arra lett kitalalva, hogy szembol vetitsd meg.
    ha ezek a mostani chipek megbirkoznak meg tobb fennyel akkor nagyon fincsi nappali rendszereket lehet majd epiteni. alul besullyeszted, elrejted az alr vaszon tokjat vmi polcba es full megmarad a nappali. kinyitva meg ertekelheto inimage kontraszttal mozizhatsz meg vilagos szobaban is.

    Nappaliban nem tudnék már évek óta nyugodtan filmezni. Nappali legtöbb helyen közösségi tér, leginkább már amerikai konyhás. Amíg nem lett dedikált moziszobám nem tudtam annyira értékelni, de azóta pontosan értem miért ez a vetítés csúcsa. Egy alap szintű mozis vetítő esetén (rec709, 2k kontraszt) sokkal inkább a dedikált szoba adja a filmezés élményét mint egy magasabb szintű gép.
    Nyilván ha lenne feles 1,5M-m akkor fejleszteném a kis F22-t, mert azért nem csapom be magam hogy az a házimozizás netovábbja. Így jár aki fotózásba öli a pénzét. ;]

  • Ájvé
    veterán

    Melyik kínai gépekről van szó konkrétan, amelyek tudnak natív 2500:1 feletti kontrasztot?
    Még mindig csak a kickstarteres TNM-et látom ami azért nem ennyi lesz a végén.

    Az összes iriszes RGB lézer tudja, persze minimum 800-900k kezdő ár.

    #77326
    Ez már évek óta így megy, kínai vetítés ezzel nőtte ki magát, short/long throw igazából csak az utóbbi pár évben erősödött, előtte UST volt a leginkább keresett kínai projektorok téren, Hisense lézer TV-nek nevezi évek óta megy. Nothingprojector pedig évek óta futó brand, kínai vetítők és UST vásznak, innen nézhetsz UST vetítőhöz bútort, kihúzható fiók a vetítőnek és kiemelkedő motoros vászonnak hely, persze rohadt drága, érdemes asztalossal csináltatni.

  • Ijk
    félisten

    TBM-el nincs még tapasztalatom. Ezen téren a valerionnal, az aetherionnal meg a c5-el van tapasztalatom, ott észre sem veszed hogy bekapcsoltad, illetve de, mert nincs szivárvány.

    Nem tudom melyik tesztvideóban bekapcsolták és eléggé elment a felbontás dithering miatt. Egyébként engem valószínűleg nem zavarna a szivárvány, ha már F22-n sem igen látom, csupán arról van szó hogy 3DLP összevetésben abban fizikailag nincs szivárvány, ebben meg ha bekapcsolod a javítót a tesztvideóból kiindulva már el is dobtad a 4k előnyét. Persze én személyesen egyik gépet sem ismerem, a RBE érzékenység meg teljesen egyénfüggő.
    Mint mondtam nem vagyok abban a döntéskényszerben hogy van a zsebemben 1,2-1,6M és választani kell TNM vagy 3DLP tank között. Ha lenne rá mód megnézném saját igényeimre kalibráltan (Rec709, 18fL) egymás mellett mit mutatnak, már kizárólag a nyers képminőség döntene ezen a szinten. 200-400k-s régi 1DLP-re meg még mindig nem alternatíva egyik modern kínai sem.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Amikor bekapcsolod TN-en a szivárvány eltüntetést, akkor úgy láttm YT-on masszívan veszítesz élességből.

    TBM-el nincs még tapasztalatom. Ezen téren a valerionnal, az aetherionnal meg a c5-el van tapasztalatom, ott észre sem veszed hogy bekapcsoltad, illetve de, mert nincs szivárvány.

  • m3ss
    veterán

    Amikor bekapcsolod TN-en a szivárvány eltüntetést, akkor úgy láttm YT-on masszívan veszítesz élességből.

    eszre se veszed, en csak vmaxot lattam. soha nem fogod megmondani nezesi poziciobol, hogy be van-e kapcsolva. tnm-en egyelore inkabb dithering, blokkosodas(?) van. mondjuk mar sztem nagyjabol ezt is megoldottak ezzel az uj firmwarrel. es meg ki sem jott a vetito...mivel az awol is megoldotta tokeletesen a valerionnal igy biztosra veheto, hogy a jovoben masok is meg fogjak tudni ezt ugrani.

  • Ijk
    félisten

    Nem veri agyon az élességet, egy valrion maxtól vagy akár aetheriontól ami most nálam van élesség terén szerintem itt mindenki megnyalná mind a 10 újját.

    Amikor bekapcsolod TN-en a szivárvány eltüntetést, akkor úgy láttm YT-on masszívan veszítesz élességből.

  • Vhiktor
    nagyúr

    3DLP nem az én teritóriumom, szerintem keveseknek az. Kifejezetten nagyvászonhoz (150"+) kell, ill. nagy előnye hogy nincs szivárvány, 1 chipesnél meg ha jól tudom legfeljebb olyan trükközéssel lehet minimalizálni ami agyonveri az élességet és kvázi van egy FHD géped.

    Nem veri agyon az élességet, egy valrion maxtól vagy akár aetheriontól ami most nálam van élesség terén szerintem itt mindenki megnyalná mind a 10 újját.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Melyik kínai gépekről van szó konkrétan, amelyek tudnak natív 2500:1 feletti kontrasztot?
    Még mindig csak a kickstarteres TNM-et látom ami azért nem ennyi lesz a végén.

    Van jó pár, de pl ottt van a valerion visionmaster max, az aetherion, a c5 és még sorolhatnám.

  • m3ss
    veterán

    3DLP nem az én teritóriumom, szerintem keveseknek az. Kifejezetten nagyvászonhoz (150"+) kell, ill. nagy előnye hogy nincs szivárvány, 1 chipesnél meg ha jól tudom legfeljebb olyan trükközéssel lehet minimalizálni ami agyonveri az élességet és kvázi van egy FHD géped.

    amugy nappaliban sztem ez az ust+alr a jovo. brutal fenyaramu rgb lezerekkel. kivancsi vagyok Viktornal az aetherionra ezzel a motoros lentrol feljovo motoros alr vaszon komboval. kinaiak nem hulyek. elvileg a vaszon 95%-ot szur a mennyezeti fenyekbol. persze mivel minden vaszongyarto kamuzik azert kivancsi vagyok milyen...de elvileg ugye pont ugy van a strukturaja kialakitva, hogy alulrol vetitsd meg. ezert logikus, hogy pont felulrol tobbet szur, mint egy olyan alr vaszon ami arra lett kitalalva, hogy szembol vetitsd meg.
    ha ezek a mostani chipek megbirkoznak meg tobb fennyel akkor nagyon fincsi nappali rendszereket lehet majd epiteni. alul besullyeszted, elrejted az alr vaszon tokjat vmi polcba es full megmarad a nappali. kinyitva meg ertekelheto inimage kontraszttal mozizhatsz meg vilagos szobaban is.

  • m3ss
    veterán

    Sziasztok, ki van tisztában ezzel a kickstarteres dologgal? Nekem kicsit zavaros a honlap, privátban kérdeznék.

    en most hasznalom eloszor ugyhogy ketlem, hogy segiteni tudnek.

  • m3ss
    veterán

    Egyébként elég irreleváns, alig találni már régi 1 chipes gépet is, nemhogy 3DLP-t.
    Magam részéről még simán látok fantáziát egy tuningolt LS-5-ben, F22-ben kis pénzért, ezeknek nincs kínai versenytársuk árban, 3 chipesben is ha nagy vásznam lenne, egész egyszerűen mert HDR nem érdekel, az éles szivárványmentes REC907-et pedig valószínűleg preferálnám nagyobb színtérrel szemben, persze most nem vagyok dilyen döntéskényszerben. :)

    Mit tuningolsz az ls5on ha semmire nem eleg a fenyarama? Es azert legtobb embernek hianyozni fog belole ez meg az.
    Mi az az olcson? Idaig sem ert annal tobbet mimt amiert kint arultak..ha hianyzik a jobb 5% alatti kontraszt vehetsz nemeteknel 200-400ert x5900-x7900at is. 1-2 dolgot kiveve az is mindenben jobb...

  • m3ss
    veterán

    Egyébként elég irreleváns, alig találni már régi 1 chipes gépet is, nemhogy 3DLP-t.
    Magam részéről még simán látok fantáziát egy tuningolt LS-5-ben, F22-ben kis pénzért, ezeknek nincs kínai versenytársuk árban, 3 chipesben is ha nagy vásznam lenne, egész egyszerűen mert HDR nem érdekel, az éles szivárványmentes REC907-et pedig valószínűleg preferálnám nagyobb színtérrel szemben, persze most nem vagyok dilyen döntéskényszerben. :)

    Nezz meg egy valeriont anti rbe-vel. Jovoben nem nagyon kell szivarvannyal foglalkozni majd semmilyen komolyabb rgb dlp geppel valszeg.

  • péjé
    őstag

    Sziasztok, ki van tisztában ezzel a kickstarteres dologgal? Nekem kicsit zavaros a honlap, privátban kérdeznék.

  • Ijk
    félisten

    itt linkelte mandju a valeriont 2100 euroert? ujan europai awol boltban 1m volt.
    nem 1.5m a titan, multkor is kiszamoltuk. nem akkor is te voltal az aki direkt 300ezerrel nagyobb arat szamolt ra? 1.2m lesz ha levamoljak a max. en elobb a prorol beszeltem, az kicsit olcsobb es jobb az onoff. ha nem vamoljak le mint a valeriont akkor meg ingyen lesz. amugy mar most kuldozgetik europai eloszto kozpontokba a gepeket..

    14-18 fl? szegyen gyalazat :B :DDD

    Egyébként elég irreleváns, alig találni már régi 1 chipes gépet is, nemhogy 3DLP-t.
    Magam részéről még simán látok fantáziát egy tuningolt LS-5-ben, F22-ben kis pénzért, ezeknek nincs kínai versenytársuk árban, 3 chipesben is ha nagy vásznam lenne, egész egyszerűen mert HDR nem érdekel, az éles szivárványmentes REC907-et pedig valószínűleg preferálnám nagyobb színtérrel szemben, persze most nem vagyok dilyen döntéskényszerben. :)

  • Ijk
    félisten

    de kar volt az ls5ot felhoznom, mert olcsobb gep, es teljesen ertelmetlen osszehasonlitani vele mert agyonveri. en most a 3dlp gepekre gondoltam, fullhd 2 millaert gari nelkul. 2 lampaval, oriasi koltsegekkel, kalibralhatom 2 havonta, fut, zajos, szar a kontraszt, nincs 3d, nincs hdr, nincs semmi...
    epson, sony detto. aki nem hirdeti a lezeres epsonjat hogy vegyen egy titant ott komoly gondok vannak fejben sztem, nem viccelek :DDD nz500-al kell meregetni, vagy regebbi nz gepekkel..csak azok sem garisak.

    3DLP nem az én teritóriumom, szerintem keveseknek az. Kifejezetten nagyvászonhoz (150"+) kell, ill. nagy előnye hogy nincs szivárvány, 1 chipesnél meg ha jól tudom legfeljebb olyan trükközéssel lehet minimalizálni ami agyonveri az élességet és kvázi van egy FHD géped.

  • m3ss
    veterán

    Valerion max, de még TN kickstarteres ára is 1,5 millió felett van, ez abszolút nem használt ls-5 kategória. Az hogy jövőre, 2 év múlva mennyiért kapsz jó mozis kínai gépet speckuláció, egyelőre most nem kapsz 1,5M alatt, esetleg ha találsz valahol használtan.
    LS-5 és többi régi DLP gyengéje az UHP lámpa, az nem tud lézerrel versenyezni. Azonban egy normál 120-130" vászonméretnél, filmekhez egyszerűen nem látom hogy 3-5x annyit kiadjak egy projektorra amikor az igényem 14-18fL, SDR, FHD kép, kizárólag mozizásra.

    itt linkelte mandju a valeriont 2100 euroert? ujan europai awol boltban 1m volt.
    nem 1.5m a titan, multkor is kiszamoltuk. nem akkor is te voltal az aki direkt 300ezerrel nagyobb arat szamolt ra? 1.2m lesz ha levamoljak a max. en elobb a prorol beszeltem, az kicsit olcsobb es jobb az onoff. ha nem vamoljak le mint a valeriont akkor meg ingyen lesz. amugy mar most kuldozgetik europai eloszto kozpontokba a gepeket..

    14-18 fl? szegyen gyalazat :B :DDD

  • m3ss
    veterán

    most kell megvenni, nem 1 het mulva. ott van a titan noir pro. 10e nativot tud ls5 fenyarammal. es melle egy urhajo, olyan mellette egy ls5 szolgaltatasokban mintha egy diavetitot tennel melle. persze ha nem kell a 10e nativ, akkor hasznalhatod ls5 nativval is, es akkor 5x akkora fenysuruseget tud majd? most mennyi ez a pro, 2600-2700 usd?
    nem ertem ezt, hogy azzal erveltek, hogy jojo de 2 het mulva draga lesz. most is megveheted, nem kell 2 het mulva azzal nyugtatni magad hogy azert terdepelsz a nosztalgiavonaton mert most mar draga. :DDD
    ahhoz sem kell nagy jostehetseg hogy lassa az ember mennyibe fog kerulni egy valerion 1 ev mulva, ha kijon a vmax2 vagy vmi uj kinai rgb.

    de kar volt az ls5ot felhoznom, mert olcsobb gep, es teljesen ertelmetlen osszehasonlitani vele mert agyonveri. en most a 3dlp gepekre gondoltam, fullhd 2 millaert gari nelkul. 2 lampaval, oriasi koltsegekkel, kalibralhatom 2 havonta, fut, zajos, szar a kontraszt, nincs 3d, nincs hdr, nincs semmi...
    epson, sony detto. aki nem hirdeti a lezeres epsonjat hogy vegyen egy titant ott komoly gondok vannak fejben sztem, nem viccelek :DDD nz500-al kell meregetni, vagy regebbi nz gepekkel..csak azok sem garisak.

  • Ijk
    félisten

    most kell megvenni, nem 1 het mulva. ott van a titan noir pro. 10e nativot tud ls5 fenyarammal. es melle egy urhajo, olyan mellette egy ls5 szolgaltatasokban mintha egy diavetitot tennel melle. persze ha nem kell a 10e nativ, akkor hasznalhatod ls5 nativval is, es akkor 5x akkora fenysuruseget tud majd? most mennyi ez a pro, 2600-2700 usd?
    nem ertem ezt, hogy azzal erveltek, hogy jojo de 2 het mulva draga lesz. most is megveheted, nem kell 2 het mulva azzal nyugtatni magad hogy azert terdepelsz a nosztalgiavonaton mert most mar draga. :DDD
    ahhoz sem kell nagy jostehetseg hogy lassa az ember mennyibe fog kerulni egy valerion 1 ev mulva, ha kijon a vmax2 vagy vmi uj kinai rgb.

    Valerion max, de még TN kickstarteres ára is 1,5 millió felett van, ez abszolút nem használt ls-5 kategória. Az hogy jövőre, 2 év múlva mennyiért kapsz jó mozis kínai gépet speckuláció, egyelőre most nem kapsz 1,5M alatt, esetleg ha találsz valahol használtan.
    LS-5 és többi régi DLP gyengéje az UHP lámpa, az nem tud lézerrel versenyezni. Azonban egy normál 120-130" vászonméretnél, filmekhez egyszerűen nem látom hogy 3-5x annyit kiadjak egy projektorra amikor az igényem 14-18fL, SDR, FHD kép, kizárólag mozizásra.

  • m3ss
    veterán

    Melyik kínai gépekről van szó konkrétan, amelyek tudnak natív 2500:1 feletti kontrasztot?
    Még mindig csak a kickstarteres TNM-et látom ami azért nem ennyi lesz a végén.

    most kell megvenni, nem 1 het mulva. ott van a titan noir pro. 10e nativot tud ls5 fenyarammal. es melle egy urhajo, olyan mellette egy ls5 szolgaltatasokban mintha egy diavetitot tennel melle. persze ha nem kell a 10e nativ, akkor hasznalhatod ls5 nativval is, es akkor 5x akkora fenysuruseget tud majd? most mennyi ez a pro, 2600-2700 usd?
    nem ertem ezt, hogy azzal erveltek, hogy jojo de 2 het mulva draga lesz. most is megveheted, nem kell 2 het mulva azzal nyugtatni magad hogy azert terdepelsz a nosztalgiavonaton mert most mar draga. :DDD
    ahhoz sem kell nagy jostehetseg hogy lassa az ember mennyibe fog kerulni egy valerion 1 ev mulva, ha kijon a vmax2 vagy vmi uj kinai rgb.

  • Ijk
    félisten

    van sokaknak penze vetitore. olyan vetitot nem akarunk amit te arulsz, mert nekunk nem optimalis, mind1 hany fl-et tud. elavult minden szempontbol, orulok hogy remek a sarokelessege csak ezer sebbol verzik. mar most agyonveri szinte mindenben egy kinai gep fele annyiert, mi lesz 1-2 even belul? en amugy sem akarok csak garancialis vetitot mar.

    Melyik kínai gépekről van szó konkrétan, amelyek tudnak natív 2500:1 feletti kontrasztot?
    Még mindig csak a kickstarteres TNM-et látom ami azért nem ennyi lesz a végén.

  • m3ss
    veterán

    Termeszetesen mindenki azt vesz amit akar, na meg amire penze van. ;]

    van sokaknak penze vetitore. olyan vetitot nem akarunk amit te arulsz, mert nekunk nem optimalis, mind1 hany fl-et tud. elavult minden szempontbol, orulok hogy remek a sarokelessege csak ezer sebbol verzik. mar most agyonveri szinte mindenben egy kinai gep fele annyiert, mi lesz 1-2 even belul? en amugy sem akarok csak garancialis vetitot mar.

  • Cseneles
    őstag

    az ls5ok amiket promoztal mindenkinek hany fl-el vetitenek? plane par szaz ora utan. megneznek egy statiszkat.
    hova tegye a nappaliban a 60 kilos 2 lampas uvolto gepet egy atlag juzer? magyarazol itt azoknak akik tobbnyire nappaliban par szazezres lampas gepekkel vetitenek. lezerrel lesz majd opcio masra is ha vki ezt szeretne. egyelore par embernek van csak ilyen gepe itt en azt latom..
    es igy is sokan inkabb alr vasznat fognak venni es/vagy nagyobb kepet fognak vetiteni az 50 fl helyett. ami nem meglepo.

    Termeszetesen mindenki azt vesz amit akar, na meg amire penze van. ;]

  • m3ss
    veterán

    A kinálatot a kereslethez igazítják. Hány dedikált moziterembehn vetitenek 140nit felett? Hány kereskedelmi mozi ugorja meg a 100nitet? Hány tv amin valós nem streamelt tartalmat játszanak le? És ezen készülékek hányada ugorja meg a 200nitet nem 10% ablakban?

    Akiket én ismerek dedikált mozitermekben 120-150 nit között mozognak. Meg itt van a 14fl FanClub

    az ls5ok amiket promoztal mindenkinek hany fl-el vetitenek? plane par szaz ora utan. megneznek egy statiszkat.
    hova tegye a nappaliban a 60 kilos 2 lampas uvolto gepet egy atlag juzer? magyarazol itt azoknak akik tobbnyire nappaliban par szazezres lampas gepekkel vetitenek. lezerrel lesz majd opcio masra is ha vki ezt szeretne. egyelore par embernek van csak ilyen gepe itt en azt latom..
    es igy is sokan inkabb alr vasznat fognak venni es/vagy nagyobb kepet fognak vetiteni az 50 fl helyett. ami nem meglepo.

  • Vhiktor
    nagyúr

    A kinálatot a kereslethez igazítják. Hány dedikált moziterembehn vetitenek 140nit felett? Hány kereskedelmi mozi ugorja meg a 100nitet? Hány tv amin valós nem streamelt tartalmat játszanak le? És ezen készülékek hányada ugorja meg a 200nitet nem 10% ablakban?

    Akiket én ismerek dedikált mozitermekben 120-150 nit között mozognak. Meg itt van a 14fl FanClub

    10% ablak felett nem igazan szamit, mert ritkan van olyan filmekben hogy a teljes kepet lefedné 1000 nites tartalom. Egyebkent meg sok tv tud mar teljes kepernyo lefedettség esetén 6-800 nitet is. 10% ablakban meg bőven 2000 nit felett, 2%ról nem is beszélve. Hdr lenyege nem az hogy 100% ablakban világítson a szemedbe tobb 1000 niten. Lényeg hogy projektoron nincs hdr, még 200 nit mellett sem.

    Sdrnel meg mindneki ugy nézi ahogy neki tetszik. En csak magamnak, studioknak es azoknak kalibralom a projektort SDR eseten 14 fL-re akik kérik, consumer átlag felhasználó altalaban 20 fL körül mozog.

  • Cseneles
    őstag

    Ne értsetek félre, én szeretném, ha a készítők végre elkezdenének rendes hdr tartalmakat gyártani, mind fénysűrűség mint színtér terén (egyébként a valóság az, hogy marhára nem érdekli őket, csak nyűg nekik az egész), de jelenleg elég kevés a jól gradelt hdr tartalom van :(

    A kinálatot a kereslethez igazítják. Hány dedikált moziterembehn vetitenek 140nit felett? Hány kereskedelmi mozi ugorja meg a 100nitet? Hány tv amin valós nem streamelt tartalmat játszanak le? És ezen készülékek hányada ugorja meg a 200nitet nem 10% ablakban?

    Akiket én ismerek dedikált mozitermekben 120-150 nit között mozognak. Meg itt van a 14fl FanClub

  • Ájvé
    veterán

    900 ansi nativ fullhd led projektorhoz keresek valami tesco gazdaságos vászonat. Létezik olyan, ami olcsó, és érdemes megvenni? minden játszik, aliról rendszeresen vásárolok.

    Azért kérdés mit szeretnél. Csak egy vászon amin van fűző és fel lehet kötni vele, ez a legegyszerűbb, vagy állványos kell, esetleg fix keretes amit falra lehet tenni, mondjuk fából ilyet lehet csinálni ha ügyes kezű vagy. Keretet sem írtál, fehér vagy ALR?

    77301
    Gladiátor 2 az milyen színterén?

  • m3ss
    veterán

    Tisztában vagyok vele, de nem hat meg. A természetfilmeket viszont szeretem.

    jahjah. ujranezem az osszes 3d termeszetfilmet, de jo lesz. rengeteg van belole :K
    planet earth is betarazva. poppoljon!

  • -KP-
    veterán

    Pedig elsosorban animációs filmekben van jobban kihasználva, meg termeszet filmek ahol sok a zold.

    Tisztában vagyok vele, de nem hat meg. A természetfilmeket viszont szeretem.

  • Vhiktor
    nagyúr

    nekem a háromszöges spektrogram alapján teljes a kihasználtság, nem minden színes, csak ott színes, ahol kell. Lehet, hogy %-ban alacsony, de ez ugyanaz, mint egy jó sub, ami 20hz alatt is csinál valamit. Lehet, hogy a filmben csak 3 robbanás van, de akkor se mindegy, hogy 3-at ciccen, vagy hármat robban az a bomba :)

    Igen, ezt jol leirtad, pontosan erről van szo.

  • makkmarce
    őstag

    De ez semmi, egyrészt minimálisan lépi át, másrészt meg nagyon kevés ideig, nagyon kevés jelenetben. Én ezt nem nevezném kihasználásnak. A chatgpt jól leírta, hogy kb 2-10%, én ezt inkább maximum 5%-ra tenném, sok filmben még ennyire sem. Blade runner 2049-ben is csak pár jelenet van, ahol átlépi, a képi tartalom 90%-a tuti 709 színtérben mozog, a legtöbb filmben meg még kevesebb.

    A fenti screenshotokon is minimális a 709 átlépés. Ráadásul ezek pont jól sikerült HDR filmek, a többség nem ilyen.

    Bízom benne hogy ez a jövőben változik.

    Másrészt a bóvli hdr iskola példái az AVATAR filmek a 200 nit csúcsfénysűrűségükkel, mondjuk itt pont nem érdekel mert a 3D a lényeg, Cameron szerint is :)

    nekem a háromszöges spektrogram alapján teljes a kihasználtság, nem minden színes, csak ott színes, ahol kell. Lehet, hogy %-ban alacsony, de ez ugyanaz, mint egy jó sub, ami 20hz alatt is csinál valamit. Lehet, hogy a filmben csak 3 robbanás van, de akkor se mindegy, hogy 3-at ciccen, vagy hármat robban az a bomba :)

  • Vhiktor
    nagyúr

    Nekem ez kb. olyan, mintha nem is lenne. Kifejezetten nem kedvelem az anime formátumot.

    Pedig elsosorban animációs filmekben van jobban kihasználva, meg termeszet filmek ahol sok a zold.

  • -KP-
    veterán

    Jelenleg a legjobb példa a WCG-re A Pókember Irány a pókverzum, itt valóban a teljes játékidő alatt a P3 színtér határai vannak feszegetve, sőt van amikor át is van lépve. De egy kézen meg lehet számolni az ilyen filmeket :(

    Nekem ez kb. olyan, mintha nem is lenne. Kifejezetten nem kedvelem az anime formátumot.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Ne értsetek félre, én szeretném, ha a készítők végre elkezdenének rendes hdr tartalmakat gyártani, mind fénysűrűség mint színtér terén (egyébként a valóság az, hogy marhára nem érdekli őket, csak nyűg nekik az egész), de jelenleg elég kevés a jól gradelt hdr tartalom van :(

    Jelenleg a legjobb példa a WCG-re A Pókember Irány a pókverzum, itt valóban a teljes játékidő alatt a P3 színtér határai vannak feszegetve, sőt van amikor át is van lépve. De egy kézen meg lehet számolni az ilyen filmeket :(

Új hozzászólás Aktív témák