Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
76600 - 76501
77836 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
m3ss
veterán
Kínai vs. csúcs dlp-vel kapcsolatban..
Csúcs DLP-nek (kifejezetten házimozi kat.) elég masszív objektíve van, miközben kínai gépekben ezekhez képest miniatűr lencse dolgozik. Természetesen minél nagyobb dmd, annál nagyobb objektív, de ezen kívül számos optikai jellemző meghatározza a méretet.
De egy kicsit egyszerűsítsük le fényerőre. 0.47"dmd negyed akkora mint az 1" felületben, viszont hogy tartsd a fényerőt vagy nagyobb blendéjű optikát kell alkalmazni ami növeli jelentősen a méretet, vagy többszörözni a fényforrás fényerejét.
Azaz vagy jelentősen alacsonyabb a kínai gép fényereje a kisebb optikával, vagy pedig többszöröse az egységnyi dmd felületre jutó fényáram, amit alapvetően kétlek mivel nincs semmi akadálya hogy a jóval nagyobb projektoron is ugyanazt a fényáramot alkalmazd.
Feltételezem egy modern csúcs dlp még mindig a választás bizonyos vászonméret és gain felett, kínai gépek pedig ebben a már hagyományos 120-180" kisházimozis vászonméretre alkalmasak. Régi DLP pedig elvérzik a gyenge UHP lámpán, hiába raksz bele csúcs, nagyfényerejű optikát ha egy "gyertya" pislákol a dmd mögött (lézerhez viszonyítva). Cserébe még mindig jó kontrasztot és fényerőt adnak egy 120"-os vásznon, kínai csúcsdlp vagy annak árának töredékéért.
Azért szóljatok ha használt F22 árában (40
-220k) lehet kapni kínait, natív 1:2500 kontraszttal és dci színtérrel.mar nincs 40-ert, nem? amugy az lett volna a tervem, hogy veszek egyet mielott megjon az xgimi. de mivel nem talaltam ennyiert igy nem siettettem a jvc eladasat.
ha tudnad mennyeirt milyen jvcket lehet nemeteknel kifogni, nem akarnal 200-ert mar f22-ot. -
Vhiktor
nagyúr
Igen, leírtad, miután évek óta csak a JVC és az LCD volt az isten és mindenkinek azt ajánlottad a fostalicska dlp-k helyett. Majd hirtelen egyszercsak leírod, hogy igazából magadnak nem mernél megvenni egy használt JVC-t(nemhogy egy használt Epson-t, vagy Sony-t).
Nem érzed az ellentmondást? Hiába írtuk le ezerszer, hogy egy készülék birtoklásánál sok tényezőt figyelembe kell venni. Mégis örökké le lettünk hurrogva. Ebbe a sok tényezőbe pedig igenis beletartozik az is, hogy egy készülék az életciklusa alatt mennyire hajlamos meghibásodásra, és azt mennyire könnyen és milyen költségen lehet orvosolni és nem biztos hogy érdemes csak és kizárólag a szent adl kontrasztra kihegyezni mindent. Használt készüléknél hatványozottabban igaz ez.Egyrészt a szervizesek hozzaallasa miatt nem akar tobb lcdt vagy használt gepet venni.
-
Q
senior tag
Epsont nem fog venni már senki, mert a kínaiak felmossák vele a földet nagy fényerővel, jobb kontraszttal, jobb színtérrel, élesebb képpel + dolby visionnel, mindezt töredék áron.
A sony illetve a jvc legalább még fel tud mutatni mélyebb feketeszintet, egyelőre.Plusz vannak azok a személyek akiket vakon követnek
Pontosan ez történt a barco, pd, stb használt dlp gépekkel, marha nagy piacuk volt itthon pár évvel ezelőtt (profi marketinggel fel lettek futtatva), velhetoen nem kis haszonnal. Ezt se felejtsük el. Az éremnek mindig két oldala van.Azokat a gépeket az akkori kínálat/ár/képminőség adta el. Ne a mostani árakat és kínálatot nézd!
De még a mai napig használja őket nagyon sok ember. A nem lefingott darabok ma is horror áron vehetők kintről. Christie hd6km van 5000-23000USD áron is.
m3ss
Lehet egyébként példálózni, hogy annyit érnek az ls5-ök (behelyettesíthető) amennyiért külföldön hirdetik, csak hát ott bukik a képlet, hogy azok nem itthon vannak. HA hajlandóak Mo.-ra postázni, akkor ott a posta, vám, áfa költség, rizikó… stb. Ezt valaki helyetted bevállalta, adja oda nettó áron. Hát persze. És megint olyan gépekről beszélsz, amiből nem láttál élőben egyet sem, de azért ajánlja fel mindenki hulladék szobornak. Remek!
Nyilván a felhasználás körülményeitől függ a választás, csak itt nem erről vitáztok. -
Joshi
titán
-
Vhiktor
nagyúr
Amit egy profi mérőműszer nem lát azt a szem sem látja, éppúgy mint hang esetén amit nem mér a mikrofon azt a fül sem hallja, ezt is sokan nmem tudják elfogadni.
Én viszont azt soha nem vitattam, hogy az optika számít, persze, hogy számít, csak mint ahogy mondtam, nem úgy és nem annyira mint ahogy itt sokszor el van hintve. Ha 100%ban igaz lenne amit itt hittérítenek, akkor nem lett volna a valerion maxnak annyira éles és homogén képe a "gyerekjáték" optikájával.
Még annyit hozzatennek, hogy minél nagyobb kép van vetítve annal jobban elojonnek az optika hianyossagai, csak ezt is itt sokszor "ferditve" adják elo, pl ha csak 6 meter széles vetített kep felett válik láthatóvá a hiba, akkor a tobbi projektor mar xar. Igen, de ki vetít 6 meter széles kepet? Ha 120-135 colon nem latszik ahogy nagy többség vetit, akkor a nagy többséget nem érdekli.
Másrészt amit sokszor leirtam es ami vitatlhatlan teny, hogy a kontraszt a legfontosabb kepi parameter, utána jon a színtér es az elesseg. Itt megis mindig az elessegen megy a buli, es csak ez miatt kb minden projektor nezhetetlen gyerekjateknak van bealllitva, holott messze nem az a legfontosabb mozgó kepi parameter, ezert ez megint itt sokszor ferdítés es reszigazsag.
En elfogadom hogy valakinek az eleseg, másnak a fekete, kontraszt, mig másnak a design vagy eppen smart rész a fontos esetleg a halk mukodes. Viszont vannak itt páran akik erre képtelenek es csak azert is az a jo mindenkinek ami szerintük jo, minden mas kuka.
Amikor en érvelek valamilyen parameter mellett azt soha nem szubjektív okból teszem, hanem objektíven.
-
Ijk
félisten
Kínai vs. csúcs dlp-vel kapcsolatban..
Csúcs DLP-nek (kifejezetten házimozi kat.) elég masszív objektíve van, miközben kínai gépekben ezekhez képest miniatűr lencse dolgozik. Természetesen minél nagyobb dmd, annál nagyobb objektív, de ezen kívül számos optikai jellemző meghatározza a méretet.
De egy kicsit egyszerűsítsük le fényerőre. 0.47"dmd negyed akkora mint az 1" felületben, viszont hogy tartsd a fényerőt vagy nagyobb blendéjű optikát kell alkalmazni ami növeli jelentősen a méretet, vagy többszörözni a fényforrás fényerejét.
Azaz vagy jelentősen alacsonyabb a kínai gép fényereje a kisebb optikával, vagy pedig többszöröse az egységnyi dmd felületre jutó fényáram, amit alapvetően kétlek mivel nincs semmi akadálya hogy a jóval nagyobb projektoron is ugyanazt a fényáramot alkalmazd.
Feltételezem egy modern csúcs dlp még mindig a választás bizonyos vászonméret és gain felett, kínai gépek pedig ebben a már hagyományos 120-180" kisházimozis vászonméretre alkalmasak. Régi DLP pedig elvérzik a gyenge UHP lámpán, hiába raksz bele csúcs, nagyfényerejű optikát ha egy "gyertya" pislákol a dmd mögött (lézerhez viszonyítva). Cserébe még mindig jó kontrasztot és fényerőt adnak egy 120"-os vásznon, kínai csúcsdlp vagy annak árának töredékéért.
Azért szóljatok ha használt F22 árában (40
-220k) lehet kapni kínait, natív 1:2500 kontraszttal és dci színtérrel. -
Vhiktor
nagyúr
Az tény, hogy egy mérőműszer nem látja a különbséget, főleg olyan közelről ahova a mérőműszert elhelyezzük. Ettől függetlenül egy jó optika pozitívan még bőven beleszól/beleszólhat a képletbe. Persze elfogadom a véleményedet, ahogy Csenelesét is. Én úgy gondolom hogy az igazság valahol félúton van.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Amit egy profi mérőműszer nem lát azt a szem sem látja, éppúgy mint hang esetén amit nem mér a mikrofon azt a fül sem hallja, ezt is sokan nmem tudják elfogadni.
Én viszont azt soha nem vitattam, hogy az optika számít, persze, hogy számít, csak mint ahogy mondtam, nem úgy és nem annyira mint ahogy itt sokszor el van hintve. Ha 100%ban igaz lenne amit itt hittérítenek, akkor nem lett volna a valerion maxnak annyira éles és homogén képe a "gyerekjáték" optikájával.
Még annyit hozzatennek, hogy minél nagyobb kép van vetítve annal jobban elojonnek az optika hianyossagai, csak ezt is itt sokszor "ferditve" adják elo, pl ha csak 6 meter széles vetített kep felett válik láthatóvá a hiba, akkor a tobbi projektor mar xar. Igen, de ki vetít 6 meter széles kepet? Ha 120-135 colon nem latszik ahogy nagy többség vetit, akkor a nagy többséget nem érdekli.
Másrészt amit sokszor leirtam es ami vitatlhatlan teny, hogy a kontraszt a legfontosabb kepi parameter, utána jon a színtér es az elesseg. Itt megis mindig az elessegen megy a buli, es csak ez miatt kb minden projektor nezhetetlen gyerekjateknak van bealllitva, holott messze nem az a legfontosabb mozgó kepi parameter, ezert ez megint itt sokszor ferdítés es reszigazsag.
-
Vhiktor
nagyúr
Én hazai piacról irtam és igen volt sony hype amit a jvc hype váltott. Német piacon mikor nálunk a sony volt az isten akkor ott több jvc volt. A jó marketing ami megy itthon meg a hatalmas haszonkulcs.... Plusz vannak azok a személyek akiket vakon követnek ha ő mondja hogy jvc akkor mindenki jvc-t vesz. Igaz addig teheti meg ezt amíg 3m alatt vetit vagy a 3m közelébe. Mert ha valaki 3,5 vagy 4 vagy esetleg 4.5m szeretne vetitetni akkor a sony jvc ki is esett. Epsont miért vesznek egyszerű nagyobb fényerőt kínál mint a sony meg a jvc töredék áron.
Epsont nem fog venni már senki, mert a kínaiak felmossák vele a földet nagy fényerővel, jobb kontraszttal, jobb színtérrel, élesebb képpel + dolby visionnel, mindezt töredék áron.
A sony illetve a jvc legalább még fel tud mutatni mélyebb feketeszintet, egyelőre.Plusz vannak azok a személyek akiket vakon követnek
Pontosan ez történt a barco, pd, stb használt dlp gépekkel, marha nagy piacuk volt itthon pár évvel ezelőtt (profi marketinggel fel lettek futtatva), velhetoen nem kis haszonnal. Ezt se felejtsük el. Az éremnek mindig két oldala van. -
m3ss
veterán
jo a hdr tonemap mar most is, csinalt az egyik madvr tesztelo screenshotos osszehasonlitast madvrhez hasonlitva. csak fix ertekre kell tenni a vaszon meretet, gaint a menuben es kb. madvr szintu a tonemap.
a dv-rol nem nagyon lattam viszont semmit.
ha nem fejlesztik csak kicsit jobb lesz az anti rbe mar mostani allapotban is nagyon jo csomag a gep. -
powerup2
addikt
-
-KP-
veterán
Árban a dlp-es gépek alja amíg a saját szememmel nem láttam véleményt nem tudok alkotni róla a spec alapján jó az irány. Jobb az irány mint a JCV Sony Epson triónál. Árba verhetetlen a kínai projektor meg szintérben is ahogy ezt korábban irtam. Sok egyéb tényező is ott van még pl a szoftver mennyire fejlesztik és mennyire jól. Mi lesz 2 év múlva a termékkel lesz-e rá frissítés.
Milyen frissítés kell rá 2 év múlva? Írják meg a hdr tonemapot meg az RBE Reductiont normálisan aztán lehet használni...
-
powerup2
addikt
A jó marketing ami megy itthon meg a hatalmas haszonkulcs.... Plusz vannak azok a személyek akiket vakon követnek ha ő mondja hogy jvc akkor mindenki jvc-t vesz.
igen, csak sztem te jellemzoen az ls5-rol, pd f22-rol, sonyrol akartal irni, nem a jvcrol. mert a hatalmas haszonkulcs amirol beszelsz...az nem a jvc promozashoz kotodik. ki keresett itt penzt a jvc marketingelesen? es sonyn, pdn, runcon?
nekem az a velemenyem, hogy itthon azert van ennyi pd, ls5 meg vw sony mert egyszeruen ezeken tobb penzt lehetett keresni, mint azokon a gepeken, amiket kulfoldon sem adtak el olcson. ezert ezeket promoztak harman. ha itthon megnezed a hasznalt piacot, elmult par evben amiota en kovetem, az lesz a benyomasod, hogy mi az f22-ok, f32-ok, ls5-ok hazaja vagyunk. egy kulfoldi forumhoz kepest mindenkepp...de meg itt a hc hazizmozizoknal is ez jott le, nem csak a hirdeteseket nezve.
nyilvan kulfoldon is mindenki tapasztalatlan es nem latott meg jo gepet. meg fura igenyei vannak, mint nekem. nem tudja kiverni a falat, nem akar horror penzert elotetlencset tenni a csoda optikara. nem akar hushboxot epiteni, nem akarja h remegjen a kep a ventitol. nem akarja bekapcsolni a dynablacket 13 fl mellett?
szepi is egy jo salesman volt. az egekbe felqrt szaturaciojaval, gamma manipulacioval, +6 dB az atmoson mert azt promozzuk
legalabb o elkezdte az alr, alr szeru vasznakat promozni. ez sztem jo irany volt.
ez kell a nappaliba vetitoknek, mar pedig azok az emberek, akik ls-5-ot vettek mind nappalinak vetitenek, sztem kivetel nelkul. de megkaptak a hihetetlen kepi dinamika illuziojat, hogy aztan hazaerve nezhessek feher vasznon az 55-os ansit.
nappaliba alr vaszon kell vagy tv. ha elobbi akkor ahhoz kell vetitot valasztani, ami elegendo fenyerot tud. sztem. nappaliban feher vasznon pislakolo ls5-tel nem lesz jo kepi dinamikad. ezt nagyon jol tudja az is, aki eladja oket.
neha nehez elmenni szo nelkul az allando ego fenyezokon, anyagi erdekek miatt tenyeket ferditokon. szerencsere nekem is jo tapasztalatom van sok emberrel, akik nem kereskednek es kicsit epitik is a kozosseget.
en pl azon cszesztem fel magam amikor par eve velvetet rendeltunk viktorral...honapokig irkaltunk ide az anyagrol, szallitasi nehezsegekrol amerikabol, kontener logisztikazas, kerdojelek sokasaga. megrendelni rokonomhoz, atcsomagoltatni, elkuldetni vele szallitmanyozo ceghez, varni ra honapokat...
mikozben par ember nagyon jol tudta akkor is, hogy europaban van ez az adamantiumos tortenet is es olcsobban, sokkal egyszerubben megoldhattuk volna. csak egy mondatot kellett volna idevakarni..azert sztem ez lesz az igazan nagy kihivas, elhitetni az emberekkel hogy az xgimi is egy ledes benq csak

Árban a dlp-es gépek alja amíg a saját szememmel nem láttam véleményt nem tudok alkotni róla a spec alapján jó az irány. Jobb az irány mint a JCV Sony Epson triónál. Árba verhetetlen a kínai projektor meg szintérben is ahogy ezt korábban irtam. Sok egyéb tényező is ott van még pl a szoftver mennyire fejlesztik és mennyire jól. Mi lesz 2 év múlva a termékkel lesz-e rá frissítés.
-
-KP-
veterán
a
smileybol arra kovetkeztettem, hogy vizet predikalok es bort iszok. mintha jvc vetitokkel kereskednek megis. vagy a smiley milyen jelentest hordozott itt? segits. Én csak annyit írtam, évek óta olyan használt készülékeket ajánlgatsz másoknak, amit saját magadnak nem mernél megvenni. Na ez az ellentmondás számomra. Én sose ajánlanék másoknak olyan készüléket, amit saját magamnak nem mernék megvenni.
mi az hogy nem mernem megvenni? mirol beszelsz? megvettem, pedig elotte volt gondom egyik 9400al is. meg mindig hasznalom. es ugyanilyet akartam venni par honapja is..
oszinten nem ertelek. most miert nem viszem le az arat realis arra? mert vmit nezni akarok mielott megjon az xgimi
miert akartam masik x-es hasznalt jvct venni? nem tudom mit latsz ebbe bele. leirtam az lcd vetitok egyik fo hatranyat is. ennyi.
miert irtam le? mert sokakkal ellentetben en nem vagyok fanboj. tolem aztan lehet lcd, dlp. hivhatjak sonynak, jvcnek, runconak, pd, jimmy, kriszti csak a parameterek, gep tudasa erdekel, hogy minel inkabb megfeleljen az igenyeimnek ar/ertekben.
azt gondolnam, hogy az, hogy a hatranyait is elismerem az pont az ellenkezojet bizonyitja annak, amit allitani akarsz rolam, hogy jvc ugynok vagyok. nem ertelek
Ne fűrészeljük a fingot tovább már légyszi. Nincs végtelen kedvem és időm reagálni a hszeidre. Te magad írtad több mint egy éve, hogy jobban meg mernél venni egy 10 éves használt dlp-t, mint egy pár éves használt lcd-t, mert 3-ból 2 lcd-vel volt már komolyabb gondod. Ez igazán ütős hozzászólás volt akkor,főleg úgy hogy részedről már azelőtt is az lcd és a jvc folyt a csapból is évek óta.
-
m3ss
veterán
Én hazai piacról irtam és igen volt sony hype amit a jvc hype váltott. Német piacon mikor nálunk a sony volt az isten akkor ott több jvc volt. A jó marketing ami megy itthon meg a hatalmas haszonkulcs.... Plusz vannak azok a személyek akiket vakon követnek ha ő mondja hogy jvc akkor mindenki jvc-t vesz. Igaz addig teheti meg ezt amíg 3m alatt vetit vagy a 3m közelébe. Mert ha valaki 3,5 vagy 4 vagy esetleg 4.5m szeretne vetitetni akkor a sony jvc ki is esett. Epsont miért vesznek egyszerű nagyobb fényerőt kínál mint a sony meg a jvc töredék áron.
A jó marketing ami megy itthon meg a hatalmas haszonkulcs.... Plusz vannak azok a személyek akiket vakon követnek ha ő mondja hogy jvc akkor mindenki jvc-t vesz.
igen, csak sztem te jellemzoen az ls5-rol, pd f22-rol, sonyrol akartal irni, nem a jvcrol. mert a hatalmas haszonkulcs amirol beszelsz...az nem a jvc promozashoz kotodik. ki keresett itt penzt a jvc marketingelesen? es sonyn, pdn, runcon?
nekem az a velemenyem, hogy itthon azert van ennyi pd, ls5 meg vw sony mert egyszeruen ezeken tobb penzt lehetett keresni, mint azokon a gepeken, amiket kulfoldon sem adtak el olcson. ezert ezeket promoztak harman. ha itthon megnezed a hasznalt piacot, elmult par evben amiota en kovetem, az lesz a benyomasod, hogy mi az f22-ok, f32-ok, ls5-ok hazaja vagyunk. egy kulfoldi forumhoz kepest mindenkepp...de meg itt a hc hazizmozizoknal is ez jott le, nem csak a hirdeteseket nezve.
nyilvan kulfoldon is mindenki tapasztalatlan es nem latott meg jo gepet. meg fura igenyei vannak, mint nekem. nem tudja kiverni a falat, nem akar horror penzert elotetlencset tenni a csoda optikara. nem akar hushboxot epiteni, nem akarja h remegjen a kep a ventitol. nem akarja bekapcsolni a dynablacket 13 fl mellett?
szepi is egy jo salesman volt. az egekbe felqrt szaturaciojaval, gamma manipulacioval, +6 dB az atmoson mert azt promozzuk
legalabb o elkezdte az alr, alr szeru vasznakat promozni. ez sztem jo irany volt.
ez kell a nappaliba vetitoknek, mar pedig azok az emberek, akik ls-5-ot vettek mind nappalinak vetitenek, sztem kivetel nelkul. de megkaptak a hihetetlen kepi dinamika illuziojat, hogy aztan hazaerve nezhessek feher vasznon az 55-os ansit.
nappaliba alr vaszon kell vagy tv. ha elobbi akkor ahhoz kell vetitot valasztani, ami elegendo fenyerot tud. sztem. nappaliban feher vasznon pislakolo ls5-tel nem lesz jo kepi dinamikad. ezt nagyon jol tudja az is, aki eladja oket.
neha nehez elmenni szo nelkul az allando ego fenyezokon, anyagi erdekek miatt tenyeket ferditokon. szerencsere nekem is jo tapasztalatom van sok emberrel, akik nem kereskednek es kicsit epitik is a kozosseget.
en pl azon cszesztem fel magam amikor par eve velvetet rendeltunk viktorral...honapokig irkaltunk ide az anyagrol, szallitasi nehezsegekrol amerikabol, kontener logisztikazas, kerdojelek sokasaga. megrendelni rokonomhoz, atcsomagoltatni, elkuldetni vele szallitmanyozo ceghez, varni ra honapokat...
mikozben par ember nagyon jol tudta akkor is, hogy europaban van ez az adamantiumos tortenet is es olcsobban, sokkal egyszerubben megoldhattuk volna. csak egy mondatot kellett volna idevakarni..azert sztem ez lesz az igazan nagy kihivas, elhitetni az emberekkel hogy az xgimi is egy ledes benq csak

-
m3ss
veterán
Senki nem állított olyat, amit állítasz, csupán közöltem Rp526-al, hogy az a te géped valóban. Gondolom nem volt biztos benne, hogy avx-en másik néven vagy fent, mint itt. Semmi mást nem állítottam, minthogy tiéd a gép. Idézd be, hol állítottam ezen kívül bármi mást. Nem tudsz. Minden más a saját képzeleted szüleménye. Azt pedig, hogy ki sajnál kit, azt inkább hagyjuk, nem kellene erre a szintre süllyedni.
Én csak annyit írtam, évek óta olyan használt készülékeket ajánlgatsz másoknak, amit saját magadnak nem mernél megvenni. Na ez az ellentmondás számomra. Én sose ajánlanék másoknak olyan készüléket, amit saját magamnak nem mernék megvenni.
a
smileybol arra kovetkeztettem, hogy vizet predikalok es bort iszok. mintha jvc vetitokkel kereskednek megis. vagy a smiley milyen jelentest hordozott itt? segits. Én csak annyit írtam, évek óta olyan használt készülékeket ajánlgatsz másoknak, amit saját magadnak nem mernél megvenni. Na ez az ellentmondás számomra. Én sose ajánlanék másoknak olyan készüléket, amit saját magamnak nem mernék megvenni.
mi az hogy nem mernem megvenni? mirol beszelsz? megvettem, pedig elotte volt gondom egyik 9400al is. meg mindig hasznalom. es ugyanilyet akartam venni par honapja is..
oszinten nem ertelek. most miert nem viszem le az arat realis arra? mert vmit nezni akarok mielott megjon az xgimi
miert akartam masik x-es hasznalt jvct venni? nem tudom mit latsz ebbe bele. leirtam az lcd vetitok egyik fo hatranyat is. ennyi.
miert irtam le? mert sokakkal ellentetben en nem vagyok fanboj. tolem aztan lehet lcd, dlp. hivhatjak sonynak, jvcnek, runconak, pd, jimmy, kriszti csak a parameterek, gep tudasa erdekel, hogy minel inkabb megfeleljen az igenyeimnek ar/ertekben.
azt gondolnam, hogy az, hogy a hatranyait is elismerem az pont az ellenkezojet bizonyitja annak, amit allitani akarsz rolam, hogy jvc ugynok vagyok. nem ertelek
-
-KP-
veterán
Nem azzal van a gond hogy most lcd projektorról váltanál dlp gépre, hanem az hogy nem vagy képes elfogadni hogy az a gép a dlp legalja amit az képvisel.És az a tény hogy bizony egy 50 ezer euró feletti dlp projektor bizony nagyobb élményt nyújt a vetített kép minőségében mint a kínai. De attól még nem rossz az a projektor csak helyén kell tudni kezelni hogy mit képvisel hol helyezkedik el dlp fronton.
Szerintem a Xgimi Titan Noir Max azért abszolút nem a dlp legalja. De majd meglessük, ha lesz valakinél.
-
-KP-
veterán
Senki nem állított olyat, amit állítasz, csupán közöltem Rp526-al, hogy az a te géped valóban. Gondolom nem volt biztos benne, hogy avx-en másik néven vagy fent, mint itt. Semmi mást nem állítottam, minthogy tiéd a gép. Idézd be, hol állítottam ezen kívül bármi mást. Nem tudsz. Minden más a saját képzeleted szüleménye. Azt pedig, hogy ki sajnál kit, azt inkább hagyjuk, nem kellene erre a szintre süllyedni.
Én csak annyit írtam, évek óta olyan használt készülékeket ajánlgatsz másoknak, amit saját magadnak nem mernél megvenni. Na ez az ellentmondás számomra. Én sose ajánlanék másoknak olyan készüléket, amit saját magamnak nem mernék megvenni.
-
Turbo73
aktív tag
-
powerup2
addikt
Szepi
a nagy szakember akin az ISE-n röhögnek ......
-
powerup2
addikt
sosem volt sony hype a jvc elott, max magyarorszagon, mert nagyobb haszonnal lehetett ezeket a vetitoket eladni. teljesen mas kep tarul eled ha nemzetkozi forumokat is nezegeted. az fel sem merul benned, hogy azert vettek az emberek jvct, epsont runco meg christie meg pd helyett mert osszessegeben az jobban kielegitette az igenyuket, az illett az o felhasznalasi szokasaikhoz?
Én hazai piacról irtam és igen volt sony hype amit a jvc hype váltott. Német piacon mikor nálunk a sony volt az isten akkor ott több jvc volt. A jó marketing ami megy itthon meg a hatalmas haszonkulcs.... Plusz vannak azok a személyek akiket vakon követnek ha ő mondja hogy jvc akkor mindenki jvc-t vesz. Igaz addig teheti meg ezt amíg 3m alatt vetit vagy a 3m közelébe. Mert ha valaki 3,5 vagy 4 vagy esetleg 4.5m szeretne vetitetni akkor a sony jvc ki is esett. Epsont miért vesznek egyszerű nagyobb fényerőt kínál mint a sony meg a jvc töredék áron.
-
m3ss
veterán
ooo valoban. tehat akkor evekig promoztam itt a jvc markat, hogy aztan 2 ev mulva eladhassak egy hasznalt peldanyt. aham, lebuktam, tenyleg ez volt a celom

arra gondoltam, hogy nem vagyok jvc kereskedo...ha nem latod, hogy szepi, cseneles, gyulai pal mit miert csinalt akkor sajnallak
-
m3ss
veterán
Igen, leírtad, miután évek óta csak a JVC és az LCD volt az isten és mindenkinek azt ajánlottad a fostalicska dlp-k helyett. Majd hirtelen egyszercsak leírod, hogy igazából magadnak nem mernél megvenni egy használt JVC-t(nemhogy egy használt Epson-t, vagy Sony-t).
Nem érzed az ellentmondást? Hiába írtuk le ezerszer, hogy egy készülék birtoklásánál sok tényezőt figyelembe kell venni. Mégis örökké le lettünk hurrogva. Ebbe a sok tényezőbe pedig igenis beletartozik az is, hogy egy készülék az életciklusa alatt mennyire hajlamos meghibásodásra, és azt mennyire könnyen és milyen költségen lehet orvosolni és nem biztos hogy érdemes csak és kizárólag a szent adl kontrasztra kihegyezni mindent. Használt készüléknél hatványozottabban igaz ez.nem erted latom. igy van, egyetertek es en magam irtam le, hogy rizikos a hasznalt lcd. nem ellentmodas ez, hanem elismerem a hatranyokat is. szimplan csak errol van szo.
ennek ellenere en megis ilyet hasznaltam. sot elmult par honapban, xgimi megjelenes elott is folyamatosan hasznalt x-es jvcket probaltam volna nemetorszagbol venni, csak senki nem volt hajlando paypal garival elpostazni, pedig 5+ emberrel megegyeztem.
ez nem ellentmondas, ezek tenyek. rizikos, de mivel a feketeszint es a jo adl kontraszt (foleg az alacsony, mivel ez van a filmekben, jatekokban es mindenben) fontos nekem ezert vetitek azzal amivel. ja es a 3d is, a lencse memoria is, az alacsony input lag is, a 99% p3 sem art, a jo throw ratio sem, vallalhato zajszint, konnyu kalibralhatosag, az aranylag jo fenyero sem es a vallalhato kepkarakter sem. soroljam meg?
jo csomag, ennyi.
az f22, f32, ls-5 meg egyeb vetitok meg az en felhasznalasomnak tulzottan kompromisszumosak. amennyiert kulfoldon aruljak es arultak oket, annyit ernek.
-
-KP-
veterán
-
Rp526
senior tag
igy van, leirtam ezt is, hogy sztem sokkal nagyobb lutri egy hasznalt lcd, mint dlp. en nem arulok jvc-t. leirtam sokszor, hogy miert vetitek ezzel. mert az en igeny halmazomat ezek szolgaljak ki legjobban ar/ertkben, pont. most jott egy masik vetito, ami ugy tunik meg jobban megfelelne nekem. es erdekes modon ez dlp. szoval igazan elvakult jvc es lcd fan lehetek, most mast promozok mi? igaz, hogy ezen se keresek semmit. max lesz egy xgimi soroskorsom is, ha meg par ezren megveszik.
"en nem arulok jvc-t"
Én azt hittem am, hogy ez a tiéd. De akkor tévedtem.Szerk.: Közben látom az itteni aprón is. Lehet félreértettem valamit.
-
m3ss
veterán
sosem volt sony hype a jvc elott, max magyarorszagon, mert nagyobb haszonnal lehetett ezeket a vetitoket eladni. teljesen mas kep tarul eled ha nemzetkozi forumokat is nezegeted. az fel sem merul benned, hogy azert vettek az emberek jvct, epsont runco meg christie meg pd helyett mert osszessegeben az jobban kielegitette az igenyuket, az illett az o felhasznalasi szokasaikhoz?
-
Joshi
titán
meg mindig nem en akarok alr vasznat venni
de nem utaznek kulfoldre se, nem olyan erteku vasznat nezegetek, hogy megerne kulfoldre utazni uromrol demozgatni. vannak jo temak, tesztek avsen meresekkel. nem arulnak semmit, en az ilyeneknek hiszek.
ha tobb millios vasznat akarnek venni, akkor lenne ez indokolt sztem.Végül megrendeltem ezt a vásznat Aliról. Olyan lesz amilyen lesz, 85k volt,annyit nekem még megér. A falnál biztosan jobb lesz.
-
-KP-
veterán
igy van, leirtam ezt is, hogy sztem sokkal nagyobb lutri egy hasznalt lcd, mint dlp. en nem arulok jvc-t. leirtam sokszor, hogy miert vetitek ezzel. mert az en igeny halmazomat ezek szolgaljak ki legjobban ar/ertkben, pont. most jott egy masik vetito, ami ugy tunik meg jobban megfelelne nekem. es erdekes modon ez dlp. szoval igazan elvakult jvc es lcd fan lehetek, most mast promozok mi? igaz, hogy ezen se keresek semmit. max lesz egy xgimi soroskorsom is, ha meg par ezren megveszik.
Igen, leírtad, miután évek óta csak a JVC és az LCD volt az isten és mindenkinek azt ajánlottad a fostalicska dlp-k helyett. Majd hirtelen egyszercsak leírod, hogy igazából magadnak nem mernél megvenni egy használt JVC-t(nemhogy egy használt Epson-t, vagy Sony-t).
Nem érzed az ellentmondást? Hiába írtuk le ezerszer, hogy egy készülék birtoklásánál sok tényezőt figyelembe kell venni. Mégis örökké le lettünk hurrogva. Ebbe a sok tényezőbe pedig igenis beletartozik az is, hogy egy készülék az életciklusa alatt mennyire hajlamos meghibásodásra, és azt mennyire könnyen és milyen költségen lehet orvosolni és nem biztos hogy érdemes csak és kizárólag a szent adl kontrasztra kihegyezni mindent. Használt készüléknél hatványozottabban igaz ez. -
m3ss
veterán
Ha vásznat akarsz venni menj el olyan helyre ahol meg is tudod tekinteni lehetőleg közel olyan projektorral amit birtokolsz, sok ilyen kereskedés van itthon is. Amennyiben komolyabban érdekel mik a lehetőségek keresd fel a Dreamcinema-t. A másik sok kiállítás is van ahol rengeteg vászonnal találkozhatsz pl ISE. De nem feltétlen csak Magyarország területén lehet nézelődni, tudom pénz a szállás meg az utazás de ha valaki komolyan gondolja annak ez nem jelent problémát. Kínai projektorokra visszatérve akkor lesz érdekes a verseny ha cserélhető optikás gépekkel állnak elő és nagyobb fényerőt is tudnak produkálni. Eddig a pontig reménykedünk. De a sony epson jvc már bajban van mert ár tekintetében a kínai projektorok jóval olcsóbbak, szín tér terén meg elveri mind a három másik cég termékeit. De azt ne várja senki hogy a nagy DLP gyártók közé fognak kerülni 2-3 éven belül sőt kérdéses az is hogy akarnak-e .....
meg mindig nem en akarok alr vasznat venni
de nem utaznek kulfoldre se, nem olyan erteku vasznat nezegetek, hogy megerne kulfoldre utazni uromrol demozgatni. vannak jo temak, tesztek avsen meresekkel. nem arulnak semmit, en az ilyeneknek hiszek.
ha tobb millios vasznat akarnek venni, akkor lenne ez indokolt sztem. -
m3ss
veterán
Ha vásznat akarsz venni menj el olyan helyre ahol meg is tudod tekinteni lehetőleg közel olyan projektorral amit birtokolsz, sok ilyen kereskedés van itthon is. Amennyiben komolyabban érdekel mik a lehetőségek keresd fel a Dreamcinema-t. A másik sok kiállítás is van ahol rengeteg vászonnal találkozhatsz pl ISE. De nem feltétlen csak Magyarország területén lehet nézelődni, tudom pénz a szállás meg az utazás de ha valaki komolyan gondolja annak ez nem jelent problémát. Kínai projektorokra visszatérve akkor lesz érdekes a verseny ha cserélhető optikás gépekkel állnak elő és nagyobb fényerőt is tudnak produkálni. Eddig a pontig reménykedünk. De a sony epson jvc már bajban van mert ár tekintetében a kínai projektorok jóval olcsóbbak, szín tér terén meg elveri mind a három másik cég termékeit. De azt ne várja senki hogy a nagy DLP gyártók közé fognak kerülni 2-3 éven belül sőt kérdéses az is hogy akarnak-e .....
Kínai projektorokra visszatérve akkor lesz érdekes a verseny ha cserélhető optikás gépekkel állnak elő és nagyobb fényerőt is tudnak produkálni.
marmint neked lesz akkor erdekes. nekunk igy is erdekes. en pl nem akarnek 1.2m helyett 2m fizetni nagyobb optikas, kicsit elesebb gepert. nekem a valerion, aminel ezt elesebbnek mondjak, elegendoen eles. legtobb juzer igy gonodlkodik elarulom, azert tervezik ilyenre a gepet.
en filmeket nezek rajta, nem a sarokelesseget kutatom tesztabrakon. meg 10 centirol lefotozott kepeken nezegetem, hogy a valerion anti rbe milyen rossz, komedia
ugyanez van a fotos forumban is. atesnek az emberek a lo tuloldalara. dinamika tartomanyt kutatjak dxo chartokon de felet sem hasznaljak ki. sarok elesseget kutatjak tesztabrakon ahelyett h fotoznanak. ha elejuk tennem a kesz kepet olyan meretben es felbontasban ahol az emberek altalaban visszanezik azokat, lenyegtelen, hogy a sarokban 25%-kal gyengebb a vonalelesseg. meg sem tudnak allapitani vakteszten normal meretben, hogy melyik mivel keszult.
akinek ez annyira fontos, az fizessen sokszor ennyit. nincs ezzel semmi baj. en orulok neki, hogy nem a highend iranyba mentek el. -
powerup2
addikt
igy van, leirtam ezt is, hogy sztem sokkal nagyobb lutri egy hasznalt lcd, mint dlp. en nem arulok jvc-t. leirtam sokszor, hogy miert vetitek ezzel. mert az en igeny halmazomat ezek szolgaljak ki legjobban ar/ertkben, pont. most jott egy masik vetito, ami ugy tunik meg jobban megfelelne nekem. es erdekes modon ez dlp. szoval igazan elvakult jvc es lcd fan lehetek, most mast promozok mi? igaz, hogy ezen se keresek semmit. max lesz egy xgimi soroskorsom is, ha meg par ezren megveszik.
Nem azzal van a gond hogy most lcd projektorról váltanál dlp gépre, hanem az hogy nem vagy képes elfogadni hogy az a gép a dlp legalja amit az képvisel.És az a tény hogy bizony egy 50 ezer euró feletti dlp projektor bizony nagyobb élményt nyújt a vetített kép minőségében mint a kínai. De attól még nem rossz az a projektor csak helyén kell tudni kezelni hogy mit képvisel hol helyezkedik el dlp fronton.
-
m3ss
veterán
igy van, leirtam ezt is, hogy sztem sokkal nagyobb lutri egy hasznalt lcd, mint dlp. en nem arulok jvc-t. leirtam sokszor, hogy miert vetitek ezzel. mert az en igeny halmazomat ezek szolgaljak ki legjobban ar/ertkben, pont. most jott egy masik vetito, ami ugy tunik meg jobban megfelelne nekem. es erdekes modon ez dlp. szoval igazan elvakult jvc es lcd fan lehetek, most mast promozok mi? igaz, hogy ezen se keresek semmit. max lesz egy xgimi soroskorsom is, ha meg par ezren megveszik.
-
powerup2
addikt
-
powerup2
addikt
Mert a JVC a hype előtte a Sony volt. Majd a JVC helyett is lesz olyan márka ami itt a fórumon etalon lesz.
-
m3ss
veterán
van egy ismerosom, aki a civilizacio elektronikai temetojebol epit futurista muveszetet.
ahol mas csak egy poros darchip4-et, feleslegesse valt barco projektoroptikat vagy hasznalt izzot lat, o egy posztapokaliptikus sci-fire hajazo mualkotas felkesz alkatreszeit nezi konnyes szemmel.
szoval ha lapul nalad valami regi vetitobol szarmazo elektornikai hulladek, kacat amitol par sorert megvalnal, akkor dobj egy privatot.
nehogy a kovetkezo lomtalanitason egy mualkotas vegezze a kontener melyen. -
-KP-
veterán
Ha vásznat akarsz venni menj el olyan helyre ahol meg is tudod tekinteni lehetőleg közel olyan projektorral amit birtokolsz, sok ilyen kereskedés van itthon is. Amennyiben komolyabban érdekel mik a lehetőségek keresd fel a Dreamcinema-t. A másik sok kiállítás is van ahol rengeteg vászonnal találkozhatsz pl ISE. De nem feltétlen csak Magyarország területén lehet nézelődni, tudom pénz a szállás meg az utazás de ha valaki komolyan gondolja annak ez nem jelent problémát. Kínai projektorokra visszatérve akkor lesz érdekes a verseny ha cserélhető optikás gépekkel állnak elő és nagyobb fényerőt is tudnak produkálni. Eddig a pontig reménykedünk. De a sony epson jvc már bajban van mert ár tekintetében a kínai projektorok jóval olcsóbbak, szín tér terén meg elveri mind a három másik cég termékeit. De azt ne várja senki hogy a nagy DLP gyártók közé fognak kerülni 2-3 éven belül sőt kérdéses az is hogy akarnak-e .....
Én amúgy nem értem. Egyre több rgb lézer tulaj van a fórumon. Nem tudnak a userek összebeszélni és berendelni több gyártótól a mintákat? Akár meg is lehetne osztozni a költségeken...
-
powerup2
addikt
pontosan ilyen valaszra szamitottam
tehat maradjunk annyiban, hogy legalabb tomegben es meretben jobb a 3dlp. vegulis ezek is fontos parameterek egy vetito eseteben.
meg is veszem. #1089. en mar a kickstarter elotti 50 dolcsit is befizettem.
meg tapasztalat sem kell. tudom, hogy ez a gep jobb lesz nekem, mint amikrol te beszelsz. es ugy tunik, masoknak is
nem en akarok alr vasznat venni. veled ellentetben en abban is probaltam konstruktiv lenni. privatban irtam neki, hogy sztem ne vegyen latatlanul alr vasznat. veled ellentetben en azt sem ajanlottam neki, hogy majd visszakuldi. mert tul magas lesz a postakoltseg es nem fogja megerni elallni. igy meg lutri a betekintes, gain, milyen iranybol mennyit szur. itthon keves az alr tapasztalat en ugy latom, en a helyeben avs-en kerdezoskodnek es inkabb ottani ajanlasra mernek vasznat rendelni.
Ha vásznat akarsz venni menj el olyan helyre ahol meg is tudod tekinteni lehetőleg közel olyan projektorral amit birtokolsz, sok ilyen kereskedés van itthon is. Amennyiben komolyabban érdekel mik a lehetőségek keresd fel a Dreamcinema-t. A másik sok kiállítás is van ahol rengeteg vászonnal találkozhatsz pl ISE. De nem feltétlen csak Magyarország területén lehet nézelődni, tudom pénz a szállás meg az utazás de ha valaki komolyan gondolja annak ez nem jelent problémát. Kínai projektorokra visszatérve akkor lesz érdekes a verseny ha cserélhető optikás gépekkel állnak elő és nagyobb fényerőt is tudnak produkálni. Eddig a pontig reménykedünk. De a sony epson jvc már bajban van mert ár tekintetében a kínai projektorok jóval olcsóbbak, szín tér terén meg elveri mind a három másik cég termékeit. De azt ne várja senki hogy a nagy DLP gyártók közé fognak kerülni 2-3 éven belül sőt kérdéses az is hogy akarnak-e .....
-
-KP-
veterán
Leirtam, helyen es arkategoriajukban kell kezelni oket. Ami hianyzik beloluk h felerjenek a nagyokhoz az az optikai eleseeg, DMD meret es a torzitas mentesen csiszolt optikai uvegek.
ha ez bennuk lenne a nagyokkal egy ligaban fociznanak mint arazas mint kepminoseg teren.
Zozi velemenyere visszaterve. O is latja a dlp miben jobb pedig olyan JVC-t birtokol ami itt sokaknak vegallomast jelentene.
Ismerose vs Xgimi. Nem tudok nyilatkozni.
Reszemrol ezek a kinai gepek is olyanok mint a ledes Benq 4000-es. Nagy hangja volt h ilyen olyan szuper gep stb. Volt fenyero es nagyszinter is. Hol van most, ki vasarolt olyant? stb. Ment a sullyesztoba par ezer ora utan. Hallani sem lehet roluk 2eve.
Nekem a kedvencem az volt, mikor egyszercsak lazán leírta, hogy igazából nem merne megvenni egy használt JVC-t.
De azért a csapból is a JVC folyik itt évek óta és a JVC az isten. -
m3ss
veterán
pontosan ilyen valaszra szamitottam
tehat maradjunk annyiban, hogy legalabb tomegben es meretben jobb a 3dlp. vegulis ezek is fontos parameterek egy vetito eseteben.
meg is veszem. #1089. en mar a kickstarter elotti 50 dolcsit is befizettem.
meg tapasztalat sem kell. tudom, hogy ez a gep jobb lesz nekem, mint amikrol te beszelsz. es ugy tunik, masoknak is
nem en akarok alr vasznat venni. veled ellentetben en abban is probaltam konstruktiv lenni. privatban irtam neki, hogy sztem ne vegyen latatlanul alr vasznat. veled ellentetben en azt sem ajanlottam neki, hogy majd visszakuldi. mert tul magas lesz a postakoltseg es nem fogja megerni elallni. igy meg lutri a betekintes, gain, milyen iranybol mennyit szur. itthon keves az alr tapasztalat en ugy latom, en a helyeben avs-en kerdezoskodnek es inkabb ottani ajanlasra mernek vasznat rendelni.
-
makkmarce
őstag
azert erre a boost mode-ra kivancsi vagyok. 6200 lumen, makkmarci felkeszul

ha valamennyire nezhetore lehetne ott kalibralni. nappaliban jo nagy low gain alrrel azert en latok benne fantaziat. nem mindenkit erdekel a szinhelyesseg. nem mintha a tokeletesre kalibralhato 3-3.5e lumen 3000-4500 onoffal ne lenne vonzo. elo a nagy vasznakkal.
ide vele.már megrendeltem
-
m3ss
veterán
olvastad a tesztet? ledes benq?

lentebb nem errol beszeltel. konkretan melyik full hd 3dlp lesz az amit inkabb szeretnek nezni 0.9x kornyekerol? es jobb adl kontrasztu hasonlo aron, mint az xgimi? hasonlo fenysuruseg mellett. meresek johetnek. a tobbi parameterben, szolgaltasokban melle sem lehet rakni.
-
m3ss
veterán
"szoval elesseg. a haverod, zozi, aki szinten sokat tapasztalt, mintha azt nyilatkozta volna hogy a christie felbontasa kozelrol (0.8-0.9x) neki kompromisszumos volt, ezert valtott nz800-ra."
Az élesség és a felbontás 2 külön dolog. Ne keverjük össze. Igen 0.8:1 nézési arányból láttam a christie full hd pixeleit. Lehetett volna defókuszálni, hogy eltűnjön, de az megint olyan kompromisszum, amit nem szerettem volna. Így megváltam a christie-től és egy JVC Z1-et vettem. Az élességben messze jobb volt, mint a sony xw7000 és az nz800-nál is. De sajnos nem volt hosszú életű.
Igen, az xgimi élesebb, mint az nz900. És megint ott vagyunk, hogy DLP és LCD technológia közötti különbség...
Élességben majd akkor fog meglepetés érni, hogyha 3 méter + képszélességet fogsz vetíteni. 2,2 - 2,5 méter képszélességnél valószínű kevésbé jönnek ki az optika gyengeségei. Nemcsak LCD-n, DLP-n is. Főleg, ha még elhelyezésbeli problémáid is lesznek és lens shift-et kell használnod.De ez csak egy vélemény a sok közül.De mivel megint megszólítottál, válaszoltam.
Szerk.:
hogy konstruktív is legyek és tegyek a közösségért... egy újabb link a TNM-ről jó sok méréssel:
[link]azert erre a boost mode-ra kivancsi vagyok. 6200 lumen, makkmarci felkeszul

ha valamennyire nezhetore lehetne ott kalibralni. nappaliban jo nagy low gain alrrel azert en latok benne fantaziat. nem mindenkit erdekel a szinhelyesseg. nem mintha a tokeletesre kalibralhato 3-3.5e lumen 3000-4500 onoffal ne lenne vonzo. elo a nagy vasznakkal.
ide vele. -
mandju
senior tag
de akkor beszelgessunk ezekrol a kommersz kinai gepekrol, sokan akarnak ilyet venni. valamiert. hatha rendet teszel a fejekben. en sem akarok feleslegesen sok penzt kolteni. ha tevuton vagyok, akkor tudni szeretnem.
szoval elesseg. a haverod, zozi, aki szinten sokat tapasztalt, mintha azt nyilatkozta volna hogy a christie felbontasa kozelrol (0.8-0.9x) neki kompromisszumos volt, ezert valtott nz800-ra. es a karl, akinek adtok a velemenyere viszont azt nyilatkozta, hogy elesebb az xgimi, mint az nz800. kirajzolja a 4k-t is tesztabrak alapjan eleg jol. most akkor hogy is van ez? melyik gep az elesebb? akkor miben jobb a 3 chipes dlp, tomegben, presztizsben meg meretben?
Akkor tegyuk melle h a nagy csucs DLP gepek kontrasztja 4-10000:1 on/off ban trukkozes nelkul de a nagyatlag is 5000:1. Magas ANSI kontraszt
2-3-4e lumennel tud 5e koruli nativot az xgimi. ekkora fenysuruseg mellett melyik 3 chipes dlp gep tud ilyen onoffot? 1.2m-ert. de inkabb az adl az erdekes, szoval ne a dinamikus dolgokkal operaljunk. 1-2-5-50% adl az ami erdekes.
sztem ennek is eleg magas az ansija. de ha vesz vki, honod ala csapod a nagy gepet, aztan elhozod es megmerjuk adl-ben, meg megnezzuk melyik milyen eles. persze ha jobb lesz a christie, runco nekem meg akkor sem alternativa, de ez mar csak az en hulyesegem. attol meg elfogadom, hogy vkinek mas irany a szimpi."szoval elesseg. a haverod, zozi, aki szinten sokat tapasztalt, mintha azt nyilatkozta volna hogy a christie felbontasa kozelrol (0.8-0.9x) neki kompromisszumos volt, ezert valtott nz800-ra."
Az élesség és a felbontás 2 külön dolog. Ne keverjük össze. Igen 0.8:1 nézési arányból láttam a christie full hd pixeleit. Lehetett volna defókuszálni, hogy eltűnjön, de az megint olyan kompromisszum, amit nem szerettem volna. Így megváltam a christie-től és egy JVC Z1-et vettem. Az élességben messze jobb volt, mint a sony xw7000 és az nz800-nál is. De sajnos nem volt hosszú életű.
Igen, az xgimi élesebb, mint az nz900. És megint ott vagyunk, hogy DLP és LCD technológia közötti különbség...
Élességben majd akkor fog meglepetés érni, hogyha 3 méter + képszélességet fogsz vetíteni. 2,2 - 2,5 méter képszélességnél valószínű kevésbé jönnek ki az optika gyengeségei. Nemcsak LCD-n, DLP-n is. Főleg, ha még elhelyezésbeli problémáid is lesznek és lens shift-et kell használnod.De ez csak egy vélemény a sok közül.De mivel megint megszólítottál, válaszoltam.
Szerk.:
hogy konstruktív is legyek és tegyek a közösségért... egy újabb link a TNM-ről jó sok méréssel:
[link] -
m3ss
veterán
Leirtam, helyen es arkategoriajukban kell kezelni oket. Ami hianyzik beloluk h felerjenek a nagyokhoz az az optikai eleseeg, DMD meret es a torzitas mentesen csiszolt optikai uvegek.
ha ez bennuk lenne a nagyokkal egy ligaban fociznanak mint arazas mint kepminoseg teren.
Zozi velemenyere visszaterve. O is latja a dlp miben jobb pedig olyan JVC-t birtokol ami itt sokaknak vegallomast jelentene.
Ismerose vs Xgimi. Nem tudok nyilatkozni.
Reszemrol ezek a kinai gepek is olyanok mint a ledes Benq 4000-es. Nagy hangja volt h ilyen olyan szuper gep stb. Volt fenyero es nagyszinter is. Hol van most, ki vasarolt olyant? stb. Ment a sullyesztoba par ezer ora utan. Hallani sem lehet roluk 2eve.
szepen megkerulted a valaszadast mind a kontraszt-fenysuruseg, mind az elesseg, felbontas tekinteteben.
-
m3ss
veterán
Egyetlen egy dolog hiányzik belőlük h jó projektorok legyenek...a csiszolt torzitás mentes optikai üvegek, lencsék, fokusz prizmák és a végén az objektiv. Ezek nélkül csak egy nagy szinterű fényerejű Benq gépek. Egy minőségi objektiv árához alig érnek fel.
Mit gondolsz ebből a szempontból a Leica Cineplayről? Ők azért csak értenek az optikához.
sztem amugy fejlodnek ilyen teren is. uveg megmunkalas, csiszolas. lencserendszer osszetetel. fotozasban is egyre kisebb meretu optikak egyre elesebbek. kinaiak hozzak ki egyre gyakrabban a filleres vallalhato optikakat nagyon kis meretben, pl viltrox.
nyilvan nincsenek illuzioim, hogy koltsegcsokkentes is tenyezo. es biztosan jobb lenne ha nagyobb, komolyabb uveg lenne bennuk.
meg biztos throw fuggo is, mert egy 1.0-2.0 throw ratioval rendelkezo gep lencserendszere biztosan komplexebb mint egy kevesbe rugalmasan elhelyezheto vetitoje. szoval ez azert az xgimi, valerion ellen szol.
pl valerionnal paran panaszkodnak hordo torzitasra.mondjuk azert arra is kivancsi lennek, csak hangosan gondolkodom, nem ertek ehhez.. hogy dmd meret es fenyutbeli kulonbsegek is indokoljak-e a nagyobb atmeroju es meretu lencseket esetleg. nem biztos, hogy sokkal elesebb lesz-e egy nagyobb atmeroju uveg mindenhol, lehet csak a szeleken pl jobban korrigalja a ca-t, elesebb a sarokban, stb.
meg ugye a koltseg. szoval ha a kepmezo 90%-an kicsivel rosszabb, de meg vallalhato elesseget kapok egy fisfos meretu optikaval, akkor biztosan szeretnek dupla arat fizetni a vetitomert hogy borosuveg meretu optika legyen benne es a sarokelessege kicsit jobb legyen?
cseneles pl biztos ert ehhez. ha nem lenne ennyire reszrehajlo, meg adnek is a velemenyere ebben. de igy...
-
Cseneles
őstag
de akkor beszelgessunk ezekrol a kommersz kinai gepekrol, sokan akarnak ilyet venni. valamiert. hatha rendet teszel a fejekben. en sem akarok feleslegesen sok penzt kolteni. ha tevuton vagyok, akkor tudni szeretnem.
szoval elesseg. a haverod, zozi, aki szinten sokat tapasztalt, mintha azt nyilatkozta volna hogy a christie felbontasa kozelrol (0.8-0.9x) neki kompromisszumos volt, ezert valtott nz800-ra. es a karl, akinek adtok a velemenyere viszont azt nyilatkozta, hogy elesebb az xgimi, mint az nz800. kirajzolja a 4k-t is tesztabrak alapjan eleg jol. most akkor hogy is van ez? melyik gep az elesebb? akkor miben jobb a 3 chipes dlp, tomegben, presztizsben meg meretben?
Akkor tegyuk melle h a nagy csucs DLP gepek kontrasztja 4-10000:1 on/off ban trukkozes nelkul de a nagyatlag is 5000:1. Magas ANSI kontraszt
2-3-4e lumennel tud 5e koruli nativot az xgimi. ekkora fenysuruseg mellett melyik 3 chipes dlp gep tud ilyen onoffot? 1.2m-ert. de inkabb az adl az erdekes, szoval ne a dinamikus dolgokkal operaljunk. 1-2-5-50% adl az ami erdekes.
sztem ennek is eleg magas az ansija. de ha vesz vki, honod ala csapod a nagy gepet, aztan elhozod es megmerjuk adl-ben, meg megnezzuk melyik milyen eles. persze ha jobb lesz a christie, runco nekem meg akkor sem alternativa, de ez mar csak az en hulyesegem. attol meg elfogadom, hogy vkinek mas irany a szimpi.Leirtam, helyen es arkategoriajukban kell kezelni oket. Ami hianyzik beloluk h felerjenek a nagyokhoz az az optikai eleseeg, DMD meret es a torzitas mentesen csiszolt optikai uvegek.
ha ez bennuk lenne a nagyokkal egy ligaban fociznanak mint arazas mint kepminoseg teren.
Zozi velemenyere visszaterve. O is latja a dlp miben jobb pedig olyan JVC-t birtokol ami itt sokaknak vegallomast jelentene.
Ismerose vs Xgimi. Nem tudok nyilatkozni.
Reszemrol ezek a kinai gepek is olyanok mint a ledes Benq 4000-es. Nagy hangja volt h ilyen olyan szuper gep stb. Volt fenyero es nagyszinter is. Hol van most, ki vasarolt olyant? stb. Ment a sullyesztoba par ezer ora utan. Hallani sem lehet roluk 2eve.
-
m3ss
veterán
Kicsit felresiklunk megint. En nem azt allitom h szar a Valerion vagy az Xgimi, hanem azt h meg ezekre a gepekre is nagy racsodalkozas volt LCD userektol. Akkor tegyuk melle h a nagy csucs DLP gepek kontrasztja 4-10000:1 on/off ban trukkozes nelkul de a nagyatlag is 5000:1. Magas ANSI kontraszt, Dynablack regota tokeletesen mukodik dinamikus gammaval high end csiszolt optikai uvegekkel, prozmakkal es nem utolsosorban nehezebb objektivvel mint mas projektorok.
Nekem nem kell bemutatni azt ami a belepo kategoriaban tortenik, en ilyenekkel elek egyutt nagyon regota es az ugyfelkorom sem a nappalik csaszara. Komoly termekbe nem fer be egy LCD, se filmstudiokba se kereskedelmi mozikba. Bar voltak probalkozasok Sony reszerol.Kezd felzarkozni DLP fronton a kinai kommersz, ebben semmi baj nincs. Csak tudja mindenki a helyen kezelni.
de akkor beszelgessunk ezekrol a kommersz kinai gepekrol, sokan akarnak ilyet venni. valamiert. hatha rendet teszel a fejekben. en sem akarok feleslegesen sok penzt kolteni. ha tevuton vagyok, akkor tudni szeretnem.
szoval elesseg. a haverod, zozi, aki szinten sokat tapasztalt, mintha azt nyilatkozta volna hogy a christie felbontasa kozelrol (0.8-0.9x) neki kompromisszumos volt, ezert valtott nz800-ra. es a karl, akinek adtok a velemenyere viszont azt nyilatkozta, hogy elesebb az xgimi, mint az nz800. kirajzolja a 4k-t is tesztabrak alapjan eleg jol. most akkor hogy is van ez? melyik gep az elesebb? akkor miben jobb a 3 chipes dlp, tomegben, presztizsben meg meretben?
Akkor tegyuk melle h a nagy csucs DLP gepek kontrasztja 4-10000:1 on/off ban trukkozes nelkul de a nagyatlag is 5000:1. Magas ANSI kontraszt
2-3-4e lumennel tud 5e koruli nativot az xgimi. ekkora fenysuruseg mellett melyik 3 chipes dlp gep tud ilyen onoffot? 1.2m-ert. de inkabb az adl az erdekes, szoval ne a dinamikus dolgokkal operaljunk. 1-2-5-50% adl az ami erdekes.
sztem ennek is eleg magas az ansija. de ha vesz vki, honod ala csapod a nagy gepet, aztan elhozod es megmerjuk adl-ben, meg megnezzuk melyik milyen eles. persze ha jobb lesz a christie, runco nekem meg akkor sem alternativa, de ez mar csak az en hulyesegem. attol meg elfogadom, hogy vkinek mas irany a szimpi. -
devil-k
nagyúr
ertem. tehat a javaslatod az, hogy inkabb vegyek toled egy hasznalt tizeneves 3 chipes dlp gepet dragabban. amivel nem tudok jatszani majd, nem tud szeles szinteret, hdr, dv kezelest, fi-t, elegedjek meg a mostaninal kisebb vaszonnal, nem hogy nagyobbal. vasarolgassam bele az izzokat, higyjem el hogy ha megveszem toled, akkor majd szerelgeted is, mert az hogy mit igersz az mar sokszor kiderult, hogy nem sokat szamit. turjem a hangjat, probaljam elhelyezni valahol nappaliban. adjam fel a 3d-t. hdr kezelest, nagyobb felbontast is felejtsem el. biztos amugy, hogy sokkal elesebb egy fullhd christie mint egy valerion/xgimi 0.9x kornyekerol? mert akkor legalabb a tomegen kivul 1 parameterben jobb

fenysurusegbne nem tudom mi a kulonbseg.
lehet ezt csurni csavarni. ez a problema, ezt nem ertetted soha korabban se, hogy miert vesz vki jvc-t, sonyt, epsont a tobbi nagy dlp helyett. amiket nem is hazimozizasra talaltak ki (f22,f32). ls5-ot talaltak ki arra amire a tomegek gepet keresnek. csak szegenykem abbol a korbol jott ahol eleg volt 80-100 colt 5 meterrol kivetiteni rec709-ben.
ezeket a regi nagy gepeket se arra talaltak ki, amire mi itt vetitot keresunk. arra talaltak ki, hogy berakjak egy rohadt nagy mozivaszon elo oket dedikalt szobaban. de mindjart erre is lesz hasonloan jo alternativa.
olyan termekben volt letjogosultsaguk ahol jartal is. csak nem akarod ezt megerteni. persze, 2 evente jon egy juzer, aki akar 5-6m-es vasznat, vagy nosztalgiazni akar azoknak meg el tudod adni majd ezeket. amugy ennyi.
vicces tapasztalatok vannak amugy is szervizeles kapcsan, biztosan hasznalt gepeket szeretnek venni a jovoben, hogy elkuldhessem hozzad esetleg
el kell fogadni, hogy 95% nappaliba keres gepet, nem optimalis kornyezetbe. 4.9% moziszobaba atlagos merettel, olyan igenyekkel amikhet egy ilyen regi gep nem tud megugrani. a maradek 0.1%-kot meg megprobalhatod meggyozni.
az a baj, hogy hiaba van nagy tapasztalatod, lattal sokat, ertesz hozza. annyira sajat narrativad nyomod, objektivitast nelkulozve hogy nem lehet komolyan venni

100%-ig egyetértek azzal, amit írtál: ebben a hobbiban az ember nem akar 1-2 ember kedvétől, jóindulatától vagy pillanatnyi hangulatától függeni.
Volt nekem is nagyon hasonló tapasztalatom. Nagy ígérgetés ment supportra, segítségre, utánkövetésre, aztán a végén nem lett belőle semmi. Addig voltam érdekes ügyfél, amíg kifizettem a pénzt. Utána már nagyjából oldd meg magadnak.
Szerintem kicsiben itt is ugyanaz a mentalitás jelent meg, ami országos szinten az elmúlt 16 évben láttunk: kapcsolati alapon működő világ, kiszolgáltatottság, ígérgetés, aztán amikor már nincs érdek, eltűnik a support.
Ettől függetlenül azt is fontos hozzátenni, hogy van pár mozis arc, akiknek tényleg sokat köszönhetünk. Itt a topikban is, meg az AVX-en. Voltak, akik érdemben segítettek, tapasztalatot osztottak meg, és nem csak addig voltak jelen, amíg üzlet volt belőle.
Ja, és nem csodálom, hogy hónapról hónapra tűnnek el innen is ezek a segítőkész emberek. Tele van nekik is a hócipőjük ezzel a személyeskedő, undorító hangnemmel amit megenged itt magának pár ember.
-
m3ss
veterán
Ritkán szólok itt hozzá... de ez a végeláthatatlan DLP / LCD vita nem visz sehová. Mindenki szépen leírta a technológia működését, előnyeit / hátrányait. El kell fogadni, hogy mindkettőnek más a képi karakterisztikája, és az emberek ízlése is szubjektív és nagyban különbözik abban, ki melyiket kedveli jobban. Ebben a tekintetben nincs objektívan kimondható jó / rossz döntés. Van aki az LCD képét kedveli jobban, van aki a DLP-ét. A képi paraméterek közül sem egyformán fontos mindenkinek mindegyik. Kár meggyőzni egymást arról, hogy melyik szar, melyik jó. A megoldás: vásárlás előtt mindenki menjen el megnézni a szóba jövő gépeket, és döntsön aszerint, hogy melyik képe tetszik neki.
Annyira sok dologtól függ az, hogy neked melyik gép lesz a jó... az ízlésedtől, a vetítési környezettől, a használati jellegtől, stb. Nincs mindenki számára jó megoldás, ezt kellene elfogadni. És igen, itt is azt látom, hogy sokszor tényleg nagy szakmai tudással rendelkező emberek is hajtogatják a magukét, és nem hajlandóak más nézőpontot elfogadni.
Számomra csak azoknak a véleménye jöhet szóba elfogulatlanként, akiknek nincs érdeke a forgalmazásban, legyen szó új, használt, vagy felújított gépről. Természetesen náluk is bejönnek a szubjektív szempontok, ízlés a képi világot illetően. Mégis, egy fokkal közelebb vannak az objektivitáshoz. A megfelelő projektort kell megtalálni a megfelelő alkalmazáshoz, célhoz. Én nagy termekbe biztos DLP-t vennék, otthonra pedig a kínai feltörekvők közül választanék - ezt is tervezem egyébként. Elfogadom az összes hátulütőjét, gyengeségeit. Mivel broadcast területen dolgozok nap mint nap, nincs kedvem időm otthon rendszeresen kalibráltatni, az égőcserével szórakozni, viszont a színhelyesség pl. fontos nekem. Feketszintből tudok engedni, amúgy sem denevérbarlangban vetítek, nincs sajnos lehetőségem a dedikált moziszobára. Ugyanakkor nagy batár tévét nem akarok, a nagy képmérethez viszont ragaszkodom. Ez van, valamiből engedni kell. Az élet rövid, néha kompromisszumot kell tenni, és élvezni azt, amit el tudsz érni.

Uff, ez természetesen csak a saját szubjektív véleményem. Ne öljétek tovább egymást szerintem.
egyetertek ezekkel.
Számomra csak azoknak a véleménye jöhet szóba elfogulatlanként, akiknek nincs érdeke a forgalmazásban, legyen szó új, használt, vagy felújított gépről.
ezzel foleg. -
PBA
aktív tag
Ritkán szólok itt hozzá... de ez a végeláthatatlan DLP / LCD vita nem visz sehová. Mindenki szépen leírta a technológia működését, előnyeit / hátrányait. El kell fogadni, hogy mindkettőnek más a képi karakterisztikája, és az emberek ízlése is szubjektív és nagyban különbözik abban, ki melyiket kedveli jobban. Ebben a tekintetben nincs objektívan kimondható jó / rossz döntés. Van aki az LCD képét kedveli jobban, van aki a DLP-ét. A képi paraméterek közül sem egyformán fontos mindenkinek mindegyik. Kár meggyőzni egymást arról, hogy melyik szar, melyik jó. A megoldás: vásárlás előtt mindenki menjen el megnézni a szóba jövő gépeket, és döntsön aszerint, hogy melyik képe tetszik neki.
Annyira sok dologtól függ az, hogy neked melyik gép lesz a jó... az ízlésedtől, a vetítési környezettől, a használati jellegtől, stb. Nincs mindenki számára jó megoldás, ezt kellene elfogadni. És igen, itt is azt látom, hogy sokszor tényleg nagy szakmai tudással rendelkező emberek is hajtogatják a magukét, és nem hajlandóak más nézőpontot elfogadni.
Számomra csak azoknak a véleménye jöhet szóba elfogulatlanként, akiknek nincs érdeke a forgalmazásban, legyen szó új, használt, vagy felújított gépről. Természetesen náluk is bejönnek a szubjektív szempontok, ízlés a képi világot illetően. Mégis, egy fokkal közelebb vannak az objektivitáshoz. A megfelelő projektort kell megtalálni a megfelelő alkalmazáshoz, célhoz. Én nagy termekbe biztos DLP-t vennék, otthonra pedig a kínai feltörekvők közül választanék - ezt is tervezem egyébként. Elfogadom az összes hátulütőjét, gyengeségeit. Mivel broadcast területen dolgozok nap mint nap, nincs kedvem időm otthon rendszeresen kalibráltatni, az égőcserével szórakozni, viszont a színhelyesség pl. fontos nekem. Feketszintből tudok engedni, amúgy sem denevérbarlangban vetítek, nincs sajnos lehetőségem a dedikált moziszobára. Ugyanakkor nagy batár tévét nem akarok, a nagy képmérethez viszont ragaszkodom. Ez van, valamiből engedni kell. Az élet rövid, néha kompromisszumot kell tenni, és élvezni azt, amit el tudsz érni.

Uff, ez természetesen csak a saját szubjektív véleményem. Ne öljétek tovább egymást szerintem.
-
Janaboy
Topikgazda
Srácok, légy szíves normálisan beszéljetek már egymással!
-
m3ss
veterán
Kicsit felresiklunk megint. En nem azt allitom h szar a Valerion vagy az Xgimi, hanem azt h meg ezekre a gepekre is nagy racsodalkozas volt LCD userektol. Akkor tegyuk melle h a nagy csucs DLP gepek kontrasztja 4-10000:1 on/off ban trukkozes nelkul de a nagyatlag is 5000:1. Magas ANSI kontraszt, Dynablack regota tokeletesen mukodik dinamikus gammaval high end csiszolt optikai uvegekkel, prozmakkal es nem utolsosorban nehezebb objektivvel mint mas projektorok.
Nekem nem kell bemutatni azt ami a belepo kategoriaban tortenik, en ilyenekkel elek egyutt nagyon regota es az ugyfelkorom sem a nappalik csaszara. Komoly termekbe nem fer be egy LCD, se filmstudiokba se kereskedelmi mozikba. Bar voltak probalkozasok Sony reszerol.Kezd felzarkozni DLP fronton a kinai kommersz, ebben semmi baj nincs. Csak tudja mindenki a helyen kezelni.
ertem. tehat a javaslatod az, hogy inkabb vegyek toled egy hasznalt tizeneves 3 chipes dlp gepet dragabban. amivel nem tudok jatszani majd, nem tud szeles szinteret, hdr, dv kezelest, fi-t, elegedjek meg a mostaninal kisebb vaszonnal, nem hogy nagyobbal. vasarolgassam bele az izzokat, higyjem el hogy ha megveszem toled, akkor majd szerelgeted is, mert az hogy mit igersz az mar sokszor kiderult, hogy nem sokat szamit. turjem a hangjat, probaljam elhelyezni valahol nappaliban. adjam fel a 3d-t. hdr kezelest, nagyobb felbontast is felejtsem el. biztos amugy, hogy sokkal elesebb egy fullhd christie mint egy valerion/xgimi 0.9x kornyekerol? mert akkor legalabb a tomegen kivul 1 parameterben jobb

fenysurusegbne nem tudom mi a kulonbseg.
lehet ezt csurni csavarni. ez a problema, ezt nem ertetted soha korabban se, hogy miert vesz vki jvc-t, sonyt, epsont a tobbi nagy dlp helyett. amiket nem is hazimozizasra talaltak ki (f22,f32). ls5-ot talaltak ki arra amire a tomegek gepet keresnek. csak szegenykem abbol a korbol jott ahol eleg volt 80-100 colt 5 meterrol kivetiteni rec709-ben.
ezeket a regi nagy gepeket se arra talaltak ki, amire mi itt vetitot keresunk. arra talaltak ki, hogy berakjak egy rohadt nagy mozivaszon elo oket dedikalt szobaban. de mindjart erre is lesz hasonloan jo alternativa.
olyan termekben volt letjogosultsaguk ahol jartal is. csak nem akarod ezt megerteni. persze, 2 evente jon egy juzer, aki akar 5-6m-es vasznat, vagy nosztalgiazni akar azoknak meg el tudod adni majd ezeket. amugy ennyi.
vicces tapasztalatok vannak amugy is szervizeles kapcsan, biztosan hasznalt gepeket szeretnek venni a jovoben, hogy elkuldhessem hozzad esetleg
el kell fogadni, hogy 95% nappaliba keres gepet, nem optimalis kornyezetbe. 4.9% moziszobaba atlagos merettel, olyan igenyekkel amikhet egy ilyen regi gep nem tud megugrani. a maradek 0.1%-kot meg megprobalhatod meggyozni.
az a baj, hogy hiaba van nagy tapasztalatod, lattal sokat, ertesz hozza. annyira sajat narrativad nyomod, objektivitast nelkulozve hogy nem lehet komolyan venni

-
Janaboy
Topikgazda
Kicsit felresiklunk megint. En nem azt allitom h szar a Valerion vagy az Xgimi, hanem azt h meg ezekre a gepekre is nagy racsodalkozas volt LCD userektol. Akkor tegyuk melle h a nagy csucs DLP gepek kontrasztja 4-10000:1 on/off ban trukkozes nelkul de a nagyatlag is 5000:1. Magas ANSI kontraszt, Dynablack regota tokeletesen mukodik dinamikus gammaval high end csiszolt optikai uvegekkel, prozmakkal es nem utolsosorban nehezebb objektivvel mint mas projektorok.
Nekem nem kell bemutatni azt ami a belepo kategoriaban tortenik, en ilyenekkel elek egyutt nagyon regota es az ugyfelkorom sem a nappalik csaszara. Komoly termekbe nem fer be egy LCD, se filmstudiokba se kereskedelmi mozikba. Bar voltak probalkozasok Sony reszerol.Kezd felzarkozni DLP fronton a kinai kommersz, ebben semmi baj nincs. Csak tudja mindenki a helyen kezelni.
Én nem siklottam sehova, csak kérdeztem, hogy nem vagy-e kíváncsi arra, hogy mit tudnak ezek a projektorok a saját szemeddel.
Engem nem érdekel az LCD vs DLP vita

-
Cseneles
őstag
Kicsit felresiklunk megint. En nem azt allitom h szar a Valerion vagy az Xgimi, hanem azt h meg ezekre a gepekre is nagy racsodalkozas volt LCD userektol. Akkor tegyuk melle h a nagy csucs DLP gepek kontrasztja 4-10000:1 on/off ban trukkozes nelkul de a nagyatlag is 5000:1. Magas ANSI kontraszt, Dynablack regota tokeletesen mukodik dinamikus gammaval high end csiszolt optikai uvegekkel, prozmakkal es nem utolsosorban nehezebb objektivvel mint mas projektorok.
Nekem nem kell bemutatni azt ami a belepo kategoriaban tortenik, en ilyenekkel elek egyutt nagyon regota es az ugyfelkorom sem a nappalik csaszara. Komoly termekbe nem fer be egy LCD, se filmstudiokba se kereskedelmi mozikba. Bar voltak probalkozasok Sony reszerol.Kezd felzarkozni DLP fronton a kinai kommersz, ebben semmi baj nincs. Csak tudja mindenki a helyen kezelni.
-
Janaboy
Topikgazda
-
Cseneles
őstag
-
Janaboy
Topikgazda
Ezt még leszerettem volna írni de bealudtam..:
Nyugodtan mérje meg mindenki 100 üzemóránként az LCD gépét, a gamma driftel a fehérpont elmászik még ha minimálisan is, nincs stabilitás a szerves anyaghasználat révén mint a DLP projektoroknál. Az LCD képi világa folyamatosan változik a szerves anyaghasználat révén, stabilitása nem kielégítő professzionális környezetben. Nyugodtan mérje meg mindenki 100 óránként az LCD projektorát. Még ha egységesen is de a gamma elmozdul, driftel, fehérpont elmászik. Ez egy studioban nem elfogadható. Fényelesnel azért fontosabb a DLP, mert a kontrasztja linearisabb. Az LCD-nél a feketék színe fekete szintje változhat a fenyerő függvényében. példaképpen kékesedhet vagy zöldülhet a sötét tartományban, míg a DLP tükrei színtől fuggetlenul ugyanúgy dobjak el a fényt.
Cseneles neked amúgy volt lehetőséged tesztelni a Valeriont vagy Xgimit?
-
Cseneles
őstag
A professzionális felhasználásban a DLP azért bír kiemelkedő prioritással.
Míg az LCD panelek a folyamatos hőterhelés és az erős fény hatására idővel degradálódnak,színhibák, foltosodás jelenhet meg, a DLP mikrotükrös rendszere nagyságrendekkel ellenállóbb. Ez garantálja a konzisztens képminőséget hosszú távon is. A DLP technológia fizikai felépítése fényvisszaverés és fényáteresztés lehetővé teszi a rendkívül nagy fényáram kezelését anélkül, hogy a képalkotó egység károsodna vagy veszítene a pontosságából. Az LCD-nél a folyadékkristályok állapota és reakcióideje miatt a kép folyamatosan “dolgozik” (ami instabilitást okozhat), a DLP bináris, tükrös kapcsolása megismételhető képi választ ad stúdiókörnyezetben, ahol a képpontosság és a megbízható kalibráció alapfeltétel, a DLP-nél alkalmazott technológiai precizitas elengedhetetlen előny az LCD-vel szemben.
Ettől meg “utalhatjak” őket..
Ezt még leszerettem volna írni de bealudtam..:
Nyugodtan mérje meg mindenki 100 üzemóránként az LCD gépét, a gamma driftel a fehérpont elmászik még ha minimálisan is, nincs stabilitás a szerves anyaghasználat révén mint a DLP projektoroknál. Az LCD képi világa folyamatosan változik a szerves anyaghasználat révén, stabilitása nem kielégítő professzionális környezetben. Nyugodtan mérje meg mindenki 100 óránként az LCD projektorát. Még ha egységesen is de a gamma elmozdul, driftel, fehérpont elmászik. Ez egy studioban nem elfogadható. Fényelesnel azért fontosabb a DLP, mert a kontrasztja linearisabb. Az LCD-nél a feketék színe fekete szintje változhat a fenyerő függvényében. példaképpen kékesedhet vagy zöldülhet a sötét tartományban, míg a DLP tükrei színtől fuggetlenul ugyanúgy dobjak el a fényt.
-
Cseneles
őstag
A professzionális felhasználásban a DLP azért bír kiemelkedő prioritással.
Míg az LCD panelek a folyamatos hőterhelés és az erős fény hatására idővel degradálódnak,színhibák, foltosodás jelenhet meg, a DLP mikrotükrös rendszere nagyságrendekkel ellenállóbb. Ez garantálja a konzisztens képminőséget hosszú távon is. A DLP technológia fizikai felépítése fényvisszaverés és fényáteresztés lehetővé teszi a rendkívül nagy fényáram kezelését anélkül, hogy a képalkotó egység károsodna vagy veszítene a pontosságából. Az LCD-nél a folyadékkristályok állapota és reakcióideje miatt a kép folyamatosan “dolgozik” (ami instabilitást okozhat), a DLP bináris, tükrös kapcsolása megismételhető képi választ ad stúdiókörnyezetben, ahol a képpontosság és a megbízható kalibráció alapfeltétel, a DLP-nél alkalmazott technológiai precizitas elengedhetetlen előny az LCD-vel szemben.
Ettől meg “utalhatjak” őket..
-
Cseneles
őstag
Azert ne vicceljunk mar a nézhető képpel.
Most mondjam azt hogy a regi csucs dlpknek amikt itt sokszor sztarolva vannak meg nezhetetlen kepuk van sötét jelentettel?
Ne mar, azert ennyire ne sullyedjunk már egy szint ala.
Nincs itt semmi szajhagyomany es foleg nem hogy 1 bolond 100at csinál. Ki a fellengzos? Ezek a hiszek alapjan szerintem tisztán latszik.
Nekem aztán totál mindegy ki milyen gépet vesz, mert nem vagyok kereskedő, nem vagyok nepper, nincs erdekeltsegem eladásban.
Az se zavarjon senkit, hogy külföldön christieket es varcocakt cserélnek le ilyen szánalmas kínai gépekre, nyilván ok sem tudjak helyen kezelni. De itt az országban is tudok olyanokat akik pl heimdall helyett vették meg valamelyik kínai csodát, mert.tordek aron majdnem 100%ban hozzák azt mint a heimdall tobb milllas madvral kiegészítve. Hat sajnos ez van.
Pl nekem egyik sem kellene? Tobbszor leirtam hogy en a heimdallra sem cserlelnem le a sajat jvcmet sem, pedig az nem mai darab, mert szamomra nem uti meg a szintet sotet jeleneteknel még madvr-al xtremel sem. Es rohadt fontos az alacosny adl szintu jelenetek minel kontrssztosabb megjelenitese, mert a filmekben eddig is tulnyomo reszben ilyen jelenetek voltak es egyre tobb ilyen jelenet van. Es akkor mi van, ha nekem nem kell? Semmi. Attól nem lesz mas általam lenzeve ha neki mas a fontos. En elfogadom.
Szoval szerintem nem en/nem mi vagyunk akik itt lekezeloen "hülyének" néznek másokat.
Ebből megválaszoltad azt amit állítasz, h az LCD jobb mozgás megjelenítésre képes mint a DLP? Elég egyértelműen leirtam számokkal es a dlp kepmegjelenites/ emberi latas mehanizmusaval.
En meg mindig kivancsi vagyok, hogy hozod ki győztesnek az LCD-t?!
Jöhetnek a méréseid, AI vagy barmi ami tenyt is kozol az egyeni megtapasztalasod mellett. -
Joshi
titán
Igen, de számomra bosszantó hogy egy ALR vásznas témában nem kapok érdemi választ. Sokkal fontosabb a DLP vs LCD kérdés, pedig ezek tények. Nem kell győztest hirdetni, egyszerűen csak választani kell kinek mi jön be.
-
Joshi
titán
-
Janaboy
Topikgazda
Ezzel a topikkal az a baj, hogy nem az átlag projektoros témával foglalkozik. Ha valaki kérdez az mellékes, gyakorlatilag mindenki lesz@rja. Mindig megy a vita a semmiről, folyamatosan megy a visszatérő harakiri. Korábban is írtam, hogy érdekes módon tévéknél van külön LCD és OLED topik (plazma már kihalt), de projektornál ilyen nincs. Pedig nagyon más technológiák vannak, de még sincs külön véve. Értem én hogy a projektor az nagyon rétegtermék.
Ez nem a topik hibája, hanem a téma ilyen.
Nézd meg kb ugyanaz a 10-15 ember beszélget.
Néha beteved egy ember, aki szeretne vetíteni, többnyire pár százezerből.. Megvalositja (vagy nem) és megy tovább.Ez van, ez drága és különlegességet igénylő hobbi, a tv meg egyszerű.
-
powerup2
addikt
Az tény, hogy egy mérőműszer nem látja a különbséget, főleg olyan közelről ahova a mérőműszert elhelyezzük. Ettől függetlenül egy jó optika pozitívan még bőven beleszól/beleszólhat a képletbe. Persze elfogadom a véleményedet, ahogy Csenelesét is. Én úgy gondolom hogy az igazság valahol félúton van.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Optikailag igen is van difi elég csak a fotózást megnézni vannak objektivek amiknek a rajzolata nem jó és van olyan aminek kiváló.
-
Joshi
titán
Igen, az optika is szamit. De nem annyira mint ahogy itt fel van tüntetve. Jo pelda erre az epson ql3000 optikaja vs valerion fingilingi optikaja. Azért nem ennyire fekete feher a képlet. Persze tudom mi a válasz, az epson egy fos lcd amin a csoda optika sem segít
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Bezzeg ha a valeironon lett volna az az optika akkor mennyivel jobb lett volna. Hat sajnos igy is eleg közel volt a fingilingi optikajaval egy heimdallhoz.Es azert szeretik itt elfelejtni hogy lattam jo par csúcs kategóriás dlp gepet is. Lattam az évekkel ezelőtt besztarolt fluorit lencsés, esetenként kontraszt tuningolt pd gépekből is párat. Ma mar megis egyre kevesebben használják őket vagy eppen nagyon áron alul adják el oket. Nyilván megvan az oka ennek is, de ezt mar nem en fogom megválaszolni, nem mintha nem tudnam, csak semmi kedvem hozza.
Szerk mindenkinek:
Az előző hozzaszolasaimat kiegeszitve, nekem tvnel sem szamit hogy milyen marka van rairva, nem placebo alapjan nézem a kepet. Ha egy fele annyiba kerulo tv egyszerűen jobb mint egy nagyobb márkás 2szer annyiba kerulo tv akkor ez van. Mint ahogy a coloristok is manapság mar nem vakon placebobol vesznek sok esetben tularazott referencia, grading monitorokat, amikor egy 10ed annyiba kerulo nem grading kijelzo is hozza azt a szintet vagy sokszor még sokkal jobbat is. Ma mar szerencsére elmúlt ez a vilag.Az tény, hogy egy mérőműszer nem látja a különbséget, főleg olyan közelről ahova a mérőműszert elhelyezzük. Ettől függetlenül egy jó optika pozitívan még bőven beleszól/beleszólhat a képletbe. Persze elfogadom a véleményedet, ahogy Csenelesét is. Én úgy gondolom hogy az igazság valahol félúton van.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Vhiktor
nagyúr
Igen, az optika is szamit. De nem annyira mint ahogy itt fel van tüntetve. Jo pelda erre az epson ql3000 optikaja vs valerion fingilingi optikaja. Azért nem ennyire fekete feher a képlet. Persze tudom mi a válasz, az epson egy fos lcd amin a csoda optika sem segít
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Bezzeg ha a valeironon lett volna az az optika akkor mennyivel jobb lett volna. Hat sajnos igy is eleg közel volt a fingilingi optikajaval egy heimdallhoz.Es azert szeretik itt elfelejtni hogy lattam jo par csúcs kategóriás dlp gepet is. Lattam az évekkel ezelőtt besztarolt fluorit lencsés, esetenként kontraszt tuningolt pd gépekből is párat. Ma mar megis egyre kevesebben használják őket vagy eppen nagyon áron alul adják el oket. Nyilván megvan az oka ennek is, de ezt mar nem en fogom megválaszolni, nem mintha nem tudnam, csak semmi kedvem hozza.
Szerk mindenkinek:
Az előző hozzaszolasaimat kiegeszitve, nekem tvnel sem szamit hogy milyen marka van rairva, nem placebo alapjan nézem a kepet. Ha egy fele annyiba kerulo tv egyszerűen jobb mint egy nagyobb márkás 2szer annyiba kerulo tv akkor ez van. Mint ahogy a coloristok is manapság mar nem vakon placebobol vesznek sok esetben tularazott referencia, grading monitorokat, amikor egy 10ed annyiba kerulo nem grading kijelzo is hozza azt a szintet vagy sokszor még sokkal jobbat is. Ma mar szerencsére elmúlt ez a vilag.Meg nem azert fenyelnek dlp projektoorkon mert annyira el vannak ájulva a képuktol(sokan utalják oket...) hanem kizárólag csak azert mert olyan gepek vannak a mozikban es csak azokhoz van dcp szerver. Szoval kényszer alapon. Púp a hatukon sokszor.
-
Vhiktor
nagyúr
Igen, az optika is szamit. De nem annyira mint ahogy itt fel van tüntetve. Jo pelda erre az epson ql3000 optikaja vs valerion fingilingi optikaja. Azért nem ennyire fekete feher a képlet. Persze tudom mi a válasz, az epson egy fos lcd amin a csoda optika sem segít
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Bezzeg ha a valeironon lett volna az az optika akkor mennyivel jobb lett volna. Hat sajnos igy is eleg közel volt a fingilingi optikajaval egy heimdallhoz.Es azert szeretik itt elfelejtni hogy lattam jo par csúcs kategóriás dlp gepet is. Lattam az évekkel ezelőtt besztarolt fluorit lencsés, esetenként kontraszt tuningolt pd gépekből is párat. Ma mar megis egyre kevesebben használják őket vagy eppen nagyon áron alul adják el oket. Nyilván megvan az oka ennek is, de ezt mar nem en fogom megválaszolni, nem mintha nem tudnam, csak semmi kedvem hozza.
Szerk mindenkinek:
Az előző hozzaszolasaimat kiegeszitve, nekem tvnel sem szamit hogy milyen marka van rairva, nem placebo alapjan nézem a kepet. Ha egy fele annyiba kerulo tv egyszerűen jobb mint egy nagyobb márkás 2szer annyiba kerulo tv akkor ez van. Mint ahogy a coloristok is manapság mar nem vakon placebobol vesznek sok esetben tularazott referencia, grading monitorokat, amikor egy 10ed annyiba kerulo nem grading kijelzo is hozza azt a szintet vagy sokszor még sokkal jobbat is. Ma mar szerencsére elmúlt ez a vilag. -
Joshi
titán
Azert ne vicceljunk mar a nézhető képpel.
Most mondjam azt hogy a regi csucs dlpknek amikt itt sokszor sztarolva vannak meg nezhetetlen kepuk van sötét jelentettel?
Ne mar, azert ennyire ne sullyedjunk már egy szint ala.
Nincs itt semmi szajhagyomany es foleg nem hogy 1 bolond 100at csinál. Ki a fellengzos? Ezek a hiszek alapjan szerintem tisztán latszik.
Nekem aztán totál mindegy ki milyen gépet vesz, mert nem vagyok kereskedő, nem vagyok nepper, nincs erdekeltsegem eladásban.
Az se zavarjon senkit, hogy külföldön christieket es varcocakt cserélnek le ilyen szánalmas kínai gépekre, nyilván ok sem tudjak helyen kezelni. De itt az országban is tudok olyanokat akik pl heimdall helyett vették meg valamelyik kínai csodát, mert.tordek aron majdnem 100%ban hozzák azt mint a heimdall tobb milllas madvral kiegészítve. Hat sajnos ez van.
Pl nekem egyik sem kellene? Tobbszor leirtam hogy en a heimdallra sem cserlelnem le a sajat jvcmet sem, pedig az nem mai darab, mert szamomra nem uti meg a szintet sotet jeleneteknel még madvr-al xtremel sem. Es rohadt fontos az alacosny adl szintu jelenetek minel kontrssztosabb megjelenitese, mert a filmekben eddig is tulnyomo reszben ilyen jelenetek voltak es egyre tobb ilyen jelenet van. Es akkor mi van, ha nekem nem kell? Semmi. Attól nem lesz mas általam lenzeve ha neki mas a fontos. En elfogadom.
Szoval szerintem nem en/nem mi vagyunk akik itt lekezeloen "hülyének" néznek másokat.
Ezzel a topikkal az a baj, hogy nem az átlag projektoros témával foglalkozik. Ha valaki kérdez az mellékes, gyakorlatilag mindenki lesz@rja. Mindig megy a vita a semmiről, folyamatosan megy a visszatérő harakiri. Korábban is írtam, hogy érdekes módon tévéknél van külön LCD és OLED topik (plazma már kihalt), de projektornál ilyen nincs. Pedig nagyon más technológiák vannak, de még sincs külön véve. Értem én hogy a projektor az nagyon rétegtermék.
-
Vhiktor
nagyúr
Egyetertek. Mindenki utána tud jarni, csak megbízható forrásból kell utanajarni, nem féltétlenül chatgpt-t kérdezve (van amikor tok jó infókat ad, de van amikor nem), hamar az utóbbi hszkben egyertlemuen leri hogy, chatgpt válasza lett bemasolva.
-
Vhiktor
nagyúr
Nem haragszom, mindenki véleménye egy forumon egyenlő. Viszont ha már szájhagyomány útján egy JVC mozgás megjelenítése jobb mint a DLP gépeké azt azért illik rendbe tenni. Ez az egy bolond 100-at csinál nem jó ajánlólevél. Rengeteg JVC gépem volt és meg is fordult nálam sőt a topikban 95%-ban én szervizeltem őket.
Nézhető képük van csak tudni kell helyén kezelni.
Volt itt rácsodálkozás a kommerz piac királyára..Valerion, Xgimi stb. Dugtak bele egy rgb lézert van szintér és fényerő. Kontrasztban is elindult a felzárkózás a jobb DLP gépek felé. Egyetlen egy dolog hiányzik belőlük h jó projektorok legyenek...a csiszolt torzitás mentes optikai üvegek, lencsék, fokusz prizmák és a végén az objektiv. Ezek nélkül csak egy nagy szinterű fényerejű Benq gépek. Egy minőségi objektiv árához alig érnek fel.
Azert ne vicceljunk mar a nézhető képpel.
Most mondjam azt hogy a regi csucs dlpknek amikt itt sokszor sztarolva vannak meg nezhetetlen kepuk van sötét jelentettel?
Ne mar, azert ennyire ne sullyedjunk már egy szint ala.
Nincs itt semmi szajhagyomany es foleg nem hogy 1 bolond 100at csinál. Ki a fellengzos? Ezek a hiszek alapjan szerintem tisztán latszik.
Nekem aztán totál mindegy ki milyen gépet vesz, mert nem vagyok kereskedő, nem vagyok nepper, nincs erdekeltsegem eladásban.
Az se zavarjon senkit, hogy külföldön christieket es varcocakt cserélnek le ilyen szánalmas kínai gépekre, nyilván ok sem tudjak helyen kezelni. De itt az országban is tudok olyanokat akik pl heimdall helyett vették meg valamelyik kínai csodát, mert.tordek aron majdnem 100%ban hozzák azt mint a heimdall tobb milllas madvral kiegészítve. Hat sajnos ez van.
Pl nekem egyik sem kellene? Tobbszor leirtam hogy en a heimdallra sem cserlelnem le a sajat jvcmet sem, pedig az nem mai darab, mert szamomra nem uti meg a szintet sotet jeleneteknel még madvr-al xtremel sem. Es rohadt fontos az alacosny adl szintu jelenetek minel kontrssztosabb megjelenitese, mert a filmekben eddig is tulnyomo reszben ilyen jelenetek voltak es egyre tobb ilyen jelenet van. Es akkor mi van, ha nekem nem kell? Semmi. Attól nem lesz mas általam lenzeve ha neki mas a fontos. En elfogadom.
Szoval szerintem nem en/nem mi vagyunk akik itt lekezeloen "hülyének" néznek másokat.
-
Joshi
titán
Na akkor tegyük tisztába a dolgokat utoljára.
Nekem nem kell magyarazni, hogy mi, hogy működik hiszen a kisujjamban van minden.
Én valóban objektív tényeket közlök, amik meresekkel, tesztekkel megerosithetoek míg masok a saját szubjektív velemenyuket próbálják meg tényként beállítani, sokszor nagyon lekezelo módon.
A tények es a meresek itt par embernek csak addig számítanak amig őt igazoljak, abban a pillanatban amint nem, azonnal jon a személyeskedés, a fellengozes es a hülyének nézés, meg az hogy a mérés nem számít.
Ilyen márpedig egy objektív világban nem létezik hogy, egyszer szamit a meres, máskor meg nem. Ez minden csak nem mérnöki hozzaallas.Részemről le van zárva az összes ilyen elore nem vezető mű vita.
Alaves szépen leirta az oledet felhozva mi a problema a mozgás megjelenitessel akkor amikor rendkívül gyors a válaszidő.
Az meg hogy az 1 chipes dlp projektorok mozgás felbontasa a beka valaga alatt van az is teny, aki nem hiszi járjon utána, aztán beszélgethetünk. A plazmak azert voltak jók lzgas felbontasban mert nem 144 hzen villogtak, hanem a sokszorosan (a 144 Hz nulla ebből a szempontbol) és még így is sokaknak bántottak, fárasztottak a szemet, mint ahogy a dlpk is.
Itt a fórumban nem emberekhez tartozó csoportok vannak, hanem elvakult hívők mindkét oldalon.
Az meg hogy kb vége a régi csúcs dlp gepek hasznalt piacának, mert egy kínai "csoda" sok teren megeszi oket, ez is egy fájó, vitatlhatlan tény, mint ahogy, az is hogy töredék áron felveszik a versenyrt 10szer annyiba kerulo nagy nevu dlp projikkal. Haladni kell a korral.
Nagyjából így van ahogy írod. Viszont abban egyetértek Csenelessel, hogy az optika iszonyatosan sokat tud dobni egy projektor "teljesítményén". Olcsó projektorba nem tesznek űrteleszkóp optikát, ez tény.
-
Janaboy
Topikgazda
-
Vhiktor
nagyúr
Na akkor tegyük tisztába a dolgokat utoljára.
Nekem nem kell magyarazni, hogy mi, hogy működik hiszen a kisujjamban van minden.
Én valóban objektív tényeket közlök, amik meresekkel, tesztekkel megerosithetoek míg masok a saját szubjektív velemenyuket próbálják meg tényként beállítani, sokszor nagyon lekezelo módon.
A tények es a meresek itt par embernek csak addig számítanak amig őt igazoljak, abban a pillanatban amint nem, azonnal jon a személyeskedés, a fellengozes es a hülyének nézés, meg az hogy a mérés nem számít.
Ilyen márpedig egy objektív világban nem létezik hogy, egyszer szamit a meres, máskor meg nem. Ez minden csak nem mérnöki hozzaallas.Részemről le van zárva az összes ilyen elore nem vezető mű vita.
Alaves szépen leirta az oledet felhozva mi a problema a mozgás megjelenitessel akkor amikor rendkívül gyors a válaszidő.
Az meg hogy az 1 chipes dlp projektorok mozgás felbontasa a beka valaga alatt van az is teny, aki nem hiszi járjon utána, aztán beszélgethetünk. A plazmak azert voltak jók lzgas felbontasban mert nem 144 hzen villogtak, hanem a sokszorosan (a 144 Hz nulla ebből a szempontbol) és még így is sokaknak bántottak, fárasztottak a szemet, mint ahogy a dlpk is.
Itt a fórumban nem emberekhez tartozó csoportok vannak, hanem elvakult hívők mindkét oldalon.
Az meg hogy kb vége a régi csúcs dlp gepek hasznalt piacának, mert egy kínai "csoda" sok teren megeszi oket, ez is egy fájó, vitatlhatlan tény, mint ahogy, az is hogy töredék áron felveszik a versenyrt 10szer annyiba kerulo nagy nevu dlp projikkal. Haladni kell a korral.
-
Ogard
tag
Nem haragszom, mindenki véleménye egy forumon egyenlő. Viszont ha már szájhagyomány útján egy JVC mozgás megjelenítése jobb mint a DLP gépeké azt azért illik rendbe tenni. Ez az egy bolond 100-at csinál nem jó ajánlólevél. Rengeteg JVC gépem volt és meg is fordult nálam sőt a topikban 95%-ban én szervizeltem őket.
Nézhető képük van csak tudni kell helyén kezelni.
Volt itt rácsodálkozás a kommerz piac királyára..Valerion, Xgimi stb. Dugtak bele egy rgb lézert van szintér és fényerő. Kontrasztban is elindult a felzárkózás a jobb DLP gépek felé. Egyetlen egy dolog hiányzik belőlük h jó projektorok legyenek...a csiszolt torzitás mentes optikai üvegek, lencsék, fokusz prizmák és a végén az objektiv. Ezek nélkül csak egy nagy szinterű fényerejű Benq gépek. Egy minőségi objektiv árához alig érnek fel.
Egyetlen egy dolog hiányzik belőlük h jó projektorok legyenek...a csiszolt torzitás mentes optikai üvegek, lencsék, fokusz prizmák és a végén az objektiv. Ezek nélkül csak egy nagy szinterű fényerejű Benq gépek. Egy minőségi objektiv árához alig érnek fel.
Mit gondolsz ebből a szempontból a Leica Cineplayről? Ők azért csak értenek az optikához.
-
powerup2
addikt
-
Cseneles
őstag
-
powerup2
addikt
-
Joshi
titán
Rosszul látod. Projektorok vannak amit emberek használnak. A projektorok árkategóriája viszont a béka segge alatt kezdődik, és a csillagos ég a vége. Szerintem ez utóbbi a probléma forrása. Egyszerűen nem lehet összemosni ezeket még akkor sem, ha használt projektorok is játszanak.
-
Janaboy
Topikgazda
Kicsit úgy érzem itt két "tábor" alakul (Vhiktor pártiak és Cseneles pártiak), csak nem tudom minek..
Mindenki kezelje a leirt infókat a saját megítélése szerint.
Ma már könnyebb utánjárni az információk valódiságanak (legalábbis ebben a témában biztos). -
Cseneles
őstag
-
powerup2
addikt
Akkor már én közé sem teszem nálunk mi készül majd.... Nem mellékesen Csenelesnek is lesz köze a mozihoz

-
powerup2
addikt
-
Cseneles
őstag
Mostanaban ilyenekkel toltom a szabadidomet. Vetites technika mellett.
-

Vállalható az LCD és 2-3 milla között nem is tudsz jobbat venni csak kezeld a helyén. Jó az árkategóriájában, ez a kulcs szó.
-
Joshi
titán
Te nem helyre teszed a téves megjegyzéseket, hanem mindig jössz a méregdrága DLP projektoraiddal amit amúgy senki nem vesz. Miért kellene venni egy "40kg"-os batár agymenést otthonra?
A JVC LCD megoldása teljesen vállalható, persze tudjuk hogy még ez is bőven túl van árazva. -
Cseneles
őstag
Én nem hasonlítottam össze semmit semmivel, te keversz valakivel. Soha nem fikáztam egyetlen egy DLP projektort se. Vagyis de, viszont az tényleg az alja kategóriában volt. Miért lenne sz@r egy pl JVC NZ500 vagy hasonló projektor? Ha egy ilyen projektor szerinted hulladék, akkor te kevered itt a kakit.
Senki nem beszélt it hulladék sem szar nz500-ról vagy a sláger X7900-ról. Nem keverek semmit csak helyre rakom a téves állításokat mikor időm engedi.
-
Joshi
titán
Én nem hasonlítottam össze semmit semmivel, te keversz valakivel. Soha nem fikáztam egyetlen egy DLP projektort se. Vagyis de, viszont az tényleg az alja kategóriában volt. Miért lenne sz@r egy pl JVC NZ500 vagy hasonló projektor? Ha egy ilyen projektor szerinted hulladék, akkor te kevered itt a kakit.
-
Cseneles
őstag
Rndeltem jóval drágábbért is. Kihozzak az végett nem kell aggódni,pluszban ott vanaz eladónál a védett vásárlás.
-
Joshi
titán
-
Cseneles
őstag
Persze, csak amíg Vhiktor elérhető kézzelfogható projektorokról beszél és mérést végez, addig Cseneles folyamatosan a High-End kategóriából lecsúszott de még mindig k@rva drága projektorokat hoz fel példának. Azok a projektorok nem házimozi projektorok. Persze mindent meg lehet magyarázni, hogy az aztán sokkal jobb. Ja nem jobb (annyiért biztosan nem).
Más ligában focizunk. Nem a belépő kategória alapján kell megitélni a DLP projektorokat. Ti az LCD felső oszutályát hasonlitjátok a belépo DLP gépekhez vagy kommersz kinai csodákhoz és ez alapján hurrogjátok le a technologiát.
Helyén kell kezelni a dolgokat.
-
Cseneles
őstag
Nem haragszom, mindenki véleménye egy forumon egyenlő. Viszont ha már szájhagyomány útján egy JVC mozgás megjelenítése jobb mint a DLP gépeké azt azért illik rendbe tenni. Ez az egy bolond 100-at csinál nem jó ajánlólevél. Rengeteg JVC gépem volt és meg is fordult nálam sőt a topikban 95%-ban én szervizeltem őket.
Nézhető képük van csak tudni kell helyén kezelni.
Volt itt rácsodálkozás a kommerz piac királyára..Valerion, Xgimi stb. Dugtak bele egy rgb lézert van szintér és fényerő. Kontrasztban is elindult a felzárkózás a jobb DLP gépek felé. Egyetlen egy dolog hiányzik belőlük h jó projektorok legyenek...a csiszolt torzitás mentes optikai üvegek, lencsék, fokusz prizmák és a végén az objektiv. Ezek nélkül csak egy nagy szinterű fényerejű Benq gépek. Egy minőségi objektiv árához alig érnek fel.
-
Joshi
titán
-
Joshi
titán
Szerintem pont hogy a topikba való !!! Az hogy valakinek az 50K projektorok a lélektani határ fölött vannak az egy dolog de a tény hogy a magas kategóriás dlp-s gépek a legjobbak vetítés szempontjából. Cseneles rengeteg olyan infót leír egy dlp projektor működéséről amit itt sokan nem tudnak plusz olyan tapasztalati háttér van mögötte ami egyedi !!!! több tiszteletet Cseneles részére !!!
Persze, csak amíg Vhiktor elérhető kézzelfogható projektorokról beszél és mérést végez, addig Cseneles folyamatosan a High-End kategóriából lecsúszott de még mindig k@rva drága projektorokat hoz fel példának. Azok a projektorok nem házimozi projektorok. Persze mindent meg lehet magyarázni, hogy az aztán sokkal jobb. Ja nem jobb (annyiért biztosan nem).
-
Q
senior tag
Azokról a projektorokról amikről szó van, ma már bővan a megfizethető kategória. És mindegyik beszerezhető.
-
powerup2
addikt
Szerintem pont hogy a topikba való !!! Az hogy valakinek az 50K projektorok a lélektani határ fölött vannak az egy dolog de a tény hogy a magas kategóriás dlp-s gépek a legjobbak vetítés szempontjából. Cseneles rengeteg olyan infót leír egy dlp projektor működéséről amit itt sokan nem tudnak plusz olyan tapasztalati háttér van mögötte ami egyedi !!!! több tiszteletet Cseneles részére !!!
-
Joshi
titán
Már ne is haragudj, de Vhiktor az utóbbi időben rengeteg infót és mérést prezentált. Ha neked ez semmi és csak az 50k$-os hiperszuper projektor a megfelelő, akkor inkább te nem vagy való ebbe a topikba.
-
péjé
őstag
Köszönöm szépen! Keresem a droidos boxban. Még nem találtam meg, hogy hol lehet a jelet állítani.
Jó látni, hogy két év alatt a topicban nem változott semmi.
Apropó 2 év. Akkor tájt volt valami csoda kickstarteres projektor csoda amit mindenki a kezei közé akart kapni, mert olyan képe volt papíron, mint a csúcs JVC-knek. Akkor jötek az első "tesztek", videók és be volt zsongva mindenki. Azzal a sztorival mi lett? Tavaszra várták az első szállítmányokat. Félbemaradt sorozat érzésem van. Tudnom kell a végét.
Ez talán a Valerion max lehetett. Jó gép lett, sajna megkérik az árát.
-
Bikkrom
senior tag
Ellenőrizd, hogy a jel melyik HDMI módot használja. Ha 4k-t kap a projector, érdemes visszarakni 1080p-be, vagy a HDMI színmódot PC RGB-ről YCbCr-re ( 444-ről 422-re, vagy 420-ra), ez kevesebb sávszélességet igényel, kisebb eséllyel dobja el a jelet. Az is lehet, hogy túl magas a frissítési freki, vagy olyanra próbálja váltani a forrás, amit nem szeret a projector. Nem hiszem, hogy csere, az ilyen jel eldobálás szerintem beállítással javítható.
Lehet, hogy a kábel hossza miatt pl 4k-t csak 30hz-en tudja, vagy csak YCbCr 4:2:0-ban.Köszönöm szépen! Keresem a droidos boxban. Még nem találtam meg, hogy hol lehet a jelet állítani.
Jó látni, hogy két év alatt a topicban nem változott semmi.
Apropó 2 év. Akkor tájt volt valami csoda kickstarteres projektor csoda amit mindenki a kezei közé akart kapni, mert olyan képe volt papíron, mint a csúcs JVC-knek. Akkor jötek az első "tesztek", videók és be volt zsongva mindenki. Azzal a sztorival mi lett? Tavaszra várták az első szállítmányokat. Félbemaradt sorozat érzésem van. Tudnom kell a végét.
Új hozzászólás Aktív témák
-
76600 - 76501
77836 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Apple iPhone 15 128GB,Újszerű,Dobozával12 hónap garanciával
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 5th Gen. i7 10th, 16GB RAM 27% ÁFÁS (0329)
- Lenovo T470s 14" FHD, i5 6300U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Asus BTF White GAMING PC! 7800X3D / RTX 5070 Ti / B850 / 32GB 6000MHz / 2TB NVMe / 850w Gold!
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 (2UF95AA) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

-220k) lehet kapni kínait, natív 1:2500 kontraszttal és dci színtérrel.
Nem érzed az ellentmondást? Hiába írtuk le ezerszer, hogy egy készülék birtoklásánál sok tényezőt figyelembe kell venni. Mégis örökké le lettünk hurrogva. Ebbe a sok tényezőbe pedig igenis beletartozik az is, hogy egy készülék az életciklusa alatt mennyire hajlamos meghibásodásra, és azt mennyire könnyen és milyen költségen lehet orvosolni és nem biztos hogy érdemes csak és kizárólag a szent adl kontrasztra kihegyezni mindent. Használt készüléknél hatványozottabban igaz ez.



smileybol arra kovetkeztettem, hogy vizet predikalok es bort iszok. mintha jvc vetitokkel kereskednek megis. vagy a smiley milyen jelentest hordozott itt? segits.
oszinten nem ertelek. most miert nem viszem le az arat realis arra? mert vmit nezni akarok mielott megjon az xgimi
amúgy nem rossz ötletet vetettél fel.




