Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe_t
    csendes tag

    Minden tisztelettel, ezen már túlvagyunk, nem ok nélkül jöttem ide.

  • Márton
    nagyúr

    Nem tudod levenni a tv fényerejét?

    hat pedig az olednek pont az a lenyege, hogy barmilyen sotet lehet. nezzen korul a menuben

  • -KP-
    veterán

    Sziasztok !
    Lehet el leszek küldve a búsba és előre is elnézést kérek, nulla szintű ismeretem és tapasztalatom van projektorokkal. Kimondottan csak esti youtubeozásra hálószobába keresek projektort (OLED TV van, de egyszerűen a szemem nem bírja a nagy fényt és nincs akkora hely ami elég lenne, hogy elviselje az OLED vakítását). Kaptam kölcsönbe egy Vankyo V700-ast ami nekem amúgy teljesen meg is felelne egyedül annyi a "gondom", hogy a kép sarkai már nem annyira fókuszáltak. Elgondolkodtam, hogy mi az az árkategória ahol ez a jelenség már nincs ?
    Mitől függ egy kép teljes fókuszálása ? Itt már érdemes DLP technológiában gondolkodni vagy még az LCD is képes erre ? Plafonra vetítést szeretnék a projektorral. Előre is köszönöm annak aki veszi a fáradtságot egy rövid válaszra :R :R

    Nem tudod levenni a tv fényerejét?

  • gabe_t
    csendes tag

    Sziasztok !
    Lehet el leszek küldve a búsba és előre is elnézést kérek, nulla szintű ismeretem és tapasztalatom van projektorokkal. Kimondottan csak esti youtubeozásra hálószobába keresek projektort (OLED TV van, de egyszerűen a szemem nem bírja a nagy fényt és nincs akkora hely ami elég lenne, hogy elviselje az OLED vakítását). Kaptam kölcsönbe egy Vankyo V700-ast ami nekem amúgy teljesen meg is felelne egyedül annyi a "gondom", hogy a kép sarkai már nem annyira fókuszáltak. Elgondolkodtam, hogy mi az az árkategória ahol ez a jelenség már nincs ?
    Mitől függ egy kép teljes fókuszálása ? Itt már érdemes DLP technológiában gondolkodni vagy még az LCD is képes erre ? Plafonra vetítést szeretnék a projektorral. Előre is köszönöm annak aki veszi a fáradtságot egy rövid válaszra :R :R

  • m3ss
    veterán

    Xgimi TNM

    Egyre kíváncsibbá tesz ez az xgimi.... van egy német ismerősöm, aki NZ900 mellé vett xgimi gépet 4,1 méter széles vászonra. Az utóbbi pár hétben nem kapcsolta be a JVC-t.

    Idézem: a leginkább ami megfogott az xgimiben: a természetes és nyugodt kép, az élesség, a DCI P3 színtér és a fényerő, ami még kalibráltan is jóval a JVC fényereje felett van. Természetesen a natív kontrasztja a JVC-hez képest rossz, de az ANSI hihetetlen. Küldött whatsapp-on még egy ADL mérést amit karlklammer végzett el nála. Qalif Spectro 1.8nm és CR-200 amivel kalibrálta a gépet. Az ANSI nagyon komoly 742:1...

    Korábban szkeptikus voltam az AVS mérésekkel kapcsolatban, de karlklammer elég jó név a szakmában, hogy csukott szemmel hinni lehessen neki.

    jah, nagyon jo csomag ez a vetito. szinte mindent beleraktak ami kellhet. sztem meg lehet "atlagos" 350 koruli ansival is megerte volna. de igy..
    csak az rbe-t ugorjak meg. mert az nekem dealbreaker.

  • Márton
    nagyúr

    Xgimi TNM

    Egyre kíváncsibbá tesz ez az xgimi.... van egy német ismerősöm, aki NZ900 mellé vett xgimi gépet 4,1 méter széles vászonra. Az utóbbi pár hétben nem kapcsolta be a JVC-t.

    Idézem: a leginkább ami megfogott az xgimiben: a természetes és nyugodt kép, az élesség, a DCI P3 színtér és a fényerő, ami még kalibráltan is jóval a JVC fényereje felett van. Természetesen a natív kontrasztja a JVC-hez képest rossz, de az ANSI hihetetlen. Küldött whatsapp-on még egy ADL mérést amit karlklammer végzett el nála. Qalif Spectro 1.8nm és CR-200 amivel kalibrálta a gépet. Az ANSI nagyon komoly 742:1...

    Korábban szkeptikus voltam az AVS mérésekkel kapcsolatban, de karlklammer elég jó név a szakmában, hogy csukott szemmel hinni lehessen neki.

    az Etele 1-es termében tegnap ezüstvásznon néztük a Michaelt. Ez bevett szokás? Én láttam az anomáliákat..

  • mandju
    senior tag

    Xgimi TNM

    Egyre kíváncsibbá tesz ez az xgimi.... van egy német ismerősöm, aki NZ900 mellé vett xgimi gépet 4,1 méter széles vászonra. Az utóbbi pár hétben nem kapcsolta be a JVC-t.

    Idézem: a leginkább ami megfogott az xgimiben: a természetes és nyugodt kép, az élesség, a DCI P3 színtér és a fényerő, ami még kalibráltan is jóval a JVC fényereje felett van. Természetesen a natív kontrasztja a JVC-hez képest rossz, de az ANSI hihetetlen. Küldött whatsapp-on még egy ADL mérést amit karlklammer végzett el nála. Qalif Spectro 1.8nm és CR-200 amivel kalibrálta a gépet. Az ANSI nagyon komoly 742:1...

    Korábban szkeptikus voltam az AVS mérésekkel kapcsolatban, de karlklammer elég jó név a szakmában, hogy csukott szemmel hinni lehessen neki.

  • Vhiktor
    nagyúr

    A látásodnál, már csak a szerénységed tökéletesebb. De nem akarom újra a Sony vetítős példát felhozni,úgyhogy hagyjuk.

    Őszintén nem teszem magam elé MBR tapasztalatolát es másét sem, ha en mast tapasztalok 2 honap alatt.
    Járjon utána mi a bja nála.

  • Vhiktor
    nagyúr

    És az publikus, hogy pontosan milyen az a prémium legdrágább vászon ami ennyire nem jó RGB lézer projihoz?
    Ha ide nem akarod, akkor jöhet privátban is.
    Gyártó, típus, vászon anyag fajta és generáció megjelöléssel.
    köszi

    PS. Leinwand für Profis! Kein Laserspeckle, perfekter Sound
    Ez a rövid kezdő összefoglalója Michaelnek a Screen Research ClearPix Ultimate White vászonról.
    Akusztikus hangáteresző képességben tudtommal ez a referencia jelenleg szőtt vásznak esetén.

    Nem ismerem szemelyesen a vásznat. En csak azt irtam hogy attol is lehet. Ennyi. Nem kell bele többet bele látni. Nalam nem volt ilyen jellegű problema.

    Igen publikus. Megkerdezem mi van neki es leirom, fejből nem emlékszem rá.

  • Ájvé
    veterán

    Igen, egy ilyen vászonnal szerintem nem lősz mellé. De az ára sem kevés. Másik ami még nagyon jó, az a Dreamscreen v7. Az gainben 0.89-0.93 körül mérve, de hangban többet fog, mint az SI.

    Kvázi bármelyik fehér acoustic vászon jó, Silver Ticket WAB kapta a legjobb értékelést laser folt hatásra thehookup tesztben és biztos nem mondanám prémium vászonnak. Ha ehhez hasonló anyagú és szerkezeti struktúrájú vászont találsz az ugyan úgy jó lesz.

  • m3ss
    veterán

    Igen, egy ilyen vászonnal szerintem nem lősz mellé. De az ára sem kevés. Másik ami még nagyon jó, az a Dreamscreen v7. Az gainben 0.89-0.93 körül mérve, de hangban többet fog, mint az SI.

    ha mar dreamscreen v7, rakerestem, itt egy post soundmax 4k vs dreamscreen v7

  • -KP-
    veterán

    És az publikus, hogy pontosan milyen az a prémium legdrágább vászon ami ennyire nem jó RGB lézer projihoz?
    Ha ide nem akarod, akkor jöhet privátban is.
    Gyártó, típus, vászon anyag fajta és generáció megjelöléssel.
    köszi

    PS. Leinwand für Profis! Kein Laserspeckle, perfekter Sound
    Ez a rövid kezdő összefoglalója Michaelnek a Screen Research ClearPix Ultimate White vászonról.
    Akusztikus hangáteresző képességben tudtommal ez a referencia jelenleg szőtt vásznak esetén.

    Igen, egy ilyen vászonnal szerintem nem lősz mellé. De az ára sem kevés. Másik ami még nagyon jó, az a Dreamscreen v7. Az gainben 0.89-0.93 körül mérve, de hangban többet fog, mint az SI.

  • Attól hogy premium meg nem felteltenul jo rgb lezer projektorhoz, semmit nem jelent ha 10 milláért veszi akkor sem.
    Havernak van a legdragabb vaszna az orszagban es használhatatlan rgb lezer projektorral, raadasul nem is alr es igy sem jo.

    Ok erre a vaszonra ra van írva hogy rgb laser ready, de van amikor a marketing nem fedi 100%ban a valóságot. De csak rendnek van feltuntve az az en ertelmezesemben nem 100%.

    Szoval siman lehet hogy a vaszna okozza, de az is lehet hogy beállítás, pl túl magasra állította az élességet, stb (bar remélem.nem hazsnal mesterséges elesitest).

    Nem ismerem ezt a vásznat, en a marketingnek nem hiszek, mert sokszor csesztem mar ra hogy hittem neki.

    Reméljük majd megirja mi okozza nála.

    És az publikus, hogy pontosan milyen az a prémium legdrágább vászon ami ennyire nem jó RGB lézer projihoz?
    Ha ide nem akarod, akkor jöhet privátban is.
    Gyártó, típus, vászon anyag fajta és generáció megjelöléssel.
    köszi

    PS. Leinwand für Profis! Kein Laserspeckle, perfekter Sound
    Ez a rövid kezdő összefoglalója Michaelnek a Screen Research ClearPix Ultimate White vászonról.
    Akusztikus hangáteresző képességben tudtommal ez a referencia jelenleg szőtt vásznak esetén.

  • -KP-
    veterán

    Ki van zárva.
    Ha minden gepet erintene a hiba lattam volna en is. A szemem tokeletes.
    A hiba biztosan nala van, hogy mi okozza azt nem tudom.
    Nalam megneztek kb 10en senki nem látott ilyet, én meg nagyítóval néztem.

    160 cmrol neztem kb 2 hónapig a 120 colos kepet, nem volt semmi ilyesmi amiről ír.

    En nem azt mondom hogy nem igaz amit ir, de 100% hogy nem altalanos jelenseg. Akkor nalam is lett volna.
    Szóval járjon utána :)

    Sőt a filmekben mesterséges jelen lévő zaj mint pl kád max fura road sokkal kevésbé van rajta amelyen mint bármelyik tvn. Szoval tényleg nem tudom mi lehet nála.

    A látásodnál, már csak a szerénységed tökéletesebb. De nem akarom újra a Sony vetítős példát felhozni,úgyhogy hagyjuk.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Tessék, ott van m3ss hsz-ében a screenshot bizonyíték, hogy RBE funkcióval romlik a képminőség. Úgyhogy erről ennyit. ;] :DDD

    Nalam nem romlott :) erről ennyit. Ki van zárva hogy filmek eseten ebből bárki bármit lát. En sem. A srac is irja hogy extrém minimális valerion eseteben.
    A szurke képeken az meg dithering, nem zajosodas, a dithering meg dlp sajátosság, szurke képnél mindig látszik, barco heimdallon is. Minél nagyobb kepet vetitesz annal jobban látszik.
    Xgimi meg igy egyelőre gaz.

  • m3ss
    veterán

    Tessék, ott van m3ss hsz-ében a screenshot bizonyíték, hogy RBE funkcióval romlik a képminőség. Úgyhogy erről ennyit. ;] :DDD

    ja de a lenyeg az, hogy ebbol soha semmit nem fogsz latni, meg extrem kozelrol se ahonnan Viktor nezi film kozben. na mind1, engem mondjuk nem a valerion megoldasa erdekel, hanem az xgimije, ami egyelore fos. es unoformitasbeli gondok is vannak azert nemelyik geppel..de hat ezen nem csodalkozok, nagy gyartoknal is ez van.

  • -KP-
    veterán

    Az véletlen se lehet, hogy ő lát valamit, amit te nem. Te vagy vagy az egyedüli látó a Föld nevű planétán ;]

    Tessék, ott van m3ss hsz-ében a screenshot bizonyíték, hogy RBE funkcióval romlik a képminőség. Úgyhogy erről ennyit. ;] :DDD

  • m3ss
    veterán

    Ki van zárva.
    Ha minden gepet erintene a hiba lattam volna en is. A szemem tokeletes.
    A hiba biztosan nala van, hogy mi okozza azt nem tudom.
    Nalam megneztek kb 10en senki nem látott ilyet, én meg nagyítóval néztem.

    160 cmrol neztem kb 2 hónapig a 120 colos kepet, nem volt semmi ilyesmi amiről ír.

    En nem azt mondom hogy nem igaz amit ir, de 100% hogy nem altalanos jelenseg. Akkor nalam is lett volna.
    Szóval járjon utána :)

    Sőt a filmekben mesterséges jelen lévő zaj mint pl kád max fura road sokkal kevésbé van rajta amelyen mint bármelyik tvn. Szoval tényleg nem tudom mi lehet nála.

    itt van screenshot rola. hogy milyen tavrol azt nem tudom. de mindenki szerint nagyon jo a valerion megoldasa. azert remelem ezt xgimi is megugorja, nekem ez nagyon kellene.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Az véletlen se lehet, hogy ő lát valamit, amit te nem. Te vagy vagy az egyedüli látó a Föld nevű planétán ;]

    Ki van zárva.
    Ha minden gepet erintene a hiba lattam volna en is. A szemem tokeletes.
    A hiba biztosan nala van, hogy mi okozza azt nem tudom.
    Nalam megneztek kb 10en senki nem látott ilyet, én meg nagyítóval néztem.

    160 cmrol neztem kb 2 hónapig a 120 colos kepet, nem volt semmi ilyesmi amiről ír.

    En nem azt mondom hogy nem igaz amit ir, de 100% hogy nem altalanos jelenseg. Akkor nalam is lett volna.
    Szóval járjon utána :)

    Sőt a filmekben mesterséges jelen lévő zaj mint pl kád max fura road sokkal kevésbé van rajta amelyen mint bármelyik tvn. Szoval tényleg nem tudom mi lehet nála.

  • -KP-
    veterán

    En nem tudom mit lat Michael, de valamit benez, pl rosz a vaszna vagy hibás gépet kapott.

    En 120 colt 160 cmrol néztem, semmi zajososodad nincs belapcoslt rbe mellett es tényleg 100%ban megszunteti a szivárványt. En is érzékeny vagyok ra, m3ss is.

    Az véletlen se lehet, hogy ő lát valamit, amit te nem. Te vagy vagy az egyedüli látó a Föld nevű planétán ;]

  • Cseneles
    őstag

    Szerintem LCD alapú gépekben egyszerűen nem éri meg az RGB lézer. Bonyolultabb lenne megvalósítani mint DLP-nél. Már az is nagy szám lenne, ha a kisebb modellek is legalább a dual lézer technológiát megkapnák. Na de akkor rugaszkodnának el igazán az árak a földtől, de legalább valós fejlődésért fizetnénk.

    RGB fenyforrasnal nincs szinszuro diklorikus tukor sem prizmak sem polarizatorok. A fenny lebontasaval csak a panel foglalkozik. Egy LCD szenne degradalodni nagyon keves uzemora alatt. Nem hinnem h valaha is lesz RGB lezer lcd gep.

    LCD gepekben mindenen keresztul megy a feny, panelokon is. Dlp gepekben csak az optikailag csiszol uveg fokusz lencseken es prizmablokkon. Nem osszekeverendo a sony meg jvc muanyag alkatreszeivel. Hoturesuk kivalo es huthetok.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Az elég szomorú lenne ha a Screen Research ClearPix Ultimate White 0,75 vásznával lenne a gond. Én inkább egy hibás példányu vetítőre tippelnék.
    Itt találod milyen eszközöket használ.

    Attól hogy premium meg nem felteltenul jo rgb lezer projektorhoz, semmit nem jelent ha 10 milláért veszi akkor sem.
    Havernak van a legdragabb vaszna az orszagban es használhatatlan rgb lezer projektorral, raadasul nem is alr es igy sem jo.

    Ok erre a vaszonra ra van írva hogy rgb laser ready, de van amikor a marketing nem fedi 100%ban a valóságot. De csak rendnek van feltuntve az az en ertelmezesemben nem 100%.

    Szoval siman lehet hogy a vaszna okozza, de az is lehet hogy beállítás, pl túl magasra állította az élességet, stb (bar remélem.nem hazsnal mesterséges elesitest).

    Nem ismerem ezt a vásznat, en a marketingnek nem hiszek, mert sokszor csesztem mar ra hogy hittem neki.

    Reméljük majd megirja mi okozza nála.

  • En nem tudom mit lat Michael, de valamit benez, pl rosz a vaszna vagy hibás gépet kapott.

    En 120 colt 160 cmrol néztem, semmi zajososodad nincs belapcoslt rbe mellett es tényleg 100%ban megszunteti a szivárványt. En is érzékeny vagyok ra, m3ss is.

    Az elég szomorú lenne ha a Screen Research ClearPix Ultimate White 0,75 vásznával lenne a gond. Én inkább egy hibás példányu vetítőre tippelnék.
    Itt találod milyen eszközöket használ.

  • m3ss
    veterán

    En millimeterekrol fotóztam az élességet, nem volt semmi zajosodas. Mondom szeirntem a vaszna okozza, lehet ekkor jön neki elő a speckle.

    Picsa eles volt a valerion, bekapcosolt rbe mellett is zaj nélkül.

    Vagy lehet muszaly neki valamit írnia hogy kapjon barco es christie gépeket továbbra is ;]

    ja, ezen se lepodnek meg.. :N

  • Vhiktor
    nagyúr

    biztos merheto. lefotozod 5 centirol akkor lesz differencia. de ha mar leirja ezt, illene mutogatni is, hogy milyen tavrol ez mit jelent. mert aztan meg latjuk hova vezet.. :)

    En millimeterekrol fotóztam az élességet, nem volt semmi zajosodas. Mondom szeirntem a vaszna okozza, lehet ekkor jön neki elő a speckle.

    Picsa eles volt a valerion, bekapcosolt rbe mellett is zaj nélkül.

    Vagy lehet muszaly neki valamit írnia hogy kapjon barco es christie gépeket továbbra is ;]

  • m3ss
    veterán

    En nem tudom mit lat Michael, de valamit benez, pl rosz a vaszna vagy hibás gépet kapott.

    En 120 colt 160 cmrol néztem, semmi zajososodad nincs belapcoslt rbe mellett es tényleg 100%ban megszunteti a szivárványt. En is érzékeny vagyok ra, m3ss is.

    biztos merheto. lefotozod 5 centirol akkor lesz differencia. de ha mar leirja ezt, illene mutogatni is, hogy milyen tavrol ez mit jelent. mert aztan meg latjuk hova vezet.. :)

  • Ájvé
    veterán

    Szerintem a szivárvány még mindig kizáró tényező sokaknak, főleg ahol van szivárvány látó egy családban. Elég ha csak 1 fő érzékeny rá 2-3-4 főből, és máris kiesik egy dlp vétele egy komplett családnak. Ismerek ilyen családot, ahol a férfiurunk nem érzékeny rá, az asszony viszont maximálisan... Egy 3 chipes gép pedig nem csak abban jobb,hogy nincs szivárvány, hanem több egyéb dologban is. Ezért írtam, hogy szerintem lenne ráció és piaci rés egy prémium 3 chipes rgb lézer gépben. Direkt kihangsúlyozva, hogy prémium. Ami nyilván drágább lenne, mint egy 1 chipes gép. De szerintem igenis lenne piaca, ha az árazást nem Christie/Barco szintre lőnék be. Ami szerintem simán teljesíthető lenne, mert a kínaiaknak kb. minden adott, gyakorlatilag az alapanyogoktól kezdve szinte mindent elő tudnak maguknak állítani, kivéve tán a dmd chipet, ami a TI-től jön. De ezen a fórumon mindig kell legyen ugye valaki, akinek értetlenkednie kell a semmin.

    Én pl. egy vizsimes F32-n se nagyon látom a szivárványt. A vizsim bright-os vagy high brightnesses gépeknél meg kb. folyamotsan látni. Kivéve pár jelenetet, ahol egyből pofánvág még a vizsimes géppel is(itt ugye rgbrgb színkerék van). De ezeknél nem csak az F32-vel van szivárvány, hanem bármilyen 1 chipes géppel. Az 1 chipes ledes gépeknél is előjön a szivárvány kapásból ezeknél a jeleneteknél, hiába nincs színkerék. A tesztek meg mindig kihangsúlyozzák, hogy mivel nincs színkerék, ezért gyengébb az RBE effekt. Igen, gyengébb, egészen addig,amíg nem :) Az RBE reduction funkciónál pedig kíváncsi lennék, hogy nullára csökkenti-e az RBE-t, vagy csak mérsékli. Megnézném azt a pár jelenetem. De a Michael Rehders is írta a cikkjében, hogy az RBE reduction funkcióval zajosabb lett a kép, és 3d-s film lejátszása alatt nem működik. Szóval még ha el is tűnik, már ront a képen.

    [link]

    Mondd el hány gyártó tett már le 3 chipes DLP projektort és ebből mi az ami nem csillagászati összegekbe kerül(t). Hány elfogadható árú vetítőt tudsz mondani? (Nem használtan, hanem új árban mai árfolyamon ha nagyon régi darabról van szó)
    Csak kíváncsiságból kérdezem, miheztartás végett.

    Egyébként ha már ennyien írják talán érdemes megnézni ezt az anti RBE funkciót, az hogy valaki valahol valamiért valamit leír, azt nem gondolnám hogy kőbe vésett igazság. Nézd meg a saját szemeddel és utána mondj véleményt szerintem.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Szerintem a szivárvány még mindig kizáró tényező sokaknak, főleg ahol van szivárvány látó egy családban. Elég ha csak 1 fő érzékeny rá 2-3-4 főből, és máris kiesik egy dlp vétele egy komplett családnak. Ismerek ilyen családot, ahol a férfiurunk nem érzékeny rá, az asszony viszont maximálisan... Egy 3 chipes gép pedig nem csak abban jobb,hogy nincs szivárvány, hanem több egyéb dologban is. Ezért írtam, hogy szerintem lenne ráció és piaci rés egy prémium 3 chipes rgb lézer gépben. Direkt kihangsúlyozva, hogy prémium. Ami nyilván drágább lenne, mint egy 1 chipes gép. De szerintem igenis lenne piaca, ha az árazást nem Christie/Barco szintre lőnék be. Ami szerintem simán teljesíthető lenne, mert a kínaiaknak kb. minden adott, gyakorlatilag az alapanyogoktól kezdve szinte mindent elő tudnak maguknak állítani, kivéve tán a dmd chipet, ami a TI-től jön. De ezen a fórumon mindig kell legyen ugye valaki, akinek értetlenkednie kell a semmin.

    Én pl. egy vizsimes F32-n se nagyon látom a szivárványt. A vizsim bright-os vagy high brightnesses gépeknél meg kb. folyamotsan látni. Kivéve pár jelenetet, ahol egyből pofánvág még a vizsimes géppel is(itt ugye rgbrgb színkerék van). De ezeknél nem csak az F32-vel van szivárvány, hanem bármilyen 1 chipes géppel. Az 1 chipes ledes gépeknél is előjön a szivárvány kapásból ezeknél a jeleneteknél, hiába nincs színkerék. A tesztek meg mindig kihangsúlyozzák, hogy mivel nincs színkerék, ezért gyengébb az RBE effekt. Igen, gyengébb, egészen addig,amíg nem :) Az RBE reduction funkciónál pedig kíváncsi lennék, hogy nullára csökkenti-e az RBE-t, vagy csak mérsékli. Megnézném azt a pár jelenetem. De a Michael Rehders is írta a cikkjében, hogy az RBE reduction funkcióval zajosabb lett a kép, és 3d-s film lejátszása alatt nem működik. Szóval még ha el is tűnik, már ront a képen.

    [link]

    En nem tudom mit lat Michael, de valamit benez, pl rosz a vaszna vagy hibás gépet kapott.

    En 120 colt 160 cmrol néztem, semmi zajososodad nincs belapcoslt rbe mellett es tényleg 100%ban megszunteti a szivárványt. En is érzékeny vagyok ra, m3ss is.

  • m3ss
    veterán

    Szerintem a szivárvány még mindig kizáró tényező sokaknak, főleg ahol van szivárvány látó egy családban. Elég ha csak 1 fő érzékeny rá 2-3-4 főből, és máris kiesik egy dlp vétele egy komplett családnak. Ismerek ilyen családot, ahol a férfiurunk nem érzékeny rá, az asszony viszont maximálisan... Egy 3 chipes gép pedig nem csak abban jobb,hogy nincs szivárvány, hanem több egyéb dologban is. Ezért írtam, hogy szerintem lenne ráció és piaci rés egy prémium 3 chipes rgb lézer gépben. Direkt kihangsúlyozva, hogy prémium. Ami nyilván drágább lenne, mint egy 1 chipes gép. De szerintem igenis lenne piaca, ha az árazást nem Christie/Barco szintre lőnék be. Ami szerintem simán teljesíthető lenne, mert a kínaiaknak kb. minden adott, gyakorlatilag az alapanyogoktól kezdve szinte mindent elő tudnak maguknak állítani, kivéve tán a dmd chipet, ami a TI-től jön. De ezen a fórumon mindig kell legyen ugye valaki, akinek értetlenkednie kell a semmin.

    Én pl. egy vizsimes F32-n se nagyon látom a szivárványt. A vizsim bright-os vagy high brightnesses gépeknél meg kb. folyamotsan látni. Kivéve pár jelenetet, ahol egyből pofánvág még a vizsimes géppel is(itt ugye rgbrgb színkerék van). De ezeknél nem csak az F32-vel van szivárvány, hanem bármilyen 1 chipes géppel. Az 1 chipes ledes gépeknél is előjön a szivárvány kapásból ezeknél a jeleneteknél, hiába nincs színkerék. A tesztek meg mindig kihangsúlyozzák, hogy mivel nincs színkerék, ezért gyengébb az RBE effekt. Igen, gyengébb, egészen addig,amíg nem :) Az RBE reduction funkciónál pedig kíváncsi lennék, hogy nullára csökkenti-e az RBE-t, vagy csak mérsékli. Megnézném azt a pár jelenetem. De a Michael Rehders is írta a cikkjében, hogy az RBE reduction funkcióval zajosabb lett a kép, és 3d-s film lejátszása alatt nem működik. Szóval még ha el is tűnik, már ront a képen.

    [link]

    fogadjunk, hogy nem veszed eszre 0.9 nezesi tavrol, hogy be van-e kapcsolva az anti rbe valerionon vakszteszten zajosodas szempontjabol. nezz screenshotokat, hogy mennyire zajosodik...akit ez zavar, az nem filmet akar nezni hanem pixelpeepelni 25 cm-rol.
    az, hogy mennyire tunteti-el biztos egyentol fugg. en leultem a valerion ele, es kb 3 masodperc mulva ennel a jelenetnel felszisszentem, hogy mi ez a rainbow hanyinger. utana bekapcsolt anti rbe-vel egyszer sem lattam szivarvanyt 2+ orat biztos neztem pedig. mondjuk felirat nem volt a kepen ha jol emlekszem. xgimin 3d alatt is mukodni fog elvileg. persze egyelore meg mindig nem annyira jo az anti rbe, mint valerionon.

  • -KP-
    veterán

    Inkább a mély feketéket oldják meg :)

    Szerintem a szivárvány még mindig kizáró tényező sokaknak, főleg ahol van szivárvány látó egy családban. Elég ha csak 1 fő érzékeny rá 2-3-4 főből, és máris kiesik egy dlp vétele egy komplett családnak. Ismerek ilyen családot, ahol a férfiurunk nem érzékeny rá, az asszony viszont maximálisan... Egy 3 chipes gép pedig nem csak abban jobb,hogy nincs szivárvány, hanem több egyéb dologban is. Ezért írtam, hogy szerintem lenne ráció és piaci rés egy prémium 3 chipes rgb lézer gépben. Direkt kihangsúlyozva, hogy prémium. Ami nyilván drágább lenne, mint egy 1 chipes gép. De szerintem igenis lenne piaca, ha az árazást nem Christie/Barco szintre lőnék be. Ami szerintem simán teljesíthető lenne, mert a kínaiaknak kb. minden adott, gyakorlatilag az alapanyogoktól kezdve szinte mindent elő tudnak maguknak állítani, kivéve tán a dmd chipet, ami a TI-től jön. De ezen a fórumon mindig kell legyen ugye valaki, akinek értetlenkednie kell a semmin.

    Én pl. egy vizsimes F32-n se nagyon látom a szivárványt. A vizsim bright-os vagy high brightnesses gépeknél meg kb. folyamotsan látni. Kivéve pár jelenetet, ahol egyből pofánvág még a vizsimes géppel is(itt ugye rgbrgb színkerék van). De ezeknél nem csak az F32-vel van szivárvány, hanem bármilyen 1 chipes géppel. Az 1 chipes ledes gépeknél is előjön a szivárvány kapásból ezeknél a jeleneteknél, hiába nincs színkerék. A tesztek meg mindig kihangsúlyozzák, hogy mivel nincs színkerék, ezért gyengébb az RBE effekt. Igen, gyengébb, egészen addig,amíg nem :) Az RBE reduction funkciónál pedig kíváncsi lennék, hogy nullára csökkenti-e az RBE-t, vagy csak mérsékli. Megnézném azt a pár jelenetem. De a Michael Rehders is írta a cikkjében, hogy az RBE reduction funkcióval zajosabb lett a kép, és 3d-s film lejátszása alatt nem működik. Szóval még ha el is tűnik, már ront a képen.

    [link]

  • Vhiktor
    nagyúr

    Mondjuk igen, LCD nem bír ilyen hőt elviselni.
    Foszfor lézer viszont lehet, ALPD is elég jó, ebben is 3 lézer van már (4.0-ban is de van már elvileg 5.0 is, Formovie lassan ki fog jönni az új Theater Premiummal vagy bárhogy is fogják majd hívni), itt jobban lehet kezelni a hőtermelést szerintem. Ez az ami hiányzik, innováció, meg kell oldani, már ha van ilyen cél egyébként.

    #76367
    Az árakat már korábban megbeszéltük, mindenki azt hiszi ha lenne kínai tripla DMD RGB lézer projektor az bagóért lenne, de szerintem ez se lenne olcsó, ezt is meg kellene tervezni stb, plusz anyag is sokkal drágább lenne, továbbra is azt tartom hogy pénzügyileg nem éri meg ebbe fektetni Xgiminek vagy bármelyik kínai gyártónak, esetleg kickstarteren de kíváncsi lennék mekkora érdeklődés lenne ha kb 3x áron indulna a TNM-hez képest. Nem biztos hogy lenne 3000+ backer.

    Inkább a mély feketéket oldják meg :)

  • Ájvé
    veterán

    Az új dmd chip hőtűrése már lehetővé teszi a 7000 lument meg nagyobbat is, sztem az lcd/stb. panelek ebben gyengébbek.

    Mondjuk igen, LCD nem bír ilyen hőt elviselni.
    Foszfor lézer viszont lehet, ALPD is elég jó, ebben is 3 lézer van már (4.0-ban is de van már elvileg 5.0 is, Formovie lassan ki fog jönni az új Theater Premiummal vagy bárhogy is fogják majd hívni), itt jobban lehet kezelni a hőtermelést szerintem. Ez az ami hiányzik, innováció, meg kell oldani, már ha van ilyen cél egyébként.

    #76367
    Az árakat már korábban megbeszéltük, mindenki azt hiszi ha lenne kínai tripla DMD RGB lézer projektor az bagóért lenne, de szerintem ez se lenne olcsó, ezt is meg kellene tervezni stb, plusz anyag is sokkal drágább lenne, továbbra is azt tartom hogy pénzügyileg nem éri meg ebbe fektetni Xgiminek vagy bármelyik kínai gyártónak, esetleg kickstarteren de kíváncsi lennék mekkora érdeklődés lenne ha kb 3x áron indulna a TNM-hez képest. Nem biztos hogy lenne 3000+ backer.

  • péjé
    őstag

    Szerintem LCD alapú gépekben egyszerűen nem éri meg az RGB lézer. Bonyolultabb lenne megvalósítani mint DLP-nél. Már az is nagy szám lenne, ha a kisebb modellek is legalább a dual lézer technológiát megkapnák. Na de akkor rugaszkodnának el igazán az árak a földtől, de legalább valós fejlődésért fizetnénk.

    Az új dmd chip hőtűrése már lehetővé teszi a 7000 lument meg nagyobbat is, sztem az lcd/stb. panelek ebben gyengébbek.

  • Q
    senior tag

    Köszi az infót, akkor semmi nem zárja ki hogy a hagyományos gyártók is felüljenek erre a vonatra és legyen JVC, Epson, Sony stb RGB lézer projektor, majd meglátjuk mit lépnek.

    Szerintem LCD alapú gépekben egyszerűen nem éri meg az RGB lézer. Bonyolultabb lenne megvalósítani mint DLP-nél. Már az is nagy szám lenne, ha a kisebb modellek is legalább a dual lézer technológiát megkapnák. Na de akkor rugaszkodnának el igazán az árak a földtől, de legalább valós fejlődésért fizetnénk.

  • Ájvé
    veterán

    Nem a Hisense volt az első. A Mitsubishi már 2008-ban használta projektoros tévében. Vetítőkben meg a Barco kezdte, jóval később. Viszont a Hisense volt aki széles körben elterjesztette otthoni környezetben.

    Köszi az infót, akkor semmi nem zárja ki hogy a hagyományos gyártók is felüljenek erre a vonatra és legyen JVC, Epson, Sony stb RGB lézer projektor, majd meglátjuk mit lépnek.

  • Q
    senior tag

    A másik hogy a Hisense fejlesztette ki az RGB lézer projektorokat tudomásom szerint, nem mondhatni szerintem hogy egy prémium gyártó, tv-k téren is inkább a költséghatékonyabb megoldásokat választja, miért fejleszteni ki egy bonyolultabb drágább megoldást?
    Ez az amit hiába írok nektek, attól hogy az Xgimi elindult a "profi projektorok" irányába, maga a technológia nem változik, ez egy relatív olcsó megoldás, gondolom jó haszonnal tudják ezeket eladni és ezeket veszik az emberek, különben nem nőne csak úgy ki lépten nyomon valami újabb kínai projektor gyártó cég, ha van kereslet akkor van kínálat is lesz, minél nagyobb a szegmens annál többen ülnek fel a vonatra. Szóval szerintem pont ennyit akarnak, minél szélesebb kört elérni, most feljebb pozícionálták ezeket, hogy felsőbb szegmensből lecsípjenek egy kicsit.

    Nem a Hisense volt az első. A Mitsubishi már 2008-ban használta projektoros tévében. Vetítőkben meg a Barco kezdte, jóval később. Viszont a Hisense volt aki széles körben elterjesztette otthoni környezetben.

  • Ájvé
    veterán

    Annyira értetlen vagy némelykor, hogy már fájdalmas. :W

    Nem arról volt szó hogy high end 3 chipes RGB lézer projektor kell? Christienek van, tessék.
    3 chipes szerintem nem lesz Xgimitől, 0,47" DMD-vel nincs értelme. 0,78-al lehetne (de ezzel még RGB sincs), de eddig ilyen irányban nem indult el az Xgimi, jóval drágább lenne az előállítás, tekintve hogy alulról indult és építtette fel a vásárlói bázist, nincs nagy realitása ilyen megoldásnak.
    De úgy se azon fog múlni hogy ezen itt vitázunk, én nem fűzök ehhez nagy reményt, ennyi.
    Ha valameplyik kínai ilyet letenne az inkább a Formovie, ők (vagyis Appotronics pontosan, Formovie egy almárkája) gyártanak mozi projektorokat is, gyártanak 3 chipeset is viszont ALPD-vel, RGB projektort eddig tudtommal nem csináltak.

  • -KP-
    veterán

    Akkor én kérek elnézést :D azért ALPD bonyolultabb mondoprojos tesztelő szerint. Azért csak kellenek fényalagút lencse stb 3 chip esetén még össze is kell hangolni hogy ne legyen elcsúszva, ehhez képest az 1 chipes majdnem faék ha jól gondolom.

    #76352
    Köszönöm a tájékoztatást :)
    Engem ezek nem zavarnak (lassú felfogású vagyok :D, nagy ritkán látom mondjuk de nem számottevő ), persze valakinek ez probléma annak csak 3 chiipes jöhet szóba, bár állítólag ez az anti szivárvány funkciók már elég jók, meg kell nézni.

    #76358
    Akkor meg nem értem a sírást, majd csinál RGB lézer projektort a JVC is. Egyébként a Christienek van RGB 3 chipes projektora is, mint ahogy 0,8"-os 1 chipes RGB lézeres is, tessék az high end, ja hogy ehhez mi csórók vagyunk, hát igen erről van szó, álmodozni meg lehet hogy kicsi kínaiak majd csinálnak, szerintem nem fognak, minek? Ezt is megveszik, sokkal olcsóbb előállítani, több a haszon, azért ha Kickstarteren 3000$ a TNM legrosszabb esetben ez az előállítási költség vagyis ezen nincs haszon (pedig még lehet hogy ezen is van) akkor 6000$ eladási ár mennyi hasznot hoz? Ha csinálnának 10000$-ért projektort ki venné meg? Mennyit adnának el belőle? Ha 0,47-ből kihozzák ezt a néhol 8000 on/offot, trükközve meg 20k feletti kontrasztot akkor minek törnék magukat egy sokkal drágább cuccon ami kvázi nem is lenne sokkal jobb. Az új SST lehetséges natív kontrasztja 10k, ha ennek a felét hozzák (már pedig az megvan) akkor bemész a moziba és inkább kijössz mert nem üti meg neked a szintet amihez hozzászoktál. Voltam egy közeli ki moziba és volt hiányérzetem pedig nekem csak Nebula X1 van, TNM tényleg sokkal jobb, ez nem kétséges. Ezzel az ár/érték aránnyal tömegeket tudnak eljutni, többszörös áron csak a szűk barlanglakóhoz jutnának el akik még mosolyogni sem mernek nehogy rosszabb legyen a kontraszt, de azok nem inkább vesznek JVC-t mert negyvenezer az ónoff. Persze ez csak az én véleményem, majd kiderül de én nem tennék rá nagy pénzt hogy valódi felső kategóriás projektorral jönne az Xgimi vagy bármelyik kínai gyártó.

    Annyira értetlen vagy némelykor, hogy már fájdalmas. :W

  • Ájvé
    veterán

    Hogyne lenne rajta haszon. Xgimi egy relative nagy ceg, ez a kickstarter kb. egy marketing fogas nekik.

    Nyilván, szerintem is van még 3000$-on is haszon, kickstarter meg egy reklám illetve finanszírozás is nekik, szerintem ezzel a nyugati piacra nyitnak és ezért kell nekik az egész kickstarter.

  • m3ss
    veterán

    Akkor én kérek elnézést :D azért ALPD bonyolultabb mondoprojos tesztelő szerint. Azért csak kellenek fényalagút lencse stb 3 chip esetén még össze is kell hangolni hogy ne legyen elcsúszva, ehhez képest az 1 chipes majdnem faék ha jól gondolom.

    #76352
    Köszönöm a tájékoztatást :)
    Engem ezek nem zavarnak (lassú felfogású vagyok :D, nagy ritkán látom mondjuk de nem számottevő ), persze valakinek ez probléma annak csak 3 chiipes jöhet szóba, bár állítólag ez az anti szivárvány funkciók már elég jók, meg kell nézni.

    #76358
    Akkor meg nem értem a sírást, majd csinál RGB lézer projektort a JVC is. Egyébként a Christienek van RGB 3 chipes projektora is, mint ahogy 0,8"-os 1 chipes RGB lézeres is, tessék az high end, ja hogy ehhez mi csórók vagyunk, hát igen erről van szó, álmodozni meg lehet hogy kicsi kínaiak majd csinálnak, szerintem nem fognak, minek? Ezt is megveszik, sokkal olcsóbb előállítani, több a haszon, azért ha Kickstarteren 3000$ a TNM legrosszabb esetben ez az előállítási költség vagyis ezen nincs haszon (pedig még lehet hogy ezen is van) akkor 6000$ eladási ár mennyi hasznot hoz? Ha csinálnának 10000$-ért projektort ki venné meg? Mennyit adnának el belőle? Ha 0,47-ből kihozzák ezt a néhol 8000 on/offot, trükközve meg 20k feletti kontrasztot akkor minek törnék magukat egy sokkal drágább cuccon ami kvázi nem is lenne sokkal jobb. Az új SST lehetséges natív kontrasztja 10k, ha ennek a felét hozzák (már pedig az megvan) akkor bemész a moziba és inkább kijössz mert nem üti meg neked a szintet amihez hozzászoktál. Voltam egy közeli ki moziba és volt hiányérzetem pedig nekem csak Nebula X1 van, TNM tényleg sokkal jobb, ez nem kétséges. Ezzel az ár/érték aránnyal tömegeket tudnak eljutni, többszörös áron csak a szűk barlanglakóhoz jutnának el akik még mosolyogni sem mernek nehogy rosszabb legyen a kontraszt, de azok nem inkább vesznek JVC-t mert negyvenezer az ónoff. Persze ez csak az én véleményem, majd kiderül de én nem tennék rá nagy pénzt hogy valódi felső kategóriás projektorral jönne az Xgimi vagy bármelyik kínai gyártó.

    Hogyne lenne rajta haszon. Xgimi egy relative nagy ceg, ez a kickstarter kb. egy marketing fogas nekik.

  • Ájvé
    veterán

    Nehogy azt gondold hogy a többiek technológiaja high end, azok is olcso szarok, csak nagy haszonnal :DD

    Akkor én kérek elnézést :D azért ALPD bonyolultabb mondoprojos tesztelő szerint. Azért csak kellenek fényalagút lencse stb 3 chip esetén még össze is kell hangolni hogy ne legyen elcsúszva, ehhez képest az 1 chipes majdnem faék ha jól gondolom.

    #76352
    Köszönöm a tájékoztatást :)
    Engem ezek nem zavarnak (lassú felfogású vagyok :D, nagy ritkán látom mondjuk de nem számottevő ), persze valakinek ez probléma annak csak 3 chiipes jöhet szóba, bár állítólag ez az anti szivárvány funkciók már elég jók, meg kell nézni.

    #76358
    Akkor meg nem értem a sírást, majd csinál RGB lézer projektort a JVC is. Egyébként a Christienek van RGB 3 chipes projektora is, mint ahogy 0,8"-os 1 chipes RGB lézeres is, tessék az high end, ja hogy ehhez mi csórók vagyunk, hát igen erről van szó, álmodozni meg lehet hogy kicsi kínaiak majd csinálnak, szerintem nem fognak, minek? Ezt is megveszik, sokkal olcsóbb előállítani, több a haszon, azért ha Kickstarteren 3000$ a TNM legrosszabb esetben ez az előállítási költség vagyis ezen nincs haszon (pedig még lehet hogy ezen is van) akkor 6000$ eladási ár mennyi hasznot hoz? Ha csinálnának 10000$-ért projektort ki venné meg? Mennyit adnának el belőle? Ha 0,47-ből kihozzák ezt a néhol 8000 on/offot, trükközve meg 20k feletti kontrasztot akkor minek törnék magukat egy sokkal drágább cuccon ami kvázi nem is lenne sokkal jobb. Az új SST lehetséges natív kontrasztja 10k, ha ennek a felét hozzák (már pedig az megvan) akkor bemész a moziba és inkább kijössz mert nem üti meg neked a szintet amihez hozzászoktál. Voltam egy közeli ki moziba és volt hiányérzetem pedig nekem csak Nebula X1 van, TNM tényleg sokkal jobb, ez nem kétséges. Ezzel az ár/érték aránnyal tömegeket tudnak eljutni, többszörös áron csak a szűk barlanglakóhoz jutnának el akik még mosolyogni sem mernek nehogy rosszabb legyen a kontraszt, de azok nem inkább vesznek JVC-t mert negyvenezer az ónoff. Persze ez csak az én véleményem, majd kiderül de én nem tennék rá nagy pénzt hogy valódi felső kategóriás projektorral jönne az Xgimi vagy bármelyik kínai gyártó.

  • m3ss
    veterán

    hmm xyscreen soundmax 4k-bol vannak tetszoleges meretek is. ez a 390x167 nagyon piszkalja a fantaziamat nappaliban. csak ezt kesobb nem tudnam betenni esetleges moziszobaba..
    az a baj, hogy eladni ezt nem lenne egyszeru valszeg, ha moziszobaba mas meretet akarnek. de ott meg lehet eleve 16:9 vaszonnal probalkoznek, mert elfer. de csak 360-370 cm szelessegben...az viszont nappaliba nem jo.

    szerintetek mennyit er egy 3m szeles 16:9 screenline 1.2 gain feher fix vaszon?

    vki csinalt maganak diy keretet vaszonhoz? gondolom nem egy nagy ordongosseg. 430 vs 1000 usd a diffi keret nelkul vs kerettel.

  • -KP-
    veterán

    A másik hogy a Hisense fejlesztette ki az RGB lézer projektorokat tudomásom szerint, nem mondhatni szerintem hogy egy prémium gyártó, tv-k téren is inkább a költséghatékonyabb megoldásokat választja, miért fejleszteni ki egy bonyolultabb drágább megoldást?
    Ez az amit hiába írok nektek, attól hogy az Xgimi elindult a "profi projektorok" irányába, maga a technológia nem változik, ez egy relatív olcsó megoldás, gondolom jó haszonnal tudják ezeket eladni és ezeket veszik az emberek, különben nem nőne csak úgy ki lépten nyomon valami újabb kínai projektor gyártó cég, ha van kereslet akkor van kínálat is lesz, minél nagyobb a szegmens annál többen ülnek fel a vonatra. Szóval szerintem pont ennyit akarnak, minél szélesebb kört elérni, most feljebb pozícionálták ezeket, hogy felsőbb szegmensből lecsípjenek egy kicsit.

    Kevered a szezont a fazonnal. Mi köze a fényforrásnak ahhoz, hogy valami 1 chip vagy 3 chip felépítés?:W Másrészt a Hisense az egyetlen gyártó? Már kínai gyártóból is annyi van, hogy lassan nem lehet követni.

  • makkmarce
    őstag

    Igen új SST chip van benne, jobb kontraszt, alacsonyabb dőlés szög, jobb hőtűrés, ezért tud ilyen nagy fényerőt a TNM is (korábbi 0,47"-os chip 3500 lument bír ez felett hosszú távon károsodik), de ez mondos tesztben benne van.
    Szerintem nincs túl sok értelme 3 chipet beletenni, most sem kell már színkerék, mivel RGB lézer miatt minden szín külön van, ettől függetlenül egy chip miatt továbbra is van szivárvány hatás (volt egy cikk amiben leírták miért, én nem értek hozzá), szóval én nem tudom milyen előnye van a 3 chipnek azon kívül, hogy biztos nem lenne benne szivárvány. Jobb kontraszt, élesebb kép, mivel lenne jobb?

    -KP-
    Azoknak akiket írtál, Sonyra kiad 5-6 misit, gondolod valami kínai cuccra ki fog ennyit adni?

    Hát, a régi optomámon láttam a szivárványt, a benq-n már nem. Gondolom gyorsabb lett az elektronikus villogás, mint a színkerekes. Nagyon kell bűvészkedni, hogy előjöjjön a probléma a színkerékmentes gépeken (nekem kb ráznom kell a fejemet, mint egy metal koncerten, akkor látom).

  • m3ss
    veterán

    hmm xyscreen soundmax 4k-bol vannak tetszoleges meretek is. ez a 390x167 nagyon piszkalja a fantaziamat nappaliban. csak ezt kesobb nem tudnam betenni esetleges moziszobaba..
    az a baj, hogy eladni ezt nem lenne egyszeru valszeg, ha moziszobaba mas meretet akarnek. de ott meg lehet eleve 16:9 vaszonnal probalkoznek, mert elfer. de csak 360-370 cm szelessegben...az viszont nappaliba nem jo.

    szerintetek mennyit er egy 3m szeles 16:9 screenline 1.2 gain feher fix vaszon?

  • Vhiktor
    nagyúr

    A másik hogy a Hisense fejlesztette ki az RGB lézer projektorokat tudomásom szerint, nem mondhatni szerintem hogy egy prémium gyártó, tv-k téren is inkább a költséghatékonyabb megoldásokat választja, miért fejleszteni ki egy bonyolultabb drágább megoldást?
    Ez az amit hiába írok nektek, attól hogy az Xgimi elindult a "profi projektorok" irányába, maga a technológia nem változik, ez egy relatív olcsó megoldás, gondolom jó haszonnal tudják ezeket eladni és ezeket veszik az emberek, különben nem nőne csak úgy ki lépten nyomon valami újabb kínai projektor gyártó cég, ha van kereslet akkor van kínálat is lesz, minél nagyobb a szegmens annál többen ülnek fel a vonatra. Szóval szerintem pont ennyit akarnak, minél szélesebb kört elérni, most feljebb pozícionálták ezeket, hogy felsőbb szegmensből lecsípjenek egy kicsit.

    Nehogy azt gondold hogy a többiek technológiaja high end, azok is olcso szarok, csak nagy haszonnal :DD

  • Ájvé
    veterán

    Milyen megcélzott közönségnek lenne túl drága? Konkrétan a prémium vevőszegmensről beszélek. Nem csak az 1000 eurós JMGO-t vásárló vevőréteg létezik, vonatkoztass már el ettől...

    A másik hogy a Hisense fejlesztette ki az RGB lézer projektorokat tudomásom szerint, nem mondhatni szerintem hogy egy prémium gyártó, tv-k téren is inkább a költséghatékonyabb megoldásokat választja, miért fejleszteni ki egy bonyolultabb drágább megoldást?
    Ez az amit hiába írok nektek, attól hogy az Xgimi elindult a "profi projektorok" irányába, maga a technológia nem változik, ez egy relatív olcsó megoldás, gondolom jó haszonnal tudják ezeket eladni és ezeket veszik az emberek, különben nem nőne csak úgy ki lépten nyomon valami újabb kínai projektor gyártó cég, ha van kereslet akkor van kínálat is lesz, minél nagyobb a szegmens annál többen ülnek fel a vonatra. Szóval szerintem pont ennyit akarnak, minél szélesebb kört elérni, most feljebb pozícionálták ezeket, hogy felsőbb szegmensből lecsípjenek egy kicsit.

  • Vhiktor
    nagyúr

    'Szerintem nincs túl sok értelme 3 chipet beletenni, most sem kell már színkerék, mivel RGB lézer miatt minden szín külön van, ettől függetlenül egy chip miatt továbbra is van szivárvány hatás (volt egy cikk amiben leírták miért, én nem értek hozzá), szóval én nem tudom milyen előnye van a 3 chipnek azon kívül, hogy biztos nem lenne benne szivárvány.'

    Azért van szivárvány, mert egy adott pillanatban egyszerre csak egy alapszín (RGB) van a képen, mivel csak 1 db chip van benne. Erre még ráerősít a natív 1080-as panel, így az XPR miatt szintén villog a kép. Tehát egy adott pillanatban pl. csak egy 1080-as felbontású, zöld képet látsz. Nyilván mindezt olyan gyorsan kell csinálni, hogy az agyunk ezt egy színes, 4k-s képnek rakja össze. Ez nem mindig sikerül, főleg a sötét háttér esetében, ha valamilyen világos objektum van a képen (pl. fehér felirat), vagy gyors kamera mozgások esetében. Akinek elég gyors az agya, az bizony látja a szivárványt.

    Másrészt nagyon bántja is a szemet, en mostanában olyannyira nem bírom a az 1 chipes dlp kepet, hogy 30 perc utan kifolyik a szemem. Persze egy ido után hozza lehet szokni, de akkor is bantja/fárasztja a szemet.

  • Turbo73
    aktív tag

    Igen új SST chip van benne, jobb kontraszt, alacsonyabb dőlés szög, jobb hőtűrés, ezért tud ilyen nagy fényerőt a TNM is (korábbi 0,47"-os chip 3500 lument bír ez felett hosszú távon károsodik), de ez mondos tesztben benne van.
    Szerintem nincs túl sok értelme 3 chipet beletenni, most sem kell már színkerék, mivel RGB lézer miatt minden szín külön van, ettől függetlenül egy chip miatt továbbra is van szivárvány hatás (volt egy cikk amiben leírták miért, én nem értek hozzá), szóval én nem tudom milyen előnye van a 3 chipnek azon kívül, hogy biztos nem lenne benne szivárvány. Jobb kontraszt, élesebb kép, mivel lenne jobb?

    -KP-
    Azoknak akiket írtál, Sonyra kiad 5-6 misit, gondolod valami kínai cuccra ki fog ennyit adni?

    'Szerintem nincs túl sok értelme 3 chipet beletenni, most sem kell már színkerék, mivel RGB lézer miatt minden szín külön van, ettől függetlenül egy chip miatt továbbra is van szivárvány hatás (volt egy cikk amiben leírták miért, én nem értek hozzá), szóval én nem tudom milyen előnye van a 3 chipnek azon kívül, hogy biztos nem lenne benne szivárvány.'

    Azért van szivárvány, mert egy adott pillanatban egyszerre csak egy alapszín (RGB) van a képen, mivel csak 1 db chip van benne. Erre még ráerősít a natív 1080-as panel, így az XPR miatt szintén villog a kép. Tehát egy adott pillanatban pl. csak egy 1080-as felbontású, zöld képet látsz. Nyilván mindezt olyan gyorsan kell csinálni, hogy az agyunk ezt egy színes, 4k-s képnek rakja össze. Ez nem mindig sikerül, főleg a sötét háttér esetében, ha valamilyen világos objektum van a képen (pl. fehér felirat), vagy gyors kamera mozgások esetében. Akinek elég gyors az agya, az bizony látja a szivárványt.

  • -KP-
    veterán

    Igen új SST chip van benne, jobb kontraszt, alacsonyabb dőlés szög, jobb hőtűrés, ezért tud ilyen nagy fényerőt a TNM is (korábbi 0,47"-os chip 3500 lument bír ez felett hosszú távon károsodik), de ez mondos tesztben benne van.
    Szerintem nincs túl sok értelme 3 chipet beletenni, most sem kell már színkerék, mivel RGB lézer miatt minden szín külön van, ettől függetlenül egy chip miatt továbbra is van szivárvány hatás (volt egy cikk amiben leírták miért, én nem értek hozzá), szóval én nem tudom milyen előnye van a 3 chipnek azon kívül, hogy biztos nem lenne benne szivárvány. Jobb kontraszt, élesebb kép, mivel lenne jobb?

    -KP-
    Azoknak akiket írtál, Sonyra kiad 5-6 misit, gondolod valami kínai cuccra ki fog ennyit adni?

    Már most is csomóan vettek kínai rgb lézeres gépet. Hidd el azoknak is meglenne a piaca... Nyilván mindig lesz olyan, aki csak a márkanevet nézi a tudás helyett, ezzel nem lehet mit kezdeni.

  • Ájvé
    veterán

    sajnos kb semmi előnye jelenleg a nagy chip-nek, mert ugyanúgy elrontják a gyártók. Gondolom olcsóbban/jobb eredményt érnek el az új 0.47-es DMD-vel, mint a régebbi nagyobb chip-el. Ami most a TMN-be kerül, az valami újabb, más tükörszöggel, más paraméterekkel rendelkezik, mint a régebbiek, ezért több fényt visel el és kevésbé hajlamos a szivárványozásra, hát majd meglátjuk.

    Igen új SST chip van benne, jobb kontraszt, alacsonyabb dőlés szög, jobb hőtűrés, ezért tud ilyen nagy fényerőt a TNM is (korábbi 0,47"-os chip 3500 lument bír ez felett hosszú távon károsodik), de ez mondos tesztben benne van.
    Szerintem nincs túl sok értelme 3 chipet beletenni, most sem kell már színkerék, mivel RGB lézer miatt minden szín külön van, ettől függetlenül egy chip miatt továbbra is van szivárvány hatás (volt egy cikk amiben leírták miért, én nem értek hozzá), szóval én nem tudom milyen előnye van a 3 chipnek azon kívül, hogy biztos nem lenne benne szivárvány. Jobb kontraszt, élesebb kép, mivel lenne jobb?

    -KP-
    Azoknak akiket írtál, Sonyra kiad 5-6 misit, gondolod valami kínai cuccra ki fog ennyit adni?

  • -KP-
    veterán

    Igen, ezeknél még olcsóbb lenne, de a megcélzott közönségnek viszont már túl drága lenne, ez véleményem szerint még mindig "lifestyle" kategóriás (relatív olcsó, kicsi DMD-vel, smart funkció kimaradt a TNM-ből mivel a videó feldolgozásra van használva a SoC, de hangszóró viszont bekerült ami vicces :D).
    Egyetlen nagy chipes kínai gép van az az Xgimi Titan, semelyik másik gép nem használ 0,78"-os DMD-t. Ennek még lehet lenne értelme 3 chippel, de minek? Élesebb jobb lesz, jobb lesz a kontraszt? Annyival jobb egy 3 chipes?

    Milyen megcélzott közönségnek lenne túl drága? Konkrétan a prémium vevőszegmensről beszélek. Nem csak az 1000 eurós JMGO-t vásárló vevőréteg létezik, vonatkoztass már el ettől...

  • makkmarce
    őstag

    Igen, ezeknél még olcsóbb lenne, de a megcélzott közönségnek viszont már túl drága lenne, ez véleményem szerint még mindig "lifestyle" kategóriás (relatív olcsó, kicsi DMD-vel, smart funkció kimaradt a TNM-ből mivel a videó feldolgozásra van használva a SoC, de hangszóró viszont bekerült ami vicces :D).
    Egyetlen nagy chipes kínai gép van az az Xgimi Titan, semelyik másik gép nem használ 0,78"-os DMD-t. Ennek még lehet lenne értelme 3 chippel, de minek? Élesebb jobb lesz, jobb lesz a kontraszt? Annyival jobb egy 3 chipes?

    sajnos kb semmi előnye jelenleg a nagy chip-nek, mert ugyanúgy elrontják a gyártók. Gondolom olcsóbban/jobb eredményt érnek el az új 0.47-es DMD-vel, mint a régebbi nagyobb chip-el. Ami most a TMN-be kerül, az valami újabb, más tükörszöggel, más paraméterekkel rendelkezik, mint a régebbiek, ezért több fényt visel el és kevésbé hajlamos a szivárványozásra, hát majd meglátjuk.

  • ateszm
    senior tag

    Mindig is szempont volt, csak ügye nem jutottak még el technikailag erre a szintre, szóval fejlesztenek és fejlődnek ilyen téren is (nyilván csak úgy tudják megtenni, ha van miből, vagyis van bevétel).
    Ebben nem lesz irisz úgyhogy 20000-es natív kontraszt elég kétséges (pedig eddig nem ment a kamu kínaiak részéről, de úgy tűnik ez is kezdődik).

    ateszm
    Fehér vásznak jók lézer folt téren, ALR vásznak viszont nagyrészt nem használhatóak (1-2 kivétellel), ha biztosra akarsz menni akkor Acoustic fehér vászon a legjobb lézer foltok ellen. Itt van azt hiszem a legnagyobb összehasonlító teszt, úgyhogy ebből érdemes kiindulni, ha kell tudok adni egy ALR vászonra linket ami nekem bevált, csak tiszta fehér felületen látszanak rajta szemcsék, de nem bántja a szemet és ez sem zavaró, vagyis jól lehet használni, vannak motoros vásznak is ebből, nekem 120"-os floor rising vagyis földből kiemelkedő típus van, van hozzá távirányító, smart lifeból is lehet kezelni és vannak rajta oldalt gombok is ha már minden szakad :D (mármint valamelyik másik módszer nem működne véletlen, de igazából smart lifeon keresztül se volt sose gond vele, okoslámpák van hogy nem működnek, de ez mindig működött).

    Köszönöm szépen a linket, most végre teljesen összezavarodtam a fajták tekintetében :D
    Egyelőre akkor megnézem ezen mit mutat,ha számomra ez megfelelő, akkor maradok ezen a vonalon csak 120"ban. :K

  • Ájvé
    veterán

    Úgy tűnik, hogy a kínaiak kezdenek rájönni a 'life-style' gépek esetén, hogy a könnyű elhelyezés mennyire fontos szempont a vásárlóknak. (Pl. nekem :) ) Íme a [JMGO N3 Ultimate] ami elhelyezhetőségből csillagos ötös. (A motoros gimball, hatalmas :) ). Ha a feketét is tudja majd úgy hozni, mint legalább a Valerion Max, akkor best buy. Mondjuk ez sem olcsó: 2400 $

    Mindig is szempont volt, csak ügye nem jutottak még el technikailag erre a szintre, szóval fejlesztenek és fejlődnek ilyen téren is (nyilván csak úgy tudják megtenni, ha van miből, vagyis van bevétel).
    Ebben nem lesz irisz úgyhogy 20000-es natív kontraszt elég kétséges (pedig eddig nem ment a kamu kínaiak részéről, de úgy tűnik ez is kezdődik).

    ateszm
    Fehér vásznak jók lézer folt téren, ALR vásznak viszont nagyrészt nem használhatóak (1-2 kivétellel), ha biztosra akarsz menni akkor Acoustic fehér vászon a legjobb lézer foltok ellen. Itt van azt hiszem a legnagyobb összehasonlító teszt, úgyhogy ebből érdemes kiindulni, ha kell tudok adni egy ALR vászonra linket ami nekem bevált, csak tiszta fehér felületen látszanak rajta szemcsék, de nem bántja a szemet és ez sem zavaró, vagyis jól lehet használni, vannak motoros vásznak is ebből, nekem 120"-os floor rising vagyis földből kiemelkedő típus van, van hozzá távirányító, smart lifeból is lehet kezelni és vannak rajta oldalt gombok is ha már minden szakad :D (mármint valamelyik másik módszer nem működne véletlen, de igazából smart lifeon keresztül se volt sose gond vele, okoslámpák van hogy nem működnek, de ez mindig működött).

  • ateszm
    senior tag

    Szép napot urak! Segítséget kérnék vászon vásárlással kapcsolatban! Elite Screens Electric100H-as cserélnék 120" oldalfeszítettre lehetőleg.(azt olvastam, hosszú távon is sima marad, valamint a lézer is igényli a tökéletesebb felületet.) De ha van kevésbé pöndörödő fajta,az is jöhet. A vászon télen nyáron kint alszik,de akárle is tudom szerelni,ha nem szereti a hideget télen :)
    Vetítő egy Hisense C3 Hihglights
    Teraszon lenne elhelyezve,esti mozizáshoz. Teljes sötétség van,minimális beszűrődő utcai fény. Falak narancssárgás,plafon barna fenyő lambéria.
    Nézési távolság kb 4méter,szemből illetve 10%-al oldalról,ahogy a páholy kiadja :D
    4K HDR és DV-vel lesz etetve 90%-ban,többi 1080p és YT.
    Mik jöhetnek számításba? Szükséges sötétben az ALR vászon? Vagy egy sima matt is megteszi? Valamint melyik fajta vászon segít a lézer szemcsésedésben?
    Kicsit hosszú lett,ezért bocsánat! :B
    Válaszotokat előre is köszönöm! :R
    Üdvözlettel: ateszm

  • Turbo73
    aktív tag

    Úgy tűnik, hogy a kínaiak kezdenek rájönni a 'life-style' gépek esetén, hogy a könnyű elhelyezés mennyire fontos szempont a vásárlóknak. (Pl. nekem :) ) Íme a [JMGO N3 Ultimate] ami elhelyezhetőségből csillagos ötös. (A motoros gimball, hatalmas :) ). Ha a feketét is tudja majd úgy hozni, mint legalább a Valerion Max, akkor best buy. Mondjuk ez sem olcsó: 2400 $

  • Ájvé
    veterán

    Mihez képest lenne túl drága? Egy Epson QL3000 lencsével 7,5-8 millió, attól függően melyik lencsét veszed a 6.5millás lencse nélküli alapgéphez. Egy Sony 6100 listaáron közel 7 millió, most akciózva 5 körül. Sony 8100 8.3 millió. JVC NZ800 6.7 millió, JVC NZ900 11 millió. 3 chipes Barco-k 20-40 milliótól a csillagos égig. Szerintem ha 3-4-5 milla körül ki tudnának dobni egy nagy 3 chipes gépet,nagy lens shifttel, nagy komoly lencsekészlettel, nagy fényerővel,minőségi anyaghasználattal, az egy endgame projektor lehetne a pénzes vevőknek és a drága lcd gépek piacának kb. beverné a szöget a koporsóba. Illetve a Barco-n kívül nincs más gyártó aki gyárt cinemascope arányú vetítőket, de ez is 10milla felett kezdődik. Itt is van bőven piaci rés ahova be lehetne törni.

    Igen, ezeknél még olcsóbb lenne, de a megcélzott közönségnek viszont már túl drága lenne, ez véleményem szerint még mindig "lifestyle" kategóriás (relatív olcsó, kicsi DMD-vel, smart funkció kimaradt a TNM-ből mivel a videó feldolgozásra van használva a SoC, de hangszóró viszont bekerült ami vicces :D).
    Egyetlen nagy chipes kínai gép van az az Xgimi Titan, semelyik másik gép nem használ 0,78"-os DMD-t. Ennek még lehet lenne értelme 3 chippel, de minek? Élesebb jobb lesz, jobb lesz a kontraszt? Annyival jobb egy 3 chipes?

  • elfelejtetted a különadót, az még 4.5%, ha jól emlékszem :DDD Egyébként sok esetben nem a boltnál csapódik le a haszon, hanem a monopóliumot megszerzett nagykeres kaszál.

    Az úgy gondolom, hogy a legtöbb hifi kereskedőt nem érinti Magyarországon: 1milliárd Ft árbevételig 0%

  • makkmarce
    őstag

    Én azon kevesek közé tartozom, aki itthon vette a JVC-t igaz használtan az első tulajtól, ő hazai forgalmazótól szerezte be.
    Megkerestem a számlát: 2023 novemberi 2M Ft-ról szólt.
    Az NP5 megjeneléskori ára 6990,-€ itthon 2.8M Ft volt.
    Ez akárhogy számolom nem alig két számjegyű haszonkulcs
    És feltételezem még így se beszer áron adták oda...
    Szóval én annyira nem sajnálom a kereskedőket.
    Dolgoztam JVC márkaboltban kb. 25 évvel ezelőtt.

    Szerintem, ha csak annyi lenne az árkülönbség amit az áfa különbözet indokolna német, román 19%, míg nálunk 27% elég kevesen választanák a kinti beszerzést.

    elfelejtetted a különadót, az még 4.5%, ha jól emlékszem :DDD Egyébként sok esetben nem a boltnál csapódik le a haszon, hanem a monopóliumot megszerzett nagykeres kaszál.

  • Morph76
    senior tag

    Pontosan.
    Nagyon le vagyunk húzva, ezert nem kell nálunk vásárolni. En a hangrendszeremet teljes egészében németeknél szereztem be, akció nelkul 40%ot spóroltam a magyar akciós árakhoz képest. Bicskanyitogato.

    Inkább pénztárca nyitogató! :DDD

  • Vhiktor
    nagyúr

    Én azon kevesek közé tartozom, aki itthon vette a JVC-t igaz használtan az első tulajtól, ő hazai forgalmazótól szerezte be.
    Megkerestem a számlát: 2023 novemberi 2M Ft-ról szólt.
    Az NP5 megjeneléskori ára 6990,-€ itthon 2.8M Ft volt.
    Ez akárhogy számolom nem alig két számjegyű haszonkulcs
    És feltételezem még így se beszer áron adták oda...
    Szóval én annyira nem sajnálom a kereskedőket.
    Dolgoztam JVC márkaboltban kb. 25 évvel ezelőtt.

    Szerintem, ha csak annyi lenne az árkülönbség amit az áfa különbözet indokolna német, román 19%, míg nálunk 27% elég kevesen választanák a kinti beszerzést.

    Pontosan.
    Nagyon le vagyunk húzva, ezert nem kell nálunk vásárolni. En a hangrendszeremet teljes egészében németeknél szereztem be, akció nelkul 40%ot spóroltam a magyar akciós árakhoz képest. Bicskanyitogato.

  • Tudtommal éppenhogy eléri a két számjegyet az árrés. Ez az egyik ok. Másik ok, hogy nem nagyon vesz senki semmit. Itt is mindenki németből vette a JVC-jét. Ki fog 9-10 millióért megvenni egy jvc nz900-ast demózni, hogy utána megvegyétek németből?

    Én azon kevesek közé tartozom, aki itthon vette a JVC-t igaz használtan az első tulajtól, ő hazai forgalmazótól szerezte be.
    Megkerestem a számlát: 2023 novemberi 2M Ft-ról szólt.
    Az NP5 megjeneléskori ára 6990,-€ itthon 2.8M Ft volt.
    Ez akárhogy számolom nem alig két számjegyű haszonkulcs
    És feltételezem még így se beszer áron adták oda...
    Szóval én annyira nem sajnálom a kereskedőket.
    Dolgoztam JVC márkaboltban kb. 25 évvel ezelőtt.

    Szerintem, ha csak annyi lenne az árkülönbség amit az áfa különbözet indokolna német, román 19%, míg nálunk 27% elég kevesen választanák a kinti beszerzést.

  • péjé
    őstag

    Mihez képest lenne túl drága? Egy Epson QL3000 lencsével 7,5-8 millió, attól függően melyik lencsét veszed a 6.5millás lencse nélküli alapgéphez. Egy Sony 6100 listaáron közel 7 millió, most akciózva 5 körül. Sony 8100 8.3 millió. JVC NZ800 6.7 millió, JVC NZ900 11 millió. 3 chipes Barco-k 20-40 milliótól a csillagos égig. Szerintem ha 3-4-5 milla körül ki tudnának dobni egy nagy 3 chipes gépet,nagy lens shifttel, nagy komoly lencsekészlettel, nagy fényerővel,minőségi anyaghasználattal, az egy endgame projektor lehetne a pénzes vevőknek és a drága lcd gépek piacának kb. beverné a szöget a koporsóba. Illetve a Barco-n kívül nincs más gyártó aki gyárt cinemascope arányú vetítőket, de ez is 10milla felett kezdődik. Itt is van bőven piaci rés ahova be lehetne törni.

    Korábban olvastam a dual-DMD modulation megoldásról, JVC kategóriás kontrasztról és feketéről van szó állítólag, nem találok túl sokat erről de a kínaiaknak sztem meg tudnák ugrani azt is. A nagy chip talán már nem is annyira létfontosságú, jó szoftverrel szépen működik, lásd VMax és akkor a költségek is emberiek maradnak.

  • -KP-
    veterán

    Nyilván azért nem lesz 3 chipes házi projektor mert túl drága lenne, tetejében 3*047"? Valerion Max amúgy sem olcsó, mennyi lenne egy 3 chipes verzió? Csak a szivárvány miatt?
    Aminek inkább lenne értelme, Xgimi Titan 0,78"-os (dupla) irisszel, mint a TNM csak nagyobb DMD-vel.

    76333
    Az nem lehet hogy az XPR? Bár ilyen hangos nem lehetne :D

    Mihez képest lenne túl drága? Egy Epson QL3000 lencsével 7,5-8 millió, attól függően melyik lencsét veszed a 6.5millás lencse nélküli alapgéphez. Egy Sony 6100 listaáron közel 7 millió, most akciózva 5 körül. Sony 8100 8.3 millió. JVC NZ800 6.7 millió, JVC NZ900 11 millió. 3 chipes Barco-k 20-40 milliótól a csillagos égig. Szerintem ha 3-4-5 milla körül ki tudnának dobni egy nagy 3 chipes gépet,nagy lens shifttel, nagy komoly lencsekészlettel, nagy fényerővel,minőségi anyaghasználattal, az egy endgame projektor lehetne a pénzes vevőknek és a drága lcd gépek piacának kb. beverné a szöget a koporsóba. Illetve a Barco-n kívül nincs más gyártó aki gyárt cinemascope arányú vetítőket, de ez is 10milla felett kezdődik. Itt is van bőven piaci rés ahova be lehetne törni.

  • Vhiktor
    nagyúr

    Nyilván azért nem lesz 3 chipes házi projektor mert túl drága lenne, tetejében 3*047"? Valerion Max amúgy sem olcsó, mennyi lenne egy 3 chipes verzió? Csak a szivárvány miatt?
    Aminek inkább lenne értelme, Xgimi Titan 0,78"-os (dupla) irisszel, mint a TNM csak nagyobb DMD-vel.

    76333
    Az nem lehet hogy az XPR? Bár ilyen hangos nem lehetne :D

    Nem, kifejezetten akkor hallható ez ha be van kapcsolva az RBE, 4k rezegtetésnek nincs hangja a valerionnál. De az RBE cicergése is rohadtúl halk.

  • Ájvé
    veterán

    Én meg nem értem miért nem adnak ki egy prémium(abb) projit 3 chipes verzióban. Pont most írt Michael Rehders egy cikket a Valerion Max-ról és az írja, hogy az RBE reduction funkciót bekapcsolva zajosabb a kép, és több méterről is hallható zajt ad ki magából a készülék.

    Nyilván azért nem lesz 3 chipes házi projektor mert túl drága lenne, tetejében 3*047"? Valerion Max amúgy sem olcsó, mennyi lenne egy 3 chipes verzió? Csak a szivárvány miatt?
    Aminek inkább lenne értelme, Xgimi Titan 0,78"-os (dupla) irisszel, mint a TNM csak nagyobb DMD-vel.

    76333
    Az nem lehet hogy az XPR? Bár ilyen hangos nem lehetne :D

  • Vhiktor
    nagyúr

    Én meg nem értem miért nem adnak ki egy prémium(abb) projit 3 chipes verzióban. Pont most írt Michael Rehders egy cikket a Valerion Max-ról és az írja, hogy az RBE reduction funkciót bekapcsolva zajosabb a kép, és több méterről is hallható zajt ad ki magából a készülék.

    A hallhato zaj igaz, de az inkább cicerges, film alatt nem hallod, nagyon halk. Ha jol emlekszem benne van a teszt videómban is. M3ssnek konkrétan a feje mellett volt a proji, o sem panaszkodott.

    Kep zajosodas: ez nalam nem volt. Valószínűleg a vasznaval van a baj. Erre kiemelt figyelmet fordítottam a teszt során, ilyesmi jellegű problem nincs. A hallhato cicergesen kivul nincs mas negatív hatasa, foleg a képre nem, muszerrel merve deltae 0.1-0.2 értékben szol bele a szinekbe.
    Szoval vagy a vászna okozza,m vagy hibás modelt kapott. En a vaszonra tippelek, valoszinuleg specklet kap nála.

  • m3ss
    veterán

    Én meg nem értem miért nem adnak ki egy prémium(abb) projit 3 chipes verzióban. Pont most írt Michael Rehders egy cikket a Valerion Max-ról és az írja, hogy az RBE reduction funkciót bekapcsolva zajosabb a kép, és több méterről is hallható zajt ad ki magából a készülék.

    zajrol en is olvastam, tobben pakolnak vmi anyagot a gep ala, mert valtozik ugy a hangtonus. nekem semmi nem tunt fel belole, nagyon halk az a gep. pedig nem hangosan demoztunk.
    nekem normalis nezesi tavrol semmennyire nem tunt zajosnak, lehet ha odaallsz a vaszon ele es kapcsolgatod feltunik...amugy meg nem mondanam. sztem brutal jo a valerionon az rbe. de nekem ebl mukodes sem tunt fel, rbe artifactok se, es frame interpolacio artifactokban is nagyon jo. nyugodt, nezheto kepe volt ezekkel :K
    azota jobban figyelem itthon es egyertelmuen jobban zavar tcl tv-n is meg jvc-n is, mint valerionon az FI pl..

  • -KP-
    veterán

    Remélem hogy javítják, mert rbe nélkül valerion is neznetetlenul szivárványos volt.

    Én meg nem értem miért nem adnak ki egy prémium(abb) projit 3 chipes verzióban. Pont most írt Michael Rehders egy cikket a Valerion Max-ról és az írja, hogy az RBE reduction funkciót bekapcsolva zajosabb a kép, és több méterről is hallható zajt ad ki magából a készülék.

  • Vhiktor
    nagyúr

    nem tudtok vkit akinek van ilyen xyscreen 4k soundmax vaszna?

    kozben jott a tnm-hez uj firmware, rbe upgrade. kevesbe zajos, kasas a kep vele. vmax szintet meg mindig nem eri el de mar hasznalhatonak tunik.

    Remélem hogy javítják, mert rbe nélkül valerion is neznetetlenul szivárványos volt.

  • Ájvé
    veterán

    engem elsodlegesen az erdekelne, hogy milyen mert gaint tudnak ezek. a 4k soundmaxrol legalabb vannak meresek, az tuti, hogy 0.79, lehet vele kalkulalni. raadasul sokak szerint teljesen jo ezzel az rgb lezer. tobibvel meg ki tudja milyen.
    mandju mintha azt irta volna, hogy az o vaszna 0.6 gain, nem? az keves.

    Acoustic vásznak jók az RGB lézerhez, mondjuk a sima fehér is, de acoustic a legjobb.

  • m3ss
    veterán

    -KP- többször linkelt már tesztet vásznakról.
    -KP-#73481
    vagy [link]

    Nem tudok róla, hogy bárki mért volna itt gain értéket. Összahasonlító körülbelül mérések voltak.

    nem tudtok vkit akinek van ilyen xyscreen 4k soundmax vaszna?

    kozben jott a tnm-hez uj firmware, rbe upgrade. kevesbe zajos, kasas a kep vele. vmax szintet meg mindig nem eri el de mar hasznalhatonak tunik.

  • Q
    senior tag

    engem elsodlegesen az erdekelne, hogy milyen mert gaint tudnak ezek. a 4k soundmaxrol legalabb vannak meresek, az tuti, hogy 0.79, lehet vele kalkulalni. raadasul sokak szerint teljesen jo ezzel az rgb lezer. tobibvel meg ki tudja milyen.
    mandju mintha azt irta volna, hogy az o vaszna 0.6 gain, nem? az keves.

    -KP- többször linkelt már tesztet vásznakról.
    -KP-#73481
    vagy [link]

    Nem tudok róla, hogy bárki mért volna itt gain értéket. Összahasonlító körülbelül mérések voltak.

  • m3ss
    veterán

    Nekem a minták közül az XY Screen VSS1 típusa tetszett, az 0,3mm mikroperf. Utána a szőtt vásznak közül pedig volt két minta aminek nem tudom a gyártóját, csak számok voltak rajatuk D3501 és D3504. Talán Cseneles emlékszik rájuk.
    Választottam még egy negyediket is, az pedig az EliteScreens AcousticPro UHD anyaga volt. Ezeket elnézném itthon, de az én SR ClearPix 4K White vásznamat csak a VSS1-re cserélném le, a szőtt vásznaikra már nem.
    De Cutler Garriets vásznát is elnézném itthon.

    A képen a VSS1, mögötte a Screen Research

    engem elsodlegesen az erdekelne, hogy milyen mert gaint tudnak ezek. a 4k soundmaxrol legalabb vannak meresek, az tuti, hogy 0.79, lehet vele kalkulalni. raadasul sokak szerint teljesen jo ezzel az rgb lezer. tobibvel meg ki tudja milyen.
    mandju mintha azt irta volna, hogy az o vaszna 0.6 gain, nem? az keves.

  • Q
    senior tag

    Nekem a minták közül az XY Screen VSS1 típusa tetszett, az 0,3mm mikroperf. Utána a szőtt vásznak közül pedig volt két minta aminek nem tudom a gyártóját, csak számok voltak rajatuk D3501 és D3504. Talán Cseneles emlékszik rájuk.
    Választottam még egy negyediket is, az pedig az EliteScreens AcousticPro UHD anyaga volt. Ezeket elnézném itthon, de az én SR ClearPix 4K White vásznamat csak a VSS1-re cserélném le, a szőtt vásznaikra már nem.
    De Cutler Garriets vásznát is elnézném itthon.

    A képen a VSS1, mögötte a Screen Research

  • m3ss
    veterán

    Ott a honlapjukon. Amugy Cutlernek ha jol emlekszem 400€ korul volt 350x150cm ami fizettem.

    ez melyik vaszon tipus volt? mekkora volt a gain merve? vajon milyen xyscreenhez kepest kepre, hangra?

  • Cseneles
    őstag

    mennyi a garriets anyag?
    amugy visszairt az xyscreen, 350x150-es 21:9 soundmax 4k kerettel, szallitassal egyutt 1000 usd.
    ha csak anyagot kerek keret nelkul, akkor 370x170 cm-es 430 usd. moziszobaba felesleges lenne a keret, ha velvet van a falon.

    Ott a honlapjukon. Amugy Cutlernek ha jol emlekszem 400€ korul volt 350x150cm ami fizettem.

  • Cseneles
    őstag

    Tudtommal Sonyn SOKKAL SOKKAL NAGYOBB árrés van mint JVCn, azért nem nagyon árulják nálunk a JVC-t, mert azon nem lehet akkorát kaszálni (valószínűleg nálunk a +4-500k HUF árkülönbség a külföldi nz500 árakhoz képest még mindig csekély nyereség egy sonyhoz képest ;) )

    Jvc 15% sony tudtommal van akinek idehaza 40% 😀

  • Joshi
    titán

    A slim keret nagyon jó. Sokkal szebb, mint azok a nagy, vastag keretek, mint régen.
    A mai fejemmel viszont már maszkolós vásznat vennék.

    "A mai fejemmel viszont már maszkolós vásznat vennék."
    Dedikált moziszobába egyértelműen az dukál még akkor is, ha drágább.

  • devil-k
    nagyúr

    mennyi a garriets anyag?
    amugy visszairt az xyscreen, 350x150-es 21:9 soundmax 4k kerettel, szallitassal egyutt 1000 usd.
    ha csak anyagot kerek keret nelkul, akkor 370x170 cm-es 430 usd. moziszobaba felesleges lenne a keret, ha velvet van a falon.

    A slim keret nagyon jó. Sokkal szebb, mint azok a nagy, vastag keretek, mint régen.
    A mai fejemmel viszont már maszkolós vásznat vennék.

  • makkmarce
    őstag

    Hello!

    Van egy Samsung Freestyle 2 projektorom,ami természetesen a garancia lejárat után(1hónap) tönkre ment,vagy legalábbis nagyon úgy fest.

    Ha adok neki áramot,akkor világít az állapotjelző fehér led,de el is alszik kb 2másodperc múlva.
    Bekapcsolni nem akar,se a projektron kapcsolva,se a távirányítón,,de ha a távirányítón nyomom a bekapcs gombot pár másodpercig,akkor hallom,hogy a ventillátor beindul és a kép bevillan, meg a bekapcsolási hang is hallható, kb 1 másodpercre és ki is kapcsol.
    Kipróbáltam másik adapterrel.(baseus 65w töltő+másik kábel)
    Esetleg valaki járt már így??
    Vagy hallotattok-e ilyenről?
    Tudom itt nem olyan népszerű ez a projektor,de nekem megfelelt.
    Igaz,hogy nagyon-nagyon ritkán volt használva.
    Lehet,hogy többet kellett volna,hogy garancia időn belül menjen tönkre :( :(

    Szia, megpróbálok:
    Amivel esetleg első körben próbálkozni lehet, az a méltányossági garancia, hátha ránéznek. Keveset használt, nem volt gyötörve.
    Ha esetleg 250.000 felett vetted, akkor törvényesen 3 év jár rá, nem kettő.

    Ha ez kiesett, akkor a következőket lehet próbálgatni:
    1. ellenőrizni a tápkábelt, egy másik vastag, minőségi kábellel megnézni
    2. esetleg érdemes megpróbálni egy másik táppal (hiába USB-C, egy izmos 65-100wattos táp kell, ami tudja a PD-t).
    3. Ha a táp csere nem vált be, esetleg megpróbálkozni hard resettel, hátha valahol valami beállítást összeszedett az OS és lefagy induláskor. Lehet, hogy a bekapcs gombot kell lenyomva tartani 20 másodpercig, vagy miközben nyomod a bekapcs gombot, akkor adod rá a tápot, vagy közben valami másik gombot nyomni, rá kell keresni, valami hasonló trükk lesz.
    4. lehet menni műszerészhez, kondikat cserélgetni, ha van ilyen ismerős. Ha komolyabban bele kell mászni, nem hiszem, hogy gazdaságosan javítható.

    Remélem tudtam segíteni.

  • m3ss
    veterán

    Te linkelted a különböző méréseket, #76287 például, a grafikonon jimmy vs griffendale 8000 felett indul.

    hmm ja az erdekes. az tenyleg gyanusan sok. lehet oket is be akarjak csodoltetni :DD
    lehet krisztieknek is konkurenciat csinalnak majd? van par ember a forumban, akik stackelni akarnak 2 jimmyt egymas tetejen. mondjuk nem tudom hogy hozzak ossze, hogy minden pixel tokeletes atfedesbe keruljon. gondolom ilyen celbol csinaljak, 4-5-6m vasznat megvetiteni es nem 3d miatt :F
    jvcm pl siman elmaszik par pixelt lencse memoriat hasznalva.

  • Ájvé
    veterán

    hol lattal 8-9e onoffot?

    Te linkelted a különböző méréseket, #76287 például, a grafikonon jimmy vs griffendale 8000 felett indul.

  • -KP-
    veterán

    mennyi a garriets anyag?
    amugy visszairt az xyscreen, 350x150-es 21:9 soundmax 4k kerettel, szallitassal egyutt 1000 usd.
    ha csak anyagot kerek keret nelkul, akkor 370x170 cm-es 430 usd. moziszobaba felesleges lenne a keret, ha velvet van a falon.

    Kérdezd mandju-t, de szerintem pár száz ezerből kijön az is.

  • m3ss
    veterán

    0.6 gain az nem hazudik, szenvedett is vele a kicsi Epson. Max. fényerőn már mutatott valamit, de ott már a hangja is megjött a gépnek igencsak. Hiába olcsó a spandex, 0.6 gain rohadt kevés és nagyon eszi a fényerőt. Még az xy 0.7 gain-je sem sok... De mégis 16%-al több a 0.6-hoz képest és nem kell barkácsolni vele... A mikroperforált Gerriets számomra abszolút pozitív csalódás, de ott meg a hangsugárzókat messzebbre kell tenni a vászon mögé, és a hangből is sokkal többet fog. Az anyag nem drága, de barkácsolni kell a keretet és nagyobb hangteljesítmény kell mögé. Vagy ott a dreamscreen v7. Mérve 0.9-0.93 gain, de a vászonanyag vagy 1 milla. Hiába, nincs ingyen ebéd.

    mennyi a garriets anyag?
    amugy visszairt az xyscreen, 350x150-es 21:9 soundmax 4k kerettel, szallitassal egyutt 1000 usd.
    ha csak anyagot kerek keret nelkul, akkor 370x170 cm-es 430 usd. moziszobaba felesleges lenne a keret, ha velvet van a falon.

  • -KP-
    veterán

    Tőlem 15km-en belül van egy spandexes mozi is. A tulaj sokat olvasott a témában és kísérletezett, hogy mennyit feszítsen az anyagon, milyen black beckinget használjon, hogy jó legyen. Low budget mozit épített, de teljesen élvezhető.
    Semmiképpen nem húznám le az xy-screent, csak azt mondom, hogy vannak különbségek. Garriets mikroperforált vásznat láttam. Árat nem tudok. Nagyon jó kép volt rajta egy Christie hd10k-m-mel.
    Ha vannak alap barkácsgépeid, meg időd, akkor nem kell években számolni egy alap kis mozit.

    A 9300 (meg az én fajtám is) döntött előlapos hangfalak, kifejezetten sorroundnak kitalálva. Az más, hogy a tudásuk szerint alkalmasak akár frontnak is, de nem oda valók.

    0.6 gain az nem hazudik, szenvedett is vele a kicsi Epson. Max. fényerőn már mutatott valamit, de ott már a hangja is megjött a gépnek igencsak. Hiába olcsó a spandex, 0.6 gain rohadt kevés és nagyon eszi a fényerőt. Még az xy 0.7 gain-je sem sok... De mégis 16%-al több a 0.6-hoz képest és nem kell barkácsolni vele... A mikroperforált Gerriets számomra abszolút pozitív csalódás, de ott meg a hangsugárzókat messzebbre kell tenni a vászon mögé, és a hangből is sokkal többet fog. Az anyag nem drága, de barkácsolni kell a keretet és nagyobb hangteljesítmény kell mögé. Vagy ott a dreamscreen v7. Mérve 0.9-0.93 gain, de a vászonanyag vagy 1 milla. Hiába, nincs ingyen ebéd.

  • Q
    senior tag

    miert? ha Void bacsi azt mondja jo, akkor jo lesz az nekem :DDD

    Tőlem 15km-en belül van egy spandexes mozi is. A tulaj sokat olvasott a témában és kísérletezett, hogy mennyit feszítsen az anyagon, milyen black beckinget használjon, hogy jó legyen. Low budget mozit épített, de teljesen élvezhető.
    Semmiképpen nem húznám le az xy-screent, csak azt mondom, hogy vannak különbségek. Garriets mikroperforált vásznat láttam. Árat nem tudok. Nagyon jó kép volt rajta egy Christie hd10k-m-mel.
    Ha vannak alap barkácsgépeid, meg időd, akkor nem kell években számolni egy alap kis mozit.

    A 9300 (meg az én fajtám is) döntött előlapos hangfalak, kifejezetten sorroundnak kitalálva. Az más, hogy a tudásuk szerint alkalmasak akár frontnak is, de nem oda valók.

  • m3ss
    veterán

    Tőlem azt veszel, amit akarsz...

    nem voltal tul konstruktiv..miert nem indoklod meg, hogy szted miert nem jo?
    de akkor inkabb a hazimozi belepobe ird, ne ide. meg azt is, hogy mit ajanlanal hasonlo arkategoriaban ami jobb.

  • soultrapp
    senior tag

    Hello!

    Van egy Samsung Freestyle 2 projektorom,ami természetesen a garancia lejárat után(1hónap) tönkre ment,vagy legalábbis nagyon úgy fest.

    Ha adok neki áramot,akkor világít az állapotjelző fehér led,de el is alszik kb 2másodperc múlva.
    Bekapcsolni nem akar,se a projektron kapcsolva,se a távirányítón,,de ha a távirányítón nyomom a bekapcs gombot pár másodpercig,akkor hallom,hogy a ventillátor beindul és a kép bevillan, meg a bekapcsolási hang is hallható, kb 1 másodpercre és ki is kapcsol.
    Kipróbáltam másik adapterrel.(baseus 65w töltő+másik kábel)
    Esetleg valaki járt már így??
    Vagy hallotattok-e ilyenről?
    Tudom itt nem olyan népszerű ez a projektor,de nekem megfelelt.
    Igaz,hogy nagyon-nagyon ritkán volt használva.
    Lehet,hogy többet kellett volna,hogy garancia időn belül menjen tönkre :( :(

  • m3ss
    veterán

    jbl 9300 nem lcr, és nem is biztos, hogy lenne jó arra a célra.

    miert? ha Void bacsi azt mondja jo, akkor jo lesz az nekem :DDD

  • m3ss
    veterán

    Nekem 8340a van hátul, ami gyengébb mint a 9300, de még ezekkel is simán lehet frontot hallgatni.
    Láttam már XY vásznat, tetszett, viszont amikor a mintákat itthon próbálgattam, a kép élessége ezen az anyagon volt a leggyengébb. Ahol láttam teljes felületen, film közben ebből semmit nem vettem észre, tökéletesen homogén és éles kép jött vissza róla, de vannak ennél jobb anyagok.
    A mikroperfolált felületek jobbak ezen a téren és még a gain is közelebb van a katalógusadatokhoz. Ott a hanggátlás lehet problémás, de pro cucokkal röhögve lehet kompenzálni. Amit még hibának láttam mikroperfnél, hogy full hd géppel enyhe moire jött elő néha. Ezt egy prizma eltüntette, de állítólag 4k vetítővel sincs ilyen gond.
    Én akkor is külön szobába költöznék a mozival, ha kicsit kisebb lehetne csak a kép. Ahol én jártam és faltól falig kép volt, annak sokkal nagyobb hatása volt, mint ugyanakkora képnek, de oldalt még fekete sávokkal. Valóság/érzés

    ha moziszobaba kezdek akkor meglatogatnalak elotte, kivancsi vagyok par dologra nalad...
    azt irjak ez a xy 4k eleg eles, elesebb mint a spandex pl. milyen mikroperforaltra gondolsz? konkret tipus, ar?
    nalam most is ez van nappaliban behuzott fuggonyokkel. nem latok semmit se alul, se felul, se oldalt. sotetsegben uszik a kep. bar most a szonyeg boritasom eltunt, epp az volt a terv, hogy ebbol a dark acoustic anyagbol amivel a szonyeget takartam csinalok inkabb mennyezeti fuggonyt, mert ezt egyszerubb lesz kifesziteni. de igy lehet leallitom a projektet egyelore...

    sok eves diyozasra nem allok keszen amugy. de milliokat se akarok senkinek fizetni ezert. :DDD ugyhogy gondolkozok ilyen budget moziszobaban is. felhuzatok egy oldalso valaszfalat fabol, azt szigetelem belulrol persze. aztan lesz egy altalam csinalt elotetfal, de se a mennyezetet se a tobbi falat nem bantom. max par diy panel. csak parnafaval feltuznem a velveteket es felraknam a falra az atmosokat, surroundokat. se almennyezet, se falba sullyesztett hangfalak. aztan kesobb ha ugy van, akar ezeket is meg lehet csinalni.
    persze elotte jo lenne levinni az alagsorba egy subot meg 2 hangfalat erositovel, jol megtekerni es megnezni mennyire hallatszodik fel. mert ha megis tul hangos lenne, akkor ujra kell ezt gondolni es minden falat leszigetelni. de az megint csak csokkente a max kepmeretet..

  • -KP-
    veterán

    haaat igen.
    bar ez a jbl 9300 olcsobb mint a mostani lcr harmasom kb. 96 dB erzekenyseggel 4m-rol lehet 3 db v3 monoval is elszaladgalnanak. persze sosem hallottam meg ilyen rendszert.
    xyscreen soundmax 4k at fix nem tudom mennyibe kerul, de mar rajuk irtam.
    leginkabb a fuggonyosdi a problemas, 4m-nel vakarhatnam a fejem azzal a projekttel.
    lehet hosszu tavon egy moziszoba projekt lenne amugy a legjobb irany. de az meg dragabb es limitalt a kepmeret. mondjuk tuti faltol falig csinalnam a vasznat. keret az az oldalfalon levo velvet lenne :DDD

    jbl 9300 nem lcr, és nem is biztos, hogy lenne jó arra a célra.

  • Q
    senior tag

    haaat igen.
    bar ez a jbl 9300 olcsobb mint a mostani lcr harmasom kb. 96 dB erzekenyseggel 4m-rol lehet 3 db v3 monoval is elszaladgalnanak. persze sosem hallottam meg ilyen rendszert.
    xyscreen soundmax 4k at fix nem tudom mennyibe kerul, de mar rajuk irtam.
    leginkabb a fuggonyosdi a problemas, 4m-nel vakarhatnam a fejem azzal a projekttel.
    lehet hosszu tavon egy moziszoba projekt lenne amugy a legjobb irany. de az meg dragabb es limitalt a kepmeret. mondjuk tuti faltol falig csinalnam a vasznat. keret az az oldalfalon levo velvet lenne :DDD

    Nekem 8340a van hátul, ami gyengébb mint a 9300, de még ezekkel is simán lehet frontot hallgatni.
    Láttam már XY vásznat, tetszett, viszont amikor a mintákat itthon próbálgattam, a kép élessége ezen az anyagon volt a leggyengébb. Ahol láttam teljes felületen, film közben ebből semmit nem vettem észre, tökéletesen homogén és éles kép jött vissza róla, de vannak ennél jobb anyagok.
    A mikroperfolált felületek jobbak ezen a téren és még a gain is közelebb van a katalógusadatokhoz. Ott a hanggátlás lehet problémás, de pro cucokkal röhögve lehet kompenzálni. Amit még hibának láttam mikroperfnél, hogy full hd géppel enyhe moire jött elő néha. Ezt egy prizma eltüntette, de állítólag 4k vetítővel sincs ilyen gond.
    Én akkor is külön szobába költöznék a mozival, ha kicsit kisebb lehetne csak a kép. Ahol én jártam és faltól falig kép volt, annak sokkal nagyobb hatása volt, mint ugyanakkora képnek, de oldalt még fekete sávokkal. Valóság/érzés

  • m3ss
    veterán

    Akkor számoljunk: új vetítő, AT vászon, Screen channel hangszórók, végfokok... ;] :D

    haaat igen.
    bar ez a jbl 9300 olcsobb mint a mostani lcr harmasom kb. 96 dB erzekenyseggel 4m-rol lehet 3 db v3 monoval is elszaladgalnanak. persze sosem hallottam meg ilyen rendszert.
    xyscreen soundmax 4k at fix nem tudom mennyibe kerul, de mar rajuk irtam.
    leginkabb a fuggonyosdi a problemas, 4m-nel vakarhatnam a fejem azzal a projekttel.
    lehet hosszu tavon egy moziszoba projekt lenne amugy a legjobb irany. de az meg dragabb es limitalt a kepmeret. mondjuk tuti faltol falig csinalnam a vasznat. keret az az oldalfalon levo velvet lenne :DDD

  • Q
    senior tag

    Nagyon rá vagy pörögve :D

    Akkor számoljunk: új vetítő, AT vászon, Screen channel hangszórók, végfokok... ;] :D

  • makkmarce
    őstag

    onoff, fenysuruseg mashonnan. azert ez brutal jo. jo lenne meg1 irisz szint f5.5 es f7 koze. de tokig behuzva sdr-ben ez a vetito huha lesz. de f4-en is nagyon eros. 2400 lumen 6e onoff 1.5 throw-val? kb. 800 ansival. 2750 usd-ert? :U
    ja es 4k sharpeness abrakat nezegetve elesebbnek tunik, mint a vmax.

    jimmy vs griffendale

    csak én nem értem, hogy hogy lehet bármit is mérni az ON/OFF-on kívül, ha nincs fókuszban a kép?

  • Vhiktor
    nagyúr

    meg kell orulni. 4m szeles 0.79 gain at vasznon 2500 lumennel (wide zoom, f4) 20,4 fl.
    ha f3-on hasznalom, ahol meg mindig 4800 koruli onoff varhato, 28.9 fl.
    neeeegy meter. prizma nelkul, hangateresztovel. raadasul at vaszon jobb is rgb lezerhez.
    valszeg nem erdemes 350cm szelesben gondolkodni, meg ha lehet ezzel a vetitovel jobb is lenne, mert 1-2 ev, par modell es rohogve megvetitik majd valszeg a 4m-t is.

    Nagyon rá vagy pörögve :D

  • m3ss
    veterán

    meg kell orulni. 4m szeles 0.79 gain at vasznon 2500 lumennel (wide zoom, f4) 20,4 fl.
    ha f3-on hasznalom, ahol meg mindig 4800 koruli onoff varhato, 28.9 fl.
    neeeegy meter. prizma nelkul, hangateresztovel. raadasul at vaszon jobb is rgb lezerhez.
    valszeg nem erdemes 350cm szelesben gondolkodni, meg ha lehet ezzel a vetitovel jobb is lenne, mert 1-2 ev, par modell es rohogve megvetitik majd valszeg a 4m-t is.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés