Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Audiokultúra - Hi-Fi-ről hifisen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Apple MacBook
- ASUS ROG Ally
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bluetooth hangszórók
-
76300 - 76201
77836 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
m3ss
veterán
Igen, 1000-es ANSI nagyon magas, nem tudom hogy tudták összehozni ha tényleg így van. F4 F5.5 mérések validnak tűnnek, 5598 on/off ez már reális szerintem, de más helyen 8000-9000 on/off van írva DBLE nélkül, ez az ami nekem furcsa, nagy a szórás és Mondon sincsenek ilyen számok, több hiteles mérést én nem láttam még.
Vhiktor
Ha nem DBLE, hanem más trükk van benne, azért nem mindegy hogy 5598 vagy 8000-9000 az on/off és akkor az adl-ről nem beszéltünk, papíron nagyon jó az biztos.hol lattal 8-9e onoffot?
-
Ájvé
veterán
Igen, 1000-es ANSI nagyon magas, nem tudom hogy tudták összehozni ha tényleg így van. F4 F5.5 mérések validnak tűnnek, 5598 on/off ez már reális szerintem, de más helyen 8000-9000 on/off van írva DBLE nélkül, ez az ami nekem furcsa, nagy a szórás és Mondon sincsenek ilyen számok, több hiteles mérést én nem láttam még.
Vhiktor
Ha nem DBLE, hanem más trükk van benne, azért nem mindegy hogy 5598 vagy 8000-9000 az on/off és akkor az adl-ről nem beszéltünk, papíron nagyon jó az biztos. -
Vhiktor
nagyúr
amugy olvastam olyat, hogy elvileg minden peldanyt manualisan kalibralnak. amit nem nagyon hiszek el. de voltak meresek isf night modban, ez elvileg a leginkabb szinhelyes. most nem keresem meg, de 10-bol 7-8 fekete szinten zold volt a delta E. legtobb irisz beallitas mellett.
biztos be lehet kalibralni. az a kerdes, hogy dble mennyire viszi majd el a szineket. meg be lehet-e kalibralni X modban mondjuk f4-re, es Y modban f7-re es lehet-e valtogatni gyorsan a ket modot.Biztos hogy állítanak rajta valamit mint minden projektoron, csak éppen szarul, Valerion is ezzel volt reklámozva, hogy gyárialg milyen alacsony a deltaE aztán az egeket verdeste, méág műszer sem kellett hozz, tiszta ciánban úszott a kép

-
m3ss
veterán
amugy olvastam olyat, hogy elvileg minden peldanyt manualisan kalibralnak. amit nem nagyon hiszek el. de voltak meresek isf night modban, ez elvileg a leginkabb szinhelyes. most nem keresem meg, de 10-bol 7-8 fekete szinten zold volt a delta E. legtobb irisz beallitas mellett.
biztos be lehet kalibralni. az a kerdes, hogy dble mennyire viszi majd el a szineket. meg be lehet-e kalibralni X modban mondjuk f4-re, es Y modban f7-re es lehet-e valtogatni gyorsan a ket modot. -
Vhiktor
nagyúr
"DBLE On"
Így persze simán lehetséges, kérdés hogy milyen a képi világa, színek mennyire mennek el és lehet-e kalibrálni.
2750$ Kickstarteren elővételben, amúgy 5999$ lesz, úgyhogy addig kell venni még van ennyiért.#76287
Ez már natív lenne, Mondon nem mértek ennyit, most vagy ennyit fejlődött ennyi idő alatt, vagy ezek nem kalibrált értékek, vagy nem tudom
DBLE nem szól bele az adlbe.
-
m3ss
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
Én csak pletykákat hallottam, tehát nem tudom. Persze, hogy mindneki németektől, románoktól veszi ugyanazt az nz500-at 4-5 kilóval olcsóbban. Nem tudom, mivel magyarázzák a magyar eladók az árkülönbséget; az ÁFÁ-ra nem lehet fog, csak 8% a különbség.
-
Vhiktor
nagyúr
-
m3ss
veterán
"DBLE On"
Így persze simán lehetséges, kérdés hogy milyen a képi világa, színek mennyire mennek el és lehet-e kalibrálni.
2750$ Kickstarteren elővételben, amúgy 5999$ lesz, úgyhogy addig kell venni még van ennyiért.#76287
Ez már natív lenne, Mondon nem mértek ennyit, most vagy ennyit fejlődött ennyi idő alatt, vagy ezek nem kalibrált értékek, vagy nem tudom
az f4 es f5.5 mereseknel dble off. valamit nagyon osszeraktak, hogy a ket irisz ilyen ansit hoz manualban. 15 kinai batyo pingalta a fenyutat utolso csavarig ehberert hogy ilyen tinta legyen.
-
péjé
őstag
ujabb adl meres. mi ez az ansi gyerekek? iden nyaron jon a karacsony a projektor topicban

de ja, azert alacsonyabbak, mint az elozo meres. itt van mind2 egy grafikonon.mi lesz itt 2-3 ev mulva? 10e onoff, 5-10e lumen. csak legyen helyunk eleg nagy vaszonnak.
ezek a vetitok azert nappaliban is nagyot fognak domboritani, low gain alr vasznakkal vilagos szobakban...Szimpi ez az xgimi TNM vetítő. A fekete értékek mennyire jók? Arra gondolok h bitang fényerő van és visszaosztva jó a kontraszt de jó lesz a fekete szint?
-
Ájvé
veterán
ujabb adl meres. mi ez az ansi gyerekek? iden nyaron jon a karacsony a projektor topicban

de ja, azert alacsonyabbak, mint az elozo meres. itt van mind2 egy grafikonon.mi lesz itt 2-3 ev mulva? 10e onoff, 5-10e lumen. csak legyen helyunk eleg nagy vaszonnak.
ezek a vetitok azert nappaliban is nagyot fognak domboritani, low gain alr vasznakkal vilagos szobakban..."DBLE On"
Így persze simán lehetséges, kérdés hogy milyen a képi világa, színek mennyire mennek el és lehet-e kalibrálni.
2750$ Kickstarteren elővételben, amúgy 5999$ lesz, úgyhogy addig kell venni még van ennyiért.#76287
Ez már natív lenne, Mondon nem mértek ennyit, most vagy ennyit fejlődött ennyi idő alatt, vagy ezek nem kalibrált értékek, vagy nem tudom
-
m3ss
veterán
f4 es f5.5 adl, talan ahol legtobben hasznalni fogjak. mi ez ha nem gamechanger? eladhatatlan lesz minden vetito..
en meg nem adtam el 2 honapja 600-ert az x7900-at a vetito korabbi tulajanak
haha vannak itt orultek. 200" foldre rakott centerrel?
azert az eleg immerziv lehet hang ide vagy oda. -
m3ss
veterán
azt irjak amugy, hogy 0.79 gain korul van ez a soundmax 4k at vaszon merve. vajon mennyibe kerul ez fix verzioban? 350 400 cm szeles 21:9?
-
m3ss
veterán
onoff, fenysuruseg mashonnan. azert ez brutal jo. jo lenne meg1 irisz szint f5.5 es f7 koze. de tokig behuzva sdr-ben ez a vetito huha lesz. de f4-en is nagyon eros. 2400 lumen 6e onoff 1.5 throw-val? kb. 800 ansival. 2750 usd-ert?

ja es 4k sharpeness abrakat nezegetve elesebbnek tunik, mint a vmax. -
m3ss
veterán
ujabb adl meres. mi ez az ansi gyerekek? iden nyaron jon a karacsony a projektor topicban

de ja, azert alacsonyabbak, mint az elozo meres. itt van mind2 egy grafikonon.mi lesz itt 2-3 ev mulva? 10e onoff, 5-10e lumen. csak legyen helyunk eleg nagy vaszonnak.
ezek a vetitok azert nappaliban is nagyot fognak domboritani, low gain alr vasznakkal vilagos szobakban... -
-KP-
veterán
Tudtommal éppenhogy eléri a két számjegyet az árrés. Ez az egyik ok. Másik ok, hogy nem nagyon vesz senki semmit. Itt is mindenki németből vette a JVC-jét. Ki fog 9-10 millióért megvenni egy jvc nz900-ast demózni, hogy utána megvegyétek németből?
-
Ájvé
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
Nem mindenhol mértek ilyen kontrasztot, Mondon F 5,5 4696:1 kontrasztot mért. Lehet nem kalibrált értékeket írnak, de elég nagy az eltérés. Túl szép hogy igaz legyen főleg hogy máshol nem ezek a számok vannak. A többi az igaz, én nem néztem a szolgáltatásokat, hanem csak a kontrasztot.
20-30% legalább biztosan jobb kell legyen a Valerionnál, de 2-3x kontrasztot semmi nem indokolja.Lehet ezek kínai kontraszt értékek mint a kínai lumen

Viccet felre teve eddig minden jel arra utal, hogy nem lesz rosz.
-
Vhiktor
nagyúr
kozben en mar elkalandoztam es a titanhoz mertem.
durva, hogy ekkora fenysuruseggel ilyen feketeje volt nz500-nak. olyanok voltak a black barok, hogy a maszkolas hianyat sem ereztem.
brutal kepi dinamikaja van annak a vetitonek. kivancsi vagyok, hogy random peldany is ezt tudja-e..valszeg evekig szivtak volna a verunket, penzunket
epsont mar reg elvesztettuk, sony meg megoldotta a degradaciot , csak szegenyek kozben elvesztettek a kontraszt felet. meg jo h itt vannak a kinaiak, remelhetoleg vege a monopolhelyzetnek.
persze ezt az uj sony szeriat nem tudom, h milyen kontrasztot tud, de szemre semmi extra nem volt a 6100. ennyi penzert komedia. kinek lehet eladni egy uj sonyt manapsag jvc mellett? de hat dreamcinema is ezt forgalmazza...kulfodi forumokat meg aprohirdeteseket nezegetve meg egy full mas kepet kapok errol. mindenhol jvck, tomegesen..Tudtommal Sonyn SOKKAL SOKKAL NAGYOBB árrés van mint JVCn, azért nem nagyon árulják nálunk a JVC-t, mert azon nem lehet akkorát kaszálni (valószínűleg nálunk a +4-500k HUF árkülönbség a külföldi nz500 árakhoz képest még mindig csekély nyereség egy sonyhoz képest
) -
Ájvé
veterán
Nem mindenhol mértek ilyen kontrasztot, Mondon F 5,5 4696:1 kontrasztot mért. Lehet nem kalibrált értékeket írnak, de elég nagy az eltérés. Túl szép hogy igaz legyen főleg hogy máshol nem ezek a számok vannak. A többi az igaz, én nem néztem a szolgáltatásokat, hanem csak a kontrasztot.
20-30% legalább biztosan jobb kell legyen a Valerionnál, de 2-3x kontrasztot semmi nem indokolja. -
m3ss
veterán
pontosan. csak rakjak ossze az rbe-t rendesen. meg azt se bannam, ha a frame interpolacio olyan jo lenne, mint valerionon. valerionnal ezeket nagyon szepen megcsinaltak. reg neztem dlpt, de emlekeim szerint a 1070+ nem zavart annyira, mint a valerion rbe nelkul. ugy nem neznem.
ja es van benne ilyen makkmarci mod is, brightness boost. jo hangos lesz, nem szinhelyes de cserebe megvakit. udvaron, vagy gyereknek nappali fenynel bohockodni.. -
-KP-
veterán
Igen ez igaz, én van azt írtam hogy szerintem nem jobb, mint mondjuk a Valerion Max (kb hasonló tudású, dupla irisz és SST miatt jobb technikailag, mennyit hoz ez a kettő az jó kérdés, de m3ss szerint elég sokat), vagy nem sokkal jobb mert kvázi hasonló tudású a két projektor. Persze fele áron nyilván sokkal jobb választás a TNM.
Kíváncsi leszek ők (The Hook Up) mit hoznak ki a tesztben. Mondjuk adl-t ők sem mérnek szerintem.Miért nem jobb, mint a Valerion Max? Mérések szerint a 4-5-6 ezres kontrasztot 2-3x akkora fényerő mellett tudja, mint a Valerion Max. Emellett van függőleges és vízszintes lens shiftje is. Emellett még olcsóbb is?
-
Ájvé
veterán
ma épp ez jött szembe:
https://www.youtube.com/watch?v=uMC3QutJQUY
nekem nem tűnik túl rossznak.
A tudás részét nem igazán értem, ugyanúgy van varázs feketejavító, írisz(ek), lens shift, normálisnak tűnő kontraszt (és bónusz early bird software hibák). Cserébe most pont fele annyiba kerül, mint a valerion vision max. Meg ebben valami új TI DMD van, nem a régi 0.47.Igen ez igaz, én van azt írtam hogy szerintem nem jobb, mint mondjuk a Valerion Max (kb hasonló tudású, dupla irisz és SST miatt jobb technikailag, mennyit hoz ez a kettő az jó kérdés, de m3ss szerint elég sokat), vagy nem sokkal jobb mert kvázi hasonló tudású a két projektor. Persze fele áron nyilván sokkal jobb választás a TNM.
Kíváncsi leszek ők (The Hook Up) mit hoznak ki a tesztben. Mondjuk adl-t ők sem mérnek szerintem. -
proci985
MODERÁTOR
Nem tudom hogy mérték, irisz nélkül reális azok a számok amiket írnak, Vhiktor szerint az oldal jó

Ezt azért írtam, mert ha igazad van és az irisz nem befolyásolja a kontrasztot olyan mértékben, akkor többi 0,47"-os projektor sem sokkal jobb ennél.
Na igen, nem vászon felől érdemes mérni? Hiszen úgyis azt látod. Ez is egy opció, ki mit szeretne látni számokban, ez is fétis.Vhiktor
Mondoprojos tesztelő Valerion Maxot is ebbe sorolta (ennek a csúcsára). Xgimi Titan szériát már nem. 100-150k-t még közelmúltban is azt volt itt a nézet, hogy ipari hulladék kategória, tőled ez nehezen értelmezhető, most úgy tartod ezt a lifestyle kategória. Nagyot léptünk előre kínai projektorok megbecsülése téren!proci985
Igen, de XPR néhány éve még az ördögtől való volt, valamire való projektoros minimum kirberöhögte, meg ez nem valódi 4K, volt videó linkelve hogy működik, mennyire mennyire nevetséges. De mindegy legalább most már ez is elfogadott lett
Mekkora kellene, mert 0,98" még kicsi hozzá, vagy ha lesz új SST ilyen méretben, az lehet már elég hozzá?makkmarce
Fényerő van az tény, de nem látom azt az előnyt amit m3ss ír, szerintem nem jobb tudásban mint a Valerion Max, ezek a mérések nem hitelesek számomra, ahol van valódi mért érték ott nem ezek a számok vannak.
Az mindegy hogy csillogós, RGB lézer vakít rajta, felület töri meg a lézer nyalábot, vagy fehér vászon kell (acoustic a legjobb azon szinte nem is látszik semmi).ja, csak közben az XPR fejlődött, mondjuk 480Hz 1080p megoldaná (teljesen) 120@4Kval a 24p problémakört is.
0,94nak elégnek kéne lennie 4K sűrűségre ha skálázódik a TI chip gyártástechnológiára. marmint ugy, hogy a vegeredmenynek legyen ertelme is home cinemara, es ebben nem vagyok biztos.
-
makkmarce
őstag
Nem tudom hogy mérték, irisz nélkül reális azok a számok amiket írnak, Vhiktor szerint az oldal jó

Ezt azért írtam, mert ha igazad van és az irisz nem befolyásolja a kontrasztot olyan mértékben, akkor többi 0,47"-os projektor sem sokkal jobb ennél.
Na igen, nem vászon felől érdemes mérni? Hiszen úgyis azt látod. Ez is egy opció, ki mit szeretne látni számokban, ez is fétis.Vhiktor
Mondoprojos tesztelő Valerion Maxot is ebbe sorolta (ennek a csúcsára). Xgimi Titan szériát már nem. 100-150k-t még közelmúltban is azt volt itt a nézet, hogy ipari hulladék kategória, tőled ez nehezen értelmezhető, most úgy tartod ezt a lifestyle kategória. Nagyot léptünk előre kínai projektorok megbecsülése téren!proci985
Igen, de XPR néhány éve még az ördögtől való volt, valamire való projektoros minimum kirberöhögte, meg ez nem valódi 4K, volt videó linkelve hogy működik, mennyire mennyire nevetséges. De mindegy legalább most már ez is elfogadott lett
Mekkora kellene, mert 0,98" még kicsi hozzá, vagy ha lesz új SST ilyen méretben, az lehet már elég hozzá?makkmarce
Fényerő van az tény, de nem látom azt az előnyt amit m3ss ír, szerintem nem jobb tudásban mint a Valerion Max, ezek a mérések nem hitelesek számomra, ahol van valódi mért érték ott nem ezek a számok vannak.
Az mindegy hogy csillogós, RGB lézer vakít rajta, felület töri meg a lézer nyalábot, vagy fehér vászon kell (acoustic a legjobb azon szinte nem is látszik semmi).ma épp ez jött szembe:
https://www.youtube.com/watch?v=uMC3QutJQUY
nekem nem tűnik túl rossznak.
A tudás részét nem igazán értem, ugyanúgy van varázs feketejavító, írisz(ek), lens shift, normálisnak tűnő kontraszt (és bónusz early bird software hibák). Cserébe most pont fele annyiba kerül, mint a valerion vision max. Meg ebben valami új TI DMD van, nem a régi 0.47. -
Ájvé
veterán
kinai gepeknel jellemzoen hasonlo (illetve az ODM miatt reszben egyezik) a fenyalagut. par modellszerianal egyertelmu, pl a throw / contrast / fenyero mereseknel kiutkozik a rokonsag
SW resz persze elter es a 2026os modelleknel mar latszik, hogy van nemi szoras a vezerles miatt.
Ájvé: 0.47nél a 240 -> 60 pulldownnal kb pixelperfekt 4K az eredmény, tesztképeken ezért is veri körbe vonalélességen a nagyobb chipeket.
persze ennek az az ára, hogy jobban szivárványozik, mert egyszerre csak a pixelek egynegyedét jeleníti meg, ahelyett, hogy átlapolódnának a pixelek.
ami érdekes, hogy a TInél nem látok natív 4K chipet a célra: gondolom le le tudnák gyártani, csak drága lenne, nehezen hűthető, problémás lenne a fényerő és végeredményben értelmetlen lenne.
Majdnem írtam valamit...
-
Ájvé
veterán
az a 132 nagyon kevesnek tunik, nem vasznon mertek azt? attol meg lehet szeretni, 100 koruli vasznon mert ansi is elvezheto. de ahhoz is jol le kell sotetiteni a szobat, vagy nem feher vaszonnal kell probalkozni.
lehet lesz neki is
amugy ansit tobb juzer is mert rajta, es ennyi. nekem ennek az arcnak az onoff merese tunik kicsit tul jonak a tobbiekhez kepest...mindenesetre ha csak 4500 lesz amit o 6ezernek mert, attol a kontraszt gorbe hasonloan fog kinezni. buntetni fog.
kerdes, hogy softwaresen milyen lesz, tudnak-e olyan rbe-t csinalni mint ami a valerionban van. artifactok milyenek lesznek interpolacional, dblevel, stb.
lesz-e kalibralhato game mod, mert egyelore ott se dble, se colour management. de rbe van. meg hogy mennyire fognak elcsuszni a szinek irisz nyitassal, egyebekkel..egyelore lencse memoria is varat magara. de pozitiv, hogy csinalgatjak, figyelik a visszajelzeseket.Nem tudom hogy mérték, irisz nélkül reális azok a számok amiket írnak, Vhiktor szerint az oldal jó

Ezt azért írtam, mert ha igazad van és az irisz nem befolyásolja a kontrasztot olyan mértékben, akkor többi 0,47"-os projektor sem sokkal jobb ennél.
Na igen, nem vászon felől érdemes mérni? Hiszen úgyis azt látod. Ez is egy opció, ki mit szeretne látni számokban, ez is fétis.Vhiktor
Mondoprojos tesztelő Valerion Maxot is ebbe sorolta (ennek a csúcsára). Xgimi Titan szériát már nem. 100-150k-t még közelmúltban is azt volt itt a nézet, hogy ipari hulladék kategória, tőled ez nehezen értelmezhető, most úgy tartod ezt a lifestyle kategória. Nagyot léptünk előre kínai projektorok megbecsülése téren!proci985
Igen, de XPR néhány éve még az ördögtől való volt, valamire való projektoros minimum kirberöhögte, meg ez nem valódi 4K, volt videó linkelve hogy működik, mennyire mennyire nevetséges. De mindegy legalább most már ez is elfogadott lett
Mekkora kellene, mert 0,98" még kicsi hozzá, vagy ha lesz új SST ilyen méretben, az lehet már elég hozzá?makkmarce
Fényerő van az tény, de nem látom azt az előnyt amit m3ss ír, szerintem nem jobb tudásban mint a Valerion Max, ezek a mérések nem hitelesek számomra, ahol van valódi mért érték ott nem ezek a számok vannak.
Az mindegy hogy csillogós, RGB lézer vakít rajta, felület töri meg a lézer nyalábot, vagy fehér vászon kell (acoustic a legjobb azon szinte nem is látszik semmi). -
makkmarce
őstag
Amit linkeltél grafikon 6474 on/off van 5,5 irisszel, ez csak akkor lehet ha DBLE aktív. Valerion Max EBL-el ennél sokkal nagyobb kontrasztot tud csak szólok. Azt meg nem hiszem hogy TNM működik 1-2%-al DBLE-vel még Valerion meg nem.
TNM milyen irisz nélkül? Nem értem miért írod, hogy Valerion irisz nélkül mit tud.
Valerion Max pedig 39000-et is tud BLE-vel. Vhiktor úgy emlékszem azt írta nincs black crushing, akkor miért jobb a TNM?
Mindegy is szerintem ezek nem biztos hogy megbízható mérések, úgyhogy én óvatosabb lennék az ilyen számokkal.azért jobb (bizonyos szempontból) A TNM, mert jóval erősebb benne a pipacs. Tehát jobb HDR-t kapsz, világosabb nappaliban erősebb fényt, nem kell annyira besötétíteni, vagy egy szürke (nem csillogós) vászonat is meg tud vetítetni elfogadható méretben. Kontrasztban egy kicsit gyengédbb, de hát valamit, valamiért.
-
Joshi
titán
Sonynak mindenben agyament az árazása. Konkrétan a tévéjük is a konkurencia fölött van árazva, már ami valamire való.
-
m3ss
veterán
kozben en mar elkalandoztam es a titanhoz mertem.
durva, hogy ekkora fenysuruseggel ilyen feketeje volt nz500-nak. olyanok voltak a black barok, hogy a maszkolas hianyat sem ereztem.
brutal kepi dinamikaja van annak a vetitonek. kivancsi vagyok, hogy random peldany is ezt tudja-e..valszeg evekig szivtak volna a verunket, penzunket
epsont mar reg elvesztettuk, sony meg megoldotta a degradaciot , csak szegenyek kozben elvesztettek a kontraszt felet. meg jo h itt vannak a kinaiak, remelhetoleg vege a monopolhelyzetnek.
persze ezt az uj sony szeriat nem tudom, h milyen kontrasztot tud, de szemre semmi extra nem volt a 6100. ennyi penzert komedia. kinek lehet eladni egy uj sonyt manapsag jvc mellett? de hat dreamcinema is ezt forgalmazza...kulfodi forumokat meg aprohirdeteseket nezegetve meg egy full mas kepet kapok errol. mindenhol jvck, tomegesen.. -
Vhiktor
nagyúr
a lealazza, agyonveri valoban tulzas. nem tudom milyen fenysuruseget tud a sony amugy, nalam a kontraszt sokkal fontosabb. siman elneznek 19 fl-et is ha ez nagyobb kepmeretet jelent. raadasul jobb feketeszintet.
4%-nal mar kb. dupla kontrasztot tud es ahogy vilagosodik a jelenet, 30% korul mar 4-5x kontraszt sony 5000-hez kepest, ami amugy egy jo ansi kontrasztu vetito.
ha lehet hinni ezeknek a mereseknek. paran azert szkeptikusak a tnm forumban is, mert ha ez igaz, akkor ez egy urhajo. de az arc lemerte megint igy meg ugy, es ugyanilyen adl-eket mert megint.
de amugy most hogy raneztem, valoban nem rossz a sony 5000 5% alatt...kar, hogy nem tud 3d-t, lens shiftet memoriaval.
de hat erted, a tnm olcsobb most, mint a sony? nagyobb fenysuruseg, jobb szinter, 3d, motoros lencsememoria, 1-2 throw ratio, jobb kontraszt, elesebb, jobb tonemapping. es akkor meg miket felejtettem ki? valojaban miben jobb a sony? lehet meg sem tulzas az agyonveri...#76258 Ájvé
az onoff nem minden. ez a vetito nem azert olyan jo, mert 4-5e onoffot tud. bar tegyuk hozza amiatt is, hogy 1 klikket huzva az iriszen mar 4-5e onoffod van, brutal fenyarammal.
hanem azert, mert 1 klikket huzva az iriszen mar 700-800 ansit tud. ezert 2%-nal alig esik be a inimage kontrasztod. valerion kb fele ekkora ansit tud? az ebl jo cucc, sot azt mondjak egyelore jobb a valerionban ez, mint az xgimiben. de 1-2% alatt mukodik csak valerionon. demoztam 2x is valeriont, behuzott irisz nelkul azert nem fog hanyattesni tole senki sztem. legalabbis en nem fizetnek erte 2-3x annyit, mint a mostani gepem. rendesen behuzott irisszel meg nem tul fenyes, legalabbis tnm-hez kepest.
egy ilyen jelenetben ami 2-5% kozott van, semmit sem csinal mar vmax ebl amugy. ha nem huzod az iriszt valerionon, egy lapos szurke vmit nezel a jvcmhez kepest ennel a jelenetnel. ha nagyon behuzod az iriszt nem marad fenysuruseged valerionon. de behuzott irisszel is veri amugy a jvcm itt feketeszint miatt sztem (bar ez mar lehet szubjektiv) es akkor az nz500-rol ne is beszeljunk.. ilyen jelenethez deneverbarlangban nem kell nagy fenysuruseg, es amit jobbnak fogsz latni az a melyebb fekete. (ez pont megfordul majd 5-10% folott, ott meg a nagyobb fenysuruseg miatt nez ki dinamikusabbnak a kep)
csak hat ugye a jelenetek fele(?) 5% alatti ha jol emlekszem. ezert sem akartam idaig masra cserelni az x-es jvct...
nebularol nem is latok adl merest, ennyire nem foglalkozik vele senki...
Semmiben. Nz500 agyonveri a sony xw5000-et. Másrészt ne felejtsük el hogy az xw5000 kifutott model, most az 51000 es 6100 van, az utóbbi cirka 5 milla korul. Teljesen agyament árazás.
-
proci985
MODERÁTOR
kinai gepeknel jellemzoen hasonlo (illetve az ODM miatt reszben egyezik) a fenyalagut. par modellszerianal egyertelmu, pl a throw / contrast / fenyero mereseknel kiutkozik a rokonsag
SW resz persze elter es a 2026os modelleknel mar latszik, hogy van nemi szoras a vezerles miatt.
Ájvé: 0.47nél a 240 -> 60 pulldownnal kb pixelperfekt 4K az eredmény, tesztképeken ezért is veri körbe vonalélességen a nagyobb chipeket.
persze ennek az az ára, hogy jobban szivárványozik, mert egyszerre csak a pixelek egynegyedét jeleníti meg, ahelyett, hogy átlapolódnának a pixelek.
ami érdekes, hogy a TInél nem látok natív 4K chipet a célra: gondolom le le tudnák gyártani, csak drága lenne, nehezen hűthető, problémás lenne a fényerő és végeredményben értelmetlen lenne.
-
Vhiktor
nagyúr
-
Vhiktor
nagyúr
Egyikben sincs, de ettől szerintem ezek mar nem.lifwstyle kategóriák.
A lifestyle kategória az 50-150k-ba kerülő gep, amiben van smart + hangszóró, emellett mindegy mennyire kalibralhato, mennyire borzasztoak a szinei, mennyire alacsony a fenyarama, emellett legyen kicsi, könnyű, hordozható szerintem. Blizwolf, wanbo, etoe, stb. -
m3ss
veterán
Akkor ha megveszed Vhiktor letesztelhetné esetleg és akkor valós méréseket láthatnánk.
Ezek szerint te is szkeptikusok vagy, jól elkapott a hév azért. Ha mondos számok jól akkor amit linkeltél kamu vagy valami képjavítóval készült eredmények, majd kiderül ha lesznek megbízható tesztel.
Rratingsen 132:1 a Nebula X1 ANSI, de én így is szeretem
(nem hiszem hogy zárt irisszel valósak azok a számok, de megcáfolni se tudom, de ha neked van igazad és irisz nincs hatással rá akkor ez a legnagyobb placebo a projektor iparban
).az a 132 nagyon kevesnek tunik, nem vasznon mertek azt? attol meg lehet szeretni, 100 koruli vasznon mert ansi is elvezheto. de ahhoz is jol le kell sotetiteni a szobat, vagy nem feher vaszonnal kell probalkozni.
lehet lesz neki is
amugy ansit tobb juzer is mert rajta, es ennyi. nekem ennek az arcnak az onoff merese tunik kicsit tul jonak a tobbiekhez kepest...mindenesetre ha csak 4500 lesz amit o 6ezernek mert, attol a kontraszt gorbe hasonloan fog kinezni. buntetni fog.
kerdes, hogy softwaresen milyen lesz, tudnak-e olyan rbe-t csinalni mint ami a valerionban van. artifactok milyenek lesznek interpolacional, dblevel, stb.
lesz-e kalibralhato game mod, mert egyelore ott se dble, se colour management. de rbe van. meg hogy mennyire fognak elcsuszni a szinek irisz nyitassal, egyebekkel..egyelore lencse memoria is varat magara. de pozitiv, hogy csinalgatjak, figyelik a visszajelzeseket. -
Ájvé
veterán
irtak abban a meresben amit postoltam, hogy hol volt dble. legtobb meresnel nem volt.
mivel csak a jelenetek 10%-ban ervenyesul az ebl kb, engem az (is) erdekel hogy anelkul mit tud.
a valerionon sokat kell huzni az iriszen, hogy ertelmes onoffot kapj. 4-re huzott irisszel is ha jol tudom, csak 3800 kornyeken van az onoff. es ott mar kb. annyi fenysuruseget tud, mint az en lampas gepem uj izzoval.
na most a tnm-nel egyet huzol az iriszen, meg mindig brutal fenyusurseged marad, es mar brutal kontrasztnal tartasz. ami erdekes, hogy nyitott irisszel a tnm is csak 350 ansi korul tud...ha jol tudom f32 meg jvck sem javultak ansiban irisz behuzas utan, sot jvc romlott.Mindegy is szerintem ezek nem biztos hogy megbízható mérések, úgyhogy én óvatosabb lennék az ilyen számokkal.
abszolut. en is szkeptikus vagyok, ezek a szamok konkretan kb hihetetlenek. en megmondom oszinten azt terveztem, hogy megveszem aztan eladom, ugy is mindenkit csak az erdekel, hogy 1924321939% bt2020, csillio lumen es dlp. es itthon ez mar eleg
gondoltam eladom majd, valszeg valerion kickstarter aron se bukott senki. persze kerdes, hogy ez a tnm is mennyi lesz kickstarter utan. sztem nem 6e-ert fogjak arulni, mint most mondjak...
aztan amikor meglattam az adl mereseket, na ott eldontottem hogy nekem kell ez. azonnaaaal
Akkor ha megveszed Vhiktor letesztelhetné esetleg és akkor valós méréseket láthatnánk.
Ezek szerint te is szkeptikusok vagy, jól elkapott a hév azért. Ha mondos számok jól akkor amit linkeltél kamu vagy valami képjavítóval készült eredmények, majd kiderül ha lesznek megbízható tesztel.
Rratingsen 132:1 a Nebula X1 ANSI, de én így is szeretem
(nem hiszem hogy zárt irisszel valósak azok a számok, de megcáfolni se tudom, de ha neked van igazad és irisz nincs hatással rá akkor ez a legnagyobb placebo a projektor iparban
). -
m3ss
veterán
Amit linkeltél grafikon 6474 on/off van 5,5 irisszel, ez csak akkor lehet ha DBLE aktív. Valerion Max EBL-el ennél sokkal nagyobb kontrasztot tud csak szólok. Azt meg nem hiszem hogy TNM működik 1-2%-al DBLE-vel még Valerion meg nem.
TNM milyen irisz nélkül? Nem értem miért írod, hogy Valerion irisz nélkül mit tud.
Valerion Max pedig 39000-et is tud BLE-vel. Vhiktor úgy emlékszem azt írta nincs black crushing, akkor miért jobb a TNM?
Mindegy is szerintem ezek nem biztos hogy megbízható mérések, úgyhogy én óvatosabb lennék az ilyen számokkal.irtak abban a meresben amit postoltam, hogy hol volt dble. legtobb meresnel nem volt.
mivel csak a jelenetek 10%-ban ervenyesul az ebl kb, engem az (is) erdekel hogy anelkul mit tud.
a valerionon sokat kell huzni az iriszen, hogy ertelmes onoffot kapj. 4-re huzott irisszel is ha jol tudom, csak 3800 kornyeken van az onoff. es ott mar kb. annyi fenysuruseget tud, mint az en lampas gepem uj izzoval.
na most a tnm-nel egyet huzol az iriszen, meg mindig brutal fenyusurseged marad, es mar brutal kontrasztnal tartasz. ami erdekes, hogy nyitott irisszel a tnm is csak 350 ansi korul tud...ha jol tudom f32 meg jvck sem javultak ansiban irisz behuzas utan, sot jvc romlott.Mindegy is szerintem ezek nem biztos hogy megbízható mérések, úgyhogy én óvatosabb lennék az ilyen számokkal.
abszolut. en is szkeptikus vagyok, ezek a szamok konkretan kb hihetetlenek. en megmondom oszinten azt terveztem, hogy megveszem aztan eladom, ugy is mindenkit csak az erdekel, hogy 1924321939% bt2020, csillio lumen es dlp. es itthon ez mar eleg
gondoltam eladom majd, valszeg valerion kickstarter aron se bukott senki. persze kerdes, hogy ez a tnm is mennyi lesz kickstarter utan. sztem nem 6e-ert fogjak arulni, mint most mondjak...
aztan amikor meglattam az adl mereseket, na ott eldontottem hogy nekem kell ez. azonnaaaal
-
Ájvé
veterán
a lealazza, agyonveri valoban tulzas. nem tudom milyen fenysuruseget tud a sony amugy, nalam a kontraszt sokkal fontosabb. siman elneznek 19 fl-et is ha ez nagyobb kepmeretet jelent. raadasul jobb feketeszintet.
4%-nal mar kb. dupla kontrasztot tud es ahogy vilagosodik a jelenet, 30% korul mar 4-5x kontraszt sony 5000-hez kepest, ami amugy egy jo ansi kontrasztu vetito.
ha lehet hinni ezeknek a mereseknek. paran azert szkeptikusak a tnm forumban is, mert ha ez igaz, akkor ez egy urhajo. de az arc lemerte megint igy meg ugy, es ugyanilyen adl-eket mert megint.
de amugy most hogy raneztem, valoban nem rossz a sony 5000 5% alatt...kar, hogy nem tud 3d-t, lens shiftet memoriaval.
de hat erted, a tnm olcsobb most, mint a sony? nagyobb fenysuruseg, jobb szinter, 3d, motoros lencsememoria, 1-2 throw ratio, jobb kontraszt, elesebb, jobb tonemapping. es akkor meg miket felejtettem ki? valojaban miben jobb a sony? lehet meg sem tulzas az agyonveri...#76258 Ájvé
az onoff nem minden. ez a vetito nem azert olyan jo, mert 4-5e onoffot tud. bar tegyuk hozza amiatt is, hogy 1 klikket huzva az iriszen mar 4-5e onoffod van, brutal fenyarammal.
hanem azert, mert 1 klikket huzva az iriszen mar 700-800 ansit tud. ezert 2%-nal alig esik be a inimage kontrasztod. valerion kb fele ekkora ansit tud? az ebl jo cucc, sot azt mondjak egyelore jobb a valerionban ez, mint az xgimiben. de 1-2% alatt mukodik csak valerionon. demoztam 2x is valeriont, behuzott irisz nelkul azert nem fog hanyattesni tole senki sztem. legalabbis en nem fizetnek erte 2-3x annyit, mint a mostani gepem. rendesen behuzott irisszel meg nem tul fenyes, legalabbis tnm-hez kepest.
egy ilyen jelenetben ami 2-5% kozott van, semmit sem csinal mar vmax ebl amugy. ha nem huzod az iriszt valerionon, egy lapos szurke vmit nezel a jvcmhez kepest ennel a jelenetnel. ha nagyon behuzod az iriszt nem marad fenysuruseged valerionon. de behuzott irisszel is veri amugy a jvcm itt feketeszint miatt sztem (bar ez mar lehet szubjektiv) es akkor az nz500-rol ne is beszeljunk.. ilyen jelenethez deneverbarlangban nem kell nagy fenysuruseg, es amit jobbnak fogsz latni az a melyebb fekete. (ez pont megfordul majd 5-10% folott, ott meg a nagyobb fenysuruseg miatt nez ki dinamikusabbnak a kep)
csak hat ugye a jelenetek fele(?) 5% alatti ha jol emlekszem. ezert sem akartam idaig masra cserelni az x-es jvct...
nebularol nem is latok adl merest, ennyire nem foglalkozik vele senki...
Amit linkeltél grafikon 6474 on/off van 5,5 irisszel, ez csak akkor lehet ha DBLE aktív. Valerion Max EBL-el ennél sokkal nagyobb kontrasztot tud csak szólok. Azt meg nem hiszem hogy TNM működik 1-2%-al DBLE-vel még Valerion meg nem.
TNM milyen irisz nélkül? Nem értem miért írod, hogy Valerion irisz nélkül mit tud.
Valerion Max pedig 39000-et is tud BLE-vel. Vhiktor úgy emlékszem azt írta nincs black crushing, akkor miért jobb a TNM?
Mindegy is szerintem ezek nem biztos hogy megbízható mérések, úgyhogy én óvatosabb lennék az ilyen számokkal. -
m3ss
veterán
a lealazza, agyonveri valoban tulzas. nem tudom milyen fenysuruseget tud a sony amugy, nalam a kontraszt sokkal fontosabb. siman elneznek 19 fl-et is ha ez nagyobb kepmeretet jelent. raadasul jobb feketeszintet.
4%-nal mar kb. dupla kontrasztot tud es ahogy vilagosodik a jelenet, 30% korul mar 4-5x kontraszt sony 5000-hez kepest, ami amugy egy jo ansi kontrasztu vetito.
ha lehet hinni ezeknek a mereseknek. paran azert szkeptikusak a tnm forumban is, mert ha ez igaz, akkor ez egy urhajo. de az arc lemerte megint igy meg ugy, es ugyanilyen adl-eket mert megint.
de amugy most hogy raneztem, valoban nem rossz a sony 5000 5% alatt...kar, hogy nem tud 3d-t, lens shiftet memoriaval.
de hat erted, a tnm olcsobb most, mint a sony? nagyobb fenysuruseg, jobb szinter, 3d, motoros lencsememoria, 1-2 throw ratio, jobb kontraszt, elesebb, jobb tonemapping. es akkor meg miket felejtettem ki? valojaban miben jobb a sony? lehet meg sem tulzas az agyonveri...#76258 Ájvé
az onoff nem minden. ez a vetito nem azert olyan jo, mert 4-5e onoffot tud. bar tegyuk hozza amiatt is, hogy 1 klikket huzva az iriszen mar 4-5e onoffod van, brutal fenyarammal.
hanem azert, mert 1 klikket huzva az iriszen mar 700-800 ansit tud. ezert 2%-nal alig esik be a inimage kontrasztod. valerion kb fele ekkora ansit tud? az ebl jo cucc, sot azt mondjak egyelore jobb a valerionban ez, mint az xgimiben. de 1-2% alatt mukodik csak valerionon. demoztam 2x is valeriont, behuzott irisz nelkul azert nem fog hanyattesni tole senki sztem. legalabbis en nem fizetnek erte 2-3x annyit, mint a mostani gepem. rendesen behuzott irisszel meg nem tul fenyes, legalabbis tnm-hez kepest.
egy ilyen jelenetben ami 2-5% kozott van, semmit sem csinal mar vmax ebl amugy. ha nem huzod az iriszt valerionon, egy lapos szurke vmit nezel a jvcmhez kepest ennel a jelenetnel. ha nagyon behuzod az iriszt nem marad fenysuruseged valerionon. de behuzott irisszel is veri amugy a jvcm itt feketeszint miatt sztem (bar ez mar lehet szubjektiv) es akkor az nz500-rol ne is beszeljunk.. ilyen jelenethez deneverbarlangban nem kell nagy fenysuruseg, es amit jobbnak fogsz latni az a melyebb fekete. (ez pont megfordul majd 5-10% folott, ott meg a nagyobb fenysuruseg miatt nez ki dinamikusabbnak a kep)
csak hat ugye a jelenetek fele(?) 5% alatti ha jol emlekszem. ezert sem akartam idaig masra cserelni az x-es jvct...
nebularol nem is latok adl merest, ennyire nem foglalkozik vele senki...
persze kerdes majd, hogy mekkora lesz vasznon merve a tnm kontrasztja. nyilvan nem hiszem, hogy a 700-800 ansibol 250-300-nal tobb maradna. cseneles mereseibol kiindulva azert 250+t illene tudnia. viszont 2-20% kozott valszeg hub@zdmeg szamokat fog dobalni.
na mind1, kickstarter aron ugy nez ki, hogy ez egy brutal jo allaround vetito.
persze ha uannyiert lenne nz500 meg mindig azt vennem, meg akkor is ha kisebb a fenysurusege, meg nincs 3d, lencse memoria. azert ott nem kell eblre, dinamikus dolgokra epiteni. drukkolni, hogy ne artifactoljon az rbe, dinamikus mokolasok. egyszeruen csak odab@sz fofo 2 ansi. -
m3ss
veterán
a lealazza, agyonveri valoban tulzas. nem tudom milyen fenysuruseget tud a sony amugy, nalam a kontraszt sokkal fontosabb. siman elneznek 19 fl-et is ha ez nagyobb kepmeretet jelent. raadasul jobb feketeszintet.
4%-nal mar kb. dupla kontrasztot tud es ahogy vilagosodik a jelenet, 30% korul mar 4-5x kontraszt sony 5000-hez kepest, ami amugy egy jo ansi kontrasztu vetito.
ha lehet hinni ezeknek a mereseknek. paran azert szkeptikusak a tnm forumban is, mert ha ez igaz, akkor ez egy urhajo. de az arc lemerte megint igy meg ugy, es ugyanilyen adl-eket mert megint.
de amugy most hogy raneztem, valoban nem rossz a sony 5000 5% alatt...kar, hogy nem tud 3d-t, lens shiftet memoriaval.
de hat erted, a tnm olcsobb most, mint a sony? nagyobb fenysuruseg, jobb szinter, 3d, motoros lencsememoria, 1-2 throw ratio, jobb kontraszt, elesebb, jobb tonemapping. es akkor meg miket felejtettem ki? valojaban miben jobb a sony? lehet meg sem tulzas az agyonveri...#76258 Ájvé
az onoff nem minden. ez a vetito nem azert olyan jo, mert 4-5e onoffot tud. bar tegyuk hozza amiatt is, hogy 1 klikket huzva az iriszen mar 4-5e onoffod van, brutal fenyarammal.
hanem azert, mert 1 klikket huzva az iriszen mar 700-800 ansit tud. ezert 2%-nal alig esik be a inimage kontrasztod. valerion kb fele ekkora ansit tud? az ebl jo cucc, sot azt mondjak egyelore jobb a valerionban ez, mint az xgimiben. de 1-2% alatt mukodik csak valerionon. demoztam 2x is valeriont, behuzott irisz nelkul azert nem fog hanyattesni tole senki sztem. legalabbis en nem fizetnek erte 2-3x annyit, mint a mostani gepem. rendesen behuzott irisszel meg nem tul fenyes, legalabbis tnm-hez kepest.
egy ilyen jelenetben ami 2-5% kozott van, semmit sem csinal mar vmax ebl amugy. ha nem huzod az iriszt valerionon, egy lapos szurke vmit nezel a jvcmhez kepest ennel a jelenetnel. ha nagyon behuzod az iriszt nem marad fenysuruseged valerionon. de behuzott irisszel is veri amugy a jvcm itt feketeszint miatt sztem (bar ez mar lehet szubjektiv) es akkor az nz500-rol ne is beszeljunk.. ilyen jelenethez deneverbarlangban nem kell nagy fenysuruseg, es amit jobbnak fogsz latni az a melyebb fekete. (ez pont megfordul majd 5-10% folott, ott meg a nagyobb fenysuruseg miatt nez ki dinamikusabbnak a kep)
csak hat ugye a jelenetek fele(?) 5% alatti ha jol emlekszem. ezert sem akartam idaig masra cserelni az x-es jvct...
nebularol nem is latok adl merest, ennyire nem foglalkozik vele senki...
-
Ájvé
veterán
Illetve sok itt tárgyalt mindennapos "nagy" gyártő fő profitját közel sem a vetítők adják. Itt evidens, közben mi történne egy Sony-val, ha soha az életben egy vetítőt sem adnának el többet. Semmi. Ez hasonló mint a Microsoft.. képesek lesznek egy egész konzoltársadalmat beszántani, mert az excel sarokszám ezt mutatja. Úgy legyen.. legyen árverseny és fejlődjenek a nagyok, csak szerintem van más perspektíva is, minthogy akár ezen fórum összes olvasója kínai projit vesz holnaptól.. nem hatna meg senkit. Mint, ahogy említve volt a HM szegmens am is kicsi.
Szerintem ezen teljesen kár rugózni és nem is viszi előrébb szakmai irányba a topikot. Ezt nem Neked.. ezt csak általánosságban természetesen.
Azért nem lenne baj ha ők is lépnének, több példa van igaz nem Sony, hanem Epson, Benq, Viewsonic bár ez utóbbi nem tudom mennyire tekinthető hagyományos projektor gyártónak

-
Rp526
senior tag
Illetve sok itt tárgyalt mindennapos "nagy" gyártő fő profitját közel sem a vetítők adják. Itt evidens, közben mi történne egy Sony-val, ha soha az életben egy vetítőt sem adnának el többet. Semmi. Ez hasonló mint a Microsoft.. képesek lesznek egy egész konzoltársadalmat beszántani, mert az excel sarokszám ezt mutatja. Úgy legyen.. legyen árverseny és fejlődjenek a nagyok, csak szerintem van más perspektíva is, minthogy akár ezen fórum összes olvasója kínai projit vesz holnaptól.. nem hatna meg senkit. Mint, ahogy említve volt a HM szegmens am is kicsi.
Szerintem ezen teljesen kár rugózni és nem is viszi előrébb szakmai irányba a topikot. Ezt nem Neked.. ezt csak általánosságban természetesen.
-
Ájvé
veterán
de miert az erdekel, hogy mekkor a chip? amikor meg jonnek a kontraszt meresek, akkor meg legyintunk, hogy mar megint a kontraszt? komolyan mondom en nem ertem ezt. attol, hogy 1.6-os kocsid van lehet az 80le is meg 300 le is.
dangbei s7 csak kinai belpiacon van azt hiszem, amugy azt is dicserik. x1, hisense meg a korabbiak sehol sincsenek kontrasztban a tnm-hez kepest. nezted az adl mereseket? ja gondolom nem erdekel. mert ha kicsit is belelatnal azokba a szamokba, akkor biztosan nem mondanal olyat, hogy ez ugyanaz mint a tobbi vetito.
vmax jo cucc, de be kell huzni az iriszt, hogy aranylag jo kontrasztot tudjon. akkor meg nem marad tul sok fenyero.
az megvan, hogy elvileg 30% korul hoz olyan kontrasztot a tnm, mint a tobbi atlag dlp 1-2% korul?latom nem akarja par ember megerteni, miert porog az x7900 forumbol, madvr fejlesztok, tesztelok kozul mindenki a tnm topicban. es miert nem erdekelte oket idaig a tobbi kinai projektor es neztek helyette a regebbi gepeket. mert senki sem akarta moziszobaban lecserelni a jvcjet egy harmad, fele akkora alacsony adl kontrasztot tudo gepre...
hiaba volt barmilyen eles, szines, fenyeros, csini dobozban akarmilyen lejatszoval.Hát mert eddig az volt hogy 0,47" hulladék, abból nem lesz jó, nincs 24p, natív FHD csak XPR-el van 4K ami hamis és gagyi.
Hol nincsenek ezek? Nézted már egyáltalán? Valerion Max konkréten EBL-el konkrétan mindent lefőz jelenleg, de Xgimibe is van hasonló megoldás, hátha az is tudja (kérdés a kép milyen lesz vele).Nem találtam sajnos pontos méréseket a többi említett projektorról, rratingsen van fent de nekem nincs hozzáférésem, TNM dupla irisszel és SST DMD miatt jobb csak mint a többi, kétlem hogy ez miatt olyan nagyon sokkal többet hozna, de lehet igazad van. Nebula X1 is tud 4400:1 natív kontrasztot és 5000 felett dinamikus kontraszttal, én ezt nem használom szóval minimum irisszel és 80% fényerővel használom most dinamikus kontraszt nélkül. Valerion ennél is jobb, főleg EBL-el amivel 20k fölött van elvileg.
Érdekes mondon full zárt irisszel 5663-at tud on/off, 5,5 irisszel 4696 már a natív kontraszt, valaki hazudik? -
-KP-
veterán
Szerintem az agyonveri igen erős túlzás. Másrészt nem lehetne már hanyagolni ezt a lealázza, meg agyonveri dumát? Hol veri agyon? 100 colos 1.0 vászonméret mellett?
-
m3ss
veterán
de miert az erdekel, hogy mekkor a chip? amikor meg jonnek a kontraszt meresek, akkor meg legyintunk, hogy mar megint a kontraszt? komolyan mondom en nem ertem ezt. attol, hogy 1.6-os kocsid van lehet az 80le is meg 300 le is.
dangbei s7 csak kinai belpiacon van azt hiszem, amugy azt is dicserik. x1, hisense meg a korabbiak sehol sincsenek kontrasztban a tnm-hez kepest. nezted az adl mereseket? ja gondolom nem erdekel. mert ha kicsit is belelatnal azokba a szamokba, akkor biztosan nem mondanal olyat, hogy ez ugyanaz mint a tobbi vetito.
vmax jo cucc, de be kell huzni az iriszt, hogy aranylag jo kontrasztot tudjon. akkor meg nem marad tul sok fenyero.
az megvan, hogy elvileg 30% korul hoz olyan kontrasztot a tnm, mint a tobbi atlag dlp 1-2% korul?latom nem akarja par ember megerteni, miert porog az x7900 forumbol, madvr fejlesztok, tesztelok kozul mindenki a tnm topicban. es miert nem erdekelte oket idaig a tobbi kinai projektor es neztek helyette a regebbi gepeket. mert senki sem akarta moziszobaban lecserelni a jvcjet egy harmad, fele akkora alacsony adl kontrasztot tudo gepre...
hiaba volt barmilyen eles, szines, fenyeros, csini dobozban akarmilyen lejatszoval.kicsit olyan ezt mondani, hogy ez a vetito ugyanaz mint a tobbi, mint azt mondani, hogy a sony 5000 meg az ls12000 ugyanaz mint az nz500. mert hat lezer, hasonlo szolgaltatasokkal...kozben meg az nz500 agyonveri oket.
-
m3ss
veterán
Pedig már fel is ültek, nyilván nem JVC, de Epson már például igen.
Nem kell ilyet tudniuk, ez a különbség hagyományos gyártók és a kínai "lifestyle" között, illetve hogy ezek még mindig kis chipekre (0,47" DMD) épülnek, kivétel volt az Xgimi Titan. Ez áll legközelebb a hagyományos gyártók projektoraihoz, nagy chipes (0,78"-os) nincs benne os (de hangszóró ebben is van). Noir Max meg 0,47"-os dupla irisszrl, de ehhez hasonló tudású van még egy tucat (Valerion Max, Nebula X1, Hisense XR10 (C5 nyugati piaci megfelelője lesz), AWOL Aetherion ez mondjuk UST, Dangbei S7 Ultra Max) ezek is mind 0,47" irisszel (Dangbei is dupla iriszes), csak néhány példa. Ezek is mind úgymond "Lifestyle" projektorok, amit újabban már a fórumon már nem tudunk értelmezni, ezek előtt a kínai kischipes projektorokat jelentette, amik ugyan drágák, de legalább nem jók és ment a használt lámpás projektor sokkal jobb szöveg. Na ez most megfordult és ezek a kicsi kínai gépek már profik lettek mára, közben igazából csak annyi történt hogy technológiai fejlődés eljutott erre a szintre, de a lényeg ugyan az még mindig.de miert az erdekel, hogy mekkor a chip? amikor meg jonnek a kontraszt meresek, akkor meg legyintunk, hogy mar megint a kontraszt? komolyan mondom en nem ertem ezt. attol, hogy 1.6-os kocsid van lehet az 80le is meg 300 le is.
dangbei s7 csak kinai belpiacon van azt hiszem, amugy azt is dicserik. x1, hisense meg a korabbiak sehol sincsenek kontrasztban a tnm-hez kepest. nezted az adl mereseket? ja gondolom nem erdekel. mert ha kicsit is belelatnal azokba a szamokba, akkor biztosan nem mondanal olyat, hogy ez ugyanaz mint a tobbi vetito.
vmax jo cucc, de be kell huzni az iriszt, hogy aranylag jo kontrasztot tudjon. akkor meg nem marad tul sok fenyero.
az megvan, hogy elvileg 30% korul hoz olyan kontrasztot a tnm, mint a tobbi atlag dlp 1-2% korul?latom nem akarja par ember megerteni, miert porog az x7900 forumbol, madvr fejlesztok, tesztelok kozul mindenki a tnm topicban. es miert nem erdekelte oket idaig a tobbi kinai projektor es neztek helyette a regebbi gepeket. mert senki sem akarta moziszobaban lecserelni a jvcjet egy harmad, fele akkora alacsony adl kontrasztot tudo gepre...
hiaba volt barmilyen eles, szines, fenyeros, csini dobozban akarmilyen lejatszoval. -
Ájvé
veterán
Pedig már fel is ültek, nyilván nem JVC, de Epson már például igen.
Nem kell ilyet tudniuk, ez a különbség hagyományos gyártók és a kínai "lifestyle" között, illetve hogy ezek még mindig kis chipekre (0,47" DMD) épülnek, kivétel volt az Xgimi Titan. Ez áll legközelebb a hagyományos gyártók projektoraihoz, nagy chipes (0,78"-os) nincs benne os (de hangszóró ebben is van). Noir Max meg 0,47"-os dupla irisszrl, de ehhez hasonló tudású van még egy tucat (Valerion Max, Nebula X1, Hisense XR10 (C5 nyugati piaci megfelelője lesz), AWOL Aetherion ez mondjuk UST, Dangbei S7 Ultra Max) ezek is mind 0,47" irisszel (Dangbei is dupla iriszes), csak néhány példa. Ezek is mind úgymond "Lifestyle" projektorok, amit újabban már a fórumon már nem tudunk értelmezni, ezek előtt a kínai kischipes projektorokat jelentette, amik ugyan drágák, de legalább nem jók és ment a használt lámpás projektor sokkal jobb szöveg. Na ez most megfordult és ezek a kicsi kínai gépek már profik lettek mára, közben igazából csak annyi történt hogy technológiai fejlődés eljutott erre a szintre, de a lényeg ugyan az még mindig. -
m3ss
veterán
Ha ez így megy tovább akkor a régi nagy nevű és akkor drága(8-10000$ és afeletti gépek) eladhatatlanok lesznek vagy csak gombokért lehet majd eladni.
Ez van ha a gyártók bealszanak és nem foglalkoznak a jelennel,igaz továbbra is kis réteg az aki projektorozik(a tv-hez képest) de a kici kínaiak csak látnak benne fantáziát.szerk:egyébbként sztem sem kell hangszóró meg média lejátszó a projiba,legyen szép nagy képe hiszen ez egy képmegjelenítő és abban legyen csúcs!
-
tobias40
veterán
tartalekolos tipus vagyok, vehetnek barmilyen vetitot. de ar/ertekben gondolkozok. meg nekem elsodlegesen a filmeken van a hangsuly, nem annyira technozok audio teren sem..
idaig nem nagyon volt olyan vetito, amire szivesen lecsereltem volna a jvc-t, 2x annyit kellett volna fizetni vmaxra, ls12000-re, sony 5000-re is, es sajnos mindegyikbol hianyzott volna vmi. kicsit jobb vetitoert nem fizetek 2x annyit. most sem akartam vetitot venni amugy, de ugy latom kenytelen leszek
ez minden teren bunti ugy tunik.Ha ez így megy tovább akkor a régi nagy nevű és akkor drága(8-10000$ és afeletti gépek) eladhatatlanok lesznek vagy csak gombokért lehet majd eladni.
Ez van ha a gyártók bealszanak és nem foglalkoznak a jelennel,igaz továbbra is kis réteg az aki projektorozik(a tv-hez képest) de a kici kínaiak csak látnak benne fantáziát.szerk:egyébbként sztem sem kell hangszóró meg média lejátszó a projiba,legyen szép nagy képe hiszen ez egy képmegjelenítő és abban legyen csúcs!
-
devil-k
nagyúr
Dehát egy házimozi vetítőnek miért kellene ilyet tudnia?
Lifestyle vetítő ide vagy oda, a nagy gyártók nem fognak erre a vonatra felülni. -
m3ss
veterán
tartalekolos tipus vagyok, vehetnek barmilyen vetitot. de ar/ertekben gondolkozok. meg nekem elsodlegesen a filmeken van a hangsuly, nem annyira technozok audio teren sem..
idaig nem nagyon volt olyan vetito, amire szivesen lecsereltem volna a jvc-t, 2x annyit kellett volna fizetni vmaxra, ls12000-re, sony 5000-re is, es sajnos mindegyikbol hianyzott volna vmi. kicsit jobb vetitoert nem fizetek 2x annyit. most sem akartam vetitot venni amugy, de ugy latom kenytelen leszek
ez minden teren bunti ugy tunik. -
Ájvé
veterán
Bármelyik projektort elhelyezheted és mehet is a vetites egyből
Ez így hibás érv.Az hogy van benne smart rész manapság továbbra sem indok a lifestyle megnevezésre. Ez már kb elvárható alap feature lenne mint tvk esetében. Az hogy a hagyomanyos nagyobb gyártóknál nincs az a lustaságnak es profit orientaltsagnak tudható be.
Nagyot változott itt a világ, most hogy befutottak a kínai lézer projektorok már a lifestyle meghatározás se degradáló, hanem kvázi érdem lett, meg ez már nem is külön kategória, a hagyományos gyártók lettek a madarak hogy nem ilyen projektorokat gyártanak.
-
Ájvé
veterán
Bármelyik projektort elhelyezheted és mehet is a vetites egyből
Ez így hibás érv.Az hogy van benne smart rész manapság továbbra sem indok a lifestyle megnevezésre. Ez már kb elvárható alap feature lenne mint tvk esetében. Az hogy a hagyomanyos nagyobb gyártóknál nincs az a lustaságnak es profit orientaltsagnak tudható be.
Igen? Melyik JVC-ben van os és tud lejátszani média tartalmakat vagy tud streamet (Netflix és társai), ez mellett van bent hangszóró is? Merthogy hangot is kellene adni.
-
Vhiktor
nagyúr
Ez már le lett írva, attól lifestyle hogy csak elhelyezed a nappaliba és indul a vetítés (nyilván trapéz korrekció itt az ördögtől való, de ezen projektorok célközönsége ezzel nincs tisztában), ehhez semmi más nem szükséges (még vászon se mivel szintén az ördög súgta, hogy falra is lehet vetíteni), mert amolyan "all in one" projektorok, beépített oprendszerrel hangszóróval stb.
m3ss
Valerion Max a legjobb az EBL miatt, ha úgy van ahogy Viktor mondja vagyis kalibrálható, persze fényerő viszont jóval kisebb. High gain vászon segíthet esetleg.
Mint írtam minden iriszes kínai RGB kb tudja ezt (persze lehetnek eltérések de nem olyan nagyon nagy, itt már csak az elvárt szolgáltatás a fontos (fényerő, lens shift stb.), hogy mit választasz az a te döntésed, én csak azt írtam, hogy TNM is lifestyle szerintem, attól hogy nincs benne média lejátszó (hardver megvan benne hozzá ez is tipikus lifestyle, milyen SoC van egy JVC-ben? Mennyi RAM illetve ROM, ha van erről infó).Bármelyik projektort elhelyezheted és mehet is a vetites egyből
Ez így hibás érv.Az hogy van benne smart rész manapság továbbra sem indok a lifestyle megnevezésre. Ez már kb elvárható alap feature lenne mint tvk esetében. Az hogy a hagyomanyos nagyobb gyártóknál nincs az a lustaságnak es profit orientaltsagnak tudható be.
-
Ájvé
veterán
Ez már le lett írva, attól lifestyle hogy csak elhelyezed a nappaliba és indul a vetítés (nyilván trapéz korrekció itt az ördögtől való, de ezen projektorok célközönsége ezzel nincs tisztában), ehhez semmi más nem szükséges (még vászon se mivel szintén az ördög súgta, hogy falra is lehet vetíteni), mert amolyan "all in one" projektorok, beépített oprendszerrel hangszóróval stb.
m3ss
Valerion Max a legjobb az EBL miatt, ha úgy van ahogy Viktor mondja vagyis kalibrálható, persze fényerő viszont jóval kisebb. High gain vászon segíthet esetleg.
Mint írtam minden iriszes kínai RGB kb tudja ezt (persze lehetnek eltérések de nem olyan nagyon nagy, itt már csak az elvárt szolgáltatás a fontos (fényerő, lens shift stb.), hogy mit választasz az a te döntésed, én csak azt írtam, hogy TNM is lifestyle szerintem, attól hogy nincs benne média lejátszó (hardver megvan benne hozzá ez is tipikus lifestyle, milyen SoC van egy JVC-ben? Mennyi RAM illetve ROM, ha van erről infó). -
makkmarce
őstag
mivel megint villog a benq, befizettem erre a NOIR bigyóra, majd ha megjön és lesz kedve valakinek megmérni, akkor meglátjuk mit tud.
-
-KP-
veterán
Azzal nem értek egyet, hogy az okos funkciók fontosak lennének a vevők nagy részének. A mozisoknak nem az, a lifestyle vevőknek esetleg. Aki komoly moziszobába teszi a vetítőjét úgyis van pc-je, vagy médiajátszója, beépített hangszóróra éppúgy nincs szüksége ezeknek a vevőknek. Ellenben az hogy még egy Valerion Pro2-be, vagy egy Hisense C3/Nebula X1-be is csak digit keystone/trapézkorrekció a lehetőség az számomra nem elfogadható.
-
Joshi
titán
-
m3ss
veterán
-
Joshi
titán
Én inkább a projektorok "lifestyle" mivoltára gondoltam, vagyis hogy ez nem biztos hogy egyeseket érdekel egy projektorban.
JVC szerinted is egyelőre még jobb, szóval ne írjuk le. Én biztosra veszem, hogy látják a piaci trendeket és hogy a kínaiak hova felértek (autó piacon is). Ha 1-2 éven belül nem újítanak a drága gyártók, akkor a felhasználók egyértelműen a kínai piac felé mozdulnak. Persze nem vagyunk jósok, meg piackutatók, de ha ezt a japcsik nem látják, akkor nagy a baj. -
Vhiktor
nagyúr
"ne aggodj, amikor majd mindenki ezt veszi, lesz a jvc-ben is normalis throw ratio, meg 3d, meg egyebek.
"
Az lehet hogy a trend ebbe az irányba halad, de ettől függetlenül a mozibuzik igénylik a High-end termékeket. Nem baj ha drága sőt, attól (is) lesz High-end.
Az Amlogicos topikba lesz@rozták az Oppo 203-at, persze én nem mondom hogy egy filléres Amlogicos boxal ne lehetne jó képet produkálni, de azért ez ennél összetettebb. Amúgy jó irányba haladnak a kínaiak, szó se róla.Igen ezt jol megfogalmaztad, foleg hogy mar csak az rgb lezer miatt ezek valoban sokkal high endebbek mint pl sony vagy jvc.
-
Vhiktor
nagyúr
Ezzel se értek egyet. Személy szerint nem érdekel a beépített OS, appok, meg egyéb okos funkciók. Vagy a beépített speaker. A lens shift hiánya viszont nagyon is érdekel. Emiatt nálam szóba se jöhetne a jelenlegi rgb lézer készülék kínálat 95%-a, minimum. Abban is biztos vagyok, hogy a vevők nagy része csak a nagy fényerő, nagy színtér, jó képélesség és a többi dolog miatt veszi ezeket a gépeket, nem a lifestyle funkciók miatt.
Marmint mivel nem értesz egyet? Szerintem nem az okos funkciok megléte miatt lifestyle a lifestyle. Akkor az összes tv lifestyle?
A lifestyle a blitzwolf, wanbo, stb.
A mostani millios kínai csodákban van mar lens shift is es bizonyos barcokat/christieket vero kontraszt es fenyaram. -
proci985
MODERÁTOR
Ezzel se értek egyet. Személy szerint nem érdekel a beépített OS, appok, meg egyéb okos funkciók. Vagy a beépített speaker. A lens shift hiánya viszont nagyon is érdekel. Emiatt nálam szóba se jöhetne a jelenlegi rgb lézer készülék kínálat 95%-a, minimum. Abban is biztos vagyok, hogy a vevők nagy része csak a nagy fényerő, nagy színtér, jó képélesség és a többi dolog miatt veszi ezeket a gépeket, nem a lifestyle funkciók miatt.
megfordítom: len shiftet meg tudom oldani bár mozgatni kell a projektort, cserébe 30+fL fényerőm van vonalhelyes 4K és Dolby Vision mellett 120"en, 1500 eur alatt.
mindezt 2000 körüli kontrassztal és oké feketével, remek színhelyességgel. bónuszként szuper színtér.
ja és papíron lifestyle, de az engem nem érdekelt.
-
Joshi
titán
"ne aggodj, amikor majd mindenki ezt veszi, lesz a jvc-ben is normalis throw ratio, meg 3d, meg egyebek.
"
Az lehet hogy a trend ebbe az irányba halad, de ettől függetlenül a mozibuzik igénylik a High-end termékeket. Nem baj ha drága sőt, attól (is) lesz High-end.
Az Amlogicos topikba lesz@rozták az Oppo 203-at, persze én nem mondom hogy egy filléres Amlogicos boxal ne lehetne jó képet produkálni, de azért ez ennél összetettebb. Amúgy jó irányba haladnak a kínaiak, szó se róla. -
-KP-
veterán
En ma mar nem mondanám a beepitett okos funkciok vagy streaming miatt azt hogy life Style. Ez ma mar kb alap elvaras. Az hogy a lusta nagyok tojnak ra az az o bajuk, de attol meg nem lesz jobb sem egy epson sem egy sony, mondjuk egy valeriontol vagy a titan noirtol. Ez a hajó mar elment.
Ezzel se értek egyet. Személy szerint nem érdekel a beépített OS, appok, meg egyéb okos funkciók. Vagy a beépített speaker. A lens shift hiánya viszont nagyon is érdekel. Emiatt nálam szóba se jöhetne a jelenlegi rgb lézer készülék kínálat 95%-a, minimum. Abban is biztos vagyok, hogy a vevők nagy része csak a nagy fényerő, nagy színtér, jó képélesség és a többi dolog miatt veszi ezeket a gépeket, nem a lifestyle funkciók miatt.
-
Ájvé
veterán
-
m3ss
veterán
Igaz ebben tévedtem, nincs benne os (vagyis ami képes tartalmat lejátszani, mert SoC ebben is van, csak képjavítás céljából). Mondjuk így nem értem a Harman Kardont minek pakolták bele, semmi értelme nincs csak költséget növeli (hacsak nem ingyen kapták). Ettől független még mindig 0,47" DMD-nél tartunk, csak a technika lett jobb mögötte, szerintem ez sem más mint bármely "lifestyle" projektor, ezt leszámítva hogy nincs benne telepítve os ami tudna tartalmat lejátszani, még kvázi ugyan az. Szóval ez a lifestyle Porscheje mondjuk.
JVC-t nem tudom, de több gyártó is lépett a lifestyle irányába, Benq kifejezetten a gaming irányába indult, tripla lézer nélkül viszont soha nem tudják hozni ezt a szintet, még JVC sem (színteret JVC sem tudja elérni e nélkül, még ha kontraszt jobb is).Ha neked ez nem mas, mint a tobbi lifestyle vetito akkor veled van a baj..
-
Ájvé
veterán
Igaz ebben tévedtem, nincs benne os (vagyis ami képes tartalmat lejátszani, mert SoC ebben is van, csak képjavítás céljából). Mondjuk így nem értem a Harman Kardont minek pakolták bele, semmi értelme nincs csak költséget növeli (hacsak nem ingyen kapták). Ettől független még mindig 0,47" DMD-nél tartunk, csak a technika lett jobb mögötte, szerintem ez sem más mint bármely "lifestyle" projektor, ezt leszámítva hogy nincs benne telepítve os ami tudna tartalmat lejátszani, még kvázi ugyan az. Szóval ez a lifestyle Porscheje mondjuk.
JVC-t nem tudom, de több gyártó is lépett a lifestyle irányába, Benq kifejezetten a gaming irányába indult, tripla lézer nélkül viszont soha nem tudják hozni ezt a szintet, még JVC sem (színteret JVC sem tudja elérni e nélkül, még ha kontraszt jobb is). -
Vhiktor
nagyúr
En ma mar nem mondanám a beepitett okos funkciok vagy streaming miatt azt hogy life Style. Ez ma mar kb alap elvaras. Az hogy a lusta nagyok tojnak ra az az o bajuk, de attol meg nem lesz jobb sem egy epson sem egy sony, mondjuk egy valeriontol vagy a titan noirtol. Ez a hajó mar elment.
-
m3ss
veterán
Bírom most már hogy élérték azt a szintet ami már vetekszik a legjobb otthoni vetítőkkel akkor egyből profi gyártó lett az Xgimi, 2 éve azt se tudtad hogy létezik ilyen gyártó

engem nem erdekel milyen gyarto. egeszen idaig nem erdekeltek ezek. mostanra ertek el olyan szintre (valerion max, aetherion, titan noir max) ezek a vetitok, hogy erdemes legyen foglalkozni veluk. de meg a vmax is hatareset volt nekem. lens shift, kontraszt miatt azert kompromissszumos volt. -
m3ss
veterán
Egy az egyben lifestyle, hiszen Xgimi is ebből nőtte ki magát, én figyeltem honnan jött, LED-es projektorokkal kezdett. Annyi történt hogy idáig jutottak, minőségében eljutottak arra a szintre hogy ezt össze tudják rakni, de ugyan úgy egy lifestyle projektorról van szó, van benne okoslejátszó amit pár éve itt sokan fikáztak, van beépített hangszóró stb. Felesleges sorolni.
Titan Noir Maxba nincs oprendszer?
nem tudom mit néztél akkor. Bírom most már hogy élérték azt a szintet ami már vetekszik a legjobb otthoni vetítőkkel akkor egyből profi gyártó lett az Xgimi, 2 éve azt se tudtad hogy létezik ilyen gyártó 
Michelle Pfeiffer
azt hiszem valahogy így fordítják de nem vagyok angolos 
-KP-
Igen, de "profi" házimozi projektorok nem éppen a rövid vetítési távolságról híresek, ahogy m3ss írta, lifestyle esetén 1,2 vetítési arány a bevett ha fix, de az enyémet 0,9-1,5-ben lehet változtatni, JVC NZ500 1.34 - 2.14 közötti, 4 méter vetítéséhez minimum 5,36 méter kell még nálam 4 méter se. Ez is lifestyle projektoroknál jellemző inkább, de javíts ki ha tévedek. Ez azért van mert ezeket arra tervezik hogy kisebb szobában is lehessen használni.proci985
Igen de lifestyle projektorok jelkemzője, "profi" projektorokban (Sony, JVC sőt kb a hagyományos vetítő gyártók esetében) nincs ilyen.lehet ra kellene keresned eloszor.
olvasd el, kit targetelnek. nincs benne lejatszo, kulso lejatszo nelkul nem tudsz vele semmit se csinalni.
ne aggodj, amikor majd mindenki ezt veszi, lesz a jvc-ben is normalis throw ratio, meg 3d, meg egyebek.
-
Ájvé
veterán
amugy a TNM nem lifestyle vetito, vagyis nem kimondottan. inkabb lelkes hazimozizo kozonseget celoztak meg vele. nincs oprendszer sem.
moziszobaban sem jo ez az irany amit a tobbiek csinalnak, ha nagy kepet akarsz. siman csinalnek egy 5m hosszu szobaban 4m szeles kepet ha lenne egy 4x5m szobam. teljesen eselytelen lenne mas gyartonal. fillerekert vannak mar 98"os tvk, nem tudom mit akarnak, vetitsek 120"-t? hamarosan lesz akkora tv is fillerekert...nagyobb kepet akarok vetiteni, kulonben jobb irany a tv. nezesi tavtol fuggetlenul teljesen mas kavehaz egy 4m szeles vaszon..egyszeruen lenyugozo az a meret, amikor egy nalad magasabb vasznat nezel
es nem csak en gondolkodok igy. tele van a titan noir topic 150-es, 180-as vasznas emberekkel...mindnenki ra van cuppanva erre a vetitore. korabbibors kata? kire, mire gondolsz?

Egy az egyben lifestyle, hiszen Xgimi is ebből nőtte ki magát, én figyeltem honnan jött, LED-es projektorokkal kezdett. Annyi történt hogy idáig jutottak, minőségében eljutottak arra a szintre hogy ezt össze tudják rakni, de ugyan úgy egy lifestyle projektorról van szó, van benne okoslejátszó amit pár éve itt sokan fikáztak, van beépített hangszóró stb. Felesleges sorolni.
Titan Noir Maxba nincs oprendszer?
nem tudom mit néztél akkor. Bírom most már hogy élérték azt a szintet ami már vetekszik a legjobb otthoni vetítőkkel akkor egyből profi gyártó lett az Xgimi, 2 éve azt se tudtad hogy létezik ilyen gyártó 
Michelle Pfeiffer
azt hiszem valahogy így fordítják de nem vagyok angolos 
-KP-
Igen, de "profi" házimozi projektorok nem éppen a rövid vetítési távolságról híresek, ahogy m3ss írta, lifestyle esetén 1,2 vetítési arány a bevett ha fix, de az enyémet 0,9-1,5-ben lehet változtatni, JVC NZ500 1.34 - 2.14 közötti, 4 méter vetítéséhez minimum 5,36 méter kell még nálam 4 méter se. Ez is lifestyle projektoroknál jellemző inkább, de javíts ki ha tévedek. Ez azért van mert ezeket arra tervezik hogy kisebb szobában is lehessen használni.proci985
Igen de lifestyle projektorok jelkemzője, "profi" projektorokban (Sony, JVC sőt kb a hagyományos vetítő gyártók esetében) nincs ilyen. -
proci985
MODERÁTOR
Igen, mert JVC nem nappaliba tervezi a vetítőt, hanem mondjuk dedikált házimoziba, még ezek a lifestyle projektorok kimondottan nappaliba szánt eszközök, ezért a rövid vetítési távolság és ezért a beépített operációs rendszer, hogy külső eszköz se kelljen, beépített hangszóró persze csak kb vicc kategória, de tesznek bele, mondjuk a Nebula X1 a két wireless hangszóróval elég jó már és bőven elég egy kerti mozihoz is, egy közép kategóriás Soundbar szintjét hozza.
Megnéztem a The Madisont, jó dráma, Bors Kata jól alakít benne, éles váltásban A fiúk 5. évaddal folytattam, hát egészen más kategória
ezt nem tudom hogy fogják pótolni ha kifut, mi lesz más ami felér ehhez.A hangszóró és az OS kb filléres tétel, utóbbi vezérlés szempontjából egyébként lehet (sőt, biztos) olcsóbb is a gyártónak, mint valami full custom az adott modellre.
Eladast is segiti, tobb mindenre jo.
Rövid vetítési távnak van hátránya, de jellemzően ez már elég jól mitigálható.
-
devil-k
nagyúr
lenne, de nem tudom mi a jo irany. meregettem megint, falvastagsag fuggvenye, de 350-360 cm szeles vaszon ferne csak el ha csinalnek kulon szobat. ami nyilvan nem rossz, de nagyon mozgat a nagyobb kep, amiota egyszer demoztam egy 4m szeles 16:9 rendszert.
megint szamolgattam es ha 21:9 meretbol indulok ki, az en vasznamhoz (3m szeles) kepest a 350 cm szeles scope vaszon +3x % lenne, a 4m szeles pedig +78% terulet. az brutal, majd 2x akkora. es az a vicc, hogy nappaliban siman meg tudnek oldani egy 4m szeles 21:9 vasznat. ez a TNM ki is vetitene. vicc amugy, hogy nem eleg hogy mit tud, azert beleraktak meg egy 1.0-2.0x throw ratio lencset is, igazi fakju ez a vetito minden mas gyartonak. evek ota ezert tepem a szamat, hogy mikor ternek eszhez a gyartok es hoznak olyan lencseket, amikkel lehet nappaliban is nagy kepet vetiteni. na el is jott. es fenysuruseg is van hozza. de ha meg is leptek volna, valszeg beleraktak volna a flahship modellbe, mint amit a jvc csinal..3d-t szeretnel? frame interpolaciot? nagy fenysuruseget? 7m lesz, koszi.
nappaliban viszont egyeb tenyezok vannak, ha nagyobb vasznat akarok. a mennyezeti fuggonyzesem csak fix vaszon moge tudom elrejteni, es a belmagassag, fuggony miatt maradnom kellene ennel a 169 cm magas vaszonnal, ami kb pont egy 4m szeles 21:9 vaszon magassaga amugy...persze ezt mar hangateresztoben nem tudna kivetiteni ertelmes fenysuruseggel. hacsak nem vmi high gain vasznat veszek, csak ott meg kerdes milyen a speckle. vagy ha prizmazok, az is lehetne egy ut.
de meg egy nem hangatereszto vasznat is el tudnek kepzelni, 4m szeles 1.1 21:9 feher vasznon azert brutal lenne filmezni.
persze a moziszobanak meg egyeb elonye lenne..es azert egy 16:9 350-360 cm szeles at vaszon is fincsi lenne.madisont nezitek? ez a sheridan tenyleg nem tud melleloni. epp azt siratom, hogy nincs tobb landman erre talaltam egy masik fincsi sorozatot. evek ota f*ssa magabol a jobbnal jobb forgatokonyveket ez az ember. nem tud hibazni. csak a tulsa kinget meg a major of kingstownt nem neztem tole, vagyis csak 1 reszig jutottam. de lehet adni kellene azoknak is egy eselyt..
Én 135”-t vetítek, nem olyan nagy szobában. A következő szobám majd 35-40 m2 valamikor.
Addig élvezem ami van! Ha van lehetőség rá, nincs min gondolkozni. Ha nincs, akkor nincs. -
Khaosz55
addikt
Pontosan. Sokkal több usernek van kisebb helyisége akár dedikált. Fontos tulajdonság hogy közelről is tudjon értelmes képátlót vetíteni.
-
-KP-
veterán
Igen, mert JVC nem nappaliba tervezi a vetítőt, hanem mondjuk dedikált házimoziba, még ezek a lifestyle projektorok kimondottan nappaliba szánt eszközök, ezért a rövid vetítési távolság és ezért a beépített operációs rendszer, hogy külső eszköz se kelljen, beépített hangszóró persze csak kb vicc kategória, de tesznek bele, mondjuk a Nebula X1 a két wireless hangszóróval elég jó már és bőven elég egy kerti mozihoz is, egy közép kategóriás Soundbar szintjét hozza.
Megnéztem a The Madisont, jó dráma, Bors Kata jól alakít benne, éles váltásban A fiúk 5. évaddal folytattam, hát egészen más kategória
ezt nem tudom hogy fogják pótolni ha kifut, mi lesz más ami felér ehhez.Ezzel nem értek egyet. Dedikált szobából is léteznek kis alapterületűek, és igenis jó, ha egy projinak nem kell hodály méret, hogy értelmes képméretet tudjon vetíteni.
-
m3ss
veterán
Igen, mert JVC nem nappaliba tervezi a vetítőt, hanem mondjuk dedikált házimoziba, még ezek a lifestyle projektorok kimondottan nappaliba szánt eszközök, ezért a rövid vetítési távolság és ezért a beépített operációs rendszer, hogy külső eszköz se kelljen, beépített hangszóró persze csak kb vicc kategória, de tesznek bele, mondjuk a Nebula X1 a két wireless hangszóróval elég jó már és bőven elég egy kerti mozihoz is, egy közép kategóriás Soundbar szintjét hozza.
Megnéztem a The Madisont, jó dráma, Bors Kata jól alakít benne, éles váltásban A fiúk 5. évaddal folytattam, hát egészen más kategória
ezt nem tudom hogy fogják pótolni ha kifut, mi lesz más ami felér ehhez.amugy a TNM nem lifestyle vetito, vagyis nem kimondottan. inkabb lelkes hazimozizo kozonseget celoztak meg vele. nincs oprendszer sem.
moziszobaban sem jo ez az irany amit a tobbiek csinalnak, ha nagy kepet akarsz. siman csinalnek egy 5m hosszu szobaban 4m szeles kepet ha lenne egy 4x5m szobam. teljesen eselytelen lenne mas gyartonal. fillerekert vannak mar 98"os tvk, nem tudom mit akarnak, vetitsek 120"-t? hamarosan lesz akkora tv is fillerekert...nagyobb kepet akarok vetiteni, kulonben jobb irany a tv. nezesi tavtol fuggetlenul teljesen mas kavehaz egy 4m szeles vaszon..egyszeruen lenyugozo az a meret, amikor egy nalad magasabb vasznat nezel
es nem csak en gondolkodok igy. tele van a titan noir topic 150-es, 180-as vasznas emberekkel...mindnenki ra van cuppanva erre a vetitore. korabbibors kata? kire, mire gondolsz?

-
Ájvé
veterán
lenne, de nem tudom mi a jo irany. meregettem megint, falvastagsag fuggvenye, de 350-360 cm szeles vaszon ferne csak el ha csinalnek kulon szobat. ami nyilvan nem rossz, de nagyon mozgat a nagyobb kep, amiota egyszer demoztam egy 4m szeles 16:9 rendszert.
megint szamolgattam es ha 21:9 meretbol indulok ki, az en vasznamhoz (3m szeles) kepest a 350 cm szeles scope vaszon +3x % lenne, a 4m szeles pedig +78% terulet. az brutal, majd 2x akkora. es az a vicc, hogy nappaliban siman meg tudnek oldani egy 4m szeles 21:9 vasznat. ez a TNM ki is vetitene. vicc amugy, hogy nem eleg hogy mit tud, azert beleraktak meg egy 1.0-2.0x throw ratio lencset is, igazi fakju ez a vetito minden mas gyartonak. evek ota ezert tepem a szamat, hogy mikor ternek eszhez a gyartok es hoznak olyan lencseket, amikkel lehet nappaliban is nagy kepet vetiteni. na el is jott. es fenysuruseg is van hozza. de ha meg is leptek volna, valszeg beleraktak volna a flahship modellbe, mint amit a jvc csinal..3d-t szeretnel? frame interpolaciot? nagy fenysuruseget? 7m lesz, koszi.
nappaliban viszont egyeb tenyezok vannak, ha nagyobb vasznat akarok. a mennyezeti fuggonyzesem csak fix vaszon moge tudom elrejteni, es a belmagassag, fuggony miatt maradnom kellene ennel a 169 cm magas vaszonnal, ami kb pont egy 4m szeles 21:9 vaszon magassaga amugy...persze ezt mar hangateresztoben nem tudna kivetiteni ertelmes fenysuruseggel. hacsak nem vmi high gain vasznat veszek, csak ott meg kerdes milyen a speckle. vagy ha prizmazok, az is lehetne egy ut.
de meg egy nem hangatereszto vasznat is el tudnek kepzelni, 4m szeles 1.1 21:9 feher vasznon azert brutal lenne filmezni.
persze a moziszobanak meg egyeb elonye lenne..es azert egy 16:9 350-360 cm szeles at vaszon is fincsi lenne.madisont nezitek? ez a sheridan tenyleg nem tud melleloni. epp azt siratom, hogy nincs tobb landman erre talaltam egy masik fincsi sorozatot. evek ota f*ssa magabol a jobbnal jobb forgatokonyveket ez az ember. nem tud hibazni. csak a tulsa kinget meg a major of kingstownt nem neztem tole, vagyis csak 1 reszig jutottam. de lehet adni kellene azoknak is egy eselyt..
Igen, mert JVC nem nappaliba tervezi a vetítőt, hanem mondjuk dedikált házimoziba, még ezek a lifestyle projektorok kimondottan nappaliba szánt eszközök, ezért a rövid vetítési távolság és ezért a beépített operációs rendszer, hogy külső eszköz se kelljen, beépített hangszóró persze csak kb vicc kategória, de tesznek bele, mondjuk a Nebula X1 a két wireless hangszóróval elég jó már és bőven elég egy kerti mozihoz is, egy közép kategóriás Soundbar szintjét hozza.
Megnéztem a The Madisont, jó dráma, Bors Kata jól alakít benne, éles váltásban A fiúk 5. évaddal folytattam, hát egészen más kategória
ezt nem tudom hogy fogják pótolni ha kifut, mi lesz más ami felér ehhez. -
m3ss
veterán
lenne, de nem tudom mi a jo irany. meregettem megint, falvastagsag fuggvenye, de 350-360 cm szeles vaszon ferne csak el ha csinalnek kulon szobat. ami nyilvan nem rossz, de nagyon mozgat a nagyobb kep, amiota egyszer demoztam egy 4m szeles 16:9 rendszert.
megint szamolgattam es ha 21:9 meretbol indulok ki, az en vasznamhoz (3m szeles) kepest a 350 cm szeles scope vaszon +3x % lenne, a 4m szeles pedig +78% terulet. az brutal, majd 2x akkora. es az a vicc, hogy nappaliban siman meg tudnek oldani egy 4m szeles 21:9 vasznat. ez a TNM ki is vetitene. vicc amugy, hogy nem eleg hogy mit tud, azert beleraktak meg egy 1.0-2.0x throw ratio lencset is, igazi fakju ez a vetito minden mas gyartonak. evek ota ezert tepem a szamat, hogy mikor ternek eszhez a gyartok es hoznak olyan lencseket, amikkel lehet nappaliban is nagy kepet vetiteni. na el is jott. es fenysuruseg is van hozza. de ha meg is leptek volna, valszeg beleraktak volna a flahship modellbe, mint amit a jvc csinal..3d-t szeretnel? frame interpolaciot? nagy fenysuruseget? 7m lesz, koszi.
nappaliban viszont egyeb tenyezok vannak, ha nagyobb vasznat akarok. a mennyezeti fuggonyzesem csak fix vaszon moge tudom elrejteni, es a belmagassag, fuggony miatt maradnom kellene ennel a 169 cm magas vaszonnal, ami kb pont egy 4m szeles 21:9 vaszon magassaga amugy...persze ezt mar hangateresztoben nem tudna kivetiteni ertelmes fenysuruseggel. hacsak nem vmi high gain vasznat veszek, csak ott meg kerdes milyen a speckle. vagy ha prizmazok, az is lehetne egy ut.
de meg egy nem hangatereszto vasznat is el tudnek kepzelni, 4m szeles 1.1 21:9 feher vasznon azert brutal lenne filmezni.
persze a moziszobanak meg egyeb elonye lenne..es azert egy 16:9 350-360 cm szeles at vaszon is fincsi lenne.madisont nezitek? ez a sheridan tenyleg nem tud melleloni. epp azt siratom, hogy nincs tobb landman erre talaltam egy masik fincsi sorozatot. evek ota f*ssa magabol a jobbnal jobb forgatokonyveket ez az ember. nem tud hibazni. csak a tulsa kinget meg a major of kingstownt nem neztem tole, vagyis csak 1 reszig jutottam. de lehet adni kellene azoknak is egy eselyt..
-
devil-k
nagyúr
hmm kicsit motoszkal bennem a nagyobb vaszon. de a moziszoba is...
0.7-es gainnel 350 cm szeles-en maradna 25 fl 2400 lumennel.
350 cm szeles hangateresztovel meg a fuggonyoket se kellene atalakitanom. viszont 16:9 kepem kisebb lenne. 4m szeles viszont mar hatareset lenne fenysuruseg miatt is. meg belmagassag miatt is. na meg nem tudom mennyire jo otlet hangatereszto iranyba elmenni nappaliban, lehet moziszoba jobb irany lenne, nappalit meg nem piszkalni addig...HA van rá lehetőséged, akkor egyértelműen moziszoba a nappali helyett. Én tegnap a 28 évvel később: A csonttemplom c. filmet néztem meg. Brutálisan immerzív élmény volt 135"-os vásznon. A hangról nem is beszélve.... 10/10
-
m3ss
veterán
hmm kicsit motoszkal bennem a nagyobb vaszon. de a moziszoba is...
0.7-es gainnel 350 cm szeles-en maradna 25 fl 2400 lumennel.
350 cm szeles hangateresztovel meg a fuggonyoket se kellene atalakitanom. viszont 16:9 kepem kisebb lenne. 4m szeles viszont mar hatareset lenne fenysuruseg miatt is. meg belmagassag miatt is. na meg nem tudom mennyire jo otlet hangatereszto iranyba elmenni nappaliban, lehet moziszoba jobb irany lenne, nappalit meg nem piszkalni addig... -
Vhiktor
nagyúr
-
-KP-
veterán
-
m3ss
veterán
ezt az xyscreen 4k AT vasznat ajanlotta vki itt is, nem? kulfoldi forumon is dicserik ezeket. mekkora (mert) gaint tudnak ezek?
-
Vhiktor
nagyúr
Hát igen, "sima" fehér vászon jó például, viszont a legtöbb ALR vászon nem jó hozzá, gyakorlatilag alig néhány jó ezekből (korábban írt UST ALR és az általam használatos "nano grey" fantázia nevű anyag amiről tudok gyakorlatilag), ezért kockázatos, sokan használnak ALR vászont, ezért emeltem így ki.
Vászon felülete is befolyásolja a hatást, ezért jó az UST ALR vászon mivel redők vannak a felületen, az én vásznam Nano Grey se sima felületű hanem "érdes" ezért tudja csillapítani a lézer hatást.Cseneles
Én úgy tudom a tiszta lézer okozza ezt a hatást szóval mindegy hogy melyik szín (RGB), az viszont biztos hogy igaz hogy vörös a leglátványosabb, de pl kéken is látszik vagy zöldön. Még korábban foszfor színkereket használták ez a hatás nem volt látható mivel ez felbontotta a vékony lézer "nyalábot" meg kell nézni milyen egy foszfor lézer projektor színspektruma, gondolom nem olyan mint a tiszta RGB lézernek, hogy tű hegyes csúcsok vannak csak. Mivel már nincs mi csillapítja a lézer nyalábot ezért ilyen durva.
Erről lenne szó, ha jól gondolom:
-
Ájvé
veterán
Én is így gondolom, de mondoprojos tesztelő mindig írja hogy Celexon UST vászonnal sosincs látható lézerfolt

The Hook Upban is benne volt a nagy screen tesztben és az egyik legjobban szerepelt lézer folt mentesség téren, csak ugye gaint kimérték és feleződik normal/long throw projektorral.
Szóval attól hogy nekünk nem jut az eszünkbe, másnak még igen
-
Joshi
titán
Igen, írtam hogy UST ALR vászon normál vetítővel használva feleződik a gain (azért amit írtál vagyis a redők miatt amik lefelé néznek). Viszont azért is emeltem ki, mert a mondoprojos tesztelő mindig ajánlja, de The Hook Up viszont kimérte hogy feleződik a gain normál vetítővel.
Nekem ez van, van fix keretes is persze. Ezzel csak tiszta fehéren vetített képen (illetve azon a részen ahol fehér a vetített kép részlet) látszik a lézer folt, de itt is csak szemcsésnek tűnik kicsit és nem bántja a szemet. Van Xyscreen low gain vásznam is és azzal nagyon durván látszik a hatás, kvázi használhatatlan.
Érdemes samplet rendelni vásárlás előtt, én is így néztem meg mennyire látszik a lézer folt rajta. Tisza piros színű képet kell vetíteni azon látszik a legjobban."Igen, írtam hogy UST ALR vászon normál vetítővel használva feleződik a gain..."
Na jó, de UST vászon a nevében benne van hogy az UST projektorokhoz való. Miért is használnám egy hagyományos projektorhoz?
-
Ájvé
veterán
Igen, írtam hogy UST ALR vászon normál vetítővel használva feleződik a gain (azért amit írtál vagyis a redők miatt amik lefelé néznek). Viszont azért is emeltem ki, mert a mondoprojos tesztelő mindig ajánlja, de The Hook Up viszont kimérte hogy feleződik a gain normál vetítővel.
Nekem ez van, van fix keretes is persze. Ezzel csak tiszta fehéren vetített képen (illetve azon a részen ahol fehér a vetített kép részlet) látszik a lézer folt, de itt is csak szemcsésnek tűnik kicsit és nem bántja a szemet. Van Xyscreen low gain vásznam is és azzal nagyon durván látszik a hatás, kvázi használhatatlan.
Érdemes samplet rendelni vásárlás előtt, én is így néztem meg mennyire látszik a lézer folt rajta. Tisza piros színű képet kell vetíteni azon látszik a legjobban. -
Joshi
titán
Hát igen, "sima" fehér vászon jó például, viszont a legtöbb ALR vászon nem jó hozzá, gyakorlatilag alig néhány jó ezekből (korábban írt UST ALR és az általam használatos "nano grey" fantázia nevű anyag amiről tudok gyakorlatilag), ezért kockázatos, sokan használnak ALR vászont, ezért emeltem így ki.
Vászon felülete is befolyásolja a hatást, ezért jó az UST ALR vászon mivel redők vannak a felületen, az én vásznam Nano Grey se sima felületű hanem "érdes" ezért tudja csillapítani a lézer hatást.Cseneles
Én úgy tudom a tiszta lézer okozza ezt a hatást szóval mindegy hogy melyik szín (RGB), az viszont biztos hogy igaz hogy vörös a leglátványosabb, de pl kéken is látszik vagy zöldön. Még korábban foszfor színkereket használták ez a hatás nem volt látható mivel ez felbontotta a vékony lézer "nyalábot" meg kell nézni milyen egy foszfor lézer projektor színspektruma, gondolom nem olyan mint a tiszta RGB lézernek, hogy tű hegyes csúcsok vannak csak. Mivel már nincs mi csillapítja a lézer nyalábot ezért ilyen durva.
Erről lenne szó, ha jól gondolom:
Az UST ALR vászon nem jó a hagyományos vetítőkhöz. Azért nem, mert az UST vetítők közelről és alulról vetítenek. Én eddig ezt az ALR vásznat néztem ki, habár eddig még nem mertem megrendelni. Itt egy 100"-os 580€ ami elvileg jó árnak számít, de azért mégis csak Kínából ki tudja hogyan.
-
Ájvé
veterán
Hát igen, "sima" fehér vászon jó például, viszont a legtöbb ALR vászon nem jó hozzá, gyakorlatilag alig néhány jó ezekből (korábban írt UST ALR és az általam használatos "nano grey" fantázia nevű anyag amiről tudok gyakorlatilag), ezért kockázatos, sokan használnak ALR vászont, ezért emeltem így ki.
Vászon felülete is befolyásolja a hatást, ezért jó az UST ALR vászon mivel redők vannak a felületen, az én vásznam Nano Grey se sima felületű hanem "érdes" ezért tudja csillapítani a lézer hatást.Cseneles
Én úgy tudom a tiszta lézer okozza ezt a hatást szóval mindegy hogy melyik szín (RGB), az viszont biztos hogy igaz hogy vörös a leglátványosabb, de pl kéken is látszik vagy zöldön. Még korábban foszfor színkereket használták ez a hatás nem volt látható mivel ez felbontotta a vékony lézer "nyalábot" meg kell nézni milyen egy foszfor lézer projektor színspektruma, gondolom nem olyan mint a tiszta RGB lézernek, hogy tű hegyes csúcsok vannak csak. Mivel már nincs mi csillapítja a lézer nyalábot ezért ilyen durva.
Erről lenne szó, ha jól gondolom:
-
Vhiktor
nagyúr
A fehér vásznakon nem igazán látszik viszont az összes szürkén elég durván. A piros lézer okozza RGB lézeres gépeknél. Prios,lila,és ezek árnyalatai csak úgy ragyognak. A Dreamscreen vásznak kifejezetten homogének RGB lézer gépekkel, de mint mondtam egy fehér A4 lapon is minimális. Vannak projektrorok amelyek egy retarder lencsét használnak ami 100%-ban megszunteti a jelenséget. Másik megoldás ha rezgeted a vásznat, azonnal megszűnik a jelenség bármilyen felületen.
A lézer hullámai tökéletesen fázisban vannak (koharensek) és amikor eléri a vászon felületét ami mikroszkóp alatt de néha még szabad szemmel is strukturált....a visszavert fényt ezek álltal különböző szórásból az em,beri szembe érve interferálnak.
Miért a piros? Mert a vörös fény hullámhossza a leghosszabb.
Pontosan ezert kell hozza való vaszon.
Lattam trükköket vaszon rezegtetesre.
Viszont ez megoldhato szoftveresen illetve hardveresen a projektorral is, ezert segit rajta a pixel eltolas/rezegtetes is, illetve ha ezt kiegeszitik mas algoritmussal es projektoron beluli rezegtetessel/vibralassal akkor ki van váltva a fizikalis vaszon rezegtetes

-
Cseneles
őstag
A fehér vásznakon nem igazán látszik viszont az összes szürkén elég durván. A piros lézer okozza RGB lézeres gépeknél. Prios,lila,és ezek árnyalatai csak úgy ragyognak. A Dreamscreen vásznak kifejezetten homogének RGB lézer gépekkel, de mint mondtam egy fehér A4 lapon is minimális. Vannak projektrorok amelyek egy retarder lencsét használnak ami 100%-ban megszunteti a jelenséget. Másik megoldás ha rezgeted a vásznat, azonnal megszűnik a jelenség bármilyen felületen.
A lézer hullámai tökéletesen fázisban vannak (koharensek) és amikor eléri a vászon felületét ami mikroszkóp alatt de néha még szabad szemmel is strukturált....a visszavert fényt ezek álltal különböző szórásból az em,beri szembe érve interferálnak.
Miért a piros? Mert a vörös fény hullámhossza a leghosszabb.
-
Vhiktor
nagyúr
Ok, de a lathatosagaert nagy reszben a vaszon a felelos
Nem minden vasznon latszik, nalam sem. Tehát csak megfelelo vaszon kell. -
Ájvé
veterán
A lézer okozza a lézer foltot, csak vászontól függ hogy mennyire látható, acoustic fehér vászon a legjobb elvileg vagy UST ALR csak ennek ügye feleződik a gain normál vetítővel.
-
Vhiktor
nagyúr
Most néztem a Valerion tesztedet, le a kalappal, ez referencia munka!
Jöttek innen-onnan már régebbről is infók, hogy bizonyos 0.47” DMD gépek nem az elvárt 800:1 értékeket hozzák, hanem jobbak, de le vagyok döbbenve attól amit a Valerion videóban mondasz,. Bakker mennyit számít összességében az egész fényút + szoftver! És ez még nem az új SST DMD.
Most kajak az van, hogy más gépek mind “kuka” kivéve jvc nz500-700-800? Radásul ahogy látom tone mapping tekintetében igencsak jól szerepel, lényegében nem kell MadVR HTPC, vagy JRVR Jriver lejátszó. Hajlanék utóbbi felé egy alap m4 Mac minivel, hogy ne kelljen pc alkatrészekkel foglalkozni.A kövi szériákon meglesz a 4K 120 fps gaming, még komolyabb tone mapping lehetőség akár egy frame-en belül az új SST chip és vezérlő miatt. Tényleg az van, hogy házimozi minőséget tudtak csinálni 0.47” DMD-vel?!
Egyébként annyira kétségek közt vagyok, mert nem optimális a vetítési lehetőségem környezet szempontból, de hajlandó lennék tenni érte. Másfelől az OLED brutál drága 97”-ban és méretben annyira nem óriási a vetített képhez képest. Ráadásul szálingóznak a rothadós posztok fórumokon. A nagy LCD-ktől még mindig félek, hogy nem tetszene a kép és elköltöttem több millió forintot…Áruházakba hiába vinnék rendes videó anyagot, az ottani neonos fényviszonyok borzalmasak. Nálad esetleg meg lehetne tekinteni magasabb kategóriájú LCD-t kalibrálás közben, ahol valódi fényviszonyok vannak? Óriási segítség lenne, gyakorlatilag részben emiatt szünetel a lakberendezés.
Milyen lcdre gondolsz?
Panelrothadas jellemző az lg woled paneljeire. Qd olednel meg nem lattam.
Bármelyik miniled tv jobb lesz mint barmelyik vetítő mem optimalis környezetben ha eleg a kepmeret.
-
proci985
MODERÁTOR
Most néztem a Valerion tesztedet, le a kalappal, ez referencia munka!
Jöttek innen-onnan már régebbről is infók, hogy bizonyos 0.47” DMD gépek nem az elvárt 800:1 értékeket hozzák, hanem jobbak, de le vagyok döbbenve attól amit a Valerion videóban mondasz,. Bakker mennyit számít összességében az egész fényút + szoftver! És ez még nem az új SST DMD.
Most kajak az van, hogy más gépek mind “kuka” kivéve jvc nz500-700-800? Radásul ahogy látom tone mapping tekintetében igencsak jól szerepel, lényegében nem kell MadVR HTPC, vagy JRVR Jriver lejátszó. Hajlanék utóbbi felé egy alap m4 Mac minivel, hogy ne kelljen pc alkatrészekkel foglalkozni.A kövi szériákon meglesz a 4K 120 fps gaming, még komolyabb tone mapping lehetőség akár egy frame-en belül az új SST chip és vezérlő miatt. Tényleg az van, hogy házimozi minőséget tudtak csinálni 0.47” DMD-vel?!
Egyébként annyira kétségek közt vagyok, mert nem optimális a vetítési lehetőségem környezet szempontból, de hajlandó lennék tenni érte. Másfelől az OLED brutál drága 97”-ban és méretben annyira nem óriási a vetített képhez képest. Ráadásul szálingóznak a rothadós posztok fórumokon. A nagy LCD-ktől még mindig félek, hogy nem tetszene a kép és elköltöttem több millió forintot…Áruházakba hiába vinnék rendes videó anyagot, az ottani neonos fényviszonyok borzalmasak. Nálad esetleg meg lehetne tekinteni magasabb kategóriájú LCD-t kalibrálás közben, ahol valódi fényviszonyok vannak? Óriási segítség lenne, gyakorlatilag részben emiatt szünetel a lakberendezés.
Inkább 2000:1 körül vannak. Akkora fénysűrűséggel, ami 120"en is inkább 30-40fL körül mozog, ami már HDRezni is elég.
0.47 DMD pedig működés miatt (4:1 pulldown mellett) gyakorlatilag pixelperfekt, ez látszik a vonalélességen is.
Projektorozás mindig is kompromisszum volt. De mennyiért is kapnánk 120"-150" kijelzőt?
-
Vhiktor
nagyúr
Most néztem a Valerion tesztedet, le a kalappal, ez referencia munka!
Jöttek innen-onnan már régebbről is infók, hogy bizonyos 0.47” DMD gépek nem az elvárt 800:1 értékeket hozzák, hanem jobbak, de le vagyok döbbenve attól amit a Valerion videóban mondasz,. Bakker mennyit számít összességében az egész fényút + szoftver! És ez még nem az új SST DMD.
Most kajak az van, hogy más gépek mind “kuka” kivéve jvc nz500-700-800? Radásul ahogy látom tone mapping tekintetében igencsak jól szerepel, lényegében nem kell MadVR HTPC, vagy JRVR Jriver lejátszó. Hajlanék utóbbi felé egy alap m4 Mac minivel, hogy ne kelljen pc alkatrészekkel foglalkozni.A kövi szériákon meglesz a 4K 120 fps gaming, még komolyabb tone mapping lehetőség akár egy frame-en belül az új SST chip és vezérlő miatt. Tényleg az van, hogy házimozi minőséget tudtak csinálni 0.47” DMD-vel?!
Egyébként annyira kétségek közt vagyok, mert nem optimális a vetítési lehetőségem környezet szempontból, de hajlandó lennék tenni érte. Másfelől az OLED brutál drága 97”-ban és méretben annyira nem óriási a vetített képhez képest. Ráadásul szálingóznak a rothadós posztok fórumokon. A nagy LCD-ktől még mindig félek, hogy nem tetszene a kép és elköltöttem több millió forintot…Áruházakba hiába vinnék rendes videó anyagot, az ottani neonos fényviszonyok borzalmasak. Nálad esetleg meg lehetne tekinteni magasabb kategóriájú LCD-t kalibrálás közben, ahol valódi fényviszonyok vannak? Óriási segítség lenne, gyakorlatilag részben emiatt szünetel a lakberendezés.
Szerintem epson es sony nem rúghat labdába, az arazasuk miatt sem. 6100-as sony rohadt drága. Annyi hogy az a sony optimális szobabam fekete szintben egy kicsit jobb, de nem számottevő, mindemellett másban a valerion alázza. Epson meg ezt sem tudja felmutatni, abszolút zsákutca.
Ellenfelei a kínai projektorok es az nz500, az is 1.8 misi korul van. Nz500 alacsony adl mellett alázza a valeriont, de ahhoz olyan szoba is kell. Kivancsi vagyok hogy xgimi titan noir max esetben mi lesz.
A jvcnek egyelőre megvan még a fekete elonye es 4% adl alatt a dinamika/kontraszt elonye. Felette mar semmi.
-
M@trixfan
addikt
Most néztem a Valerion tesztedet, le a kalappal, ez referencia munka!
Jöttek innen-onnan már régebbről is infók, hogy bizonyos 0.47” DMD gépek nem az elvárt 800:1 értékeket hozzák, hanem jobbak, de le vagyok döbbenve attól amit a Valerion videóban mondasz,. Bakker mennyit számít összességében az egész fényút + szoftver! És ez még nem az új SST DMD.
Most kajak az van, hogy más gépek mind “kuka” kivéve jvc nz500-700-800? Radásul ahogy látom tone mapping tekintetében igencsak jól szerepel, lényegében nem kell MadVR HTPC, vagy JRVR Jriver lejátszó. Hajlanék utóbbi felé egy alap m4 Mac minivel, hogy ne kelljen pc alkatrészekkel foglalkozni.A kövi szériákon meglesz a 4K 120 fps gaming, még komolyabb tone mapping lehetőség akár egy frame-en belül az új SST chip és vezérlő miatt. Tényleg az van, hogy házimozi minőséget tudtak csinálni 0.47” DMD-vel?!
Egyébként annyira kétségek közt vagyok, mert nem optimális a vetítési lehetőségem környezet szempontból, de hajlandó lennék tenni érte. Másfelől az OLED brutál drága 97”-ban és méretben annyira nem óriási a vetített képhez képest. Ráadásul szálingóznak a rothadós posztok fórumokon. A nagy LCD-ktől még mindig félek, hogy nem tetszene a kép és elköltöttem több millió forintot…Áruházakba hiába vinnék rendes videó anyagot, az ottani neonos fényviszonyok borzalmasak. Nálad esetleg meg lehetne tekinteni magasabb kategóriájú LCD-t kalibrálás közben, ahol valódi fényviszonyok vannak? Óriási segítség lenne, gyakorlatilag részben emiatt szünetel a lakberendezés.
-
Vhiktor
nagyúr
Specklet a vaszon okozta, csirkehalot nem tudom hova tenni. Az a velrionon sem volt, sot az annyira elverte a sony 6100-at elesseg teren is mindne mas teren is hogy nem lehet leirni. Elvileg ennek is el kellene. Lehet vacak meg a szoftver
-
m3ss
veterán
a sony 6100 egy 5-6 millas gep. amit ugy agyon fog verni 1% felett, hogy orom lesz nezni. jobb szinterrel, gondolom nagyobb fenysuruseggel, jobb szolgaltatasokkal.
egyaltalan be volt kalibralva a vetito, nem azert volt problemas a hdr? mondjuk a legtobb ilyen erteku vetiton nem is akarsz tonemappolni, mert ennel sokkal rosszabb. nem hinnem, hogy a tonemappingjaval gond lesz, nem irta senki. rbe az tenyleg problemas meg, fejlesztes alatt all, azt remelem megoldjak mire forgalmazni kezdik.
csirkehalo? hat nemtom, ha olyan eles lesz mint a valerion nem lesz vele gond ilyen teren..
Új hozzászólás Aktív témák
-
76300 - 76201
77836 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- iPhone topik
- Suzuki topik
- Gitáros topic
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egy igazi klasszikus, furcsán felújítva – R-Type Dimensions III teszt
- Pearl Abyss: átlépte a 6 milliós eladást a Crimson Desert
- További aktív témák...
- HP EliteBook 755 G5 15,6" Ryzen 3 pro 2300U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Új HP 15 Victus FHD IPS 144Hz Intel Core5 210H 4.8Ghz 16GB 512GB Nvidia RTX 5050 8GB Win11 Garancia
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 500GB I 14" QHD+ I Cam I W10 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- Lenovo Idea Tab Plus 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





)

(nem hiszem hogy zárt irisszel valósak azok a számok, de megcáfolni se tudom, de ha neked van igazad és irisz nincs hatással rá akkor ez a legnagyobb placebo a projektor iparban
gondoltam eladom majd, valszeg valerion kickstarter aron se bukott senki. persze kerdes, hogy ez a tnm is mennyi lesz kickstarter utan. sztem nem 6e-ert fogjak arulni, mint most mondjak...
Lifestyle vetítő ide vagy oda, a nagy gyártók nem fognak erre a vonatra felülni.

Jöttek innen-onnan már régebbről is infók, hogy bizonyos 0.47” DMD gépek nem az elvárt 800:1 értékeket hozzák, hanem jobbak, de le vagyok döbbenve attól amit a Valerion videóban mondasz,. Bakker mennyit számít összességében az egész fényút + szoftver! És ez még nem az új SST DMD.
Janaboy
