Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
-
76200 - 76101
78026 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-11-05 08:50 Téma összefoglaló
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Turbo73
aktív tag
Úgy általában a géptől. A Sony 6100 mellett nem volt egy nagy szám. A HDR tone mapping (a lovas tesztábrán), rendre kiégett, a háttérből nem látszott semmi, a jó kis csirkeháló, laser sparkle mindenhol, bekapcsolt RBE-nél grízes kép, stb.
-
m3ss
veterán
elindult a kickstarter, mar 1377-nel tartunk, fel h alatt. ti felultetek a vonatra?

ha valaki kifizette az 50 usd foglalot xgiminel par napja, akkor visszakapunk meg 250 usd-t ebbol a 2999$-bol. szoval 2749$ lesz a vege + vam + afa. szallitas ingyenes.
jo lenne vkihez ausztriaba lerendelni amugy, nem lakik vki ott?
kicsit felhaborito ez, hogy ennyivel dragabb mo-on mint barhol mashol.. -
mandju
senior tag
sztem lassan mindenki. ha jon a kovetkezo szeria ezekbol a cuccokbol meg plane mindenki.
de most oszinten, ha ezek az adl meresek igazak, siman oda lehet tenni egy nz melle is.
azt vki elmagyarazhatna nekem, hogy hogyan sikerult ekkora ansit elerniuk? 0.47-es dmd. mit muveltek ezek a fenyutban, ezek erthetetlen ertekek. egy klikket huzva az iriszen mar akkor olyat buntet minden vetitore ami nem nz, hogy egeszen elkepeszto.
es melle egyeb dolgok amit belepakoltak, belepakolnak...
ha lehet hinni a mereseknek. raadasul nem is velvet alagut, csak moziszobaban lencsevel szemben.Ha lencsével szemben mérsz 1 méterről szinte mindegy, hogy moziszoba, vagy nappali.
Én több mérést is végeztem a moziszobámban és a dolgozószobámban ugyanazokkal a projektorokkal, műszerekkel. Ugyanakkora zoom mellett, ugyanakkora távolságból. (1 méter) nem volt szignifikáns különbség a mérések között.
Pedig a dolgozószobában csak besötétítve volt. És fehérek a falak... -
Vhiktor
nagyúr
sztem lassan mindenki. ha jon a kovetkezo szeria ezekbol a cuccokbol meg plane mindenki.
de most oszinten, ha ezek az adl meresek igazak, siman oda lehet tenni egy nz melle is.
azt vki elmagyarazhatna nekem, hogy hogyan sikerult ekkora ansit elerniuk? 0.47-es dmd. mit muveltek ezek a fenyutban, ezek erthetetlen ertekek. egy klikket huzva az iriszen mar akkor olyat buntet minden vetitore ami nem nz, hogy egeszen elkepeszto.
es melle egyeb dolgok amit belepakoltak, belepakolnak...
ha lehet hinni a mereseknek. raadasul nem is velvet alagut, csak moziszobaban lencsevel szemben.Meg is érdemlik a régebbi nagy gyártók. Nagyon el voltak kényelmesedve és nagyon lehúzták a vásárlókat eszméletlen profittal.
-
m3ss
veterán
sztem lassan mindenki. ha jon a kovetkezo szeria ezekbol a cuccokbol meg plane mindenki.
de most oszinten, ha ezek az adl meresek igazak, siman oda lehet tenni egy nz melle is.
azt vki elmagyarazhatna nekem, hogy hogyan sikerult ekkora ansit elerniuk? 0.47-es dmd. mit muveltek ezek a fenyutban, ezek erthetetlen ertekek. egy klikket huzva az iriszen mar akkor olyat buntet minden vetitore ami nem nz, hogy egeszen elkepeszto.
es melle egyeb dolgok amit belepakoltak, belepakolnak...
ha lehet hinni a mereseknek. raadasul nem is velvet alagut, csak moziszobaban lencsevel szemben.ha ez igaz, ez olyat kellene hogy szoljon, mint 2012-ben a benq 1070. amikor az elso megfizetheto fullhd vetito volt.
jvc is csomagolhat lehet, ha sikerul nagyobb hazba, komolyabb hutessel meg nagyobb fenysurusegre kepes lezer forrast rakniuk vmelyik kovetkezo modellbe. most jott el a dlp ideje.
mar el is gondolkoztam, hogy milyen jo lenne melle egy 4m szeles 21:9 vaszon. csak most kezdjek el ujra fuggonyoket hekkelni...
ilyen kontraszt mellett tv-t se kell venni 
-
m3ss
veterán
sztem lassan mindenki. ha jon a kovetkezo szeria ezekbol a cuccokbol meg plane mindenki.
de most oszinten, ha ezek az adl meresek igazak, siman oda lehet tenni egy nz melle is.
azt vki elmagyarazhatna nekem, hogy hogyan sikerult ekkora ansit elerniuk? 0.47-es dmd. mit muveltek ezek a fenyutban, ezek erthetetlen ertekek. egy klikket huzva az iriszen mar akkor olyat buntet minden vetitore ami nem nz, hogy egeszen elkepeszto.
es melle egyeb dolgok amit belepakoltak, belepakolnak...
ha lehet hinni a mereseknek. raadasul nem is velvet alagut, csak moziszobaban lencsevel szemben. -
Vhiktor
nagyúr
-
m3ss
veterán
ajjjaj, en fejben alul tippeltem ezt. adl meresek. hogymiiiiiiiiiiiiiii
ez brutal. forum zarhato gyerekek. -
-KP-
veterán
-
m3ss
veterán
melyik reszevel? papiron eleg jo ez a projektor.
most jott ki beta firmware, mar megy a kadenciahelyes lejatszas is. anti rbe legyen jo, legyen game modban is, dble legyen legalabb olyan mint vmaxon aztan nekem jo is lenne sztem. en lehet ramegyek, dlp-k oshazajaban csak el tudom adni majd ha meg sem akarom megtartani.
-
Turbo73
aktív tag
-
m3ss
veterán
meg egy titan noir teszt, kicsit mashogy alakulnak a kontraszt meresek, mint hittem. egesz jo ez kozepso tartomanyban wide es tele allas kozott.
kerdes hogy sikerul megoldaniuk a softwares dolgokat. mert van par kerdojel..pl 24p lejatszassal vannak bajok az uj chip miatt. game modban nincs dble, dinamikus irisz. anti rainbow nem tokeletes egyelore. amugy igeretesnek tunik.kis adl meres? ansi?
ez bunti lesz 2%-tol. es hat alatta se lesz rossz, plane dlphez szokott szemeknek
kerdes eszlelt kontraszt mennyire lesz jo a magasabb fekete szint miatt. ha jo a dble azert fincsi lesz ez a vetito meg jvc utan is. -
m3ss
veterán
meg egy titan noir teszt, kicsit mashogy alakulnak a kontraszt meresek, mint hittem. egesz jo ez kozepso tartomanyban wide es tele allas kozott.
kerdes hogy sikerul megoldaniuk a softwares dolgokat. mert van par kerdojel..pl 24p lejatszassal vannak bajok az uj chip miatt. game modban nincs dble, dinamikus irisz. anti rainbow nem tokeletes egyelore. amugy igeretesnek tunik. -
Ájvé
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
-
Ájvé
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
Igen, nincs ADL vagy legalább ANSI ez tényleg nem teljes körű tájékoztatást ad.
Itt egyébként van elvileg APL mérés (tudom nem ugyan az de hátha segít, az oldal fizetős de néha meg lehet nézni 10 tesztet), az oldal nem tudom mennyire megbízható.
Nekem nincs semmi bajom a JVC-vel, de én nem vagyok ilyen hardcore vetítős, nekem a lifestyle jön be, én tényleg csak bekapcsolom és nézem.m3ss
Dinamikus irisszel volt hirdetve anno, de ezek a fejlesztésekről nincs hír, jött a Pro (a tolható koffer) abban is van hirdetve dinamikus irisz, de nem láttam még tesztet ami ezt alátámasztaná (nem is kerestem mondjuk) illetve nem is hallottam hogy működne benne ez a funkció.
Azért linkeltem azt a tesztet, ott van távolság szerint (0,9-1,5) és több különböző irisz illetve fényerővel mért eredmény.Rtingset támogatom, igy oda tlwjws körül elofiztesem van.
-
proci985
MODERÁTOR
-
makkmarce
őstag
gondolom mert minden más le lett szarozva, arról nem is beszélve, hogy össz-vissz egyetlenegy paraméter alapján
-
Ájvé
veterán
-
proci985
MODERÁTOR
-
Turbo73
aktív tag
-
proci985
MODERÁTOR
haaaat o, igen. en se ertem miert. valamiert nem a tenyeket, szaraz adatokat (es most nem csak a kontrasztrol beszelek) nezik az emberek, hanem az a lenyeg, hogy melyik fanclubhoz szeretnenek tartozni. nekem aztan tokmind1 dlp vagy jvc, johet jo aron egy jo 5e onoffos dlp is, de egy nz500 meginkabb. sajna draga a jvc, hatha a kinaiak lenyomjak az arakat, mert akkor nem kerdes hogy azt vennek en is...
vasznon ugyanazt merted te is nz500-on, mint mandju a sajat gepen ansiban. alacsony adl mellett is hasonlok voltak, szoval ez a novelt ansi blokkk...pontosan ezert kell vasznon is merni. mert aztan lehet barmennyit meregetni lencsevel szemben, meg mondogatni hogy milyen blokkot kapott ha ugyanannyi lesz a vasznon mert kontraszt deneverbarlangban.fanclubozni felesleges.
neked deneverbarlang kell (ami dicseretes), de ez sem realis a tobbsegnek.
én sem megyek körbe a fórumon, hogy az épített víz a mindenkinek jó megoldás, hiába jobb a saját céljaimra.
-
devil-k
nagyúr
haaaat o, igen. en se ertem miert. valamiert nem a tenyeket, szaraz adatokat (es most nem csak a kontrasztrol beszelek) nezik az emberek, hanem az a lenyeg, hogy melyik fanclubhoz szeretnenek tartozni. nekem aztan tokmind1 dlp vagy jvc, johet jo aron egy jo 5e onoffos dlp is, de egy nz500 meginkabb. sajna draga a jvc, hatha a kinaiak lenyomjak az arakat, mert akkor nem kerdes hogy azt vennek en is...
vasznon ugyanazt merted te is nz500-on, mint mandju a sajat gepen ansiban. alacsony adl mellett is hasonlok voltak, szoval ez a novelt ansi blokkk...pontosan ezert kell vasznon is merni. mert aztan lehet barmennyit meregetni lencsevel szemben, meg mondogatni hogy milyen blokkot kapott ha ugyanannyi lesz a vasznon mert kontraszt deneverbarlangban.Nekem eddig volt Sony (2x), Epson, JVC. Ha a következő vetítőm egy újabb márka lesz és az nyomja le a többi márkát, simán váltok majd rá.
-
m3ss
veterán
haaaat o, igen. en se ertem miert. valamiert nem a tenyeket, szaraz adatokat (es most nem csak a kontrasztrol beszelek) nezik az emberek, hanem az a lenyeg, hogy melyik fanclubhoz szeretnenek tartozni. nekem aztan tokmind1 dlp vagy jvc, johet jo aron egy jo 5e onoffos dlp is, de egy nz500 meginkabb. sajna draga a jvc, hatha a kinaiak lenyomjak az arakat, mert akkor nem kerdes hogy azt vennek en is...
vasznon ugyanazt merted te is nz500-on, mint mandju a sajat gepen ansiban. alacsony adl mellett is hasonlok voltak, szoval ez a novelt ansi blokkk...pontosan ezert kell vasznon is merni. mert aztan lehet barmennyit meregetni lencsevel szemben, meg mondogatni hogy milyen blokkot kapott ha ugyanannyi lesz a vasznon mert kontraszt deneverbarlangban. -
Ájvé
veterán
Igen, mindent megmérnék, mert sokszor tapasztalom, hogy trükköznek a projektorok az on offal, és ezt a trüközést a külföldi reviewkban nem mindig küszöbölik ki. Szóval valóban kiváncsi vagyok rá, hogy mi az igazság.
DBLE nélkül pl a valeriont sem ajánlom úgy már nagyon gyenge a képe sötét jelenetknél (számomra nézhetetlen).
A megbízható forrásnak pont ez a lényege, én a mondoprojost nagyrészt megbízhatónak tartom, míg másokat nem. Mondoprojossal továbbra is az a bajom, hogy nem mér adl-t, anélkül meg ezekből a számokból sok következtetést nem lehet levonni, ha mondjuk 1% adlnál lecsökken a kontraszt arány 2000:1-re. Ezt nem tudjuk. Így csak a leírt tapasztalatokra hagyatkozhatunk, de én jobban szeretem látni a számokat. A szemünk könnyen be tud csapni, főleg ha emlékezetből kell összehasonlítani másik projektorral a képet.
Nem ismerem a nebulat, szívesen megismerném. Ennyi.
Igen, nincs ADL vagy legalább ANSI ez tényleg nem teljes körű tájékoztatást ad.
Itt egyébként van elvileg APL mérés (tudom nem ugyan az de hátha segít, az oldal fizetős de néha meg lehet nézni 10 tesztet), az oldal nem tudom mennyire megbízható.
Nekem nincs semmi bajom a JVC-vel, de én nem vagyok ilyen hardcore vetítős, nekem a lifestyle jön be, én tényleg csak bekapcsolom és nézem.m3ss
Dinamikus irisszel volt hirdetve anno, de ezek a fejlesztésekről nincs hír, jött a Pro (a tolható koffer) abban is van hirdetve dinamikus irisz, de nem láttam még tesztet ami ezt alátámasztaná (nem is kerestem mondjuk) illetve nem is hallottam hogy működne benne ez a funkció.
Azért linkeltem azt a tesztet, ott van távolság szerint (0,9-1,5) és több különböző irisz illetve fényerővel mért eredmény. -
Vhiktor
nagyúr
Valamilyen érthetetlen oknál fogva erős utálatot érzek itt a fórumon a jvckkel szemben.
Az ágyon ajnarozott nz500 osszessegeben elvert eddig mindent ami nalam jart kepi dinamikara. Nem ketseg hogy 700, 800, 900 meg jobb. De minden dlpt vert az 500 is amit eddig lattam. -
Vhiktor
nagyúr
Nz500 ansija kb annyi mint a valerione, vasznon merve.
-
-KP-
veterán
Ez a baj az általam eddig látott összes DBLE megoldással hogy csak bizoynos szint alatt működnek.
A Sinners zenélős jelenete pont olyan adl szintű ahol nem tud mit kezdeni az algoritmus és a valódi natív kontraszt arányt látjuk, ahol viszont nagyon gyenge egy jvchez hasonlítva. JVC-nél nem kell trükközés az minden adl mellett jó (na jó ansihoz közelé nem annyira, de az újjhabb jvc-k méár ott is jók).A másik probléma, hogy engem idegsít a nem egységes kontraszt érzet, pl hiába sokkal jobb bekapcsolt DBLE mellett egy sötét jelenet, ha egy picit világosabb jelenet meg már lapos. Ott egyszerűen vakarja az agyamat, hogy miért lett hírtelen ennyire dinamikátlan a kép az előzőhöz képest. Nagy a kontraszt a 2 jelenet között, olyan mintha másik vetővel néznénk a 2-t. Magasabb adl szint mellett meg megint jó lesz.
Szerintem a 2-3-tól talán 8%-ig terjedő adl jelenetekkel van a gond.
A valódi natív kontraszt az mégiscsak natív. Ezért volt az nz500-al olyan érzés mintha minden jelenet mellett egy oled tv minőségéhez közeli képet néznénk. A Valerionnal is volt ilyen érzés, de nem minden jelenetnél. A magas adl szintű jelenetek brutálak rajta, a nagyon sötétek is elég meggyőzőek, persze ott elmarad a jvc-től ez nem kérdés. Csak ezekkel pár % adl szintű jelenetekkel van egy kis kesereű szályíz egy jvc után. Aki nem jvc után nyergel át annak nem igazán fog feltünni."JVC-nél nem kell trükközés az minden adl mellett jó (na jó ansihoz közelé nem annyira, de az újjhabb jvc-k méár ott is jók)."
Igen, csak nem az általad agyon ajnározott nz500. Mert a növelt ansi blokkot csak nz700-tól felfelé rakták be.
-
Turbo73
aktív tag
en is csodalkozok ezen, nincs nagyon koztudatban ez a vetito. valeriont tartjak topnak, es ehhez hasonlitgatja mindenki a titan noirt is.
ezen a nebulan nincs dble? mondjuk az szivas..multkor raneztem megint a valerionra, azert az kell. de amugy valerionon is csak legsotetebb jeleneteknel kapcsol, vhol 1-2% alatt. nekem meg mindig hianyerzetem volt pl sinners (i lied to you) tancikalos, eneklos istallos demo jeleneteben. 2-4% jelenet lehet kb, es 4-es irisszel is azert sokkal nagyobbat ut az a jelenet jvcmen, nagyon meg lehet szokni ezt a feketeszintet. persze a titan jobb lesz, mint a valerion.
kerdes az is, hogy amugy hosszutavon deneverbarlangban mennyire akarnam nezni a 100+ nitet.
na meg valszeg ezek a nebula meresek max zoom mellett tortentek, joval kevesebb lesz ha kozelebb tesszuk, bar nem neztem a throw ratiot.engem ez a titan noir izgat, de valojaban tok jol ellennek a mostani vetitommel is, csak 2x ennyibe kerulne a titan noir, es van olyan dolog amiben hianyerzetem lenne.
A ProjectorJunkies kb. állandóan, az összes kínai projektort leteszteli, az X1-et is, többször összehasonlítva a többivel. Be is szoktam [linkelni]. Persze ez nem mérés, de az azonos körülmények között való tesztelés többet mond minden számnál a papíron.
-
proci985
MODERÁTOR
en is csodalkozok ezen, nincs nagyon koztudatban ez a vetito. valeriont tartjak topnak, es ehhez hasonlitgatja mindenki a titan noirt is.
ezen a nebulan nincs dble? mondjuk az szivas..multkor raneztem megint a valerionra, azert az kell. de amugy valerionon is csak legsotetebb jeleneteknel kapcsol, vhol 1-2% alatt. nekem meg mindig hianyerzetem volt pl sinners (i lied to you) tancikalos, eneklos istallos demo jeleneteben. 2-4% jelenet lehet kb, es 4-es irisszel is azert sokkal nagyobbat ut az a jelenet jvcmen, nagyon meg lehet szokni ezt a feketeszintet. persze a titan jobb lesz, mint a valerion.
kerdes az is, hogy amugy hosszutavon deneverbarlangban mennyire akarnam nezni a 100+ nitet.
na meg valszeg ezek a nebula meresek max zoom mellett tortentek, joval kevesebb lesz ha kozelebb tesszuk, bar nem neztem a throw ratiot.engem ez a titan noir izgat, de valojaban tok jol ellennek a mostani vetitommel is, csak 2x ennyibe kerulne a titan noir, es van olyan dolog amiben hianyerzetem lenne.
de, köztudatban van, ahogy a többi is
gyakorlatilag van pár elég hasonló tudású kínai tripla laser hasonló árban, amik között jellemzően pár feature meg(nem)léte dönt, vagy hogy az adott területen melyik mennyibe kerül éppen
-
Vhiktor
nagyúr
en is csodalkozok ezen, nincs nagyon koztudatban ez a vetito. valeriont tartjak topnak, es ehhez hasonlitgatja mindenki a titan noirt is.
ezen a nebulan nincs dble? mondjuk az szivas..multkor raneztem megint a valerionra, azert az kell. de amugy valerionon is csak legsotetebb jeleneteknel kapcsol, vhol 1-2% alatt. nekem meg mindig hianyerzetem volt pl sinners (i lied to you) tancikalos, eneklos istallos demo jeleneteben. 2-4% jelenet lehet kb, es 4-es irisszel is azert sokkal nagyobbat ut az a jelenet jvcmen, nagyon meg lehet szokni ezt a feketeszintet. persze a titan jobb lesz, mint a valerion.
kerdes az is, hogy amugy hosszutavon deneverbarlangban mennyire akarnam nezni a 100+ nitet.
na meg valszeg ezek a nebula meresek max zoom mellett tortentek, joval kevesebb lesz ha kozelebb tesszuk, bar nem neztem a throw ratiot.engem ez a titan noir izgat, de valojaban tok jol ellennek a mostani vetitommel is, csak 2x ennyibe kerulne a titan noir, es van olyan dolog amiben hianyerzetem lenne.
Ez a baj az általam eddig látott összes DBLE megoldással hogy csak bizoynos szint alatt működnek.
A Sinners zenélős jelenete pont olyan adl szintű ahol nem tud mit kezdeni az algoritmus és a valódi natív kontraszt arányt látjuk, ahol viszont nagyon gyenge egy jvchez hasonlítva. JVC-nél nem kell trükközés az minden adl mellett jó (na jó ansihoz közelé nem annyira, de az újjhabb jvc-k méár ott is jók).A másik probléma, hogy engem idegsít a nem egységes kontraszt érzet, pl hiába sokkal jobb bekapcsolt DBLE mellett egy sötét jelenet, ha egy picit világosabb jelenet meg már lapos. Ott egyszerűen vakarja az agyamat, hogy miért lett hírtelen ennyire dinamikátlan a kép az előzőhöz képest. Nagy a kontraszt a 2 jelenet között, olyan mintha másik vetővel néznénk a 2-t. Magasabb adl szint mellett meg megint jó lesz.
Szerintem a 2-3-tól talán 8%-ig terjedő adl jelenetekkel van a gond.
A valódi natív kontraszt az mégiscsak natív. Ezért volt az nz500-al olyan érzés mintha minden jelenet mellett egy oled tv minőségéhez közeli képet néznénk. A Valerionnal is volt ilyen érzés, de nem minden jelenetnél. A magas adl szintű jelenetek brutálak rajta, a nagyon sötétek is elég meggyőzőek, persze ott elmarad a jvc-től ez nem kérdés. Csak ezekkel pár % adl szintű jelenetekkel van egy kis kesereű szályíz egy jvc után. Aki nem jvc után nyergel át annak nem igazán fog feltünni. -
m3ss
veterán
Ezt bírom, ha mond valaki valamit amivel nem értesz egyet akkor az nem igaz, mikor igazolja egy megbízható forrásból akkor egyből megmérnéd

Igen van benne irisz 6 állású, ennél annyiban jobb az Xgimi hogy az újabb SST DMD van benne, ez pontosan nem tudom mennyit javít, de szerintem nem olyan eget verő különbség. Másik a DBLE az tényleg nagy különbséget hoz, de arra te is azt mondtad hogy kalibrálni kell, de működik, viszont m3ss nem írta a DBLE-t e nélkül már versenyképes a Nebula X1 vele. Mondjuk már nincs rá akció, de még mindig van Accessoires set ajándékba.en is csodalkozok ezen, nincs nagyon koztudatban ez a vetito. valeriont tartjak topnak, es ehhez hasonlitgatja mindenki a titan noirt is.
ezen a nebulan nincs dble? mondjuk az szivas..multkor raneztem megint a valerionra, azert az kell. de amugy valerionon is csak legsotetebb jeleneteknel kapcsol, vhol 1-2% alatt. nekem meg mindig hianyerzetem volt pl sinners (i lied to you) tancikalos, eneklos istallos demo jeleneteben. 2-4% jelenet lehet kb, es 4-es irisszel is azert sokkal nagyobbat ut az a jelenet jvcmen, nagyon meg lehet szokni ezt a feketeszintet. persze a titan jobb lesz, mint a valerion.
kerdes az is, hogy amugy hosszutavon deneverbarlangban mennyire akarnam nezni a 100+ nitet.
na meg valszeg ezek a nebula meresek max zoom mellett tortentek, joval kevesebb lesz ha kozelebb tesszuk, bar nem neztem a throw ratiot.engem ez a titan noir izgat, de valojaban tok jol ellennek a mostani vetitommel is, csak 2x ennyibe kerulne a titan noir, es van olyan dolog amiben hianyerzetem lenne.
-
Vhiktor
nagyúr
Ezt bírom, ha mond valaki valamit amivel nem értesz egyet akkor az nem igaz, mikor igazolja egy megbízható forrásból akkor egyből megmérnéd

Igen van benne irisz 6 állású, ennél annyiban jobb az Xgimi hogy az újabb SST DMD van benne, ez pontosan nem tudom mennyit javít, de szerintem nem olyan eget verő különbség. Másik a DBLE az tényleg nagy különbséget hoz, de arra te is azt mondtad hogy kalibrálni kell, de működik, viszont m3ss nem írta a DBLE-t e nélkül már versenyképes a Nebula X1 vele. Mondjuk már nincs rá akció, de még mindig van Accessoires set ajándékba.Igen, mindent megmérnék, mert sokszor tapasztalom, hogy trükköznek a projektorok az on offal, és ezt a trüközést a külföldi reviewkban nem mindig küszöbölik ki. Szóval valóban kiváncsi vagyok rá, hogy mi az igazság.
DBLE nélkül pl a valeriont sem ajánlom úgy már nagyon gyenge a képe sötét jelenetknél (számomra nézhetetlen).
A megbízható forrásnak pont ez a lényege, én a mondoprojost nagyrészt megbízhatónak tartom, míg másokat nem. Mondoprojossal továbbra is az a bajom, hogy nem mér adl-t, anélkül meg ezekből a számokból sok következtetést nem lehet levonni, ha mondjuk 1% adlnál lecsökken a kontraszt arány 2000:1-re. Ezt nem tudjuk. Így csak a leírt tapasztalatokra hagyatkozhatunk, de én jobban szeretem látni a számokat. A szemünk könnyen be tud csapni, főleg ha emlékezetből kell összehasonlítani másik projektorral a képet.
Nem ismerem a nebulat, szívesen megismerném. Ennyi.
-
Ájvé
veterán
Ezt bírom, ha mond valaki valamit amivel nem értesz egyet akkor az nem igaz, mikor igazolja egy megbízható forrásból akkor egyből megmérnéd

Igen van benne irisz 6 állású, ennél annyiban jobb az Xgimi hogy az újabb SST DMD van benne, ez pontosan nem tudom mennyit javít, de szerintem nem olyan eget verő különbség. Másik a DBLE az tényleg nagy különbséget hoz, de arra te is azt mondtad hogy kalibrálni kell, de működik, viszont m3ss nem írta a DBLE-t e nélkül már versenyképes a Nebula X1 vele. Mondjuk már nincs rá akció, de még mindig van Accessoires set ajándékba. -
Vhiktor
nagyúr
-
Vhiktor
nagyúr
-
Ájvé
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
Nem tudja ugyanazt. Mondoprojos tesztjet megnezve jocskan elmarad tole.
-
Ájvé
veterán
Nebula X1 ugyan ezt tudja 2150€ adnak hozzá ingyen kiegészító szettet is.
https://www.soundcore.com/eu/products/d2351-nebula-x1-4k-triple-laser-projector?variant=56395837702531
https://www.projectorjunkies.com/anker-nebula-x1-in-depth-review/ -
m3ss
veterán
-
Morph76
senior tag
Korábban volt arról szó, hogy bizonyos külföldi boltok nyújtanak olyan szolgáltatást, hogy válogatott JVC projektorokat adnak el (mondjuk van nekik 3 db raktáron és a legjobban teljesítőt adják el (kontraszt, élesség, homogenitás)).
Tud valaki konkrét ajánlást adni ilyen boltra vagy kapcsolatra?
Én a Heimkinoweltent kerestem meg, ugyanis az oldalukon írnak ilyen szolgáltatást, de emailben rákérdezve korántsem erről van szó, csak annyit tesznek hogy megmérik az eladandó gépen a kontrasztot, tök mindegy mit mérnek akkor is eladják, tehát nem válogatnak a gépek között a vásárló kérésére, nem hasonlítak össze x db gépet, csak megmérnek pár paramétert érdekességként, tök mindegy hogy teljesít akkor is eladják Szóval ők kiestek a mezőnyből.
Talán Mandju tud ebben segíteni.(Zozi)
-
Vhiktor
nagyúr
Korábban volt arról szó, hogy bizonyos külföldi boltok nyújtanak olyan szolgáltatást, hogy válogatott JVC projektorokat adnak el (mondjuk van nekik 3 db raktáron és a legjobban teljesítőt adják el (kontraszt, élesség, homogenitás)).
Tud valaki konkrét ajánlást adni ilyen boltra vagy kapcsolatra?
Én a Heimkinoweltent kerestem meg, ugyanis az oldalukon írnak ilyen szolgáltatást, de emailben rákérdezve korántsem erről van szó, csak annyit tesznek hogy megmérik az eladandó gépen a kontrasztot, tök mindegy mit mérnek akkor is eladják, tehát nem válogatnak a gépek között a vásárló kérésére, nem hasonlítak össze x db gépet, csak megmérnek pár paramétert érdekességként, tök mindegy hogy teljesít akkor is eladják Szóval ők kiestek a mezőnyből.
-
malibu
tag
Sziasztok!
Van egy android projektorom amire hdmi kábellel one médiabox van kötve. Ez a legegyszerűbb, mert az gyors és van netflix, hbo, tv, stb...Bluetooth hangszórón szeretném hallgatni amit csak a projektorhoz tudok csatlakoztatni, mivel a médiabox nem tudja. Az a baj, hogy késik a hang. A projektorban nincs gyárilag hangbeállítás és a médiaboxon sincs. Nyilván kábellel fogom megoldani, ha máshogy nem megy, de jó lenne, ha sikerülne vezeték nélkül. Erre van bármilyen megoldás? Akár app a projektorra ami szinkronizálja, vagy a hdmi jelet késleltetni annyival, mint a hang késése, vagy létezik bármi más megoldás? -
Rp526
senior tag
Ez a probléma nem megjelenítőspecifikus, hanem válaszidő. Egyszerű frametime. Nem marad ott semmi. LCD technológia mire kirajzolta a kövi képkockát a hosszú válaszidő miatt megjelentek elmosások az átvezetésnél. (fals mozgásmegjelenítés javító)
Rövid válaszidő esetén azonnal kirajzolja a képkockát, semmi elkenés, a következő folyamat ismét instant képmegjelenítés. Ezért a pásztázás képdarabokból áll. De ez a cikkben szépen ki van fejtve. Szintén van aki érzékeny erre és van aki nem. Van aki a soap operát választja, van aki szaggatást. -
alaves
addikt
Téves címzett, helyesen: makkmarce
Lehet, hogy másképpen értelmezzük a stuttert. Nálam ez: "Tökéletes" lejátszásnál judder mentesen és frame drop mentesen a forrás anyag fps-nek megfelelő Hz-en (vagy egész számú többszörösén) jelenik meg a mozgókép. Mivel 24 fps (v. 23,976) az anyag ezért főként gyors mozgásnál és oldalirányú gyorsabb svenkelésnél darabos a mozgás (interpoláció nélkül). OLED és DLP-rgb lézeren jobban látszik a rövid válaszidő miatt.
Úgy jön ide a 120 Hz, hogy a Samsung 65S90C QD-OLED TV-met referenciaként (HDR1000-ig egyébként is az, ha kalibrált
) használtam, hogy ne emlékezetből hasonlítsak, mert szerettem volna látni, hogy a jmgo n1s 4k mozgásmegjelenítése megfelelő-e számomra, mivel 60Hz-es lévén nem lehet teljesen judder mentes. Így láttam az S90C-n (egyazon megjelenítőn) hogy milyen a "tökéletes" és milyen a judderes (az előző hsz-ekben leírt módon előidézett) mozgás. Lényegében a jmgo n1s 4k judder mértékét és láthatóságát próbáltam kideríteni, amelynek eredménye az lett, hogy nem látom a juddert a projektoron film közben, annak ellenére hogy a tesztvideó mutatja a juddert. Az előző és ebben hsz-aimban leírtaknál jobban nem vagyok képes leírni.A következő képeknél az elmosódás és elszíneződés a fotózásom hiányosságai (S1/iso100):
Referencia (S90C): 5:5 pull down
24fps:
25fps:
Judder (JMGO N1S 4k): 3:2 pull down
24fps: minden 2. négyzet sötétebb
25fps: 1 téglalap világos - 2 sötét követi egymást
-
Cseneles
őstag
-
makkmarce
őstag
érdekes, de ez inkább TV/LCD betegség, nem? meglepődnék, ha a DLP-n a tükör tudna olyat, hogy ott marad az előző frame.
-
makkmarce
őstag
Ha vannak eszközeid hozzá próbáld ki, és látni fogod a különbséget:
24 fps svenkelős jelenet:
1. 120 Hz-es TV/projector: HDMI-n PC gpu v. android box fix 60Hz-en, a lejátszó ne kényszerítsen képfrekvencia váltást (24 fps-el menjen) ---> klasszikus judder, nem egyenletes darabos mozgás, berángat.
2. 120 Hz-es TV/projector: kadencia helyes lejátszás: belső lejátszón, vagy pl. emby-vel, vagy gpu 120 Hz-en vagy gpu 24 Hz-en vagy android box képfrisítés kényszerítés 24 Hz-re. A kijelzőn 5:5 pulldown lesz (esetleg natív 24 Hz), de kadenciahelyes (240 Hz-es készülék nyilván 10:10 pulldownt fog használni) ---> csak stutter van (judder mentes), egyenletes darabos mozgás (interpoláció nélkül).
3. fix 60Hz-es készülék (pl. jmgo n1s 4k): lejátszás kodi v. emby képfrisítés kényszerítés nélkül, automatikusan aktivizálódik a 3:2 pulldown ---> stutter van (nem teljesen judder mentes), egyenletes darabos mozgást látok, mintha juddermentes lenne (interpoláció nélkül).
Amit írtál: nem teljesen judder mentes, viszont én nem látom a különbséget.Egymás mellé teszel két azonos képátlójú, kb. azonos kijelzőjű TV-t, az egyik natív 60 Hz-es, a másik natív 120 Hz. Belső lejátszón vagy app-al (pl. emby) nézel egy 24 fps filmet. Ha látsz különbséget akkor nem javasolt olcsó fix 60 Hz-es projektor sem, ha nem látsz, akkor lehet olyat venni (persze játék, stb. az már más dolog).
Végülis az a lényeg, hogy olyan kismértékű legyen a judder (ha már nem tud judder mentes lenni az adott eszköz), hogy ne lásd, ha látod, akkor nem jó neked az a megjelenítő.60hz-ről van szó, hogy jön ide a 120?
a 120 osztható 24-el, a 60 nem, ezért a 60 akadozni fog.lentebb leírtam a két szó jelentését, össze-vissza keveritek.
framedrop nem lehet, egy 24 fps-es mozinál nincs framedrop, tehát nincs stutter. -
Joshi
titán
amennyi FPS-ed van, annyi frekin kell megjelenítenie a kijelzőnek vagy vetítőnek az adott videót
vagy egész számú többszörösével.
azért csodálkozom, hogy ez még mindig probléma, mert semmi filmet nem terjesztenek kerek 24 fps-sel, az kb csak a moziban létezik. kerek 30 és kerek 60 szintén nem igazán van, a monitorom se kerek 60-on megy."vagy egész számú többszörösével."
Nyilván, ezt véletlenül nem írtam oda. Köszi.
De a 23.976 vagy a 29.97 fps nem feltétlenül tudják a kijelzők vagy a vetítők. Szerintem a nagy átlagban ezt általában a lejátszó oldalról van megoldva. Itt most ne keverjük ide a 24Hz-et, mert az volt az első amit tudtak a kijelzők vagy vetítők, itt most a 23.976-on van a hangsúly. Persze voltak gyártók akik a 24Hz-re a 23.976Hz-et értették, de volt hogy nem. Azért ilyen kaotikus ez a téma. És ugye hiába a spórolás miatt létezik a filmszalagok 24fps-e, de a digitális világban is lehet spórolni a kevesebb képkockáal (kevesebb tárhely).
ui.: bocs hogy mindig kiemelem a "kijelző vagy vetítő" párost, de félek hogy megjelenik BBéci és beleköt a fogalmazásomba.
-
qnadam
veterán
Ez szokott lenni az örök vita tárgya. Ugyanis amennyi FPS-ed van, annyi frekin kell megjelenítenie a kijelzőnek vagy vetítőnek az adott videót hogy folytonos legyen a videó. A valós kihívás a 23.976fps és a 29.97fps-el van. Pont azért, mert ezt nem minden kijelző vagy vetítő tudja megjeleníteni. Erre szokták azt mondani, hogy ez "a kadenciahelyes lejátszás". Mert azért gondolj bele, egy 24/50/60Hz-es vagy 120/144Hz-es kijelző vagy vetítő a többit röhögve megjeleníti (48fps, 50fps, 60fps).
amennyi FPS-ed van, annyi frekin kell megjelenítenie a kijelzőnek vagy vetítőnek az adott videót
vagy egész számú többszörösével.
azért csodálkozom, hogy ez még mindig probléma, mert semmi filmet nem terjesztenek kerek 24 fps-sel, az kb csak a moziban létezik. kerek 30 és kerek 60 szintén nem igazán van, a monitorom se kerek 60-on megy. -
Joshi
titán
A 24fps (frame per secundum) és a 23.976fps között az a különbség, hogy utóbbit azért alkalmazták a Blu-ray kiadásoknál, hogy a kép és a hang szinkronban maradjon.
azt azért találták ki, hogy viszonylag fájdalommentesen lehessen az ntsc 29,97 fps-ére alakítani.
A kadenciahelyes lejátszás azt jelenti, hogy az eszköz tudja a 23.976fps-t kezelni.
nem, az azt jelenti, hogy az eszköz tudja kezelni a lejátszandó videó képkockasebességét kezelni, legyen az 23,976, 24, 25, 29,97, 30, 48, 50, 59,94, 60, akármi.
egyébként őszintén meglep, hogy ez az egész még mindig probléma, az ezeréves mitsu projektorom gond nélkül kezeli a szokásos framerate-eket, amiket a kodi küld neki. lehet hallani a színkerék hangján a különbséget, ha mondjuk 23,976-ról 50-re váltok.
Ez szokott lenni az örök vita tárgya. Ugyanis amennyi FPS-ed van, annyi frekin kell megjelenítenie a kijelzőnek vagy vetítőnek az adott videót hogy folytonos legyen a videó. A valós kihívás a 23.976fps és a 29.97fps-el van. Pont azért, mert ezt nem minden kijelző vagy vetítő tudja megjeleníteni. Erre szokták azt mondani, hogy ez "a kadenciahelyes lejátszás". Mert azért gondolj bele, egy 24/50/60Hz-es vagy 120/144Hz-es kijelző vagy vetítő a többit röhögve megjeleníti (48fps, 50fps, 60fps).
-
qnadam
veterán
A 24fps (frame per secundum) és a 23.976fps között az a különbség, hogy utóbbit azért alkalmazták a Blu-ray kiadásoknál, hogy a kép és a hang szinkronban maradjon. Hogy erre miért volt szükség kérdezzétek meg az Ai-t.
A kadenciahelyes lejátszás azt jelenti, hogy az eszköz tudja a 23.976fps-t kezelni. Ha az adott lejátszó nem tudja kezelni, akkor 24fps-en fogja továbbküldeni a kijelzőnek/vetítőnek a 23.976fps-es videót. Ekkor van egy bizonyos időközönkénti röccenés a film lejátszása közben. Erre sokan érzékenyek, viszont sokak észre sem veszik.
A Pull Down és a különböző Interpolációk már teljesen más dolgok, azt ne keverjétek ide.A 24fps (frame per secundum) és a 23.976fps között az a különbség, hogy utóbbit azért alkalmazták a Blu-ray kiadásoknál, hogy a kép és a hang szinkronban maradjon.
azt azért találták ki, hogy viszonylag fájdalommentesen lehessen az ntsc 29,97 fps-ére alakítani.
A kadenciahelyes lejátszás azt jelenti, hogy az eszköz tudja a 23.976fps-t kezelni.
nem, az azt jelenti, hogy az eszköz tudja kezelni a lejátszandó videó képkockasebességét kezelni, legyen az 23,976, 24, 25, 29,97, 30, 48, 50, 59,94, 60, akármi.
egyébként őszintén meglep, hogy ez az egész még mindig probléma, az ezeréves mitsu projektorom gond nélkül kezeli a szokásos framerate-eket, amiket a kodi küld neki. lehet hallani a színkerék hangján a különbséget, ha mondjuk 23,976-ról 50-re váltok.
-
alaves
addikt
Ha vannak eszközeid hozzá próbáld ki, és látni fogod a különbséget:
24 fps svenkelős jelenet:
1. 120 Hz-es TV/projector: HDMI-n PC gpu v. android box fix 60Hz-en, a lejátszó ne kényszerítsen képfrekvencia váltást (24 fps-el menjen) ---> klasszikus judder, nem egyenletes darabos mozgás, berángat.
2. 120 Hz-es TV/projector: kadencia helyes lejátszás: belső lejátszón, vagy pl. emby-vel, vagy gpu 120 Hz-en vagy gpu 24 Hz-en vagy android box képfrisítés kényszerítés 24 Hz-re. A kijelzőn 5:5 pulldown lesz (esetleg natív 24 Hz), de kadenciahelyes (240 Hz-es készülék nyilván 10:10 pulldownt fog használni) ---> csak stutter van (judder mentes), egyenletes darabos mozgás (interpoláció nélkül).
3. fix 60Hz-es készülék (pl. jmgo n1s 4k): lejátszás kodi v. emby képfrisítés kényszerítés nélkül, automatikusan aktivizálódik a 3:2 pulldown ---> stutter van (nem teljesen judder mentes), egyenletes darabos mozgást látok, mintha juddermentes lenne (interpoláció nélkül).
Amit írtál: nem teljesen judder mentes, viszont én nem látom a különbséget.Egymás mellé teszel két azonos képátlójú, kb. azonos kijelzőjű TV-t, az egyik natív 60 Hz-es, a másik natív 120 Hz. Belső lejátszón vagy app-al (pl. emby) nézel egy 24 fps filmet. Ha látsz különbséget akkor nem javasolt olcsó fix 60 Hz-es projektor sem, ha nem látsz, akkor lehet olyat venni (persze játék, stb. az már más dolog).
Végülis az a lényeg, hogy olyan kismértékű legyen a judder (ha már nem tud judder mentes lenni az adott eszköz), hogy ne lásd, ha látod, akkor nem jó neked az a megjelenítő. -
Joshi
titán
A 24fps (frame per secundum) és a 23.976fps között az a különbség, hogy utóbbit azért alkalmazták a Blu-ray kiadásoknál, hogy a kép és a hang szinkronban maradjon. Hogy erre miért volt szükség kérdezzétek meg az Ai-t.
A kadenciahelyes lejátszás azt jelenti, hogy az eszköz tudja a 23.976fps-t kezelni. Ha az adott lejátszó nem tudja kezelni, akkor 24fps-en fogja továbbküldeni a kijelzőnek/vetítőnek a 23.976fps-es videót. Ekkor van egy bizonyos időközönkénti röccenés a film lejátszása közben. Erre sokan érzékenyek, viszont sokak észre sem veszik.
A Pull Down és a különböző Interpolációk már teljesen más dolgok, azt ne keverjétek ide. -
makkmarce
őstag
Stutter: [link] dadogás: Alacsony fps miatti darabos kép főként oldalirányú kameramozgásnál. A képmegjelenítő technikától függ a láthatóság mértéke (OLED/DLP RGB lézernél jobban látszik a rövid válaszidő miatt, LCD-n elmossa a lassabb válaszidő). A gyenge hardver, wifi, stb. még hozzáadhat plussz akadást is.
Direkt kreáltam juddert az S90C-n összehasonlításként, hogy a projektor mellé tudjam tenni azonos jelenetekkel. A projektor emby-vel v. kodi-val ment mellette képferekvencia kényszerítés és egyéb transzkodolás nélkül.
Tehát, a fix 60Hz-es pl. jmgo n1s 4k projektoron sem látok juddert, mivel a 3:2/2:3 pulldown megoldja hasonlóan, mint a 60Hz-es TV-knél. A tesztvideó szerint nem judder mentes, viszont a gyakorlatban filmnézés közben ez nem látható nálam. Az biztos, hogy foglalkozni kell a googleTV-s projektor beállítással (tizen, webos, vidaa jobbak), különösen gyengébb hardver esetén (minden auto funkciót kikapcsolni, minden nem használt app-ot törölni, 0 háttérfolyamat, app. bezárása haszn.után, stb.). Sok esetben nem is fw, hanem erőforrás elosztási, terhelési dolgok okozzák a problémákat, lejátszás, képi hibák, projektor auto funkciók (dinamikus írisz, auto fokusz, auto trapézkorr., stb.)
Itt a topicban és tesztoldalakon is említik, hogy szerintük 0,47" dmd-vel nem lehet judder mentes a megjelenítés egyéb hardvertől és szoftvertől függetlenül.lehet én vagyok rosszul bekötve, de nem igazán értem mit csinálsz.
60hz-en sohasem tudsz lejátszani normálisan 24hz-es blurayt. lehet software-rel javítgatni, de tökéletes sohasem lesz. -
alaves
addikt
??? szerintem nagyon félreértettél valamit. stuttert nem normális, általában nincs stutter még akkor sem, ha nem megy a kadenciahelyes lejátszás. Ha neked van, akkor az HW hiba/ software hiba. Olyan nincs, hogy dobáljuk a frame-eket(hacsak nem 200FPS-el akarsz valamit megjeleníteni egy olyan eszközön, ami csak 120-at tud.
Olvasd el szerintem még egyszer mit írtam.A DMD-ből szerintem mind tudja, kivéve ócskább kínai gépek, de ott se a DMD miatt nem megy, hanem a gagyi software/megjelenítő chip miatt.
Ha PC-n fix 60hz-re állítasz valamit, akkor miért várod el, hogy 24hz-en menjen a projector? ez sima user error. Ha normális judder mentes lejátszást szeretnél, akkor 24FPS-es videónál 24, 48, 72, 120hz, 144 hz-re rakod a PC kimenetet, itt kezdődik. (illetve 23.976-ra vagy annak többszörösére, de 120+hz-nél ez nem igazán számít). Érdemes megfigyelni, hogy a PC-s videókártya csak full screen-ben vált frekvenciát, ezt utána le tudod ellenőrizni mondjuk egy overlay-el, vagy megkérdezed a projectort, hogy milyen üzemmódban van.Stutter: [link] dadogás: Alacsony fps miatti darabos kép főként oldalirányú kameramozgásnál. A képmegjelenítő technikától függ a láthatóság mértéke (OLED/DLP RGB lézernél jobban látszik a rövid válaszidő miatt, LCD-n elmossa a lassabb válaszidő). A gyenge hardver, wifi, stb. még hozzáadhat plussz akadást is.
Direkt kreáltam juddert az S90C-n összehasonlításként, hogy a projektor mellé tudjam tenni azonos jelenetekkel. A projektor emby-vel v. kodi-val ment mellette képferekvencia kényszerítés és egyéb transzkodolás nélkül.
Tehát, a fix 60Hz-es pl. jmgo n1s 4k projektoron sem látok juddert, mivel a 3:2/2:3 pulldown megoldja hasonlóan, mint a 60Hz-es TV-knél. A tesztvideó szerint nem judder mentes, viszont a gyakorlatban filmnézés közben ez nem látható nálam. Az biztos, hogy foglalkozni kell a googleTV-s projektor beállítással (tizen, webos, vidaa jobbak), különösen gyengébb hardver esetén (minden auto funkciót kikapcsolni, minden nem használt app-ot törölni, 0 háttérfolyamat, app. bezárása haszn.után, stb.). Sok esetben nem is fw, hanem erőforrás elosztási, terhelési dolgok okozzák a problémákat, lejátszás, képi hibák, projektor auto funkciók (dinamikus írisz, auto fokusz, auto trapézkorr., stb.)
Itt a topicban és tesztoldalakon is említik, hogy szerintük 0,47" dmd-vel nem lehet judder mentes a megjelenítés egyéb hardvertől és szoftvertől függetlenül. -
proci985
MODERÁTOR
??? szerintem nagyon félreértettél valamit. stuttert nem normális, általában nincs stutter még akkor sem, ha nem megy a kadenciahelyes lejátszás. Ha neked van, akkor az HW hiba/ software hiba. Olyan nincs, hogy dobáljuk a frame-eket(hacsak nem 200FPS-el akarsz valamit megjeleníteni egy olyan eszközön, ami csak 120-at tud.
Olvasd el szerintem még egyszer mit írtam.A DMD-ből szerintem mind tudja, kivéve ócskább kínai gépek, de ott se a DMD miatt nem megy, hanem a gagyi software/megjelenítő chip miatt.
Ha PC-n fix 60hz-re állítasz valamit, akkor miért várod el, hogy 24hz-en menjen a projector? ez sima user error. Ha normális judder mentes lejátszást szeretnél, akkor 24FPS-es videónál 24, 48, 72, 120hz, 144 hz-re rakod a PC kimenetet, itt kezdődik. (illetve 23.976-ra vagy annak többszörösére, de 120+hz-nél ez nem igazán számít). Érdemes megfigyelni, hogy a PC-s videókártya csak full screen-ben vált frekvenciát, ezt utána le tudod ellenőrizni mondjuk egy overlay-el, vagy megkérdezed a projectort, hogy milyen üzemmódban van.Lehet stutter, de olyat en utoljára DVDn lattam amikor nem jött össze a secam-pal konverzio . Streaming óta ilyen kb nincs.
Vezérléssel szoftveres meg már meg lehet oldani full digitális megoldasnal. Nem 1996 van.
-
makkmarce
őstag
Ezt eddig is értettem. A 24fps stutter egyértelmű minden megjelenítővel, van, különböző mértékben kijelző technikától függően, valaki vagy használ interpolációt, vagy nem, egyéni ízlés, döntés.
A probléma onnan indult ki, hogy egyes vélemények szerint a 0,47" dmd-s projektor nem lehet judder mentes. Vhiktor Valerion max tesztjében is látható a tesztvideóval is alátámasztva, hogy az a 0,47" dmd-s projektor, amelyik képes képfrissítést váltani egyértelműen judder mentes lehet.
Az olcsóbb szegmensben fix 60 Hz-es projektornál (pl. jmgo n1s 4k) számíthat hogy van-e judder. Ha látnám kis jelét is ennek, akkor már az első héten visszaküldtem volna. Többször teszteltem, több jelenettel, összevetve kreált tiszta judderrel (PC-ről fix 60Hz-re állított gpu, fix 23,976fps-el lejátszott anyag /android boxról is így/).
A jmgo n1s 4k-n az rtings tesztvideóval 24 fps-nél minden második négyzet sötétebb, 25 fps-nél pedig 1 világos 2 sötét követi egymást rendre. E szerint nem judder mentes, viszont én nem látok semmi különbséget 24 fps filmet lejátszva (csak erre figyelve) a Samsung 65S90C és a jmgo n1s 4k mozgásmegjelenítés között. Ez itt a lényeg.ahogy nézem a jmgo n1s tipikus kínai, ahol software-esen fix 60hz-re raktak mindent, de ennek semmi köze a DMD-hez.
-
makkmarce
őstag
Ezt eddig is értettem. A 24fps stutter egyértelmű minden megjelenítővel, van, különböző mértékben kijelző technikától függően, valaki vagy használ interpolációt, vagy nem, egyéni ízlés, döntés.
A probléma onnan indult ki, hogy egyes vélemények szerint a 0,47" dmd-s projektor nem lehet judder mentes. Vhiktor Valerion max tesztjében is látható a tesztvideóval is alátámasztva, hogy az a 0,47" dmd-s projektor, amelyik képes képfrissítést váltani egyértelműen judder mentes lehet.
Az olcsóbb szegmensben fix 60 Hz-es projektornál (pl. jmgo n1s 4k) számíthat hogy van-e judder. Ha látnám kis jelét is ennek, akkor már az első héten visszaküldtem volna. Többször teszteltem, több jelenettel, összevetve kreált tiszta judderrel (PC-ről fix 60Hz-re állított gpu, fix 23,976fps-el lejátszott anyag /android boxról is így/).
A jmgo n1s 4k-n az rtings tesztvideóval 24 fps-nél minden második négyzet sötétebb, 25 fps-nél pedig 1 világos 2 sötét követi egymást rendre. E szerint nem judder mentes, viszont én nem látok semmi különbséget 24 fps filmet lejátszva (csak erre figyelve) a Samsung 65S90C és a jmgo n1s 4k mozgásmegjelenítés között. Ez itt a lényeg.??? szerintem nagyon félreértettél valamit. stuttert nem normális, általában nincs stutter még akkor sem, ha nem megy a kadenciahelyes lejátszás. Ha neked van, akkor az HW hiba/ software hiba. Olyan nincs, hogy dobáljuk a frame-eket(hacsak nem 200FPS-el akarsz valamit megjeleníteni egy olyan eszközön, ami csak 120-at tud.
Olvasd el szerintem még egyszer mit írtam.A DMD-ből szerintem mind tudja, kivéve ócskább kínai gépek, de ott se a DMD miatt nem megy, hanem a gagyi software/megjelenítő chip miatt.
Ha PC-n fix 60hz-re állítasz valamit, akkor miért várod el, hogy 24hz-en menjen a projector? ez sima user error. Ha normális judder mentes lejátszást szeretnél, akkor 24FPS-es videónál 24, 48, 72, 120hz, 144 hz-re rakod a PC kimenetet, itt kezdődik. (illetve 23.976-ra vagy annak többszörösére, de 120+hz-nél ez nem igazán számít). Érdemes megfigyelni, hogy a PC-s videókártya csak full screen-ben vált frekvenciát, ezt utána le tudod ellenőrizni mondjuk egy overlay-el, vagy megkérdezed a projectort, hogy milyen üzemmódban van. -
alaves
addikt
framedropping nem hiszem, hogy lenne, hisz akkor lassabb frissítési freki kellene, mint amennyivel megy. Max ha hibás a lejtászó, akkor dobál frame-eket (extrém esetben akad a HDMI jelfeldolgozás).
nem szeretek AI-os választ dobni, de nekem se volt tiszta melyik szó melyik, így itt az AI bölcsesség
:
Judder (képrángás, egyenetlen mozgás)
A judder akkor jelentkezik, amikor a videó képkockasebessége (fps) nem illeszkedik a kijelző frissítési frekvenciájához.Tipikus példa:
Film: 24 fps
Monitor: 60 Hz
Mivel a 24 nem osztható egyenletesen 60-nal, egyes képkockák hosszabb ideig maradnak a képernyőn → a mozgás „darabosnak” tűnik.Jellemzői:
Főleg kameramozgásnál (pl. lassú pásztázás) látható
Nem véletlenszerű, hanem ritmikusan ismétlődő
A lejátszás nem akad meg, csak egyenetlen
Megoldások:
Kijelző frissítés beállítása (pl. 24 Hz / 48 Hz / 120 Hz)
„Match frame rate” funkció használata
VRR (Variable Refresh Rate) támogatásStutter (akadás, droppolt frame-ek)
A stutter valódi akadozás: a lejátszás nem tudja időben kirajzolni a képkockákat.Okai lehetnek:
Gyenge hardver (CPU/GPU)
Túl nagy bitráta vagy felbontás
Rosszul optimalizált lejátszó
Háttérfolyamatok
Frame drop (kihagyott képkockák)
Jellemzői:
Véletlenszerű vagy rendszertelen
Látható „megakadások”
Néha hang is csúszhatMegoldások:
Hardveres gyorsítás bekapcsolása
Erősebb lejátszó (pl. VLC media player, mpv)
Bitráta / felbontás csökkentése
Háttérfolyamatok leállításaEzt eddig is értettem. A 24fps stutter egyértelmű minden megjelenítővel, van, különböző mértékben kijelző technikától függően, valaki vagy használ interpolációt, vagy nem, egyéni ízlés, döntés.
A probléma onnan indult ki, hogy egyes vélemények szerint a 0,47" dmd-s projektor nem lehet judder mentes. Vhiktor Valerion max tesztjében is látható a tesztvideóval is alátámasztva, hogy az a 0,47" dmd-s projektor, amelyik képes képfrissítést váltani egyértelműen judder mentes lehet.
Az olcsóbb szegmensben fix 60 Hz-es projektornál (pl. jmgo n1s 4k) számíthat hogy van-e judder. Ha látnám kis jelét is ennek, akkor már az első héten visszaküldtem volna. Többször teszteltem, több jelenettel, összevetve kreált tiszta judderrel (PC-ről fix 60Hz-re állított gpu, fix 23,976fps-el lejátszott anyag /android boxról is így/).
A jmgo n1s 4k-n az rtings tesztvideóval 24 fps-nél minden második négyzet sötétebb, 25 fps-nél pedig 1 világos 2 sötét követi egymást rendre. E szerint nem judder mentes, viszont én nem látok semmi különbséget 24 fps filmet lejátszva (csak erre figyelve) a Samsung 65S90C és a jmgo n1s 4k mozgásmegjelenítés között. Ez itt a lényeg. -
makkmarce
őstag
framedropping nem hiszem, hogy lenne, hisz akkor lassabb frissítési freki kellene, mint amennyivel megy. Max ha hibás a lejtászó, akkor dobál frame-eket (extrém esetben akad a HDMI jelfeldolgozás).
nem szeretek AI-os választ dobni, de nekem se volt tiszta melyik szó melyik, így itt az AI bölcsesség
:
Judder (képrángás, egyenetlen mozgás)
A judder akkor jelentkezik, amikor a videó képkockasebessége (fps) nem illeszkedik a kijelző frissítési frekvenciájához.Tipikus példa:
Film: 24 fps
Monitor: 60 Hz
Mivel a 24 nem osztható egyenletesen 60-nal, egyes képkockák hosszabb ideig maradnak a képernyőn → a mozgás „darabosnak” tűnik.Jellemzői:
Főleg kameramozgásnál (pl. lassú pásztázás) látható
Nem véletlenszerű, hanem ritmikusan ismétlődő
A lejátszás nem akad meg, csak egyenetlen
Megoldások:
Kijelző frissítés beállítása (pl. 24 Hz / 48 Hz / 120 Hz)
„Match frame rate” funkció használata
VRR (Variable Refresh Rate) támogatásStutter (akadás, droppolt frame-ek)
A stutter valódi akadozás: a lejátszás nem tudja időben kirajzolni a képkockákat.Okai lehetnek:
Gyenge hardver (CPU/GPU)
Túl nagy bitráta vagy felbontás
Rosszul optimalizált lejátszó
Háttérfolyamatok
Frame drop (kihagyott képkockák)
Jellemzői:
Véletlenszerű vagy rendszertelen
Látható „megakadások”
Néha hang is csúszhatMegoldások:
Hardveres gyorsítás bekapcsolása
Erősebb lejátszó (pl. VLC media player, mpv)
Bitráta / felbontás csökkentése
Háttérfolyamatok leállítása -
Turbo73
aktív tag
-
tozso76
aktív tag
De miert nem akarja senki kirrobalni ezeken a projektorokon amit írok?
mert senkinek sincs bekotve ez a gepe. legjobb gep, de mindenki arulja es kozben nezi a sonyt, epsont, jvct.
vagy eltette tartalekba, kevesbe fajdalmas ez az ut, mint eladni negyed annyiert mint amennyit adott erte 
hogyengemhogyfognakezertszeretni
[link] Én ezzel a videoval tesztelem. Elindítod a kívánt lejátszóval és készítesz egy 1sec záridős képet egy fényképezögéppel (mechanikus zárral). Ha homogén egyszínű a kép akkor, valid a 24p lejátszás. Ha ez e megjelenítö 48 v. 72 v. 120Hz-en járásával éri el az szerintem mindegy. Így nincs eldobott kocka vagy rángatozó kép.
-
proci985
MODERÁTOR
Mert nem PCvel hajtjak oket, barmi massal meg a koztes lejatszo jellemzoen megoldja.
-
proci985
MODERÁTOR
-
alaves
addikt
1. kapcsold ki a képmozgás javítókat
2. keress egy 24fps-es forrást (legjobb talán a bluray).
3. keress egy jelenetet ahol a kamera pásztáz (tehát nem fixen áll, hanem szép lassan mozog, lassan fordul).
4. élvezd a rángatózást
ha nem rángat, ellenőrizd, mert lehet, hogy a projector átváltott 24hz-re, vagy annak sokszorosára.Ezt értem, már többször megnéztem: [link] röviden: 24 fps (és 23,976 fps) nyilván stutter van (interpoláció nélkül), de juddert és frame droppingot nem látok (jmgo n1s 4k), pedig a mondoprojos szerint elég judderes.
-
Ájvé
veterán
Olcsóbb alacsony kategóriás projektort akartak, hát nem jött be. Cikk szerint egyébként hivatalosan egyelőre csak Kínában kapható, tesztelt darab egy Wupro által átszabott darab, szerintem már ez miatt sem ajánlott, volt kínai belpiacos projektorom, együtt lehet vele élni, de nem a legjobb.
-
-KP-
veterán
De miert nem akarja senki kirrobalni ezeken a projektorokon amit írok?
mert senkinek sincs bekotve ez a gepe. legjobb gep, de mindenki arulja es kozben nezi a sonyt, epsont, jvct.
vagy eltette tartalekba, kevesbe fajdalmas ez az ut, mint eladni negyed annyiert mint amennyit adott erte 
hogyengemhogyfognakezertszeretni
Az ilyen hozzászólásoknak mi értelme van, de most komolyan? Szakmai tartalma nulla, csak a részrehajlás, elfogultság és a pökhendiség van jelen, de az maximálisan.
"Mindenki árulja, és közben nézi a JVC-t, Epson-t, Sony-t." Ki az a mindenki? Van 3, azaz 3 darab ilyen gép eladó avx-en, az lenne a mindenki? Nézd meg mennyi Sony, meg JVC van eladó folyamatosan. Sőt, ha az utóbbi 2-3 év eladó gépeit néznénk, akkor a "mindenki" által árult gép valószínűleg 5-6 alatti/körüli darabszám lenne, miközben kismillió Sony meg JVC talált gazdát. Akkor ott is mind eladó,és mindenki árulja, vagy mi?
A másik, miért hiszed azt, hogy "mindenki" sonyt meg epsont meg jvc-t néz? Azoknak a nagy része aki ilyen gépet használ azért adta el, mert magasabb kategóriás gépekre váltott. Pl. 3 chipes Christie-re, Barco-ra. Ezt is leírtuk ezerszer. Van 1 ismerős aki vett egy Sony 5000-est, de azóta is folyamatosan dlp-re vágyik. Meg van egy másik fórumos, aki jvc nz800-ast használ, de már leírta többször, hogy 1-2 éven belül valamilyen rgb lézeres dlp fog kikötni nála. Ez lenne a mindenki?
u.i: Te miért árulod a világ legjobb gépét, a JVC-t?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
makkmarce
őstag
-
Ájvé
veterán
-
makkmarce
őstag
1. kapcsold ki a képmozgás javítókat
2. keress egy 24fps-es forrást (legjobb talán a bluray).
3. keress egy jelenetet ahol a kamera pásztáz (tehát nem fixen áll, hanem szép lassan mozog, lassan fordul).
4. élvezd a rángatózást
ha nem rángat, ellenőrizd, mert lehet, hogy a projector átváltott 24hz-re, vagy annak sokszorosára. -
m3ss
veterán
De miert nem akarja senki kirrobalni ezeken a projektorokon amit írok?
mert senkinek sincs bekotve ez a gepe. legjobb gep, de mindenki arulja es kozben nezi a sonyt, epsont, jvct.
vagy eltette tartalekba, kevesbe fajdalmas ez az ut, mint eladni negyed annyiert mint amennyit adott erte 
hogyengemhogyfognakezertszeretni
-
Rp526
senior tag
-
alaves
addikt
Szívesen megnézem jmgo n1s 4k-n, csak nem tudom milyen pattern kellene hozzá. Ennél fix 1080p/60Hz (+pixel shifting) megy a kijelző 3:2/2:3 pulldown-al. Semmilyen zökkenést nem látok, viszont a frame drop-ot nem biztos hogy észreveszem.
-
Vhiktor
nagyúr
Az esetek jó részében a lejátszó/jel kimenet hasal el ezen sajnos(pl a lejátszó azt hiszi, hogy a cél nem tudja, vagy azt hiszi, hogy ő jobban tudja). Még a közép kategóriás pana is visszakapcsol 60hz-re és kézzel kell szenvedni mindig. Simán lehet, hogy a régi gépnek 60hz-es jelet küld egy eszköz, mert azt hiszi nem tudja a 24-et.
hogy amit kadenciahelyesnek hisznek az valójában még sem az
ezt nem igazán értem, ha nincs motion javító varázsló, akkor úgy akad 60Hz-en, hogy az emberből kijön a reggeli. Ha meg javítás van, akkor indul a szappanopera.Tud úgyis kadenciahelysenek tűnni, hogy bizonyos időközönként eldobal framet, erre nem indenki érzékeny es észre sem veszi.
De miert nem akarja senki kirrobalni ezeken a projektorokon amit írok?
-
Vhiktor
nagyúr
A madvr nagyon ügyes, szoftveresen meg tudja oldani, hogy jónak tűnjön, hogy csak nagyon rtikan bukjon le. Ezért szeretném ha valaki letesztelté nélküle. Csak fel perc az egesz, ha valoban kíváncsiak vagytok ra.
-
makkmarce
őstag
A kadenciahelyesseget nem kell nekem magyarazni, hiszen teljesen tokeletesen tisztában vagyok vele évek óta.
Azzal lehet 100% biztosan tesztelni otthoni körülmények között ahogy én is tesztelem. Szerintem sokan meglepodnenek, hogy amit kadenciahelyesnek hisznek az valójában még sem az.
Az emlitett barcokat nem teszteltem igy, tehat nem tudom 100%ra, de en ugy tudom hogy ezek a gepek 3:2 pulldownt használnak.
Az esetek jó részében a lejátszó/jel kimenet hasal el ezen sajnos(pl a lejátszó azt hiszi, hogy a cél nem tudja, vagy azt hiszi, hogy ő jobban tudja). Még a közép kategóriás pana is visszakapcsol 60hz-re és kézzel kell szenvedni mindig. Simán lehet, hogy a régi gépnek 60hz-es jelet küld egy eszköz, mert azt hiszi nem tudja a 24-et.
hogy amit kadenciahelyesnek hisznek az valójában még sem az
ezt nem igazán értem, ha nincs motion javító varázsló, akkor úgy akad 60Hz-en, hogy az emberből kijön a reggeli. Ha meg javítás van, akkor indul a szappanopera. -
-KP-
veterán
A 2:2 pulldown az valóban kadenciahelyes, de én úgy tudom hogy 3:2-t használ. Próbáljuk ki és akkor kiderül.
Sajnos én nem tudom mivel nincs hozzáférésem ilyen géphez.
De itt sokaknak van.A madvr ebben nem mérvadó, próbáljuk ki a hagyományos teszttel, úgy hogy a madvr még véletlenül sem nyúl bele. Sőt a legjobb lenne teljesen kikerülni a madvrt, nehogy fals pozitív eredményt adjon a használata. Én natívan a gépre vagyok kíváncsi, hogy mi van akkor, ha színtiszta 23.976 Hz-es jelet kap, szoftveres trükközések nélkül.
Ki szeretné kipróbálni? Küldöm a videót és a tesztelési metódust (egyébként akit nagyon érdekel rtingsen megtalálja)
Nem tudom miért került offba.
Senki nem mondta, hogy a madvr belenyúl bármibe. Ki nem állhatom a smooth motion-t személy szerint.
-
Vhiktor
nagyúr
A 2:2 pulldown az valóban kadenciahelyes, de én úgy tudom hogy 3:2-t használ. Próbáljuk ki és akkor kiderül.
Sajnos én nem tudom mivel nincs hozzáférésem ilyen géphez.
De itt sokaknak van.A madvr ebben nem mérvadó, próbáljuk ki a hagyományos teszttel, úgy hogy a madvr még véletlenül sem nyúl bele. Sőt a legjobb lenne teljesen kikerülni a madvrt, nehogy fals pozitív eredményt adjon a használata. Én natívan a gépre vagyok kíváncsi, hogy mi van akkor, ha színtiszta 23.976 Hz-es jelet kap, szoftveres trükközések nélkül.
Ki szeretné kipróbálni? Küldöm a videót és a tesztelési metódust (egyébként akit nagyon érdekel rtingsen megtalálja)
Nem tudom miért került offba.
A kadenciahelyesseget nem kell nekem magyarazni, hiszen teljesen tokeletesen tisztában vagyok vele évek óta.
Azzal lehet 100% biztosan tesztelni otthoni körülmények között ahogy én is tesztelem. Szerintem sokan meglepodnenek, hogy amit kadenciahelyesnek hisznek az valójában még sem az.
Az emlitett barcokat nem teszteltem igy, tehat nem tudom 100%ra, de en ugy tudom hogy ezek a gepek 3:2 pulldownt használnak.
-
Vhiktor
nagyúr
Nem kell OFF-ba írni mivel projektorrol van szó. Én nem ütöm fel az AI-t, viszont a 2:2 pulldown az kadencia helyes. Sokkal simább mozgásmegjelenítést eredményez mint a 23.976 vagy 24hz. Ezt minden felsőkategóriás DLP tudja. Volt vagy 4-5 ilyen gépem, mindig tökéletesen sima megjelenítést produkáltak megreccenés mentesen.
A 3:2 az amikor 60hz-n játsza mikro reccenésekkel aminek mértéke töredéke annak ha 23.976hz-t 24hz-n jászunk le.
Ha jártas vagy a MadVR-ben az tökéletesen kiírja ha tudod hol kell keresni ,h hány másodpercenként akad meg 1x a kép.
A 2:2 pulldown az valóban kadenciahelyes, de én úgy tudom hogy 3:2-t használ. Próbáljuk ki és akkor kiderül.
Sajnos én nem tudom mivel nincs hozzáférésem ilyen géphez.
De itt sokaknak van.A madvr ebben nem mérvadó, próbáljuk ki a hagyományos teszttel, úgy hogy a madvr még véletlenül sem nyúl bele. Sőt a legjobb lenne teljesen kikerülni a madvrt, nehogy fals pozitív eredményt adjon a használata. Én natívan a gépre vagyok kíváncsi, hogy mi van akkor, ha színtiszta 23.976 Hz-es jelet kap, szoftveres trükközések nélkül.
Ki szeretné kipróbálni? Küldöm a videót és a tesztelési metódust (egyébként akit nagyon érdekel rtingsen megtalálja)
Nem tudom miért került offba.
-
Ájvé
veterán
Nem frissített az oldal, nem láttam hogy már kint van az Xgimi Titan Noir Max teszt link sry

-
Cseneles
őstag
Azt még hozzátenném, h a jobb készülékek 2:2 pulldown, kadencia helyesen 23.976(47.95hz) és 24hz(48hz) amin lejátszanak. A nagy átlagnak marad a 23.976 és 24hz.
-
Cseneles
őstag
En úgy tudom hogy 3:2 pulldownt hasznal. Az semmit nem jelent hogy kiírja, hogy 24 hz vagy hogy tud 24 hz-et fogadni, vagy hogy az edidben is benne van, attol meg nem biztosított a kadenciahelyesseg.
De iszonyat könnyen tesztelhető 100% biztonsággal.
En igy emlékszem, egyébként chatgpt szerint sem tud valódi 24p-t.
De le kell tesztelni, akinek van ilyen gepe es kíváncsi küldök videót es elmondom hogy kell megnezni.
Ha meg kiderul hogy tudja akkor legalább en sme fogok hulyeseget beszelni.
Nem kell OFF-ba írni mivel projektorrol van szó. Én nem ütöm fel az AI-t, viszont a 2:2 pulldown az kadencia helyes. Sokkal simább mozgásmegjelenítést eredményez mint a 23.976 vagy 24hz. Ezt minden felsőkategóriás DLP tudja. Volt vagy 4-5 ilyen gépem, mindig tökéletesen sima megjelenítést produkáltak megreccenés mentesen.
A 3:2 az amikor 60hz-n játsza mikro reccenésekkel aminek mértéke töredéke annak ha 23.976hz-t 24hz-n jászunk le.
Ha jártas vagy a MadVR-ben az tökéletesen kiírja ha tudod hol kell keresni ,h hány másodpercenként akad meg 1x a kép.
-
Vhiktor
nagyúr
En úgy tudom hogy 3:2 pulldownt hasznal. Az semmit nem jelent hogy kiírja, hogy 24 hz vagy hogy tud 24 hz-et fogadni, vagy hogy az edidben is benne van, attol meg nem biztosított a kadenciahelyesseg.
De iszonyat könnyen tesztelhető 100% biztonsággal.
En igy emlékszem, egyébként chatgpt szerint sem tud valódi 24p-t.
De le kell tesztelni, akinek van ilyen gepe es kíváncsi küldök videót es elmondom hogy kell megnezni.
Ha meg kiderul hogy tudja akkor legalább en sme fogok hulyeseget beszelni.
-
Khaosz55
addikt
Igen a képi világ, operatőri munka, a képminőség cgi rendben volt, színek árnyékok stb nagyon jó. A mostani felhozatalokhoz képet nekem még tetszett is.
Spoiler:
Bár nem értem hogy angliában a város egy része víz alatt volt, aztán a La Manche meg ki van száradva. A meteor helye meg Corzika mellett volt jelölve amit ismét szárazfölnek mutatták be. Szóval ezek szerint a földközi tenger is ki volt száradva, részben vagy teljesen, persze ott van Gibraltál is. Bár nem vagyok tisztában a tangerfenék mélységekkel. Grönland és Anglia között is van vagy 2000km távolság, a mentőcsonaknak kb 250km a hatótávja.... -
m3ss
veterán
az nem derult ki nekem, vagy csak feluletesen olvastam megint bele, hogy mi a max lezer a noir maxon? azt irja alapbeallitas 10, ott nema, es ezen tud 495 nitet 100" 1.0-an. vicc ez a fenysuruseg amugy. kerdes mondjuk 15-on mennyire hangos es ott be lehet-e majd szinhelyesre kalibralni, mert ha igen es nem 50dB lesz...ott behuzod az iriszt es rogton kapsz 5600 onoffot, gondolom ansiban legalabb olyan lesz mint a valerion...akkor ez brutal jo vetel meg igy is, hogy +27% vam lesz ra. igy mennyi, 1.2m nekunk?
3d, brutal jo input lag, brutal eles, vicc fenysuruseg, jo szinter, irisszel jo kontraszt. ha jo az rainbow reduction meg a frame interpolacio akkor lehet kidobni mindent.
na jo nem, ha ennyiert lenne nz500 akkor azt vennem, de ez igy joval olcsobb.
nem lehet ezt amugy europabol elorendelni ahol el tudnam szamolni?
-
Cseneles
őstag
-
-KP-
veterán
-
Cseneles
őstag
-
Vhiktor
nagyúr
-
m3ss
veterán
Nekem a valerion is nezhetetlen fi nelkul. Mondjuk amiota megszoktam a jvct se tudom nezni, egy perc utan hulyet kapok tole. Az a kerdes csak, hogy milyen az fi megoldasuk. Valerione nekem tokeletes.
Vajon milyen hangos az xgimi nem max lezeren? Csak atfutottam a cikket -
-KP-
veterán
1 dolog nagyon ssza a csőrömet! Az a fránya 24p. Írja is, hogy nem igazán jó, de remélhetőleg kivasalják a megjelenésig. A másik dolog, amit ír is, hogy kínszenvedés lesz a kalibrálása. Egy harmadik meg a működési zaj. Ami papíron jól muatat, hogy 7000lumen a valóságban , amit használni tudsz kb 4-5000 között. Persze ez is elég és több is, mint amit a jelenlegi (nálam 2700 maximum) kínál, de azért az elég jó lett volna, ha kiaknázható negatív dolgok nélkül.Hangos lenne full kakaón és elmászik minden. Elképesztő jó az irány, amibe elvitték a DLP-t. Ha ezt kikonkurálják egymás között ezek a cégek és lesz majd SST 0,78 chip is pár éven belül az maga a kánaán. Az összes nagy, ismert, drága, kommersz projektor gyártó megnézheti magát. Minden esetre a kickstarteres ár elég korrekt, lehet hátratett kézzel megfogja a jelenlegi Epsonomat. Csak tényleg 1 kérdés maradt a szoftver, hajlandóak lesznek-e normális firmmel kiadni, vagy javítgatni az elején a bugokat. Én beleugrok. Ennyit meg kell érjen!
Teljesen mindegy mekkora a fény, meg a kontraszt, meg a színtér, ha a 24p-s filmek röcögnek.
-
Vhiktor
nagyúr
-
Vhiktor
nagyúr
1 dolog nagyon ssza a csőrömet! Az a fránya 24p. Írja is, hogy nem igazán jó, de remélhetőleg kivasalják a megjelenésig. A másik dolog, amit ír is, hogy kínszenvedés lesz a kalibrálása. Egy harmadik meg a működési zaj. Ami papíron jól muatat, hogy 7000lumen a valóságban , amit használni tudsz kb 4-5000 között. Persze ez is elég és több is, mint amit a jelenlegi (nálam 2700 maximum) kínál, de azért az elég jó lett volna, ha kiaknázható negatív dolgok nélkül.Hangos lenne full kakaón és elmászik minden. Elképesztő jó az irány, amibe elvitték a DLP-t. Ha ezt kikonkurálják egymás között ezek a cégek és lesz majd SST 0,78 chip is pár éven belül az maga a kánaán. Az összes nagy, ismert, drága, kommersz projektor gyártó megnézheti magát. Minden esetre a kickstarteres ár elég korrekt, lehet hátratett kézzel megfogja a jelenlegi Epsonomat. Csak tényleg 1 kérdés maradt a szoftver, hajlandóak lesznek-e normális firmmel kiadni, vagy javítgatni az elején a bugokat. Én beleugrok. Ennyit meg kell érjen!
Hat az összes kínait kín szenvedes kalibralni. Egyszer végig kell szívni utána mar a második sokkal gyorsabban megy.
-
devil-k
nagyúr
A héten megnéztem a Greenland 2. c. filmszörnyűséget. Maga a film nagyon felejthető (pedig szeretem a katasztrófafilmeket), de a képminőség iszonyatosan jó.
A fej amit vágtam hozzá, az az ez volt:

-
Morph76
senior tag
1 dolog nagyon ssza a csőrömet! Az a fránya 24p. Írja is, hogy nem igazán jó, de remélhetőleg kivasalják a megjelenésig. A másik dolog, amit ír is, hogy kínszenvedés lesz a kalibrálása. Egy harmadik meg a működési zaj. Ami papíron jól muatat, hogy 7000lumen a valóságban , amit használni tudsz kb 4-5000 között. Persze ez is elég és több is, mint amit a jelenlegi (nálam 2700 maximum) kínál, de azért az elég jó lett volna, ha kiaknázható negatív dolgok nélkül.Hangos lenne full kakaón és elmászik minden. Elképesztő jó az irány, amibe elvitték a DLP-t. Ha ezt kikonkurálják egymás között ezek a cégek és lesz majd SST 0,78 chip is pár éven belül az maga a kánaán. Az összes nagy, ismert, drága, kommersz projektor gyártó megnézheti magát. Minden esetre a kickstarteres ár elég korrekt, lehet hátratett kézzel megfogja a jelenlegi Epsonomat. Csak tényleg 1 kérdés maradt a szoftver, hajlandóak lesznek-e normális firmmel kiadni, vagy javítgatni az elején a bugokat. Én beleugrok. Ennyit meg kell érjen!
-
m3ss
veterán
gondolkozok, hogy nem-e elo kellene ezt rendelni. azert egy klikk zaras az iriszen es 3800 onoff azert az vonzo. es meg mindig brutal sok fenysuruseg marad.
az a baj, hogy azert itt a softwares dolgokon sok mulik...milyen lesz a frame interpolacio, 3d, rainbow reduction? lehet-e kulon bekalibralni majd a behuzott iriszes modot sdr-re es mellette meg mas irisz allas mellett hdrre? "ebl" milyen lesz?
meg azert ez a 60 dB aggaszto a max fenysuruseg mellett
ebbol az elesseg abrabol mit lehet leszurni? nekem semmit sem mond. vajon valerionhoz kepest milyen az elessege? azt a valeriont azota se ertem amugy. nem letezik, hogy nincs ott vmi mesterseges kikapcsolhatatlan elesito algoritmus bekapcsolva. tul eles
de lehet kickstarteres aron el lehet adni majd itthon is, hiszen vagy lezer vetitot akar mindenki vagy lampas sonyt

-
mandju
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
76200 - 76101
78026 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- Projektor topic
- (kiemelt téma)
Hirdetés
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Diablo II: Classic és Resurrected
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Könyvajánló
- Macska topik
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Videós, mozgóképes topik
- Cyberpunk 2077
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Steam topic
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- AKCIÓ! GIGABYTE B650M R5 7500X3D 64GB DDR5 1TB SSD RTX 4070 Super 12GB Lian Li Vector V100 750W
- Keresünk Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21Fe
- Asus ROG Destrier Ergo gamerszék
- Apple iPhone 12 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


ilyen kontraszt mellett tv-t se kell venni 

25fps:
25fps: 1 téglalap világos - 2 sötét követi egymást

vagy eltette tartalekba, kevesbe fajdalmas ez az ut, mint eladni negyed annyiert mint amennyit adott erte
Janaboy
