Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mazsolesz22

    csendes tag

    Hali all!

    Mielőtt belevágunk a nyomtató vásárlásba, érdemes kiszámolni hogy melyikbe mennyibe kerül, pl. 1ml festék.
    Lehet hogy szép és gyors, de a gyorsaságát főként a több fúvókának köszönheti, viszont több fúvókánál több tinta fogy fejtisztításnál és mellet még általában kicsi a patron kapacitása.. Így valószínűleg a
    tintának több mint a fele fejtisztításra fog elmenni.
    Egy kis matek: Epson BX300F 4*5,5= 22ml /Epson stylus PHOTO R200, R300 6*13= 78ml (Ezek a gyári adatok,).
    Szerintem jó pár éve visszafele fejlesztik a nyomtatókat (a profit növelés érdekében..).
    Elvileg az előny lenne, ha a patronok külön cserélhetők, viszont a gyakorlatban mivel minden egyes cserénél az összes fúvókát "tisztíccsa" tintát így nem igazán spórolsz. Így viszont folyamatosan patront cserélgetsz, ráadásul pl. az utángyártottaknál egy 1színű patron (T0711-6ml ) majdnem annyiba kerül, mint egy 5 színt tartalmazó (T008-46ml) sőt van, ahol az utóbbi olcsóbb :)
    A durabyte korszak előtti tinták színei, kinyomtatva lehet, hogy 200 év múlva kevésbé lesznek élénkek :) de nekem egy Epson photo 750 (asszem ez az utolsó chip nélküli patront használó fotó nyomtató), 5 év pihi után is be tudott indulni, kis desztvizes filc a fej alá, plusz a patronban lévő antik festéket is desztvízzel higítottam.
    Ilyenkor a fejtisztítások között érdemes legalább 5 órát állni hagyni, hogy lazuljon a beszáradt festék..
    És még annyi hogy az 'SSC Service Utility' lehetőleg támogassa a kiválasztott nyomtatónkat..
    Általam javasolt fotónyomtatók: Epson STYLUS Photo 700/750
    (Photo 700 ez még usb nélküli)
    Epson Stylus Photo 810/820/830/925/935
    Stylus Photo R200/R300/RX500/RX600/RX620

Új hozzászólás Aktív témák