Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HavocS

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy HP Probook 4340s-t használok utazós gépnek, elsősorban light játékra (5-15 éves címek illetve indie játékok, PS2 emulátor: Far Cry 1-3, Painkiller, Terraria, LoL, újabban Overwatch: ehhez már kicsit kevés, 30-40 FPS-t bír minimum grafikán). A gép felépítése szuper lenne, 13,3", 2 kiló akksival, elég jó a hűtése is (ugyan okádja ki magából a forró levegőt, de legalább kijön belőle, ugye). Van rajta 4 USB port (szerencsére 2-2 elosztásban, mivel az USB HDD és az egér is rá van dugva általában, így jobbkezesként jobboldalon nagyon zavaró lenne, emiatt sok laptop kiesett a választásból), és amúgy nagyságrendileg elégedett lennék vele, csak már azért lassan 5 éves, és lehetne újítani. Ez a gép 2013 végén 190 ezer volt, 8 giga DDR3, i3-2370m, radeon 7570m dedikált gpu-val.

    Na, most szétnézve döbbentem rá, hogy gyakorlatilag ilyen gépet egyszerűen nem gyárt senki, tehát lehetőleg 2 kilóig, 13-14", legyen benne egy dedikált gpu (nem vágyom sokra, de egy mx150-nél gyengébbre nem akarok pénzt kiadni), és főleg, nem papírvékony de cserébe 0 hűtéssel, a vastagság engem nem zavar, a gép nagysága inkább (15.6" nekem már nagy). Ami eddig szimpatikus volt:

    Acer Swift 3 (Ryzen/Vega 8 alapú, ez nagyon szimpatikus, van SSD+HDD, viszont 15,6" ÉS glossy kijelző - ezt nagyon utálom mivel nagyon sokszor használom vonaton ahol ez brutálisan zavaró)

    Asus Vivobook S410UN: coffe lake proci, MX150, szintén HDD+SSD, 13", matt kijelző, van két USB bal oldalon, igaz ebből az egyik typeC de ezt megoldom átalakítóval ha muszáj - erről viszont szinte semmit nem találok, csak indonéz meg indiai oldalak jönnek be róla, szinte nulla használható review (még notebookchecken se), illetve ijesztő hogy gyakorlatilag egyik oldalán sincs légkiömlő, ezt a teljesítményt hogy képes hűteni csak az alján keresztül?? Gyanítom sehogy...

    Tényleg ennyire irreális elvárás 2018-ban egy i5-8250+mx150 vagy egy ryzen2500u teljesítményű, nem másfél kilós papírvékony laptop matt kijelzővel 300 ezerig? És nem, nem kell tablet mód, nem kell érintőkijelző, ujjlenyomatolvasó, laptop kell. Kis asztalra, egérrel, 95%-ban konnektorba dugva.
    Nézegettem még a Lenovo Y520-at meg a HP Omen 15-öt is, de a 2.4-2.6 kiló már elég soknak tűnik folyamatosan a hátizsákban cipelve, a mérete sem kicsi, igaz legalább a hűtése jó, de az Y520-ról meg nagyon vegyes dolgokat hallottam, főleg a zsanér meg az összeszerelés minőségét illetően... még a kicsit fakó kijelző nem is zavarna, így is előrelépés lenne (a probookom egy elég szutyok TN kijelzős sajnos).

    szerk: játéknál most is szigorú vsync on, low-medium felbontással játszom, hogy ne terhelje teljesen a cpu/gpu-t, mert 85°C-tól throttlingol, és Overwatchban pikk-pakk eléri. Ha FHD kijelzős is az új cucc, valószínűleg akkor is alacsonyabb (1366x768, esetleg 1440x900) felbontáson játszanék a kicsit hardverigényesebb cuccokkal, "jól bírom" a pixelességet, az asztalim egy 32"-os FHD monitor és semmi bajom vele. :D
    Amúgy nagyjából 2-4 naponta 2-3 órát van használva a mostani, amikor munkába utazom vagy készenlétes vagyok és van idő "vakarózni".

    [ Szerkesztve ]

  • HavocS

    senior tag

    válasz YoSzabee #143239 üzenetére

    270-ért szerintem ez.

    Matt fullhd IPS, 4 mag/8 szálas proci, van benne normális dedikált grafika (mx150, battlefield 1-et is gyönyörűen viszi), hdd+ssd, ráadásul 256 giga, súlya éppen van de cserébe a hűtése sem tragikusan rossz, ha csak heti egyszer hurcolnád nem gáz a 2.7 kiló.

  • HavocS

    senior tag

    válasz D4v3 #143706 üzenetére

    Lenovo T440 használt üzleti

    Ajánlom figyelmedbe. Kerek 100, igaz numpad nincs, viszont 14", 8 GB RAM, és SSD is van, igaz csak 128-as, de ha csak munkára használod bőségesen elég lesz.

  • HavocS

    senior tag

    válasz kacsento1 #143707 üzenetére

    Lenovo ideapad 320

    Több ismerősöm is vett ilyet, ha elég a 128 gigás SSD (erre a felhasználásra bőségesen elég lesz) akkor szerintem ezért az árért kifejezetten jó belépő gép. RAM csak 4 giga van, egyelőre épp elég, de van 2 slot, szóval tudnak bővíteni ha mégis kevés lenne.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés