Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Farkassacred

    őstag

    válasz Frawly #162652 üzenetére

    Azokhoz a régebbi játékokhoz kell e egyáltalán a dedikált kártya?! Egyébként sajnos ennyiből 16 gb ramot nem tudok összehozni.. :(

    I'll meet you again through the eyes of our son.

  • Frawly

    veterán

    válasz Frawly #162652 üzenetére

    Sajnos még mindig nem tudok Ryzen 4xxx-es laptopot venni itt a UK-ban, a koronacirkusz miatt nem hozzák be :( Elvétve vannak csak refurb darabok, jó drágán. Pedig nagyon meg kéne vennem az új gépet, mert megint hűtést kéne pucolni az X220-on, és tapasztalatból tudom, hogy 99%-os eséllyel bele fog dögölni a gép a szétszedésbe, már előre félek szétszedni. Pedig nem úszom meg a szétszedést, mert 1080p@60Hz-es videók nézése, meg többszálas gcc-s fordítás közben már felmegy a proci 95-97 fokra, pedig nincs még egy éve, hogy teljesen szét lett szedve, kiporolva, MX-4-gyel újrapasztázva, és megint forr :W

    Már kétségbeesésemben azt fontolgatom, hogy rendelek Ryzen 4xxxU-s gépet USÁ-ból, mert ott van elég jó áron, ~600 GBP környékén már van 4700U + 16GB RAM-os verzió, még úgy is megérné behozatni, hogy rájön az angol vám, áfa, kezelési költség, stb.. De nem vagyok meggyőződve róla, hogy jó ötlet, mert ANSI billentyűzettel jön (nekem ISO kéne, nem követelmény az ISO magyar, lehet akármilyen nyelvű, de ISO legyen), amerikai villás 115V@60Hz-es töltővel (jó, ezt könnyű lecserélni, elég csak a kábelt, mert a többi multivoltage cucc, meg 115-230V@50-60Hz-en), de amitől igazán félek, hogy a gari érvényesíthető legyen rá. Mert az ANSI billentyűzetet még csak megszokom, de az nagy blama lenne, ha befekszik fél év után a gép, és én meg ott állok gari nélkül, vehetek másikat.

    Esetleg rendeljem németből? Vagy itt a UK-ben esetleg ha rendelnék egy eggyel régebbi genes, Ryzen 3500-3700-as gépet, azokat kapni egész emberi áron, szintén 16 GB RAM (dual channel), tűrhető (értsd: nem 50-60%-os sRGB lefedettségű, meg nem ghostingos, nem pwm-es) IPS FullHD kijelző felállásban, abból milyen gépet tudnátok ajánlani 200-350k HUF között? Esetleg hasonlót intelesben, de abban viszont elvárok dedikált GPU-t, mert az integrált Intel IGP kb. kakát se ér, pont a GPU miatt preferálnám az AMD-t, jobb a teljesítménye és az AMD-s GPU-knak jobbak a linuxos driverei is. Mert amúgy nem vagyok AMD fanboy, ha normális vétel, kb. azonos áron, nem vagyok ellene az Intelnek sem, még a linuxos driverei sem rosszak az Intel IGP-nek, csak hát a teljesítménye nagyon harmatos, még retró játékok alatt is jóval elmarad az AMD-s megoldásoktól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák