Hirdetés

Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz hanee #5899 üzenetére

    Ha váalszolsz a korábbi kérdésemre, megmondom. :)
    Szóval mennyit szánsz rá?

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • hanee

    senior tag

    válasz McLaca #5901 üzenetére

    Linket nem tudok adni, de ha bármelyik notebook-webáruházban rákeresel az Acer Aspire 5920-ra, akkor úgy néz ki. Az ár pedig bruttó 200 ezer RAM cserével.
    Szóval ennyit szánok rá :B

    hanee

    [ Szerkesztve ]

  • McLaca

    őstag

    válasz hanee #5902 üzenetére

    Annyiból már egy Inspironra is futja. :)

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • hanee

    senior tag

    válasz McLaca #5903 üzenetére

    Jó hát ez elég relatív, az Inspironból is van sok féle, bruttó 200-tól bruttó 400-ig, nem?
    Egyébként nézegettem azt is korábban, de valahogy az Acer jobban tetszett :)
    Persze biztos van érv, amivel meg lehet győzni, de ez kevés lesz, hogy ennyiért kapok azt is.. kapok bármelyik ismert márkából ennyiért... :DDD

    hanee

  • McLaca

    őstag

    válasz hanee #5904 üzenetére

    Csak nem mindegy, hogy csak a gyerek tevékeny részvétele miatt kerül szervizbe, vagy magától beköltözik oda havonta...
    A külső relatív, Inspironra meg 3 év gari van alapból.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • hanee

    senior tag

    válasz McLaca #5905 üzenetére

    Nem mindegy, ez tény.
    De sajnos számítógépeknél előfordul, hogy meghibásodnak, márkától függetlenül. Azt szerintem elég merész kijelenteni, hogy egy Acer-el biztosan rosszul járok, és tutira meghibásodik. Még akár az is lehet, hogy ha egy Dell mellett döntenék, szívnék vele, és háromszor menne szervízbe egy év alatt, mert pont úgy fogom ki. Az is előfordulhat, hogy megveszem az Acer-t és iszonyúan elégedett leszek vele, soha semmi baja nem lesz és három év múlva újra azt veszek, nem?

    hanee

  • McLaca

    őstag

    válasz hanee #5906 üzenetére

    Előfordulhat. Csak sokkal kisebb rá az esély, mint az ellentétére.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • hanee

    senior tag

    válasz McLaca #5907 üzenetére

    Tehát azt mondod, hogy az Acer notebook-oknak több mint a fele meghibásodik? Mert ez a mondat (hogy az ellentéte valószínűbb) azt jelenti szerintem.. :Y
    Na neee

    hanee

  • Foxi

    senior tag

    Egy 12 colos noti mennyire felel meg első számú gépnek (internet, programozás, filmnézés hasonlók) ?
    Konkrétan egy HP nc2400-al vagy egy nc/tc4400-al szimpatizálok, az első mellett szól a beépített dvd-író és a kisebb tömeg, de az u2500-at nem nagyon tudom elhelyezni, ha hd videókkal megbirkózna már jó lenne, illetve gondolom 1,8-as vinyóval szerelik, ami megint nem túl előnyös a célra. A második párossal teljesítményre nem hiszem, hogy gond lenne, itt inkább az XGA kijelző negatívum, illetve a belső ODD hiánya.

  • Sipi

    addikt

    válasz hanee #5908 üzenetére

    Az a FuSi. Az Acer inkább csak 30%. :P
    Statisztika, kérem alássan, statisztika... Ha már nem játékra "teccik venni", hanem felhasználásra, akkor miért ne legyen megbízható? Még fél üveg bor, és fel merem ajánlani töréstesztre a húdeidős ThinkPad T23-as laptopomat, egy vadiúj Acer-csoda ellen.

    Ha adott X és Y, mindkettő hozza azt a minimumot, ami a munkához kell, de az egyik többek szerint jobban összerakott, kevésbé hibásodik, akkor...?

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • viharhozo

    addikt

    válasz amol #5894 üzenetére

    Ebbe nem lehet dvd-irot rakni, vagy miert hangsulyozza annyira, h cd-iro kerheto bele? A garijat lehet itthon intezni?

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • amol

    addikt

    válasz Foxi #5909 üzenetére

    itt inkább az XGA kijelző negatívum, illetve a belső ODD hiánya.
    Mit szeretnél 12"-on, uxga-t? Ahhoz már mikroszkóp kell :DDD

    viharhozo: dvd-olvasó van benne ami semmit sem ír. De moduláris, kiveszed ezt, berakod azt. Csakhogy az használt, kibelezett gépből kerül át. Cd-írót tud csak adni, dvd-írója nincs. Az IBM-eknél még működik is a világgarancia (tudtommal).

    [ Szerkesztve ]

  • Foxi

    senior tag

    válasz amol #5912 üzenetére

    Nem, de egy WXGA nem elviselhetetlen szvsz.

  • amol

    addikt

    válasz Foxi #5913 üzenetére

    Ja így értetted. Én nem tudok azonosulni ezzel a wide-mániával. Pedig kénytelen leszek, már forecastoltatnak hogy mennyi kell a 4:3-asokból és aztán vége, leállnak velük. Nem tudom a T61-be honnan szereznek majd :F

  • hanee

    senior tag

    válasz Sipi #5910 üzenetére

    :O

    Sosem hittem a statisztikáknak :P

    Ha ennyire rossz a FuSi és az Acer, miért használja mégis annyi ember? Ha jól tudom ezt a két típust használják a legtöbben (lehet, hogy nem igaz, de így tudom).

    És ha annyira megbízhatatlan miért használja itt is sok ember?

    (Én a munkahelyemen egy FuSi gépet használok, ami ráadásul nem is egy nagyon erős darab, de semmi baja nincs és nem is volt soha, szóval a 100%-os statisztika máris nem jó :DD)

    Egyébként előbb vagy utóbb minden gép meghibásodik... :DDD

    hanee

  • amol

    addikt

    válasz hanee #5915 üzenetére

    A munkahelyeden véletlenül nem asztali gépet használsz? Mert az más tészta. A FuSi pda-i is jók, sőt az üzleti kategóriás notijai is.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz hanee #5915 üzenetére

    Nagyrészt FuSit és Acert lehet kapni a mediam*rktban, electrovilágban meg hasonló helyeken, ahol az emberek jelentős része notit vásárol. Talán ezért.

    Mint írták, asztali gép nem keverendő össze a laptoppal.

    Skynet is real. It's called Google.

  • Sipi

    addikt

    válasz hanee #5915 üzenetére

    1. Én sem hiszek, csak ha én hamisítom. (Egyébként ezek itteni szervizesek "statisztikái", nem hamisított cégeredmények.)
    2. Emberek véleményének, tapasztalatának hiszek.
    3. Plusz a saját szememnek, kezemnek.

    Ez a "miért használja sok ember"-megközelítés hülyeség. Mekdonáldzos kaját is rengetegen esznek, pedig szar. (Ismered a szart és a legyeket?) Tessék szépen megtanulni, hogy az emberek alapvetően ostobák és lusták. Azt vesznek, amit a reklám eléjük vág. (Itt kérek elnézést minden Acer és FuSi-tulajdonostól, nem rájuk vonatkozott, hanem úgy általában a mai agymosott, reklámzabáló társadalomról.)

    A magyar ember egyébként is unikum. Egyetlen tényező fontos: az ára. Díszpéldányok esetén még egy: amellett, hogy ingyé legyen, a legnagyobb számok legyenek ráírva. Teljesen hidegen hagyja, hogy (hasraüt) 100.000 forint egy 17-es TFT kijelző, 20.000 egy Core2Duo proci, a laptop meg 80.000 forintba kerül. Ordít, hogy átverés, de olcsó és nagy, tehát csak jó vétel lehet.
    A többi pedig pszichológia: ha megvettem úgy, hogy sajt véleményem szerint überfasza vételt csináltam, pénzt adtam érte, elég magas IQ kell hozzá, hogy másoknak is bevalljam: hát, át lettem baszva, egy halom ócskavasat sikerült szereznem.

    Senki nem állítja (én sem), hogy egy Acer tuti bukás. Csak - mint mondtam - statisztika: nagyobb a valószínűsége. A szervize rosszabb. (Személyes véleményem alapján pedig legtöbb modelljét undorító megfogni is. Hátzsírgyűrűzésem van a használt szappantartó-morzsalékból újrahasznosított, fröccsöntött, űrhajó-gagyira fújt műanyagtól.)

    100%-ot sehol nem írtam. Egyébként pedig csak véleményeket olvashattál, azt veszel, amit akarsz.
    Előbb vagy utóbb: vannak márkák, ahol az utóbb az iszonyat sok év... Utalnék a nálam tartózkodó T23-ra... 2002-es példány (legalábbis egy része, van 2000-es darabja is), de kb. úgy néz ki, mintha vadonatúj lenne.

    Ja, és elnézést a nyomdafestéket ütő szavakért. (Mert mintha Hölgy lennél.) Engem nem zavar, legközelebb dudálok, ha csúnya jön. :)

    Sipi

    [ Szerkesztve ]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • hanee

    senior tag

    válasz amol #5916 üzenetére

    Nő vagyok, nem hülye :DD
    Az egy notebook. Ráadásul egy elég alap konfig, semmi üzleti, az olcsóság volt a cél, amikor vették.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz Sipi #5918 üzenetére

    Én szívesen olvasom mindenki véleményét ;) Végül is ezért jöttem ide!
    Én mindezektől függetlenül meg fogom venni az Acer-t, aztán majd beszámolok, hogy mennyire vagyok elégedett vele. Remélem szerencsém lesz vele és legalább 5 évig semmi baja nem lesz. Ha pedig megszívom, akkor majd megírom, hogy igazad volt, megígérem! :))
    Én - szerencsére - nem vagyok az az eszetlen bármit megveszek típus, személyesen is megnéztem a gépet amiről szó van, nem látatlanban veszem meg, teszteket olvastam róla és két kedves ismerősömet napok óta zaklatom a jobbnál jobb kérdéseimmel.

    A McDonalds-ot pedig utálom :B (még cukrot és fehérlisztet sem nagyon eszek)

    hanee

  • Sipi

    addikt

    válasz hanee #5920 üzenetére

    :)) Mindenki elégedett a gépével, miután jó pénzért megvette. :P

    Nem kell ilyet írnod. Tudom, mikor van igazam :P - de jelen esetben ennek nincs értelme. Százalékokról beszélünk. A radioaktív radon-gáz 3%-a bomlik el 1 óra alatt. Elbomlik-e egy kiszemelt gázrészecske? Nincs értelme. A halmazon van értelmezve a reláció, nem az egyes elemeken. (Bocs, direkt példa a bölcsész-agy felrázására.)
    Egyébként a régi, 5 éves Acerek még manapság is bírják...

    Nagyon off. A laptop-tesztekkel csak csínján. Én is szoktam olvasni egyes oldalak "tesztjeit". Mivel jópáran péhán is tagok, nem akarom vérig sérteni őket, ezért csak finoman: a hároméves rothadt lószart is képesek finoman egekbe dicsérni. Még nem láttam olyan tesztet, ahol kimondták volna: ez az izé laptopnak alkamatlan tárgy. Valami jót mindig találtak benne (ha mást nem, a légy fényben villódzó cégjelvényt a tetején). Sajna, a legtöbb oldal tesztjeit vagy maga a gyártó/forgalmazó rendeli meg, vagy őstulok az írója.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • hanee

    senior tag

    válasz Sipi #5921 üzenetére

    Szia Sipi!

    Kikérem magamnak, én jogász vagyok, nem bölcsész :DD :D :DDD

    Hát én konkrétan ezen a lapon olvastam egy tesztet, amit ha jól tudom Polip írt, aki ha jól vettem észre tiszteletben áll köztetek :K Amit én olvastam tesztet (egy másik oldalon is) ott igenis ki volt emelve egy-egy negatívum is, de én azokat úgy ítéltem meg, mint ami szubjektív, mert engem speciel nem zavar (hogy elől van pl. a fülhallgatós kimenet, vagy hogy puha a billentyüzet - a puha bill. nekem kimondottan tetszik például). Illetve egy ami nem szubjektív volt az a melegedés, mert amikor tesztelték 30 fok volt. De számomra ez is inkább egy olyan információ, ami a segítségemre van, mert tudom, hogy erre majd figyelni kell, végül is nincs hibátlan dolog a világon, de a hibák ismeretével el lehet azokat kerülni ;)
    Én úgy gondolom ennek a notinak is vannak negatívumai, pl. tudom nagyon jól előre, hogy a fedlap sérülékeny lesz és a fehér belső igen érzékeny a koszra, szóval kb. két hét után már törölgethetem majd.. De hát vigyázok rá, nekem ennyit megér, hogy számomra gyönyörű a notebookom :))

    hanee

  • cucka

    addikt

    válasz hanee #5915 üzenetére

    Ha ennyire rossz a FuSi és az Acer, miért használja mégis annyi ember? Ha jól tudom ezt a két típust használják a legtöbben (lehet, hogy nem igaz, de így tudom).

    - olcsók, a magyar vásárlónál egyetlen szempont van, az ár
    - adott pénzért ezekben a gépekben van a legtöbb gigahertz meg gigabájt
    - könnyen hozzáférhetők - mindenhol tele vannak ezekkel a gépekkel a boltok, míg drágább, ritkább, minőségibb modellekből talán 1-1 akad csak mutatóba.

    a puha billentyűzet pedig nem azt jelenti, hogy könnyebben járnak a gombok, hanem hogy a billentyűzet alátámasztása gyenge, ezért ha lenyomsz a bill. közepén egy gombot, akkor az egész billentyűzet behorpad. ezen egyrészt rossz dolog gépelni, másrészt utal arra, hogy mennyire jól tervezték meg azt a gépet.
    egyébként nálam kb. első szempont a billentyűzet minősége, mert napi nagyon sok órát programozok a gépen, namost az eddig tapasztaltak alapján alacsonyabb árkategóriában a hp gépeknek van a legjobb billentyűzetük.

    [ Szerkesztve ]

  • McLaca

    őstag

    válasz hanee #5908 üzenetére

    Nem, ez a mondat azt jelenti, hogy nem a Dellel, hanem az Acerrel fog előfordulni, hogy meghibásodik. :) Persze az is lehet, hogy soha nem vog. De én nem adnék neki esélyt.

    "Ha ennyire rossz a FuSi és az Acer, miért használja mégis annyi ember?" Mert olcsó, és "jól néz ki" (ez relatív). Tehát feltűnő, nomeg sok van belőle, mindenhol kapható.

    Ha megvetted az Acer-t, nagyon óvatosan (mondon: NAGYON) próbáld megemelni az egyik szélénél fogva, egy kézzel! Tehát a másik szélét ne fogd. Ha nagyon hajolna, vagy recsegne, inkább hagyd abba, mielőtt kettétörik. :DDD

    Apropó puha billentyű: én anno valamikor 2005 elején gépeltem egy akkori Aceren, az íves billentyűin. Ami egyből feltűnt, hogy a billentyűzet minden gombnyomásra hullámzik, ez elég kényelmetlen volt, de kényelmetlenebb volt az, hogy emiatt néha egy gomb magával vitt egy másikat is. Na, az már a használhatóság határát súrolja nálam.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • hanee

    senior tag

    Na jó, szerintem ezt a témát zárjuk le. Sajnos nem vagyok olyan szinten, hogy kompetensen ellenvéleményeket sorakoztassak fel. Máshogy látom és kész, attól a világ még szép és színes :))

    Köszi mindenkinek az építő véleményeket!

    hanee

  • Rick4

    félisten

    válasz hanee #5925 üzenetére

    csak egy vélemény arról, hogy én mit használok...[link] :U

    UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

  • amol

    addikt

    válasz hanee #5919 üzenetére

    Dehogy mondtam én hogy hülye vagy, csak irodai munkára rendszerint asztali gépeket használnak. És asztali gépet is gyárt a FuSi. Következésképpen... ;)

    Rövid história: Adott egy konkrét Acer Travelmate, kb. 2 éves. Elég sokat van használva, hordozva kevesebbet. Szimptómák:
    -A kijelző belső kerete egy helyen kettétört, egy helyen megrepedt.
    -A zsanérja lötyög.
    -A teteje tiszta karc -persze felhasználófüggő dolog, de ezt minden összekarcolja.
    -A billentyűzete fényesre kopott.
    -A csuklótámasz csúnyán foltosra kopott, oldalt kilátszik a fekete alap. Ugyanis nem anyagában van festve a ház.
    -Elég gyorsan felmelegszik a Pentium M processzor ellenére még alacsonyra vett processzorsebesség mellett is, fújtat rendesen, pedig pár hete saját kezűleg tisztítottam ki (ismerősé). 4200-as Seagate hdd van benne, mégis felmegy 45 fok fölé is sima netezésnél. Ergo hűtés van mert hallani, de sokat nem ér.
    -Néha kikapcsolja munka közben a kijelzőt, a gép megy közben de semmit sem lehet látni.
    Garanciája persze már lejárt, mivel csak egy év volt. Lehet hogy annyiba fog kerülni az hogy eladható állapotba hozzuk hogy meg sem éri, alkatrészként többet ér.

    Van olyan (másik) ismerősöm, aki csak alapszinten ért valamenniyre a géphez, ennek ellenére kérdés nélkül vásárolt egy alap Amilot, majd megkért hogy "lőjem be" rajta neki a dolgokat (sajna mindenki tudja körülöttem hogy én értek hozzá valamelyest, ezt előszeretettel ki is használják). Persze megcsináltam, majd amikor visszaadtam neki, széles mosollyal kérdezte hogy "egész jó kis gép, ugye?"... nem akartam letörni a lelkendezését, elvégre amire neki kell arra valószínűleg jó lesz, de felmagasztalni nem tudtam.
    És ilyen emberből sokkal több van mint abból, aki előtte utánaérdeklődik. Nem érdekli, nem érti a különbséget, nem tudja hol nézzen utána, hisz a reklámoknak. "csúcs notebook hihetetlen áron".
    És a reklámokban többnyire ezek a gépek szerepelnek. Meg tudom érteni, mivel ezek vannak olyan áron, ami felkelti az emberek figyelmét. Aki kevésbé ért hozzá, annak pedig egyik notebook olyan mint a másik, csak az egyik olcsóbb, esetleg más színű. Ennyi.

  • SKyN3T_54

    csendes tag

    Nekem egyéves acer travelmate 4222nWlmi laptopom van. Kedves ismerősöm tanácsára vásároltam ezt a gépet mert sulinetre tudtam venni, minden ami nekem fontos volt megtalálható volt ebben a gépben. Nem mellesleg azonnal garanciabővítést vásároltam hozzá, mert így ha bármilyen problémám lesz a géppel, akkor ő azt meg tudja oldani.
    Eddig semmi problémám nem volt a géppel. Igen, tiszta gagyi műanyag nem olyan szép mint az új travelmate-ek, de nem emelgetem az egyik sarkánál fogva ahogy egy thinkpaddel sem tenném :DD és nem is súlyzózok vele. :P Viszont van egy jól kipárnázott noti táskám és a bkv ellenőröket sem ezzel csavarom szájon nap mint nap!
    :DDD
    A helyén kezelem a gépet és ez a legfontosabb.
    Első laptopom, még nem csalódtam benne. De ha anyagi helyzetem úgy engedi és gép fölött eljárt az idő akkor dell-t vagy thinkpad-et veszek és nem a szakmai berkekben kialakuló státusszínbóluma miatt - ezt a szót egyébként is gyűlölöm -, hanem azért, hogy még nagyobb biztonságban tudjam magam. Mert nekem ez fontos (ahogy említettem az elején nem véletlenül vettem ezt).

    Miss Kittin, az Miss Kittin... jó zenék, jó fenék....

  • amol

    addikt

    válasz SKyN3T_54 #5928 üzenetére

    Ezekre a gépekre fokozottan kell vigyázni, igazából nem munkára valók. És az árukért többnyire van jobb is, csak gyengébb felszereltséggel.

    státusszínbóluma miatt - ezt a szót egyébként is gyűlölöm
    Azt én is, a szimbólum egy fokkal jobb :D

  • SKyN3T_54

    csendes tag

    Azt én is, a szimbólum egy fokkal jobb :D
    ne is mondd :DDD :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Miss Kittin, az Miss Kittin... jó zenék, jó fenék....

  • sham3

    csendes tag

    Asus c90-ről mi a véleményetek? Nézegettem teszteket, de csak német nyelvűt találtam. Mondjuk a táblázatokat sikerült megértenem :D de érdekelne részletesebben is ez a gép. Ugye asztali proci van benne (E6600), és emiatt valami durva hőcsöves sokventis hűtője van hátul. Mennyire melegszik emiatt és mennyire hangos? Meg úgy általában mennyire jól összerakott gép ez?

    Előre is köszi a válaszokat!

  • hanee

    senior tag

    válasz amol #5927 üzenetére

    Szia amol!

    Én személy szerint azért néztem meg egyáltalán az Acer-t, mert egyszer használtam egyet pár napig (igaz az Travelmate volt), és nekem tetszett, kényelmes volt, nem volt vele semmi gond. Igaz hogy csak pár napig használtam, és mondjuk ebből hosszú távú következtetéseket nem lehet levonni pl. a garanciáról vagy tartósságról, ez tény.

    Ugyanakkor én még mindig úgy látom, hogy egy akármilyen elektromos készülék megvásárlása bizonyos kockázatokkal jár: előfordulhat, hogy elromlik. Senki, soha nem fogja tudni garantálni, hogy egy fél milliós Apple vagy IBM (vagy akármi) nem megy tönkre soha. Nyilvánvaló, hogy kisebb eséllyel, mint egy 200 ezres bármilyen gép (legyen az Acer, FuSi vagy HP), de az esélylatolgatás senkit nem érdekel, amikor a saját gépe megy tönkre, akármennyibe is került az. Olyan márka pedig nincs, ami soha nem megy tönkre. Így aki ezzel a kockázattal nem bír együtt élni, eleve nem vásárol notebook-ot. Illetve az is igaz, hogy egy notebook-ot nem arra találtak ki, hogy az egyik sarkánál fogva lóbáljuk, pl. a diktafonommal sem szoktam focizni (vagy a gyereknek odaadni) csak azért, hogy megnézzem, mennyire tartós. Valószínűleg ha eldobnám tönkremenne az is, pedig elég strapabíró és drága cucc.
    Bizonyára recsegni fog szerencsétlen gép is, mert erre nem képezték ki, ráadásul a leírásában is benne van, hogy ez inkább otthoni, multimédiás, asztali-helyettesítő notebook, nem utaztatásra való (persze utaztatható hiszen notebook, de asztali munkára van kitalálva).

    Persze a saját negatív tapasztalatok általában elég sokat vetnek a latba, de tegye mindenki a szívére a kezét! Ha valamit használt ami valaha is meghibásodott (akárcsak az ő hibájából), ajánlaná azt tiszta szívből bárkinek?
    Én dolgoztam szervízben, igaz háztartási gépekkel foglalkozik a cég, de láttam már sok cifra dolgot, ami a gépeket illeti. Az ügyfelek leleményessége határtalan, és a hülyeségük végtelen. Sok ember számára nem egyértelmű, mi számít rendeltetésszerű használatnak. A szervízesek nem egyszer jártak olyan milliomos családnál, ahol a a mosogatógép úszott a mocsokban, és életében nem tisztították a szűrőjét.
    Nem rátok akarok ezzel célozni, nyilván itt sokan már régóta használtok notebook-ot, csak például ha valaki mocsokban él, akkor érthető, hogy tönkremegy a hűtőventillátor, mert eltömődik.
    Én nem feltétlenül dőlök be annak, hogy valaki kijelenti, hogy például "ez mindentől karcolódik", mert láttam már króm felületű hűtőszekrényt, ami szét volt karcolva mindenhol - mint kiderült, drótkefével súrolták, és az ügyfél esküdözött, hogy ő nagyon vigyázott rá és csak azzal tisztította, ami elő van írva és nem érti miért lett ilyen karcos.. fel volt háborodva, hogy ennyi pénzért hogy vehetett ilyen sz@rt. Soha nem fogja beismerni az ismerőseinek, hogy ő bacta el, mindig is azt fogja mondani, hogy a cég a hibás, mert vacak amit elad, ráadásul drága is.. pedig az egyik felsőkategóriás márkáról van szó, mégis annyi hibabejelentésünk volt régen (most nem tudom mert már nem dolgozom ott), hogy volt, akinek csak 2 hétre tudtunk időpontot adni. Az esetek felében az ügyfél hibája volt, hogy valami tönkrement, mert nem rendeltetésszerűen használta a gépet és nem megfelelően tartotta karban. Ez felsőkategóriás, drága gép, mitől lenne különbb a szegényebb ember aki nem 300, hanem 80 ezres mosogatógépet vásárol?? Aki nem 500, hanem 200 ezres notebook-ot vásárol? Csak hát a 200 ezres nehezebben bírja az ilyen strapát..

    Reklám ide vagy oda, én szeretem ha szép az, amin dolgozok (egyébként sem szoktam bedőlni a reklámoknak) Elhiszem, hogy pl. az IBM vagy HP gépek is nagyon jók, de az én szememben rondák, és miért költsek 200 ezret valamire, ami ronda és minden nap azt fogom nézni három évig legalább?

    Amol bocsi lehet hogy félreértettelek, bár nem gondoltam, hogy hülyének nézel, csak poénból írtam.. csak fura volt, hogy írtam, hogy notebook és azt irtad, hogy nem-e desktop gép mégis.. :))

    Na jó hosszú lettem, bocsánat mindenkitől.. :U

    hanee

  • Kbali

    nagyúr

    válasz hanee #5932 üzenetére

    Egyetlen dolog kimaradt szerintem a hozzászólásokból: a szervíz elérhetősége és minősége.
    Az Acer szervíz Brno-ban van. Nem fognak soha olyan garanciális rendelkezésre állást biztosítani, mint az olyan márkáknál, ahol Magyarországon vidéki kirendeltségek is vannak (HRP, Technotrade és társai). Ha elromlik a masina, nem mindegy, hogy egy egyszerűbb javításnál is minimum 2 hétig nélkülöznöd kell a gépet. Ha ezzel is együtt tudsz élni, akkor rendben.

  • hanee

    senior tag

    válasz Kbali #5933 üzenetére

    Szia!

    Mivel marad itthon asztali gép (a páromé) ki fogom bírni. Munkahelyemen is van gép, ha valami nagyon fontos kell, meg tudom nézni ott is a neten. Nyilván rossz, ha várni kell, de nekem nincsenek jó tapasztalataim más szervízzel sem: pl. LG monitoromra 50 napot vártam, mire kicserélték, pedig annak aztán elég jól kiépült a szervíze.. szóval a kiépültség sem minden sajnos.
    De természetesen nem fogok belehalni ha arról van szó. :DD

    hanee

  • amol

    addikt

    válasz hanee #5932 üzenetére

    Szia!

    Nézd, nyilvánvalóan nem dőlök a kardomba ha Acert veszel, csak gondoltam megosztom Veled amit tapasztaltam. Az áráért lehet kapni jobbat (Dell, Lenovo, Hp, Toshiba, Asus), jobb szervízháttérrel és garanciával, de amennyiben az optikailag nem tetszik, a döntés a Tiéd.
    Itt a többséget -szerencsére- a segítő szándék vezérli, én erősen elgondolkodnék azon, amit sok embertől hallok. De ez én vagyok, kívánom hogy döntésed Téged igazoljon majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Rick4

    félisten

    válasz hanee #5934 üzenetére

    azért itt:[link] találsz több márka notimárka topicot is, pl az ibm nem azzal van tele, hogy elromlott a gépem, mit csináljak vele.. :U

    UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

  • hanee

    senior tag

    válasz amol #5935 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm, hogy leírtátok, de tényleg.
    El is gondolkoztam rajta, őszintén mondom.

    hanee

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hanee #5937 üzenetére

    egyébként ha már kinézet, akkor azért nézd meg az MSI-t is, a szervizük nekik sem jó, de legalább szépek a notik :)

  • sssent

    senior tag

    válasz Foxi #5909 üzenetére

    "Egy 12 colos noti mennyire felel meg első számú gépnek (internet, programozás, filmnézés hasonlók) ?"
    Egy ThinkPad X60s előtt azt mondom, hogy tökéletesen. Egy dokkoló, meg egy 20"+-os monitor, és asztalon teljesértékű géped van, a 3D-s teljesítményt leszámítva minden szempontból. Ugyanakkor ezek elmennek 3-8 órát akkuról, úgy, hogy még mindig jóval könnyebbek, mint egy 14-es T&L gép a legkisebb akkujával.

    "Konkrétan egy HP nc2400-al vagy egy nc/tc4400-al szimpatizálok..."
    Az nc2400 elég fura darab. Gyengécske (igen, a hdd, ill. az U2500 max. 1.2GHz-en megy és 533 az FSB-je az L/T 667-ével szemben), cserébe könnyű, ultrahordozható, de az ODD-t mégiscsak belesuvasztották (szerintem kár érte). Ráadásul, ha jól tudom ez nem multibay. Üzemidőben, súlyban kb. egy X60s versenytársa, de gyengébb.

    Az nc4400 szerintem jobban megfelel teljesértékű gépnek, viszont ha számít a hordozhatóság, akkor érdemes lenne szétnézned a ThinkPadek között (X6x) is, mert könnyebbek.

    Ha gondolkozol az nc/tc között, akkor tabletet ne vegyél, mert megbánod! Jó játék, de ha nincs rá valami valódi indokod, ami miatt feltétlenül kell a touchscreen, akkor a súly- és ártöbblet miatt nem éri meg.

    Ami a felbontást illeti - arra, amire az XGA kevés, arra a WXGA sem lényegesen jobb. A megoldás általában egy külső monitor. Az SXGA+-os gépek sajnos méregdrágák, 12"-on ráadásul ritkák is, mert az emberek nem mennek szemészhez, ha nem látnak, inkább vesznek egy nagyobb monitort :P

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz hanee #5937 üzenetére

    Én nem akarom védeni és ajnározni az Acert, csak mert Acer, és bele sem vagyok esve a márkába. Kicsit zsákbamacska módon vettem egy TravelMate 6291 12"-os semi-subnotit, mielőtt egy évre kiutaztam Japánba. Előtte hetekig teszteket és review-kat olvastam, hogy megtaláljam az ideális 13 colosnál kisebb gépet, és sajnos (nem azért, mert magyar vagyok és így ab ovo fukar, hanem épp másra is kell pénz) nem volt pénzem Dell XPS1330-ra... Na, kikötöttem ennél a kis méregzsáknál (240000 HUG 2 GB RAM-mal). Otthon 1 hónapig tekertem, nem volt semmi baja, így némileg megnyugodva hoztam ki ide messzire. :) Azóta (3 hónap) gyakorlatilag napi 16 órán keresztül megy, és soha semmi hibát nem produkált, persze ez még nem tartósteszt, tudom.
    Jah, persze, jobb lett volna egy Dell vagy IBM, de mivel sokkal többe került egy hasonló konfig, emellett döntöttem, igen, magyar vagyok. Viszont arra is gondoltam, hogy ha be is adja a kulcsot, akkor a megspórolt pénzből majd veszek itt Japánban valami jó kis Sony TZ-t, ami otthon félmilla, itt meg 240.000 HUF-nak megfelelő jen... :O Ha meg kibírja évekig, akkor meg féláron van egy jó gépem. Nem rossz logika, hm? :)

    A fenti Acer-ellenes véleményekre kicsit hadd reagáljak, de hangsúlyozom, ezek csak a saját tapasztalataim!
    - Nem nyomódik be a billentyűzet (pedig 95 kg vagyok és így :DD gépekek, csak gyorsabban.
    - Most megemelem az egyik oldalát... megemelem a másik oldalát... McLaca, csodák csodája, nem tört ketté, nem is hajlik el, persze lehet, hogy azért mert csak 12 colos gép, de inkább a (z állítólagos :) ) magnézium-alumíniumváznak köszönhetően, ami (a prospektusok szerint) ez évtől már minden (állítólag újratervezett) TravelMate sajátja.
    - Elromlik majd? Lehet, mint bármi más: az Apple MacBook-ok szuper MagSafe töltőkábelje meg szétég... a MacBookok sárgulnak... a Dell (Sony) aksik kigyulladnak... valamiért volt nemrég valami nagy Toshiba visszahívás is... bármi elromolhat, lehet, hogy pár márka gyakrabban. Azért remélem és elvárom, hogy az Acer, ami most már a harmadik legnagyobb gyártó lett a világon, Dell szinten figyel oda a minőségre... :)

    Foxi (5909): szerinem megfelel teljes értékű gépnek (ld a fenti notit), ha fontos a hardozhatóság. Eleinte majd kifolyt a szemem a képernyő miatt, de aztán megszoktam. Ugyan szerintem egy 13 colos panel is belefért volna, szóval talán nem tökéletesen "sub" ez a gép, amúgy pont 2 kg. Én megvagyok vele. Nem kelt gagyi hatást, mondjuk az előlapon lévő Firewire csatlakozó kicsit furán néz ki :) A gyárilag telepített Acer segédprogikat meg ki kell irtani. A Vista se fagyott le egyszer sem ebben a konfigban.
    Egy év múlva beszámolok az 5000 órás tartóstesztről.

    Szóval, kedves hanee.... ezeke ellenére mégis azt mondom, hogy ne vegyél Acert, legalábbis ne azért, mert én ajánlottam! Többen azt javasolták, hogy nem jó választás, a szavazás eredménye egyértelmű! :)

    [ Szerkesztve ]

  • amol

    addikt

    válasz dekoninck #5940 üzenetére

    Ahogy nagy tudású egykori tanárom mondotta vala, ne keverjük Kossuthot a vasúttal :DDD

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz amol #5941 üzenetére

    Mi a f bajod van? Csak egy tapasztalatot írtam le, vagy talán csak az írhat ide, aki életében minimum 380 netobookot tesztelt?

    [ Szerkesztve ]

  • dekoninck

    aktív tag

    Ja, elfelejtettem mondani, hogy az Acer úgy növekedett a világ harmadik legnagyobb cége közé, hogy csak az unikum csóró magyarok veszik a csóró termékeieket :DDD

  • #16820480

    törölt tag

    válasz dekoninck #5943 üzenetére

    sztem csak az a baja, hogy te Travelmate gépről írsz, az meg azért nem teljesen egy szint egy Aspire laptoppal (bár vannak itt olyanok, akik szerint igen, de ezt most hagyjuk).
    amúgy nem a magyar vevőkön növekedett valószínűleg a világ harmadik legnagyobbjává, de azért azt már el tudom képzelni, hogy a kínaiakon (mivel ugye egy kínai cégről van szó) :)

    amúgy ha ott ugyanennyibe kerül egy Sony laptop, akkor miért nem kint vetted meg inkább egyből? (és ez nem kötekedés, csak érdekel, mert én hasonlóképpen voltam Kínával, és végül itt vettem inkább gépet)

  • Foxi

    senior tag

    válasz sssent #5939 üzenetére

    Nézelődnék én a Thinkpadek között, de míg HP létezik renew-ként emészthető áron, Thinkpadből sajnos nincs ilyen :(
    Ha találnék x60-ast 250 alatt 1,5-2 év garanciával használtan jó állapotban, akkor nem lenne kérdéses a döntés.

  • sssent

    senior tag

    válasz dekoninck #5943 üzenetére

    Ez nem magyar sajátosság. Az embereknek minél jobb kell, minél olcsóbban, a marketingesek meg elérik, hogy a többség elhigyje, hogy ez lehetséges is. Aztán vesszük a sok sz*rt, amit ránksóznak, csóró (vagy nem csóró) magyaroktól hollandokon át az amerikaiakig. Aztán van akinek szerencséje van vele, másoknak meg nem.
    Az az egy thinkpades, akinek elfüstölt a gépe, ugyanolyan morcos lesz (sőt), mint az a 30 aceres, akinek szintén. Az a 70 aceres, akinek működik, az meg vigyorog a 99 thinkpadesre, hogy az enyém feleannyiba került, aztán ugyanannyit tud. Nem nagyon van optimális döntés, mert mindig megeshet, hogy Te vagy az, aki kilóg a statisztikából és jól jársz egy acerrel, vagy épp hatalmasat buksz egy thinkpaddel. Ilyen az élet.
    A tanulság, Japánban lenni jó, mert minden ilyesmi feleannyi, így feleakkorát buksz, ha elromlik.

  • Rick4

    félisten

    válasz Foxi #5945 üzenetére

    251ért nem jó vadi újonnan, 6 hó garival?

    UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

  • sssent

    senior tag

    válasz Foxi #5945 üzenetére

    Érthető, én is jó dolognak tartom ezt a renew konstrukciót. Amúgy aprón épp hirdetnek egy X60s-t. De pár hete is láttam, pedig én nem is kerestem. Szóval 1-1 mindig előfordul, ha van időd/türelmed ilyesmire.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz #16820480 #5944 üzenetére

    Hú, bakker, tényleg Aspire???? Jajj, akkor bocs!
    hanee!!!! bocs, nem vettem észre, hogy Aspire gépet néztél ki magadnak. :)
    Talán az sem rossz... A Travelmate-et viszont továbbra is ajánlom! Tényleg nem hajlik! :)
    (És TM is van 200E alatt...)

    Hogy miért nem vettem itt? Hát, izé, fontos a magyar bill, nem ártott a számla :) meg tényleg nem tudtam, hogy ennyire jót is lehet ilyen olcsót kapni. Majd a feleségemet rábeszélem egyre :)

    [ Szerkesztve ]

  • Foxi

    senior tag

    válasz sssent #5948 üzenetére

    #5947: Ha új meg stimmel vele minden, miért csak félév garancia van? :U

    Ez a hirdetés nagyon jól hangzik, már csak a a pénzmag megérkezéséig kell megmaradnia.

Aktív témák