Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    Vannak fórumok nettopokról, de csak egy-egy modellt tárgyalnak. Illetve van egy topik ezzel a címmel: [Re:] Tovább dübörög a nettopláz, utoljára 2010-ben frissítve.

    Rég vágyom egy nettopra (lásd a nettopról szóló Wikipédia szócikket itt), mert jelenleg egy notebookot használok külső képernyővel, és bár takarékosabb, mint egy asztali PC, de elég nagy helyet foglal. Meg ugye, ha lenne egy nettopom, akkor a notebook felszabadulna más célokra.

    Konkrétan olyan nettopot szeretnék, amely jól kezeli a Full HD-s (1920x1080 felbontás) filmeket is. Szerintem ehhez 4 processzormag kell, mert a notebookom 1,8 Ghz-en futó Intel DualCore processzorával nem vagyok megelégedve, bár a notebookom VGA-kártyája lehet inkább a szűk keresztmetszet.
    Mivel a notebookban Mobile Intel 945 Express Chipset-re épülő alaplapi grafikus kártya van, e téren nem tehetek semmit, nem tudom kicserélni, és USB-s grafikus gyorsító kártya nem nagyon van (vagy van, de méregdrágán?).

    Maradna tehát egy olyan nettop vásárlása, amely jobban kezeli a nagy felbontású videókat, kevesebb helyet foglal, és ha kevesebb áramot is fogyaszt, akkor tényleg megéné átállni rá.

    Melyik legyen ez a nettop?

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • Joci10

    őstag

    Konkrét ajánlatot nem adnék (mert nem vagyok otthon a nettopok megérhetőségének kérdésében), csak megjegyzem, hogy elvileg a Brazos alapú kisgépeknek (netbook, nettop, htpc, ...) nincs gondjuk a HD-s multimédia terén - pedig nincs is benne 4 magos proci (mondjuk az egy másik kérdés, hogy akad-e egyáltalán sokmagos procis nettop).

    Példaként említek egyet a Brazosos nettopok közül egyet a nagyon közelmúlt ph-es hírei közül: Giada mini-PC/nettop

Új hozzászólás Aktív témák