Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JohnK

    aktív tag

    válasz adriankoooo #75390 üzenetére

    Akár hiszed akár nem, de a jelenlegi monitoros problémámra is az jelentett megoldást, hogy RGB-ből átraktam YCbCr444 pixel formátumra, így gond nélkül megy a korábbi felbontáson a színek viszont annyira mások, hogy újra állítottam nulláról minden színt, még nem döntöttem el, hogy tetszik-e így, olyan mintha egy "új" másik monitorom lenne. Kösz a tippet! :R

    De hogy ne legyek OFF:
    Elégedett vagy az új monitorral? Miről váltottál és mire használod főleg?

    Közben én is gondolkoztam, a döntésen. Részben az itteni javaslatok alapján úgy tűnik 24" a DELL P2417H, vagy DELL UltraSharp U2417H Infinity Edge lesz a befutó.

    A jelenlegi 21" DELL CRT-nek 300 x 410 mm a látható képmérete, 0,24 mm képpontávolság mellett és ezt nagyjából 40 és 60 cm között szoktam nézni 1600x1200 felbontáson és nem látok pixeleket, minden jól olvasható.

    A kiválasztott 24" DELL monitoroknak 296,46 x 527,04 mm a látható képmérete 0.2745 mm mellett és feltételezem ezt távolabbról kell majd néznem a nagyobb szélesség és képpontméret miatt.

    Mivel beleférne a rászánt keretbe, most a 27"-os DELL P2717H-n is gondolkodom. Ez már 597.92 mm x336.30 mm képméretű lenne, viszont 0,311 mm képpontméret járna a full HD felbontás mellé.

    Kérdés, hogy ez mennyire ajánlott általános cérna, (net+film+játék) a 24" képest? Vagy sokkal távolabbról kellene néznem, hogy élvezhető legyen a kép, olvasható a szöveg? Milve vga-ból csak 1050 Ti lesz, ha a jövőben arra kényszerülök, hogy valami csak 720p-ben fusson az ha jól sejtem már látható pixeleket eredményezne?

Új hozzászólás Aktív témák