Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zyelor

    aktív tag

    Sziasztok!
    A BenQ FP731-em felett úgy érzem sajnos már eljárt az idő, szeretnék új monitort vásárolni.
    A kitűzött időpont Karácsony, addig még sok bit át fog folyni az interneten, de kíváncsi lennék a véleményetekre.
    Az egyik legfontosabb szempont a Full HD vagy csak sima HD (720p) kérdése.
    Mindenképpen Wide monitort szeretnék, lehetőleg 16:9-eset (nem tudom a 16:10 mennyiben gond). Nem kell kifejezetten nagy, maximum 22-24".
    Továbbá nálam fontos szempont, hogy szépek legyenek a monitor színei, ne legyen az fakó...
    A gépet 45 %-ban netezésre, irodai alkalmazásokra, míg 55 %-ban játékra és filmezésre használom (ebből jön az alacsony válaszidő is, de az ma már minden monitornál alap gondolom-az enyém még 25 ms-es...).
    Adott a konfigom, kérdés, hogy hogyan bírná az 1080p-t (a 720p-t tudom, hogy szépen viszi):

    Proci: Amd Phenom II X4 955 3200 MHz
    RAM: 4 GB DDR3 Kingston 1333 MHz
    VGA: AMD HD4890 1 GB -------------> Cseréje jövő évre tervezett GF GTX 460-ra, vagy 6000 szériás AMD-re.

    A többi HW elem szerintem nem lényeges a monitor szempontjából. Egy dolog lenne még fontos a sok csatlakozó. DVI és HDMI mindenképp, ha több az sem lenne gond, mert az X360at erre kötném (meg a gépemet is). A DTV Tuner sem lenne hátrány, bár túl sok TV-t nem nézek...
    Ezek alapján néztem magamnak a Samsung 933HD-s modelljét, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is, érdemesebb-e egy FULL HD-sat nézni, vagy ez teljesen megfelel a célnak? Vélemények/tapasztalatok esetleg vannak róla, vagy samu monitorról?

    Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák