Hirdetés

Aktív témák

  • BeBe

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy konfigot kellene összeállítanom az említett feltétellel. Mindenképpen AMD-s lesz.
    Úgy kellene, hogy sulinetben 85-ezerig, a többit azon kívül.
    Tudom, nem valami pontos a leírás, de mondjuk a legfontosabb dolgokban lennék kíváncsi a véleményetekre (alaplap, proci, VGA, mem, stb.) És hogy ezen belül mit sulinetben és mit azon kívül?
    Monitoron kívül minden benne van az összegben. (bill, egér, ház, minden).
    Ja az alaplapon legyen integrált- hang és hálózati cucc.

    Köszi előre is a véleményeket!

    :DDD

    Ööö... Izé...

  • Tithian

    őstag

    válasz BeBe #1 üzenetére

    Újra témánál vagyunk:

    Mire kellene a gép? Netezni? Játékokra?
    A kereső is sokat segíthet, a héten volt már néhány ilyen téma.

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

  • BeBe

    csendes tag

    válasz Tithian #2 üzenetére

    Netezni+játékokra! :)
    És legfőképp ez a sulinet, nem sulinet dolog érdekelne...

    Ööö... Izé...

  • Mazka05

    őstag

    válasz BeBe #3 üzenetére

    a Videokártyát mindenképen nem sulinetben, mert ott sokk embert vágtak át ezzel (én nem vagyok benne, én soha nem vennék ott semmit!)

    Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

  • TheTruth

    tag

    UP & Segítségkérés!

    Sziasztok!

    Jó, hogy van már ilyen téma is :), legalább nem kell ilyet nyitnom. Nos, nálam karácsonyra kéne egy konfig, betonstabilan 120ért (nem több..:().
    - No monitor, bill., egér, hangfalak, csak gép.
    - Nagyon jól bővíthető lap (ténylegesen!)
    - 1 GB RAM (Sajnos DDRI, mert azért annyira elvetemült nem vagyok, hogy a bővíthetőség miatt DDRII-t vegyek, mert az csak P4es lapokban van, amibe a proci meg a lap, ennyiből kihozhatatlan -> jó lenne dual channel és 4 slot, slotonként 1024 MB)
    - AMD processzor (Az a nagy kérdés, hogy milyen? Mert ha van olyan jó bővíthető lap, ami bírja az összes 64est, viszont a 32es Sempront is, akkor inkább 32es Sempront veszek, és ha később tényleg kell bővíteni, akkor 64 miatt ne kelljen megint újra venni a lapot. Viszont még azért is, mert 64es prociból nem biztos hogy kijövök 120ba)
    - PCI-Ex16os csatoló + VGA csatoló (VGA kártya az nem túl lényeges, úgy kéne, hogy a többi ha ki van számolva, akkor úgy tenni bele VGAt, hogy még mennyi maradt, megint csak bővíthetőség+ PCI-Eből nem jövök ki 120 alatt)
    - Lehetőleg Integrált hang, 10/100 LAN
    - Egyedül DVD íróban vagyok biztos: SAMSUNG SH-W162C
    - Winchester: 120 GB (de ha kijön jó lenne 160)
    - Floppy (a bizt. kedvéért), Rack.
    - És végül de nem utolsó sorban ház.

    Igényeim: Mivel, a mostani gépemen (nagyon nagyon régi) már a munkát sem tudom nyugodtan elvégezni, ezért kéne egy gép, s tényleg fontos egy olyan alaplap ami egy csomó új technológiával van ellátva (tudom, hogy az összes úgysem lehet benne, mert 120ból nem jön ki, de azért valami közelit), viszont picit régebbi cuccokat pakolok bele, hogy ki is jöjjek, és akkor jól bővíthető. Vagy rosszul gondolkodom?

    Elsősorban velkül dolgozok:
    Photoshop 9.0 CS
    Virtual PC (ami miatt 1 GB ram kell v. minnél több)
    Visual Studio. NET
    (Ami durva, most kell csinálnom egy weblapott WSSben, és erőforráshiány miatt úgy van, hogy beszereztem a 20as winyó mellé (XP), egy másikat, arra fel a WinServ2k3 és arra a WSS. Na ezt mind meg lehetne oldani Virtual PCből)
    - Nem mindíg, de azért jó lenne, ha fel tudnék venni pár perces ''windows caputre''eket, na most nem jut eszembe az az M$ program amivel csinálni kéne, no mind1.
    - Videóvágás / Tömörítés (ez is csak csínyán, nem nagy üzembe, mert tudom, hogy ilyen gépeknél a határ a csillagos ég -árban-)

    Remélem tudtok segíteni mert én már alaplap választásnál úgy elkavarodtam, hogy akkor most végülis mik az új technológiák meg minden - főleg, hogy régen vettem gépet nagyon, és mivel eddig remény sem volt a fejlesztésre, így nem is olvastam hardware ügyben. És most nagyon tájékozatlan vagyok.)

    Előre is köszi, ha segítetek!

    TheTruth :))

  • TheTruth

    tag

    UP & Közben eszembe jutott az M$ program neve: Windows Media Encoder

  • Grafiqs

    őstag

    Javaslom ezt a topikot látogatásra: [link]

    És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Aktív témák