Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonkocse

    kezdő

    Sziasztok!
    Középsuliba hurcoláshoz (informatikai iskola), programozáshoz, filmnézéshez, alapvető dolgokra kéne megbízható használt laptop. Most Dell Latitude e6400-am van, "csúcs" core 2 duo...sajnos már kevés nekem.
    Méretre ez a 14-es tökéletes, de súlyra sok...bár teljesítmény kéne több, az a fontosabb. Dellt preferálom nagyon, latitude szériát, 6430-at, és ettől felfele néztem, mint 6440, vagy 7440, esetleg még az 5-ezres széria, de inkább 6-os.
    Válaszaim a kérdésekre:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Január-február körül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Szállítással együtt olyan 80-85k max.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Suliba hurcolás (mostanival se nagy gond ez igazából), programozás, internet, filmet, videók, irodai dolgok, apróbb játékok (san andreas, régebbiek).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Kisebb, régebbi játékok.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    IPS-nek jobban örülnék, de nem lényeges.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    heti többször iskolába.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10, de én rárakom, nem kell rá.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai nem kell, ssd, ram 4 és fölötte, inkább 8.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nem baj ha vékony de inkább masszív legyen.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak használt!

    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • martonkocse

    kezdő

    Kérdésem az lenne, hogy miért Dell e6430, vagy miért hp 8470p?
    Miben jobb, miben rosszabb?

  • martonkocse

    kezdő

    Sziasztok!
    Suliba hurcoláshoz (heti párszor), illetve nagyrészt asztalon használva keresnék jó ár/érték arányú laptopot használtan, nagyrészt internetre, programozásra (C#), alapvető irodai munkára, multimédiára lenne használva.
    Most dell e6400 van, egyébként nagyon szeretem, jó masszív, de nekem már kicsit gyenge a core 2...

    Processzor az egy core i3 minimum legyen, i5, i7 mégjobb, minimum 3. generációs legyen.
    Ram az 4gb minimum
    Ssd nagyon nagy előnyben, max én tennék bele, azért a nélkül már nem vennék.
    Videókártya hiányával megbarátkoznék, mostaniban sincs, de ha van nem baj, mert szívesen játszanék, de max régi játékokkal.
    Nem baj ha masszív, fém akár, mint a latitude, elitebook, de mivel sokszor hurcolom, meg könyvek közt van, egy vékonyabbnak jobban örülnék (akár egy dell inspiron, latitude e7440-->jó tudom ez drága).

    Kijelző mérete az 14-15,6 legyen, 12-13 már kicsi, 15,6 felett hurcolás miatt már nagy.
    Ár az nagyon max 80, de inkább 70.
    Gondolkodtam latitude e6440-en, 7440-en, 5440-en, core i3-as inspironon, elitebook 840-en. Bármi jöhet, csak ha lehet ne a nagyon olcsó műanyag legyen ami a lehelettől széthullik.

    Köszönöm a segítséget!

  • martonkocse

    kezdő

    Sziasztok!
    Már írtam ide kérdést, lényeg mindennapi felhasználásra kéne egy jó laptop, használt üzletit szeretnék, apróbb játékok, amit az integrált gpu is futtat bőven jó, és programozásra kéne (C#). Heti többször is hurcolnám suliba.
    Dell e6400-am van, már elég idős technika.
    Mint kiderült a keret most nagyobb lehet mint max 80, pontosan nem tudom mennyi, de nagyon max olyan 100-120. Ezek miatt örülnék egy fullhd kijelzőnek is.
    Főbb kérdésem pedig az lenne, hogy Dell Latitude e7440 vagy inkább Hp 840 G1? Mi a különbség a két gép közt? Melyiknek milyen a billentyűzete, háttérvilágítása? Valamiért a hp felé hajlok, de tudtommal nekem dell is jó. Mit kéne néznem?
    Köszönöm a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák