Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dualface

    tag

    Üdv!

    Szeretnék kérni némi segítséget tőletek. Lehet, hogy kicsit hosszú lesz, de megpróbálom részletesen leírni mit szeretnék.

    Sajnos a "fantasztikus" lézeres gagyibájt M6580 egerem, amit kb 2500 erős magyar valutáért vettem 6 év szolgálat után beadta a kulcsot. (kezdő egyetemista "fizetésből" erre tellett)
    Aki ezek után is tovább olvassa, annak előre is köszi :)

    Most hogy már kenyér kereső vagyok és napi szinten akár 8-10 órát is kezemben van az egér, úgy érzem ideje egy normális és ergonómikus egérre beruháznom, szóval pontokba szedve az igényeket:

    1.) A lélektani határ 15k JMF (JóMagyarForint)
    2.) Használt (újszerű), Amazon, Ebay, AliExpress szintén játszik
    3.) Leginkább univerzális felhasználásra lenne, munka, CAD, excel és játék is, de nem competitív FPS.
    4.) Nagy tepsi kezeim vannak, a korábbi egerem közepes méretű volt, amit fingertipel fogtam, de szinte biztosan nagyobb egeret szeretnék. Claw kizárva
    5.) Viszonylag kevés mozgással használtam az eddigi egerem, max 10cm-es mozgások, illetve böngészéshez meg ahol abszolút nem kellett a pontosság, ott magasabb dpi-n csak néhány cm-es mozgásokkal.
    6.) Fontos számomra, hogy a hüvelykujjnál legyen minimum 2 gomb, mert teljesen hozzászoktam.
    Lehetőleg legyen egyszerű kinézetű, a csicsa meg a diszkófény taszít. LEgalább 3 fokozatban állítható dpi.
    Szeretném, ha jó pár évig kiszolgálna ennyi pénzért és max mikrokapcsolót, talpakat kéne rajta cserélnem.

    Talán már észrevettétek, hogy olvastam az összefoglalót, illetve a fórumot is böngésztem valamint a keresőt is használtam. Ezt azért írtam le, mert másképp biztosan ez lenne az első troll hozzászólása a további kérdéseimhez:

    Az a helyzet, hogy már volt egy egér amibe beleszerelmesedtem Logitech G500S, volt hozzá szerencsém élőben, megfogdostam,iszonyúan kényelmes volt, utánajártam amennyire sikerült és ugye itt mindenki azt mondta itt róla, hogy nem jó, meg fújj, meg nincs a listában, merthogy lézeres. Sehol nem találtam leírva pontosan hogy konkrétan ennek a lézer szenzornak mi a gyengéje (csak egy olyat találtam, hogy rosszabb mint az előd G500-é)
    Valaki ezt tudja, illetve, hogy hol jön elő ez a gyengeség ?
    Opció még a G400S, ez már az ajánlott listán van a szenzor miatt, viszont az oldalsó gombjai miatt kevésbé szimpatikus mint az 500S. Anyaga, design amúgy szinte azonos a nagyobb testvérével.

    Ami kevésbé tetszik az újabb G402 és G502, ezek nekem már túl futurisztikusak (csicsásak) illetve még nem fogtam őket, így nincs tapasztalatom a méretükkel, súlyukkal, minőségükkel kapcsolatban
    Ezeken kívül olvastam még, hogy ajánlottátok a Mionix Naos 7k-t, de erről is voltak vegyes vélemények, főleg a zajos görgő. Mivel többet görgetek, mint amennyit FPS-ben játszok, nekem nem elhanyagolható szempont.
    Amiről semmit nem tudok, de kinézetre tetszik: Roccat Kone Pure valamint KPO/KPM, Asus ROG Gladius

    Szóval a fő kérdés, hogy miért ne vegyek G500S-t, illetve ha nem azt, akkor a felsoroltak közül melyiket találjátok a legjobb opciónak? Főleg személyes tapasztalatnak örülnék akár pro akár kontra.

    És még egy utolsó apróság: Aliexpressről szoktatok egeret venni? Megbízható vagy nagyon sok a fake másolat egér?

    Eléggé tanácstalan lettem, szóval előre is köszi minden konstruktív hozzászólást!

  • dualface

    tag

    válasz dobragab #43050 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!

    Olvastam a gyorsulásról, de bíztam benne, hogy nem minden lézer szenzor egyformán produkálja a jelenséget.
    Takasta tesztjét is néztem youtube-on (itt a fórumon is ismert, ha jól tudom), ahol ő ki is emelte, hogy az előd G500-hoz képest ő már alig veszi észre a gyorsulást alacsony dpi beállításoknál. a 8200 dpi bullshit meg ugyebár senkit nem érdekel.
    Jó lenne egymás mellett kipróbálni egy ilyen, meg egy optikai szenzoros egeret, mert több évnyi gagyi 2500 forintos lézeres egér használat után tuti nem venném észre ezt...

    Tudom, hogy itt kényes téma a súly, de sajnos én sem tudom elképzelni, hogy tudja az a 20 gramm különbség tönkretenni, vagy megkímélni a csuklómat. Kézilabdázok, squasholok, motorozok amik szerintem legalább 100szor annyira terhelik a csuklómat mint egy 100 vagy 120 grammos egér, de nem állítom hogy nincs igazatok, csak nehéz elképzelnem.

    Ma el fogok menni az europarkban lévő mediamarktba és megfogdosom amit lehet, remélem lesz kirakva 402, meg 502, illetve más is. Nem tudom, hogy Roccat, vagy Naos 7k lesz-e ott, de ha nem akkor el kéne mennem a gyakran emlegetett pixelbe is. Ez rendes számtechbolt?

    Aliexpressen árulnak g400s-t és 402-t is, de vajon ezek eredetik vagy hamisitványok 50$ körüli áron?

    @RaGi91: Köszi, hogy leírtad. Mekkora kezed van? A mérete, vagy a súlya miatt fájdult meg a csuklód?

    [ Szerkesztve ]

  • dualface

    tag

    válasz RaGi91 #43075 üzenetére

    Értem, hát akkor a g500s és g502 is kiesni látszik.

    Sokat segítettél, köszi!

  • dualface

    tag

    válasz dobragab #43068 üzenetére

    Üdv ismét!

    Ma sikeresen megjártam a pixelt(segítőkészek voltak nagyon, innen is köszi) és a mediamarktot is és bizony szűkült a listám.

    G500S ugye kiesett a szenzor miatt ( bár még mindig nagyon sajnálom a formája miatt :DDD )
    G502 a súlya miatt
    G402 egyáltalán nem jött be nekem fogásra/formára illetve az oldalsó plusz gombok, nagyon nem tűntek tartósnak.

    Ami maradt:
    -G400S - nagyon jól passzol a kezemhez. Amit említettél a hüvelykujjnál rám egyáltalán nem igaz, mert valahogy a kiálló részhez csak úgy tudom hozzáérinteni az ujjam ha ráfeszítem, szóval a mélyedés nekem pont jó volt úgy.

    -Naos 7000 - eszméletlen kényelmes, kezemre öntött forma és nagyon letisztult kinézet. a gumis bevonat jó fogású volt, de nem tudom mennyire lehet tartós.

    -Ami még eszméletlen jó volt az a Roccat Kone XTD volt. Ez is nagyon passzolt a mérete miatt meg a görgője és gombjai is nagyon jók voltak, bár ez az ára miatt sajnos nem nagyon jöhet szóba nekem max használtan valami ritka jó fogással.

    A g400S-ről már nagyjából képben vagyok, szóval már csak a Naos 7k-ról kell még kis infó a választáshoz. Van valakinek hosszabbtávú tapasztalata tartósság tekintetében? Mikrokapcsolói cserélhetőek gari után japán omronra?

  • dualface

    tag

    válasz CactuS #43113 üzenetére

    Igen az a pixel amit irsz.

    A 402-t én a kispesti MM-ben néztem(europark), ott biztosan van kirakva, de gondolom máshol is.

    A másik kettőt pedig a pixelben. Amúgy a roccat kone pure méretben kisebb kategóriába tartozik mint a naos vagy a g402.

    Pure és Pure Color lézer szenzoros, a Pure Optical és Military pedig optika ha jól tévedek, de remélem nálam okosabbak is megmondják. Szóval nem elhanyagolható különbség.

  • dualface

    tag

    válasz dobragab #43116 üzenetére

    A naos 7000 esetén én is a gumi tartósságától félek, napot biztosan nem kapna, viszont néha elég izzadós a kezem, ami félek egy idő után kikezdené az ilyen gumis bevonatot. Remélem beesik valaki aki már régebb óta használja.

    Aprón van egy új dobozos G400S és egy Kone XTD optical is, ráadásul még éppen belül van a keretemen...mégse lesz ez olyan könnyű döntés :D

  • dualface

    tag

    válasz _ocsisajt #43149 üzenetére

    Szerintem is az lenne a legjobb, ha kézbefognál párat.

    Pl amit mondtak mionix naos 7000 elég nagy, illetve a roccat kone xtd még annál is nagyobb, bár erről nemrég írt dobragab, hogy a szenzorát nem ismerik annyira.

    Pixel.hu üzletében mindkettő megsimogatható.

  • dualface

    tag

    válasz CactuS #43212 üzenetére

    Én is ettől féltem leginkább, de egy reddit postban egy tulaj leírta hogy a 4 éve folyamatosan használt naos 3200-asa ugyanilyen bevonattal teljesen hibátlan, pedig neki is izzadós keze van. Pixelben is kérdeztem, ahol szintén azt mondták, hogy mivel 4 réteg gumi, nem fog lekopni.

  • dualface

    tag

    Nos jelentem én is sikerrel jártam, ezúton is köszi mindenkinek a segítséget. :R

    Kicsit még fáj a szivem a Naos 7000 után, de lebeszéltem magam róla, mert túllógott a keretemen és szerintem nem fogom megbánni. Egérpaddal együtt is 4e-el olcsóbban jöttem ki.

    úgy tűnik nagyon jól működik az Xtrafy paddal, viszont remélem a szélei is pár nap múlva kiegyenesednek

    Már csak a logitech programjával kell kicsit játszanom :) Remélem pár évig nem lesz velük gondom :)

Új hozzászólás Aktív témák