Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narakh

    senior tag

    Nos, a végére két egér maradt. Egy előbányászott kis NetScroll110-et kézbe véve azt kellett tapasztalnom, hogy ez a kisebb, kerekebb forma is bejön, talán még jobban is, mint a WMO-é. Mivel a Logi pockok DPI-kapcsolóját is át lehet programozni, és nekem elég egy plusz gomb is, a G100s is beállt a sorba.

    Ezek fényében MMO-hoz - tehát magas érzékenységre - Kana vagy G100s? :)

    "This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

  • Spirit

    őstag

    Lenne egy alig 1 hónapos Logitech G100s egerem. Az optikája kiváló, a borítása, formája, mindene tökéletes, azonban a kapcsolói borzalmasok. Már 2 hét után elkezdett kihagyni attól függően, hogy hol nyomom meg a gombokat. Mivel a gariztatást fixit bácsi végzi, szétbarmoltatni meg nem szeretném az egérkét, így gondolom magamnak kellene kapcsolókat cserélni benne. A szokásos Omron D2F-01F belemegy ebbe a típusba?

  • xcvbxcvb

    aktív tag

    válasz BReal #29725 üzenetére

    Nekem van Logitech G400s és G500 egerem,amikre kíváncsi vagy.
    Játékra (FPS) G400s, G100s, Razer Diamonback 3g-t próbálgatok, de én csak a 3 fő gombot használom.
    Minden másra(net, szövegszerkesztés) meg a G500-at.
    A G500 már jó pár éve megvan, most kellett kapcsolót cserélnem benne dupla kattintás hiba miatt. Ezt leszámítva semmi baja. A szabadon futó görgő nagyon jó dolog. Netezésre, szövegszerkesztésre, nálam már nélkülözhetetlen, viszont ha átkapcsolom határolósra akkor nem olyan jó érzetre, fegyverváltásra nem a legjobb ellenben a G400s határolós görgőjével..

    Gondolkodom a G500 mattos burkolat lecserélésén G500s-ére, nekem az jobban bejön
    A vezetékek borítása szerintem teljesen mindegy.
    G400s-ben S3095 , G500-ban S9500 , G500s-ben S9808 szenzor van.

    Amúgy próbáld ki hogy melyik a legkényelmesebb a számodra, és azt vedd meg.

    ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

  • SP!T

    addikt

    válasz traktorgumi #30247 üzenetére

    Én gombmentes, letisztult, szimmetrikus egeret kerestem. Nekem nem jön be ez a hűha ergonómia, mint a G400s. Határozott kapcsolója van, véletlen nem lehet lenyomni. Végtelen egyszerű és pont ez kellett nekem egy pontos optikával. Ez az lenne! Bár i-cafe-t is szívesen megtapiznék, de ahhoz nem volt sikerem. Ezen kívül van egy MX310-esem, de annak a szoftverét fel kell telepíteni és buherálni, hogy menjen a 800 cpi sebesség, amit én szeretnék minimum. Végül maradtam a G100s-nél. WMO 1.1a is jó, de kicsit olyan lötyögősek a gombjai és nem olyan kényelmes. Ezért az ment a vitrinbe az MX310 mellé. :)

    MOD: Ha valaki cserélne i-cafe-t egy új, dobozos MX310 vagy patent WMO 1.1a-ra, írjon! :D

    [ Szerkesztve ]

    There's a device that I've been using called a whoop.

  • drtimot

    aktív tag

    válasz CarajoEsp #32295 üzenetére

    Egyelőre én azt mondanám, még nem ajánlott. Alapvetően kevés info van róla, megbízhatóságról már csak a kora miatt sem lehet még. Visszajelzések alapján a Razer egerek tartóssága és megbízhatósága az elmúlt években mintha visszaesett volna (bezzeg az áruk - mondjuk ez az Aby14 még pont normálisan van árazva), így szerintem óvatosan kell közelíteni hozzá.

    Amit én tudok róla:
    - a kiadáskor elég béna firmware miatt több panasz volt rá (low malfunction speed és magas lod), de ezeket elvileg javították azóta. (Persze lehet, hogy firware frissítéssel kell kezdened, miután elhozod a boltból) Mindenesetre ez mutatja, hogy nem a legátgondoltabb tervezés és körültekintés előzte meg a kiadását.

    - a szenzor papíron ugyanaz, mint a régi, szóval a firmware javítással már elvileg jó is lehet, de majd szakavatottabb kollégák megmondják a tutit. (Külföldi oldalakon azért már van róla info bőven, de nem tudom, mi a konszenzus.)

    - az ajánlott listában szereplő régi Abyssussal szemben mindenképp hátrány, hogy a hardveres kapcsolókat elhagyták, így csak Synapse-on keresztül tudod állítani, ami megintcsak felesleges és bosszantó.

    Ilyen apró kellemetlenségek és kérdőjelek miatt szerintem még jó darabig nem lesz jó szívvel ajánlott, ha egyáltalán. Hasonló méretben és alakban olcsóbban kapsz Logitech G100S-t pl.

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • jaffa 2843

    Ármester

    Logitech G402 Hyperion Fury

    Csomagolás

    A 'megszokott' G-szériás kék doboz, semmi extra. A doboz eleje nem nyitható, így nem lehet megkukkoloni az egeret kibontás nélkül.

    Súly, méret, forma

    Hivatalosan 103 grammot nyom az egér kábel nélkül, de tudjuk, hogy a valóságban ez nem ennyi, mivel a kábel első 5-10 centijét is mozgatnunk, emelnünk kell. A mérleg ~106 grammot mutatott.
    Csak viszonításképp, az MX518 113, a G502 130 grammot nyomott. A G502 az alsó súlytartó fedél nélkül 121 gramm, amitől érezhetően könnyebb, de még így is nehéz.

    Formáját tekintve az MX500, 510, 518, G400, G400s alakját viszi tovább, bármennyire is a G502-re hajaz a külseje. Az elődoknél laposabb, kevésbé testes. Szóval akinek a régebbi modellek nagyok voltak, azok ne húzzák ki a listájukról a G402-t. Akik viszont nem akarnak kisebbet, mint az előző generációk, azoknak lehet, hogy másik márka után kell nézniük. (Természetesen miután kipróbálták a G402 újragondolt testét)
    Szerintem jót tett a házikó átvariálása, sokkal kevésbé kényszerít az egér egy bizonyos fogásra. A sokak által vitatott jobb oldali "fül" feljebb került, így kényelmesebben elfér alatta a gyűrűs és kisujj is. A lehetőséget, hogy a gyűrűs ujjunkat az egér tetejének jobb oldalán pihentessük, megmaradt, bár kevésbé kényelmes.
    A G502 teljesen más markolászási élményt nyújt. Ott sokkal jobban érződik az, hogy "ide kell tenned az ujjaidat". A G402-nél simán claw grip-re áll a kezem, de a G502-n kicsit zavarban vagyok, sokszor azon vettem észre magam, hogy alakítgatom a fogásomat, de sehogy sem érzem magam igazán otthon rajta.
    Szerencsére az oldalsó gumis rész már nem az idegesítő textúrázott, hanem sima, a jobb oldalon pedig kis lépcsők vannak benne, amitől könnyű emelni, de abszolút nem zavaró.
    G402 és G502 képekben: 1, 2, 3, 4

    Gombok, kábel

    A főgombok érzetre teljesen jók, semmi gond nincs velük. Puhák, kellemes klikk hanggal. A G502 főgombjai itt elviszik az első helyet, jobban érezhető a kattintás, igaz, hangosabbak is. A görgő feszes, nem lötyög, véletlenül nemigazán lehet elgörgetni. Most viszont jön egy fájó pont...a görgő alatti kapcsoló. Nem tudom, hogy ki a felelős ezekért, de valami nagyon nem kóser nála. A görgő kattintásához ~200(!) grammnyi erőt kell kifejteni, hogy érzékelje. Nem mellékesen jegyezném meg, hogy nagyon hangos. (Igen, hangosabb és nehezebb, mint a G502 ugyanilyen ramaty kapcsolója)Gombösszehasonlító videó (G402, G502)

    Az egér második tányér fekete levese a kábel. Eszméletlen merev. Hasonlóan kemény, mint a G100s-é, ami még nem is lenne akkora baj, csak vastagabb is és annyival merevebb, mint amennyivel vastagabb. Engem a kábel nem szokott akadályozni általában, az asztal kialakításából fakadóan, de itt lehet, hogy tennem kell valamit, hogy megszelídítsem ezt a gumírozott rezet. A vállalkozó szelleműeknek mindenképp azt javaslom, hogy cserélje ki a kábelt, ha megvan hozzá a kellő tudása.

    Szenzor

    Itt igazából nincs kivetnivaló. Az érzékelő a G100s-ből átemelt AM010, megspékelve a Fusion Engine-nel. Erről annyit kell tudni, hogy amikor maga a szenzor olyan 2,7 m/s környékén elhasal, ez a Fusion Engine (gyorsulásmérő) veszi át szerepét mindaddig, amíg az egér sebessége ismét nem lassul a 2.7 m/s-os határ alá, ahol a szenzor már ismét képes követni a mozgást. Ebből természetesen semmit nem venni észre, teljesen azonnali a váltás. Ez a megoldás jól működik. Mondjuk jobban örültem volna egy PMW3366-nak (G502 szenzora), akár egy kisebb, G100s méretű egérben.
    Zavarba hozni természetesen nem tudtam. Az egér nem produkált sem negatív, sem pozitív gyorsulást. Egér teszterben sem voltak furcsa anomáliák. 5-6m/s-os sebességet többször elérve úgy döntöttem, hogy abbahagyom, mert semmi értelme izomlázat produkálnom a karomban.
    A Fusion Engine mindig be van kapcsolva, kikapcsolni csak a Logitech szoftverben lehet, de akkor is csak addig marad úgy, amíg az ablak nyitva van. Aki esetleg olvasott olyan rémhíreket, hogy a Fusion Engine cseszekszik az egérmozgással, vagy érezhető ha ki- vagy be van kapcsolva, azt megnyugtatom, hogy nem érezni. Sőt, még maga Chris Pate (Product Manager, Logitech) is azt mondta, hogy a Fusion Engine csak akkor lép működésbe, ha az egér sebessége átlépi a szenzor számára "elképzelhetetlen sebességet".
    Az egér LOD-ja rendben van. Egy CD magasságból még érzékel, de kettővel már nem.

    Talpak

    Szokásos elcsalt vastagságú, hullámos Logitech talpak, itt nincs semmi extra. Valószínűleg lecserélem majd sajátra, hogy csökkentsem kicsit a LOD-ot. (Szeretem ha már minimális emelésnél sem érzékel, így nem zavar az újrapozícionálásban) A tappancsok sebességével nincs különösebb gond, viszont furán hangos a több egeremhez képest. (Egyiknek sincs gyári talpa, szóval lehet, hogy minden Logitech ilyen lenne. Vagy majd bekopik.)

    Ha bárkinek kérdése van az egérrel kapcsolatban, nyugodtan tegye fel. Legrosszabb esetben nem tudok rá válaszolni. ;]
    Jelenleg ezekkel tudom összehasonlítani a G402-t, más nincs a birtokomban.
    Az egeret köszönöm az Ebay-nek és a Logitech webshop alatti árának. :DDD

    Az esetleges fogalmazási vagy helyesírási hibákért elnézést kérek, de hajnali 1 órakor nincs kedvem bogarászni. :B

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • dobragab

    addikt

    válasz Citroware #33364 üzenetére

    Általában egy gépen max. 1-1 PS2 bemenet vag egérnek és billentyűzetnek, de ezek mellé / helyett akármennyi USB-s beviteli eszközt csatlakoztathatsz, mindegyik működik egyszerre. Csak arra vigyázz, hogy a kezeddel, stb. ne mozgasd meg a másik egeret, amíg az egyikkel egerészel, és a másik is stabilan álljon az asztalon. A wireless egereket általában ki lehet kapcsolni az alján lévő kapcsolóval, így egyszerűbb a helyzeted. A billentyűzet meg magától általában nem nyomódik meg.
    (Most a KPR tesztelése közben előfordult, hogy egyszerre (illetve felváltva) használtam 3 egeret, gond nélkül.)

    A válaszidővel eddig azért nem volt bajod, azért nem vetted észre, mert nem láttál még jobbat. Ha lesz egy normális vezetékes egered is, utána valószínűleg érezni fogod a különbséget.

    (#33366)

    Talán megtaláltad a válaszom, ebben az egérajánlóban biztosan találsz kedvedre valót. Szerintem azok közül a MS egereken kívül mindnek állítható a dpi-je, de arra nem igazán tudom, miért van szükség, in-game érzékenységgel szinte bármi megoldható. (Nekem spéci igényeim vannak, de ez más kérdés.) A gombok szinte mindegyiken programozhatóak, talán a legjobb support-ja és szoftvere a Logitech-nek van, de bátran vehetsz Steelseries Kana-verziókat is (Razert mostanában annyira nem érdemes). 20k-ból bármi beszerezhető újonnan. Én magamnak ennyiből tuti Logitech G402-t vennék, 15k-ért. Egyébként G100s is nagyon jó egér, abban az árban talán a legjobb. A "munka" nálad nem tudom mi, photoshop-hoz nyilván kell a jó egér, office-hoz meg annyira nem. Én a helyedben nem költenék rá annyit.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz Synthwave #38006 üzenetére

    Ez a mozgolósdi a G402-nél is megvolt, aztán rájottem, hogy nem volt teljesen a helyén a NYÁK a kapcsolócsere után és amiatt kúszott. Valszeg, ha jó a forrasztás a G100s-nél, akkor ott sem kúszik sehova. Nem rémlik, hogy a jelenlegi G100s-em is ezt csinálná, de lecsekkolom. Filmnézés közben biztos kiverné a biztosítékot. :D

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • SP!T

    addikt

    válasz kemotox #38254 üzenetére

    Igen, a japcsi nyomáspontja nem olyan mint a kínai ták-ták-ták-ták. valahogy érezni, hogy ellenáll is a nyomásnak és csak egy ponton nyomódik le. Most rendeltem a G100s-be 4db-ot. Bár lehet csak a jobb/bal klikket cserélem ki és a megmaradt kínaiakat berakom a DPI/scroll kapcsoló helyére, ami Kailh kapcsolós, mert oda felesleges a japán cucc szerintem.

    There's a device that I've been using called a whoop.

  • jeni

    félisten

    válasz Honzi #39928 üzenetére

    G502 egérhez kettő év garit adnak,annyi is van papíron.
    játéknál menyire hátrány ha nincsenek oldalsó gombok rajta?
    pl.: ASUS ROG Sica gaming

    ebben az esetben a tulajnak kell a +1 évet kiharcolnia

    a G300 egér esetén ténylegesen annyira rossz az érzékelője,meg a tetején levő kapcsolók közel vannak egymáshoz,hogy nem érdemes olyat venni?
    érdekes,hogy pont ott a G100S drágább a G300-nál.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Fehercsoki #40629 üzenetére

    Üdv, a két említett egér alaposan különbözik egymástól a G100S kicsi egér és nincsenek oldalsó gombjai, a RIVAL nagyobb és vannak oldalsó gombjai. Tehát ezek alapján nehéz lenne tanácsot adni bárkinek, alapvetően azt kellen leírnod hogy:

    - milyen fogással használod - palm, claw , finger ( +kisebb vagy nagyobb kezed van)
    - mire is használod, használnád (kell e több gomb nagyobb DPI )
    - kb. mennyit is szánsz rá

    + ajánlott egerek között körülnézni (itt általában technikai dolgok alapján vannak kiemelve egerek mondhatni objektív szempontok alapján pl. kapcsolók, szenzorok , használt anyagok , összeszerelés minősége )

  • dobragab

    addikt

    válasz jaffa 2843 #41061 üzenetére

    Nem lenne rossz, ha úgy lenne. Az én KPM-em kb. nullkilométeres, eredeti talpakkal, még nem szedtem szét, és csak ezért nem szívesen tenném. Azon gondolkodom, hogy kicseréljem-e a kapcsolóit + talpait, és úgy adjam tovább, vagy eredetiben. Ha cserélek, akkor mindenképp a görgő alattival együtt tenném, az a legrosszabb.

    Elvileg a tieden visszaragasztható tappancsok vannak, pláne, ha 1 mm-es. Az eredetiben nem bízom, szerintem ugyanúgy felpöndörödik és/vagy szétválik, mint a L talpak.

    Most épp melyik egeret használod? G303, vagy KPM? :D

    A G100s hozzám jött meg, hétvégén jut el faterhoz, addig én használom. Komolyan mondom, imádom ezt az egeret.

    Ez a 70 gramm isteni, G402-t is féltéglának érzem mellette. A szenzora tényleg nagyon állat, MOHA-ban meg pont kapóra jön a natív 1000 dpi. Az oldalgomb hiánya alig zavar, az én fogásommal a középső ujjam a görgőn nyugszik, így a mögötte lévő 4. gombot tök kényelmesen meg tudom nyomni a középső ujjam tövével, és japán Omronnal teljesen jó. A görgő lenyomásán rengeteget dobott a JO, a főgombok is jobbak lettek.

    Valamiért a két főgomb alatti JO nem egyforma. A bal keményebb, és magasabban van a nyomáspontja, a jobb puhább és mélyebb. Eredetileg emlékeim szerint semmi különbség nem volt. Használat közben nem zavaró, de a tudat kicsit fura.

    Két apró negatívum. A görgő súrlódós feeling-je, de alig zavar. A másik a lefelé görbülő kábel. Elég merev, és a csomagoláskori hajtogatás miatt egy kicsit lefelé hajlik, így a padon eléggé súrlódik. Szerintem ez meg fog oldódni, ahogy máshogy hajlik.

    Komolyan gondolkozom azon, hogy a saját használatra fenntartott G400s-t, meg a G402-t is eladom, és veszek még egy G100s-t. Annyiért 3-4 db-ot is vehetnék.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz dobragab #41062 üzenetére

    "Azon gondolkodom, hogy kicseréljem-e a kapcsolóit + talpait, és úgy adjam tovább, vagy eredetiben."

    Szerintem ne buzeráld.

    "A G100s hozzám jött meg, hétvégén jut el faterhoz, addig én használom. Komolyan mondom, imádom ezt az egeret."

    Tényleg jó. Amíg működik.

    "Annyiért 3-4 db-ot is vehetnék."

    Ez így eléggé járható útnak tűnik. Mindig lesz egy kéznél, míg a másik RMA-ban van. ;]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • TeebyKay

    őstag

    válasz woryz #42010 üzenetére

    nekem is evo van, és kapcsoló csere után is szar a bal gomb, lehet hogy ez valami gyári hiba benne?

    logitech g100s, vagy próbálj vadászgatni apróról.

    [ Szerkesztve ]

  • TeebyKay

    őstag

    válasz King Unique #42449 üzenetére

    Minden egérben ugyanúgy hamar tönkremennek a kapcsolók(ugyanazt a gyenge kínait szerelik bele), igazából lutri hogy pontosan mikor, lehet hogy havonta vehetsz ötezerért új egeret (ez esetben ahogy jaffa már leírta G100S), japán omron kapcsolókat pedig 500 Ft-ért tudsz venni egy párt falcon-tól, és 3-4-5 évre biztosan tudhatod az egeret. Legjobban persze a kettő kombójával járnál, egy logi g100s és egyből kapcsoló csere benne.

    (#42457) plejik

    Jó minőségű wireless billentyűzet egér kombó igazából nincsen. Ha feltétlenül ilyet akartok venni, akkor lényegében vehetitek amelyik tetszik, logitech például megbízható márka, még ha nem is kell csodát várni tőle.

    [ Szerkesztve ]

  • PaulMP

    csendes tag

    Sziasztok!

    Logitech G100s-ről írnék néhány szót, így megvétel és "upgrade"-elés után.
    Tudom, hogy elég sok szó esett már erről a rágcsálóról, de megosztanám veletek tapasztalataimat így 1 hét intenzív használat után. (Ne gondoljatok semmi komolyra, csak egy kis élménybeszámoló, személyre szabás, saját vélemény).

    Viszonylag jó áron beszerezhető edigital-ról, vettem 2 őt is (biztos ami biztos alapon), ingyen szállítás, és már két napon belül a kezemben is voltak.

    Első benyomás alapján az anyaghasználat kellően jó. Nem csúszik, nem izzad rá a kezed, kellemes a fogása, nem recseg/ropog. Használat közben is hasonlóan jókat tapasztaltam.

    Súlya "nehéz" volt elsőre, nem mértem meg, de azonnal ki is szedtem a benne található súlyt, az azt tartó csavarral együtt. Ezek után kábel nélkül 65 grammot nyomott, ami számomra tökéletes súly fingertip fogáshoz.

    És ha már szét volt szedve, át is ültettem a "falcoon" kollegától rendelt japán omron mikrokapcsolókat a kínai hangos vackok helyére. 4 gombos az egér, én a kettő fő kapcsolót cseréltem le (jobb/ball), a másik kettő nincs nagy igénybevételnek kitéve, így azokat nem piszkáltam.Olvastam hogy volt akinek gondot okozott a japán kapcsolók magassága, hisz egy leheletnyit valóban magasabb, de nálam nem jelentkezett semmi probléma, szépen csendben teszi a dolgát.

    Ezek után következett a kábel lecserélése. Az eredetileg hozzá adott kábel nagyon merev, gyenge minőségű, ezért gyorsan le is cseréltem a jó öreg Logitech RX300 (manapság B100 néven árulják) féle kábelre ami szerény véleményem szerint a mai napig az egyik legjobb, és szerencsére 100%-ban kompatibilis minden logitech egérrel így a G100s-el is. Anno sikerült összekukázni pár MX300-at, azóta is azoknak a kábeleit használom. Manapság nem könnyű beszerezni, de tudtommal a B100-as egér is ugyan ezt használja (lehet hogy több olcsóbb logitech is).

    Összeszerelés után megkapta "jaffa 2843" féle hyperglide teflon talpakat (ezúton is köszönöm, mert valóban kiválóak)

    Mindez egy SteelSeries Qck Heavy egérpadon.

    Maga az egér 1000dpi-n 500hz en üzemel nálam, alap (6-os) windows érzékenység mellett, rámutatás javítás nélkül. A monitorom 1080p-s Full HD és ezen a felbontáson szerintem ez a sebesség kellően megfelelő, persze feljebb lehet tornászni a dpi-t egészen 2600-ig.

    A szenzor teljesítménye szerintem kimagasló főleg, hogy egy olcsó egérről beszélünk. Jó érzés használni, nem tapasztaltam semmi féle "anomáliát". Azt mondják 1000 dpi felett van egy enyhe jitter, nem teszteltem, de kétlem hogy hardcore játékosokon vagy komolyabb grafikus munkát végzőkön kívül bárkit is zavarna.

    A az egér szoftvere a megszokott LGS, nálam nem volt indokolt a használata, de akár 5 dpi léptetést is beállíthatsz, átprogramozhatod a gombokat, stb. Nincs fedélzeti memória az egérben, így a beállításokat nem tudod az egéren tárolni, de ez legyen a legnagyobb negatívum. Egy belépő szintű egérnél szerintem ez nem lehet elvárás.

    Szumma szummárum,
    Ez egy jó egér: Olcsó, mutatós, jó minőségű műanyagból, rossz minőségű kábellel, jó teljesítménnyel.
    Bárkinek könnyű szívvel ajánlom, aki nem akar semmi csicsát csak egy könnyű, jól használható egeret, mind irodai/otthoni használatra vagy akár játékra egyaránt.

  • dobragab

    addikt

    válasz Skullwipe #43062 üzenetére

    Kérlek, törekedj a hozzászólásod tagolására, nem kicsit nehezíti meg az olvasást. Bár a kiemelés némileg javít a helyzeten.

    Claw / fingertip-hez ugyanazok az egerek tartoznak. Kisebbek, könnyebbek, mint mint a palm gripre valók, és fogásban nem sok a különbség.

    Úgy tudom, mindegyikben mindenhol Huano kapcsoló van, azon belül meg mindegyik gagyi, persze megszokhatóak. Ha nem félsz egy kis bütyköléstől, én a helyedben azonnal raknék bele japán Omronokat, hiszen ha bármi egyéb garizandó baja lenne később, azt is meg tudnád bütykölni. (Kábel, görgő, többi kapcsoló...) Én a G100s-t kb. 10 percig használtam eredeti kapcsolókkal, utána csere. Sokkal jobb érzetre is, és tovább is bírják.

    A teflontalpak valóban erősen ajánlottak, különösen a jaffa-féle. Azokat többször is vissza lehet ragasztani, pláne, ha kérsz hozzá némi extra ragasztót, vagy van otthon. Így akár a talpak beszerzése után is tudod bütykölni. Azt javaslom, amennyiben szétszeded, csak azután, hogy megérkeztek a talpak, ugyanis az eredetieket általában nem nagyon lehet visszaragasztani.

    Én se túl sokat játszok, de irritál amit François Morier szépen a videóban elmagyarázott, ahogy a felületen elcsusszan és mindig rángathatom vissza bármit is csinálok.

    Hány percnél van az a rész?

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • dobragab

    addikt

    válasz Vanir #43207 üzenetére

    CM Storm Alcor első benyomások

    Gyári FW, honlapon sokkal több van...

    DPI-steps: 800, 1600, 3200, 4000
    Jitter: 1600-ig semmi, 3200-tól csúnya
    AS: nincs
    Input lag: 1600-ig semmi (!) 3200-on nem teszteltem
    Polling Rate: 1000 Hz fixen
    MFS: 4,2 m/s (!)
    PCS: 800-on 4,2 m/s, afelett data path limit: max. counts +-255. Azaz 1600-on 4 m/s, 3200-on 2 m/s, ...
    LOD: ~4 CD
    Kábel: <3 a legjobb kábel, amit eddig láttam
    Görgő: határozott, korrekt, de éppúgy zajos, ahogy SP!T KPM-e.

    Gombok: (érzésre)
    3 főgomb: japán Omron
    oldalgombok: TTC
    DPI-kapcsolók: tactile switch

    Tömeg: 89 g
    Méretek: 126 × 70 × 38 mm
    Forma: tenyeres, nagyon DA-szerű
    Anyag: nagyon hasonlít a G100s-ére. Nem csúszik, és nem is hajlamos mállásra.
    Talpak: jelenleg 10/10, bár nem tudom, idővel, kopottan milyen lesz
    Nincs driver...

    Összességében: nagyon jó egér, ennyiért pláne. 9-10k + szállítás.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • dobragab

    addikt

    válasz smilecat #43294 üzenetére

    Hááát 50k-ból nagyon sokmindent kapni, még ha abból félre teszel 25k-t billzetre, 7-8k-t padra, akkor is baromi nagy a kínálat, így feltételezem, a legjobbat keresed. 15 éves lánynak mindenképp a könnyű egerek között keresgélnék: minél könnyebb, annál jobb, és 90 gramm fölé semmiképp nem mennék. Ha van benne plusz súly, kicsavaroznám. Még valami: nem biztos, hogy a drágább jobb. Vannak kifejezetten olcsó egerek, amik áruk ellenére baromi jók.

    Logitech G100s: 82 g, súly nélkül 69 g. Egy plusz gomb, beállítása LGS-ben 5 perc telepítéssel együtt.
    Razer Salmosa: 70 g, eBay-en kapható csak, nem tudom, hamisítják-e. Beállítása 10 sec, az alján van két kapcsoló.
    Genius Maurus: 99 g, súly nélkül 77 g. Nem tudom, tetszene-e a formája, szoftvere egyszerű.
    Roccat Lua: fogalmam sincs, aszongyák' jó :D bő 3 hónapja várunk egy kollégára...
    SteelSeries Kana v2: v1-nél ár-érték-arányban sokkal jobb. Az oldalgombok lehet, hogy zavaróak a fogásban.
    Mionix Avior 7000: szerintem túl nehéz, de nem ismerem.
    Logitech G302: ekkora keretből lehet, hogy inkább a G303-at venném, bár a szenzorok közötti különbség csak ultra-alacsony érzékenységnél vehető észre
    Logitech G303: vigyázat, a formája éppúgy megosztó, mint a G302-nek. Vagy nagyon bejön, vagy képtelen vagy használni. Ajándékba igazán egyiket se venném.

    Tájékozottabbak majd tájékoztatnak a Zowie egerekről, én egyiket se ismerem. Mindenesetre én akkor is a G100s-t venném. Most is azt használom, 15 másik, egérajánlós patkány mellett is.

    Akármelyiket is veszed, javaslom, vegyél rá talpakat jaffától.

    Egérpad topik erre. Én Allsop Raindropot ajánlanám, de majd ott.

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • dobragab

    addikt

    válasz ot93 #43427 üzenetére

    Igen, az Kailh rondaság. Az Omronok meg kínai D2FC-F-7N.

    Akkor ezt meg kell szoknod... Nem nagyon van két egyforma kapcsoló, minimális különbségek akadnak lenyomási erőben, hangban. Mikor magamnak cseréltem a G100s-ben, úgy válogattam a japán Omronjaim közül, melyeknek a legjobb a hangjuk ;]

    A súlyt szedd má' ki belőle, meg javasolt rendelni rá rendes talpakat. Esetleg cserélheted a kapcsolókat is.

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • dobragab

    addikt

    válasz zuzu000 #43812 üzenetére

    Kinzu v2-t szerintem nem érdemes javítani, kivéve ha Razer DA nyákot akarsz beletenni ;]
    Egyébként egy kapcsolócserével megoldható a dolog, forrasztási gyakorlattal.

    Logitech G100s, Roccat Lua, SS Kana v1 / v2 / i-Cafe, Razer Abyssus, esetleg Razer Salmosa.

    Régi Abyssusodnak mi baja?

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • dobragab

    addikt

    válasz kemotox #43921 üzenetére

    *1800 ;]

    Zömmel egyetértek. Azért szerintem a DB 2013 elfogadható cucc lehet, de nem annyiért. Szerintem 800 DPI-n nincs benne smoothing, bár még nem tudtam megmérni. Viszont 5 grammal könnyebb, mint a 3.5G.

    Elképzelhetőnek tartom, hogy egyszer a PLN-szenzorok is elfogadhatóak lesznek. Nincs bennük accel (a Mambában legalábbis nem volt, a DPI-pontatlanságot néztem annak), mondjuk konstans +3 ms input lag volt G100s-hez képest. Ja és szövetpadon nem működnek jól, meg felemeléskor hülyeséget közvetít, ami a LOD trimmelésével megoldható.

    OCN-ről Above8 (PLN-lover) posztolta ezt a képet. Szövetpadon alacsony sebességnél rendkívül pontatlanok, a finommozgás valóban rossz, ezzel próbálják javítani.

    Na de annyiért semmi értelme a PLN szenzoroknak, egy jó optikai kb. hátrányok nélkül, feleannyiért tudja ugyanazt.

    SS is elment arrafelé, hogy régi név + új fos. Zowie meg semmi újítást nem hoz ki, csak reszelget az egerein. Legalább nem csicsázza sz@rrá, és jó termékeket árul. Csak azok a Huano kapcsolók ;]

    Szerintem mostanság a nagy gyártók közül egyedül Logitech tartja magát. Tűrhető áron ad nagyon jó egereket, bár egyik-másik sz@r. Mindegyik egérben van újítás, korrekten össze vannak rakva.

    Régebben az ajánlott egerek listáján tudod, mi volt? 90%-ban Logitech, Razer, SS, Zowie. A többi: három ősi MS, + egy nem kapható A4Tech.

    Most? Genius, CM, Roccat, Ninox, Mionix, talán EVGA, talán Rapoo... Elqrvultak a régi-nagy gyártók, az újak meg kezdik kihasználni.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • TeebyKay

    őstag

    válasz menjapipaba #44042 üzenetére

    Kapcsoló csere olcsón megoldható és évekig szolgálhat tovább az egér. G100s az egyik legajánlottabb ilyen árban, kár lecserélni ha csak ennyi a gondja. Aprón találsz japán omron kapcsolót, kis forrasztási gyakorlattal simán ki tudod cserélni vagy ismerős aki forrasztott már.

  • kemotox

    addikt

    válasz gerlaip #44530 üzenetére

    // Súlyos poénkodós gagyistílus veszély, erre futotta, na //

    Na jó, figyu, bazmegye. Kezdjünk tiszta lappal. Tetszik az avatarod, nem akarok rosszban lenni veled.

    Megvettél egy egeret, amit már nagyon rég óta ki akartál próbálni. Nagyok voltak az elvárások. Aztán beszoptad, fos volt a cucc. Amit én sem értek amúgy, szerintem iszonyú módon kifogott orbitális selejt volt szegényke. Kiakadtál, érthető volt, hisz nem keveset fizettél. Ez természetes, mint ahogyan a reakciód is az volt, mondhatni. Ideges voltál, berageltél, elkezdtél hülyeségeket írni, miszerint minden szar ma már, stb stb. Ez van, előfordul.

    Oké, mi is lehettünk volna toleránsabbak, csak az az igazság, hogy kb havonta van egy ilyen eset, és igazából az esetek 100%-ban mindenki boldog lett volna, ha kérdez előtte. És már nagyon unalmas sokadjára végigjátszani ezt. Nah, kiakadtunk mi is. Mondjuk, hogy kvittek vagyunk :D

    G100s-sel remélhetőleg sokáig boldog leszel, ha még is lesz valami baja (sajnos jószokásuk a nagy gyártóknak is gagyi kínai kapcsolót rakni az egereikbe, szóval esélyes, hogy hamar megdöglik :/), akkor szívesen várunk, segítünk, még akár a konkrét javításban is.

    Aztán ha már te is olyan egérbuzi leszel, mint mi, akkor is szívesen várunk, hogy együtt üldözzük el az embereket ;] ;]

    Szentabéke?

    if (szentabéke == igen)
    {
    Yay, király!
    }

    else
    {
    Rohadj meg, remélem eltörik a G100s-sed ;]
    }

    UI: Nem, nem azért írom, mert a boss közbelépett. Na jó, de azért is :DD Nem, amúgy tényleg nem, már előtte elkezdtem írni, csak közben megnéztem mit írt dogra.

    [ Szerkesztve ]

  • alwinka

    csendes tag

    válasz cidalain #45050 üzenetére

    A bal mikro-kapcsolójával van gond szerintem. Néha duplán kattint, de ez még nem is zavar annyira, mert nem olyan feltűnő. Végül is elindítja amit kell. Ugyanez a hiba viszont úgy is jelentkezik, hogy ha valamit ki akarok vele jelölni, akkor amikor felengedem a gombot, elengedi a kijelölt részt. Olyan mintha a gomb felengedésénél kattintana egyet. Ez pl. excelben szokott problémát okozni. Mivel olvastam a fórumon, hogy a mikro-kapcsoló egy idő után tönkremegy, ezért gondoltam a cserére.

    Még annyi, hogy ma bementem egy nagyáruházba és végigtapogattam az egereket.
    A Roccat Lua tényleg kicsi, viszont a Logitech G100s és a Genius Maurus fogásra egész jók. A Genius annyiból tetszik, hogy van rajta oldalsó gomb, viszont elég érdekes a kinézete, a Logitechnek meg egyszerűbb a formája.
    A kettő között egyébként van érdemi különbség?

    [ Szerkesztve ]

  • IG55

    senior tag

    válasz IG55 #45162 üzenetére

    Sziasztok!

    Azon gondolkodom, hogy nem létezik, hogy az én csökkent igényeimhez nincs olcsóbb alternatíva, mint a Logitech G100s, vagy a másik kettő az ajánlás legolcsóbb kategóriájában.
    Jó nekem egy igénytelenebb minőségű kapcsolóval szerelt példány, illetve a DPI-t is leszarom.

    Szóval nincs semmi, ami ezek alatt van árban, de mégis használható?

  • kristof123

    őstag

    válasz Zsolty001 #45761 üzenetére

    Vigyázz, mert itt komoly emberek, komoly írásai találhatók ezzel a témával kapcsolatban! ;]

    90+%-ban a rosszabb minőségű kapcsolók vannak az egerekben, így ez szvsz ne legyen szempont számodra.

    (#45760) Zsolty001:
    Logiteh g100s, Genius Maurus

    [ Szerkesztve ]

  • dobragab

    addikt

    válasz Exfury #46345 üzenetére

    Igen, én amióta beleraktam a G100s-be a japán Omronokat, azóta nincs kedvem más kapcsolót nyomogatni.

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • dobragab

    addikt

    válasz andris127 #46371 üzenetére

    Az S3988 alatt az S3989-et is értettem, és a továbbiakban is. Gyakorlatilag semmi különbség, a DPI-huszárkodást kivéve.

    Lehet használni az S3988-at. Nagyon jó szenzor, kiakaszthatatlan, és 800-on gyakorlatilag észrevehetetlen az input lag 800-on. A G100s-emhez képest csak minimálisan rosszabb. 1600-on is használható, de afelett elég durva az input lag. Ezért mondtam, hogy ha teheted, inkább PMW3310, az is kiakaszthatatlan.

    Érdemes lehet még megvárni a Rival 300-at, aminek a gumi oldala elvileg nem olyan sz@r.

    A SS custom kapcsolója kifejezetten jó érzetű, és az, hogy mennyi idő alatt döglik meg, minden típusnál rapszodikus. Láttam már egy éves döglött japán Omront is, meg sok-sok éves hibátlan TTC-t is.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Párom anyukájának notebookhoz szeretnénk valami minőségibb, de nem csúcskategóriás egeret.
    Mint lentebb írom majd, "Notebook tapipad kiváltás, böngészés, Office, irodai dolgok..(semmi komolyabb játék) " a használat.

    Elsőre egy Logitech M500-at néztünk ki, asszonynak tetszik, nekem is, elég kényelmesnek is tűnik..
    Aztán itt az elmúlt kb. 3 órában olvasgattva úgy láttam, nagyon nem ajánlott ez az egér.

    Bár vagy 7 éve én is egy nem ajánlott márka,az A4tech egyik lézeres egerét használom, amivel a görgőt nem nézve teljesen meg vagyok elégedve :B XL-750F.
    Az érzékelőre ez van írva: A6010 B06110 nem tudom mennyire számít ótvarnak..
    Mondjuk a mikrokapcsolói Omron kapcsolók.. annó mintha ajánlották volna ezt a rágcsálót.. :U
    no de most nem is ez a lényeg. bár ha van infó jöhet :D
    Vettem hozzá jeladót a görgőhöz, ki szeretném majd cserélni. :D

    Visszatérve a jelenlegi helyzethez, "Kénytelen" voltam valami ajánlott egeret nézi.
    Amik a listán szerepelnek itthon újként nem igazán találtam, csak a Logi G100s-t a MM-ban.
    Asszonynak nem annyira tetszik, de azt mondta, ha tényleg jobb, legyen.

    Kérdéseim:
    - Jól néztem, tényleg nem nagyon van más alternatíva? (ha van, jöhet)
    - mennyire érzékeny egérpadra az egér? Mivel notihoz lenne, el tudom képzelni, hogy sokszor csak asztalon, terítőn, vagy ami épp kéznél van, azon lenne használva..
    - minőségre meg van a mínőségi érzés, nem túl bazári? valaki írt valahol régebben egy ilyen hsz-t. Lehet csak eltévedt.. :U :DDD

    Előre is köszi a válaszokat!

    Üdv. Laci

    1. Mennyi a keret?
    kb. 8-9000 HUF környéke

    2. Használtpiac, és / vagy eBay?
    Csakis új, garis, itthonról, "azonnal", ajándék lesz.

    3. Mire használnád az egeret?
    Notebook tapipad kiváltás, böngészés, Office, irodai dolgok..(semmi komolyabb játék)

    4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van?
    pasz. Kicsit molettebb nő, nem miniatűr kezek

    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    passz, valami noname micro méretű egeret láttam náluk az asztalon, notihoz meg még nincs

    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
    Plusz gomb nem lenne rossz, bár csak magamból indulok ki, náluk nem láttam az egéren, így nem feltétel.

  • izee

    senior tag

    válasz Laci4 #46949 üzenetére

    Nyugodt legyél a G100s-sel. Azért nem írtam, mert:

    -Belekezdtem a "mindegy milyen, csak a formavilága ízléses legyen" tippekbe, ennyi.

    -Már olvastad az ajánlottakat és eljutottál, hogy megnézd élőben a G100s-t. Nem volt okom még egyszer írni.

    -A leírtak nem tükröznek teljes listát(különben is olvastad az ajánlottakat). Mindig precízen működő egereket ajánlunk. Kivéve, ha meggyőznek, hogy nem fogják használni precizitást igénylő feladatokra, mint te tetted.

    -Ha már barátnődnek nem jött be a kis G100s, ajándékra gondoltam javasolok valami színeset.

    -Az összeszerelési minősége állítólag gyenge. De szenzorilag jó. Ha valaha is elromlana, akkor gari vagy keress itt valakit, aki kapcsolócserével jobbá teszi, mint volt.

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • Exodius

    őstag

    Kedves mindenki!

    Mostanában elkezdett rosszalkodni a Logitech G100s-em (nem érzékeli ha kattintok, no persze nem mindig, de kezdetben nem volt semmi ilyen baja és most már kezd nagyon idegesíteni). Szeretném egy kicsit moddingolni (gyógyítani), és azt szeretném megkérdezni, hogy:

    1. Honnan lehet venni Omron D2F-01F-es kapcsolókat és mennyivel jobbak mint az alap kínai kapcsolók? Mennyire nehéz kicserélni őket?

    2. Honnan lehet strapabíróbb teflon talpakat szerezni rá?

    Előre is köszi a válaszokat! :)

  • dobragab

    addikt

    válasz Exodius #47382 üzenetére

    Összefoglaló végén találsz linkeket.

    A kapcsolók cseréje sima forrasztási művelet. Ónszippantó nélkül ne állj neki (~1000 Ft), de azzal és forrasztási gyakorlattal egyszerű. A G100s nyákja ráadásul egyoldalas, úgyhogy könnyű belőle kiforrasztani. Én mind a 4-et cserélném (ahogy a sajátomban is tettem).

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • kemotox

    addikt

    válasz acumen880711 #48044 üzenetére

    Én életem egyik legjobb egerét, az ajánlóban is szereplő G400-at 2 ezerért vettem.. Razer abyssus 4kért, G100s 5és fél ezerért.
    Nagy részük hagyományos 3 gombos egér, és ami a legfontosabb.. használt. de nem kell fosni tőle. Ajánlott egerek nem hiába ajánlottak, csak úgy nem szarnak be. Ami tönkremehet (kapcsoló, kábel), az meg cserélhető nagyon könnyen és nagyon olcsón. A G400 pl újonnan mikor lehetett kapni boltokban 18 ezer körül mozgott.. én találtam néhány éve egy kábelhibás példányt 2 ezerért. Tök jó állapotban volt. Kb 2 perc alatt kicseréltem a kábelt, mert volt itthon, és azóta is fasza.

    Röviden és tömören két dolgot tudok ajánlani: 6-7 gombos igényt add lejjebb picit, illetve nézz körül használtak között, meg ebayen is. (G100s-em pl 5,5 ezerért ebayről jött, vadi új)

    Ha újonnan kell, itthonról, boltból, akkor 15 ezer körül rá kell szánni, ha egy kicsit több gombos egeret akar az ember. (G100s pl hagyományos 3+1 gombos egérke, 9-10 körül van itthon boltokban)

    Ami szerintem számodra a legmegfontolandóbb dolog, az a 10,5 ezer forintos Deathadder 3.5G ebayről. 5 gombos jószág, és nincs annyira messze a 7 ezres keretedtől. Szerintem érdemes egy kicsit gyűjteni még. Az, hogy hamar lecseréled úgy is, valszeg annak köszönhető, hogy nem volt még igazán jó egered, ami nagyon kényelmes volt, nagyon adta, és nagyon szeretted. Itt sokaknak vannak 10+ éves példányai is..

    Alsó értékhatár? Nagyon változó, itthoni bolti árak VS ebay VS használtpiac. (utóbbin nagyon gyakran ki lehet fogni még garis, csak kipróbált egereket is)

    Nézegesd az összefoglalót, mérlegelj (kell az a sok gomb? vajon megéri inkább egyszer venni egy drága egeret és azt használni 6-7-.. stb évig, vagy venni gyakran újat?)

    Kicsit össze-vissza lett ez a komment, elsején nehéz még gondolkodni :D A lényeg, hogy az ajánlóban (összefoglaló) lévő egereket nézegesd, aztán ha megtetszik néhány darab akkor segítünk majd, hogy honnan érdemes venni, stb. (Pl Razer egereket elég szépen hamisítják, de tudunk megbízható ebayes eladót)

  • dobragab

    addikt

    válasz Mukucs #48924 üzenetére

    Fingertip gripre és high sens-re Logitech G100s (1750-ig vállalható) és Razer Abyssus (1800-ig jó) az igazi. SS Kana v2 (max. 1600) kicsit nagyobb, és útban lehetnek az oldalgombok.

    Ha meg tudod fogdosni a G302-t, az is jó lehet, de látatlanba nem merném megvenni.

    Zowie-k MOBA-ra szerintem kiestek a kemény Huano kapcsolóik miatt. EC2-A ráadásul palm gripre való.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • Vanir

    veterán

    válasz sagesz93 #49343 üzenetére

    G100s teljesen jó, ha lecseréled japán Omron-ra a kapcsolókat, akkor még jobb lesz. ;)

  • dobragab

    addikt

    válasz pocokxx #50252 üzenetére

    Szerintem igen, cserélj kapcsolót, leírás erre. Vagy még egy G100s :D

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • zsoltyyy

    senior tag

    válasz kemotox #51023 üzenetére

    Ahogy utánakeresgettem, lehet, h nem a kapcsoló a hibás. Másnál is előjött g100snél, de nemtom, majd megmondják. Wmo-mhoz berendeltem kínából 400ftért 3db kapcsolót, beforrasztottam és tökéletesen megy. :DDD

  • demerion

    tag

    válasz zsoltyyy #51022 üzenetére

    Nem olyan rég jött vissza gariból tesóm g100s-e. Kapcsolót és kábelt cseréltek, csak majdnem 1 teljes hónap volt mire visszaért.

  • kemotox

    addikt

    válasz Acsifun #51187 üzenetére

    Ezeknek a kattintós hülyeségeknek nem lehet hinni, össze vissza kamuznak a fos kínai kapcsológyártók. Ha beszarik esetleg akkor nagyon olcsón lehet cserélni. (kb 200 ft egy japán Omron kapcsoló, ami sokkal tovább bírja)

    Szerintem ezek közül inkább Lua, Kinzunak van egy kis gyorsulása amit vagy meg sikerül szokni, vagy nem.
    G100s-el járnál szerintem a legjobban, ebayről 5500 ft. Asus ROG Sica is ajánlott ami hasonló classic 3 gombos cucc.

    Szerk.: Mennyit költenél rá? Ugyancsak ebayről Razer Deathadder 3.5G ami már egy oldalsó gombos egér, 10,5 ezer. Minden más csak drágább kb. Kinzu V2, 1-1 oldalsó gomb mindkét oldalon. Ha itthon boltban szeretnél vásárolni akkor sima 3 gombosak is 10 körül kezdődnek, az oldalsó gombosak meg kb 16-17-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • #59070464

    törölt tag

    Van egy Logitech G100s egerem egy régi 12.1"-os Lenovo ThinkPad notebook társaságában. Láttam, hogy vannak ThinkPad egerek is, amik nagyon megtetszettek (csak is vezetékes). Teljesen általános használat (már ami az egér használatot jelenti) Linux alatt, ahol inkább gépelek, nem végzek grafikai munkát és játszani sem játszom esetben is baromság lecserélni ThinkPad egérre a G100s-t, vagy ha annyira tetszik, ilyesmi felhasználás mellett nyugodtan cseréljem le?

    Tisztában vagyok a G100s képességeivel, míg a ThinkPad egerével abszolút nem. Egy dolog viszont fontos lenne, annak ellenére, hogy sokáig ültem Cherry MX Blue kapcsolós billentyűzet előtt, irritál, ha hangos a click és a scroll (G100s határeset, anno a régi Razer Krait isten volt).

    [ Szerkesztve ]

  • dobragab

    addikt

    válasz brokizoli #53423 üzenetére

    Bocs, valahogy kimaradtál az összefoglaló bűvöletében.

    Logitech G302-t tapogasd meg, szerintem az lesz a te egered, ha kényelmes.

    Vagy a G100s, itthonról garis, ebayről meg baromi olcsó, még ha javíttatni kell is a kapcsolóját.

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • micafighter

    nagyúr

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg van egy Razer DA 2013-as rágcsálóm, de a bal kapcsolója kezd haldokolni szerintem, elkezdett duplázni. Sajnos nincs forrasztóm a kapcsoló cseréjére, igy azon gondolkozom hogy új rágcsáló után nézek. Max 15k-t szánnék rá, ha nagyon megéri akkor esetleg kicsit többet, első sorban játékra, (leginkább MOBA, de egyébként minden más is), igy nem biztos hogy jó lenne egy kemény kapcsoló, illetve high-sens-en (1600-2000) használom ezt az egeret és az előző egeret is (g100s) azon használtam, de van amihez leveszem low-sens-re, igy jó lenne ha mondjuk 2000 alatt mindenhol jó lenne a szenzor. Formailag is bejön a razer.

    Van szerintetek értelmes alternativa, vagy inkább keritsek egy forrasztót? :DDD

  • balint355

    aktív tag

    Sziasztok, úgy néz ki egér vásárlás előtt állok (Ebay-ről rendelt pár hónapos G100s bal gombja 10-ből kb 3 kattintást érzékel, tudom, kapcsolót lehetne cserélni, de nem akarok forrasztgatni), lenne egy konkrét kérdésem: Asus ROG Sica fekete és fehér verziója közt van bármi különbség? Sok helyen egy ezressel drágább a fehér, gondolom van valami oka :)

    I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

  • dobragab

    addikt

    válasz StarZ3r0 #53672 üzenetére

    DA Chroma és Alcor nem igazán claw-ra való.

    Savu hulladék.

    Lua jó lehet, de csak 500 DPI-ig az igazi.

    Roccat Kone Pure-ból a „sima" az lézeres, meg ne vedd. A Military és az Optical első osztályú, nagyon frankó egerek.

    A marketingnek ne dőlj be! Vannak olyan márkák, amik kifejezetten arra mennek rá, hogy az igényes közönséget szolgálják ki, és tojnak a vérpistikre. A Zowie és a Mionix pontosan ilyen. Viszonylag minimalista design, viszont Razereket megszégyenítő minőség.

    Mionix-nak mondjuk nem nagyon van olyan egere, ami neked jó lehet. Avior nagy és nehéz, afféle szimmetrikus palmos. Castor jobb oldala claw-hoz nekem borzasztó fura volt, az meg inkább kiskezes palmos. Naos meg nem tartozik ide, az full palm.

    Zowie ZA1x lehet a te egered, vagy a Roccat KPO / KPM.

    Illetve Logitech G100s, bár kicsit kevésbé out-of-the-box. Azaz lehet, hogy törődni kell vele. Ebayen bagóért megkapod, no gari, és a kapcsolói ismeretlen okból némileg hamarabb döglenek, mint a többi egéré, pedig ugyanaz van bennük. Az eloszlás mondjuk elég random, a legtöbbeknek még mindig semmi baja vele. Vagy csak azért hallunk több hibás G100s-ről, mert kurva sokaknak van. Nem tudom, de a legeslegelső széria tényleg szar volt.

    Szóval ha tönkremegy, 2k körül meg lehet javíttatni, plusz akkor már jaffa-talp és súly ki, az úgy nagyon frankó. És még mindig harmadannyinál jársz, mint egy Zowie. Ha nem megy tönkre, negyedannyinál.

    Asus ROG Sica-t is nézd meg, és olvass utána itt (LOD-probléma).

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dobragab #53695 üzenetére

    Na, nekem pont ma kezdett el szarakodni a bal klikk G100s-en. Néha nem érzékel, hiába klikkelek. Kiver a víz tőle, mert amúgy szeretem az egeret, majdnem ideális számomra (oldalról hiányzik egy gomb igazából, és ennyi is a negatívum...nekem őzebrasága kifejezetten tetszik :) ).

    Forrasztási tapasztalatom viszont pont ugyanannyi van, mint amennyi pákám. Vagyis semennyi. Lakótársnak viszont van, ő szereti a hobbielektronikát (amúgy főállásban is villamosmérnök), viszont ilyen ónszippantója nincs, és ahogy olvasom az egér bajos topicban, ez a bizgentyű viszont elég ajánlott a művelethez. Plusz egerekkel sem foglalkozott soha. Szóval kb. 1000 ft-ba fájna vele cseréltetni, de akkor még ott van a kockázat is ugye. :DDD

    Szóval a kérdés, hogy itt a topicban esetleg valaki vállalná a kapcsolócserét? És ha igen, mennyiért (posta+munkadíj ofkórsz)

    Nem sürgős a dolog nekem amúgy, van pótegerem kettő is szerencsére. Szóval ha éppen pörögtök a vizsgákkal vagy ilyesmi, és nem akartok ilyenekkel szarakodni, nem baj, később is ráér.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • balint355

    aktív tag

    válasz [Prolixus] #53700 üzenetére

    Ugyanígy vagyok én is a G100s-sel, tök jó egér, de nálam is elkezdett nem érzékelni, és ahogy olvasom elég gyakori a klikkelés-probléma... Lassan idegbajt kapok tőle, egyre rosszabb a helyzet, inkább rendeltem egy Sica-t, abban még én is ki tudom cserélni a kapcsolókat :D

    I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz balint355 #53706 üzenetére

    Gondolkoztam én is új egeren, de egy Sica-val nem lennék előrébb, mert az is ugyanúgy 3 gombos. Szenzorilag meg nekem elég a G100s bőven. Ráadásul a kapcsolócsere olcsóbb jóval, mint akár egy Sica. Vagy persze lehetett volna rendelni még egy G100s-t mulkintól, csak kérdés, vajon az is megadja-e magát...
    Még a kapcsolócsere költsége + az egér eredeti ára együtt is ott körül van, mint egy új Sica. De hát te tudod. :)

    Azt sajnálom csak, hogy a Ninox Aurora rendelésbe nem szálltam be anno.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • balint355

    aktív tag

    válasz kemotox #53714 üzenetére

    Azt terveztem, biztos lesz valaki aki megveszi és megcsinálja.

    Értem én, hogy teljesen random, de G100s-nél feltűnően sok helyen hallani hibás kapcsolóról. Nem vagyok nagy szaki egerekből, de szerintem ez azért több az átlagnál.

    I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

  • Sanki

    addikt

    válasz TeebyKay #53798 üzenetére

    Értem, köszi. Akkor marad. :)
    Ha már itt járok, akkor mást is kérdezek. Cserélni szeretném a g100s talpait.
    Milyen vastagságú talpakat érdemes venni? Pl. az alábbi linken van 0.28 meg 0.6 mm-es, melyiket érdemes?
    http://m.ebay.com.au/itm/161717127848?_mwBanner=1

    Illetve egy másik kérdés: az egérben lévő kapcsolókat mennyire nehéz cserélni? Kb. 1 éves az egér és már néha azt veszem észre, hogy az első kattintást nem érzékeli..

    Zozzz2000: pár hsz-t olvass vissza, meg a linket nyisd meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák