Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarioAna

    senior tag

    válasz Szajo #12632 üzenetére

    A minőségi szenzor miatt. PL: rántasz egyet az egérpadon és az ég felé néz a célkereszt vagy forog stb, ez egy gyengébb minőségűnél gyakran előjön, főleg alacsonyabb érzékenységnél (400-800DPI). Pl 3200DPI-n nagyon nehéz élvezetesen játszani komolyabb FPS-el, mert annyira érzékeny az egész, hogy 3cm-en fordulsz kettőt, ergo gyorsabban mozogsz, de sokkal nehezebben célzol. Alacsony senzinél ez pont fordítva van, nagyon pontosan lehet célozni vele (bizonyos helyzetnél a fegyver szórását kontrollálni), viszont ahhoz hogy megfordulj hirtelen "kalimpálni" kell, és emelni az egeret. Alacsony szenzinél jön ki a szenzor minősége, illetve a linearitás is fontos dolog (15centit mozgatod lassan az egeret, majd15centit rántasz hirtelen az egérrel, és a kurzor mind2 esetben pontosan annyit mozog, egérgyorsítás nélkül persze).
    Én pl az A4Tech X718F-emmel sokáig játszottam, és ott nem jött elő ez a hiba alacsony senznél sem, de itt nagyon megoszló vélemények vannak ezzel kapcsolatban, nem hisznek nekem hogy az egy jó egér :D .
    Ez csak játékos szempont amit én írtam most le, de munkánál is fontos a szenzor, lásd a "körös" próbát, ami képszerkesztésnél fontos, hogy pixelenként is tudd mozgatni az egeret akár.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák