Hirdetés

2018. szeptember 20., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-25 22:52:02

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 08. 22.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#72101) linuxuser666 válasza Vanir (#72100) üzenetére

linuxuser666
(tag)

És ezek a zowie egerek?
Némelyik formára eléggé hasonlónak tűnik mint a wmo.
Csak annyi van belőlük hogy nem tudom mi a különbség, ill melyik szériánál melyik a kicsi / nagy.
Az nekem belefér ha most is veszek egyet, meg később is amikor kijön majd valami új csoda:)

(#72102) ribizly válasza linuxuser666 (#72101) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

A Zowie egerek még mindig a lehető leginkább megbízható egerek a piacon.
3 féle forma (FK - lapos, ZA - hátul púpos, EC - jobb kezes "ergonómikus) és mindegyik formában 2 vagy több méret (1 - nagy, 2 - közepes, 3 - kicsi) található. LGIFY ;]

Egyébként jellemzően a legújabb ECx-B-től (abban 3360 van) eltekintve mindegyik Huano kapcsolók és 3310-es szenzor található bennük. Kb ennyi.

Amúgy a WMO / IMO-hoz talán az FK széria és abból is az FK1 lehet a leginkább közel, de az egy kicsit laposabb. Ki kell őket próbálni mondjuk a Pixel-nél. ;)

|•| [Eladó] A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72103) linuxuser666 válasza ribizly (#72102) üzenetére

linuxuser666
(tag)

Köszi a részletes segítséget.
Igazából már régóta a kezemben akarok fogni egy zowie egeret, nem volt még hozzá szerencsém.
Az fk1, és az fk1+ között mi a különbség?
Mindkettőből van aprón eladó.

(#72104) Vanir válasza linuxuser666 (#72103) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A szélesség, de amúgy a hivatalos specifikációk meg a gugli is kidobja neked jól vahamarabb, mintha itt várnád meg a választ. ;)

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#72105) linuxuser666 válasza Vanir (#72104) üzenetére

linuxuser666
(tag)

Köszi.
Sok dologban kedvencem a google, de ez az egér téma úgy veszem észre hogy olyan dolog amihez csak kevesen értenek. Gondoltam hogy csak a méret más, de az a biztos ha megkérdezem. Nem akarok úgy járni hogy megveszem aztán kiderül hogy pont azzal van valami gond amit én vettem.

(#72106) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

Nixeus Revel Ergo
Avagy MX518. :))

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#72107) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

sziasztok!

a g305 a g203 gombjait örökölte vagy a lenyomhatatlan görgőklikkes g pro-ét?

multifunkciós agárstadion épül

(#72108) jaffa 2843 válasza Ringman (#72107) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

G203. Ha G Pro-s lenne már repült volna a falnak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72109) Ringman válasza jaffa 2843 (#72108) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

köszi, akkor beszerzek egyet utazós egérnek majd

multifunkciós agárstadion épül

(#72110) kemotox válasza Vanir (#72106) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Uuuuuuuu

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#72111) linuxuser666

linuxuser666
(tag)

Fk1+ lesz a kiválasztott, már el is utaltam az árát, holnap küldik.
Van ám mellé bónusz is.
Barátnőm rendelt nekem egy kodiak padot, a nagy kéket:)
Szóval jobb lesz ha elkerültök csben.

Ps: ha ezzel se jutok kala fölé akkor jobban járok ha veszek aimot valahol, meg leárazáskor 30 csgot :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#72112) Synthwave válasza linuxuser666 (#72111) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Még viccnek is rossz.

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72113) linuxuser666 válasza Synthwave (#72112) üzenetére

linuxuser666
(tag)

Nekem ezt valamiért sokszor mondják :D
De nem lesz gond, ha így 27 éves koromig megvoltam aim nélkül, talán a hátralévő pár évben is menni fog :D

(#72114) sNk77 válasza linuxuser666 (#72113) üzenetére

sNk77
(tag)

Ha eddig meg voltál "aim" nélkül ne csodálkozz, hogy nem érted el a kalát (bármit is jelent). :DDD

(#72115) QwErTy42

QwErTy42
(PH! addikt)

Sziasztok,

Tetszik a Logitech Anywhere 2s egér és a lendkerekes görgetés, viszont olvastam negatív véleményeket a minősége kapcsán.
Szerintetek belevágjak vagy tudtok ajánlani más alternatívát? A funkciók megtartása mellett.

Köszi szépen.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#72116) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

G305 a G102-höz képest így első fogdosásra:
- jóval taktilisebb görgetés
- talán picit határozottabb főgombok, meg hangosabbak is
- oldalgombok puhábbak, cserébe tényleg nagyon be kell őket nyomni

Ja, és itt van nálam az új wireless is, csak arról nem szabad mondani semmit (annyit elárulhatok, hogy veszett jó). :D

(#72117) ribizly válasza Vanir (#72116) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Az új G Pro volna?

|•| [Eladó] A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72118) Vanir válasza ribizly (#72117) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Igen igen. Szinte minden tekintetben a legjobb egér lesz a piacon. Mondjuk az árát ne akarjátok tudni, dobtam tőle egy hátast, aztán még kettőt...
Nemsokára fény derül mindenre. :)

(#72119) sati válasza Vanir (#72118) üzenetére

sati
(PH! addikt)

Annyit sem, hogy G603 után/helyett jó vételnek tartod? (big hand)

NCASE M1ni-itx

(#72120) ribizly válasza Vanir (#72118) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Huhúúúú
Na kíváncsi leszek.
Mi a reveal date? :)

(#72121) Vanir válasza sati (#72119) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Hát, az már a leakelt képekből is látszott, hogy laposabb, kisebb forma.

ribizly: Azt se mondhatom el, de hamarosan. :DDD

(#72122) SP!T

SP!T
(PH! addikt)

Emberek, emberek, itt van az év találmánya: [link] -> IMO és IME mechanical encoder PCB-vel együtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#72123) Vanir válasza SP!T (#72122) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ez király, már csak a mantorker-féle 3360-as custom PCB-ket kéne árusítaniuk. :D

(#72124) SP!T válasza Vanir (#72123) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

De ezt valóban megcsinálta működő képesre, vagy van esélye hogy fake?
A baj, hogy WMO-hoz nem találtam ilyen módosított PCB-t... :(

(#72125) Synthwave válasza ribizly (#72076) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

~1500 pénz (szállítással együtt) az eredeti bungee Kínából - többféle színben.

Ez max. akkor érdemes ennyiért, ha mindenáron mindenből ZOWIE-t akarsz.

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72126) Synthwave válasza Vanir (#72116) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Arra kíváncsi lennék.

(#72127) Melorin válasza Melorin (#72090) üzenetére

Melorin
(PH! addikt)

Még egy fontos tényező a leendő egérválasztásomhoz: jelenleg G502-t használok, és azt vettem észre, hogy mivel folyamatosan tartanom kell a főgombok felett a mutató és középső ujjaimat hogy ne nyomjam azokat be, egy idő után nagyon megfájdul ezen ujjaimnak a felső része és a bütykeim is. Valahogy nagyon nyújtva kell tartanom őket és elég magasan. Az előző, G400s is fájdalmas volt ilyen szempontból.

Szerintetek milyen formájú egér az ami nem erőlteti ilyen pozícióba az ujjaimat?
Olyan kéne aminek a gombjai a végükön legörbülnek és ezzel felveszik az amúgy is begörbülő ujjaim vonalát? Tehát a hosszú egyenes gombosak nem nekem valóak?

[ Szerkesztve ]

(#72128) ribizly válasza Melorin (#72127) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Kisebb egérrel nem próbálod meg? G102?

(#72129) adam014

adam014
(PH! kedvence)

Sziasztok,

1. Mennyi a keret?
15-20k max, minél olcsóbb annál jobb :D
2. Használtpiac játszik?
Ha nagyon muszáj igen, de inkább ne
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Igen
4. Mire használnád az egeret?
Általános felhasználás, főleg munka, játék nem.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
19cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

Anno volt egy Performance MX egerem, az nagyon kényelmes volt, és szerettem - most ahogy látom az utódja Master MX 2S néven fut, nem tudom ez mennyire ajánlott, illetve akkor se lennék szomorú, ha kevesebbért is lenne(nincs szükségem, hogy vezeték nélküli legyen pl)

(#72130) jaffa 2843

jaffa 2843
(Ármester)

Ezzel kellene valami jó kis játékot tolni. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72131) Melorin válasza ribizly (#72128) üzenetére

Melorin
(PH! addikt)

Rendeltem egy ZA13-at, meglátjuk :)
1 hete megtapogattam a pixelben, akkor nagyon jónak tűnt, csak elbizonytalanodtam, de most bátorságot gyüjtöttem és berendeltem.

(#72132) dudu5130

dudu5130
(senior tag)

Találtam újonnan X718BK-t. Érdemes vele foglalkozni vagy már nem az a szenzor van benne ami jó? Nem találtam az oldalon olyan leírást amiben le van írva a szenzor.

(#72133) Amerigo57 válasza dudu5130 (#72132) üzenetére

Amerigo57
(kvázi-tag)

Ha jól tudom , akkor az X718BK szenzora PMW3305 .

[ Szerkesztve ]

(#72134) dudu5130 válasza Amerigo57 (#72133) üzenetére

dudu5130
(senior tag)

Az összefoglalóban írják, hogy az A3080 a jó.

(#72135) Tewe013 válasza dudu5130 (#72132) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

Már nem az van benne.

(#72136) linuxuser666

linuxuser666
(tag)

Nagyon jó az fk1+.
Ha valaki akar nagy egeret wmo-hoz hasonló fogassal az nyugodtan vegye. Bár lehet hogy + nélkül közelebb áll hozzá. Már csak a kodiak padnak kell megjönnie:)

(#72137) vaki

vaki
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Jelenleg egy Rival 110 egeret használok, teljesen jól működik, de hosszabb játékidőknél sajna kijön hogy nekem igazából kicsi. Kéne egy nála nagyobb méretű rágcsáló hosszban is, de magasságban is, és szeretném ha lenne +2 gombja a jobb oldalon is. Palm/claw vegyes fogásom van, tenyérhosszom az ujjvégig 20 cm.

Nézegettem a Zowie FK11, ZA11-et, ők szerintem méretben jók lettek volna, de mint kiderült náluk nem használható a plusz gomb. Sensei 310-ről meg annyira vegyes és inkább rossz vélemények vannak, hogy inkább nem kockáztatok. Tudtok-e esetleg ezek alapján valamit ajánlani? A keret 20, nagyon max 25 ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

A felhasználóbarát felhasználó

(#72138) zsoltip

zsoltip
(senior tag)

Üdv Fórumtársak!

Otthon Logitech M510 egeret használok.
Munkahelyen egy számomra ismeretlen, egyszerű, vezetékes HP-t kaptam.
Ez az egyeztetéseken, az íróasztaltól eltávozva nem a legmegfelelőbb. A vezeték... a normálnál kisebb, de mégsem mini kialakítás... nem favorizálom.
Megpróbálom rávenni a beszerzést, hogy vegyünk nekem egy jószágot.
A Logitech általam említett M510-ese már nem kapható. A gyártó M705 típusát néztem.

Amit szeretnék: vezeték nélküli kialakítás és normál méret, hogy hosszú munkanapokon való rajzolások (CAD, szimuláció) se legyen gyér a kezemnek a kicsike kütyü tologatása.
Ami tök jó lenne: oldalsó gombok, ha 2 van, már jó.
Ár: Mivel egyébként standard-en az említet HP-t sztogatják boldognak, boldogtalannak, és sokan nem is teszik szóvá, így vélhetően ha 15.000-ig elmegyünk árban (Ft :DDD ), akkor már nagyon örülhetek... :(((
Ha nem Logitech, így nincs Unifying, az sem katasztrófa.
Természetesen érzékelő szempontjából egy legalább lézeres, mondjuk nem szabad szemmel látható tartománybeni, tök jó lenne, vagy ennél jobb, mint mondjuk az Anywhere mouse :K

Ja igen... jobb kezes vagyok, így vagy ez, vagy a mindkét kézben használhatók. Nem kell spéci balos. :)

Ki mit javasolna?

[ Szerkesztve ]

(#72139) Enton válasza zsoltip (#72138) üzenetére

Enton
(PH! addikt)

Első körben az orruk alá dugnék egy performanc mx-et:

[link]

Amíg még lehet kapni, ha nagyon frágálnák akkor ha kéne saját zsebből bele finanszíroznék. Ennél jobb technikát testreszabhatóságot vezetékmentesen nem sok más egér kinál, munkára ennél jobbat nehezen találni súlya és méretei csak elsőre nagyobbacskák.

Másik javaslatom ő lenne:

Sandber sniper

Dualos megy kábelről meg akkurol is, méretekben visszafogottabb van pár gomb is+ árban is kedvezőbb.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#72140) hibavissza válasza Enton (#72139) üzenetére

hibavissza
(PH! addikt)

4 egér maradt a listámon. Roccat Lua/Kone pure se, Logitech g203 Prodigy, Razer Abyssus V2. A mostani A4tech x710bh-nál gondolom egyik sem rosszabb. Melyikről kopik le legkésőbb a matt réteg?

Bocsi, nem válasz akart lenni.....

[ Szerkesztve ]

a helyes úton célhoz érsz

(#72141) ribizly

ribizly
(PH! addikt)

Ezen sírok. Kb 8:50-től indulnak az egerek, de nem is tudom mit kellene erre mondani. A "katasztrófa" az helyénvaló volna szerintetek?

(#72142) Csacse

Csacse
(tag)

Sziasztok!

Most van egy cooler master storm alcor-om.
Gondom az hogy nem tudom az ideális érzékenységre állítani kb 1000dpi lenne. Ha lecserélem egy rival 110 re azon már úgy tudom lehet állítani százasával. ?
Méretben, fogásban hasonlítanak?

Köszi

(#72143) vaki válasza Csacse (#72142) üzenetére

vaki
(fanatikus tag)

A Rival 110 rövidebb majdnem fél centivel és alacsonyabb is. Cserébe DPI-t állítani valóban 100-asával tudsz.

[ Szerkesztve ]

A felhasználóbarát felhasználó

(#72144) cs89

cs89
(újonc)

1. Mennyi a keret? Max 16e Ft.
2. Használtpiac játszik? Talán
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? FPS, RTS játékokhoz, böngészésre, egyéb
5. Hogyan fogod az egeret? Főleg palm grip
6. Mekkora kezed van? Átlagos férfi kéz méretem van.
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Kb. 600-1200 DPI
8. Egyéb igények: Lehetőleg RGB-s világítás legyen

Jelenleg egy A4Tech Bloody V7M egeret használok, nem rossz periféria, de több mint fél év után azt vettem észre, hogy a görgő időnként elmozdul a görgő felfele vagy lefele irányba, az eléggé zavar a Brutal Doom vagy Youtube böngészés közben.
Ősszel szeretnék egy webshopból rendelni egy néhány fokkal minőségibb egeret, hogy még pár év után se használódjon el a görgő. Még Omron mikrokapcsolós egér is szóba jöhet.

(#72145) ribizly válasza cs89 (#72144) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

"6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben."

(#72146) nTopee válasza ribizly (#72141) üzenetére

nTopee
(lelkes újonc)

Nagyon durva, hogy Janiék mennyi IT reviewt csinálnak úgy, hogy ennyire nem értenek hozzá. Kicsit olyan érzés ezeket a videókat nézni, mint amikor az EB-ről beszélgettek Dárdaival, nem is tudom melyik a fájdalmasabb. Mindenesetre sok embert meg tudnak fogni a 10-20 perces videókkal, ahol egy alaplap bemutatásánál annyira jutnak, hogy jól néz ki rajta az rgb, meg milyen király matricák járnak hozzá. :DD

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

(#72147) dobragab válasza ribizly (#72141) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Csak elolvastam a hsz-edet, de meg nem kattintottam a linkre: "Ez tuti a The VR lesz. Tuti a VR lesz."

Es lass csodat.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#72148) ribizly válasza dobragab (#72147) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

:DDD
Én nem tudom mit kéne tenni Velük, hogy ezt ne csinálják. Annyi jó (és drága, de az egy más tészta) dologról csinálnak remek bemutatót / tesztet (pl. Acer, Sennheiser cuccai), de ez az egér téma valahogy beragadt. Pedig Ők Razer Deathadder Elite-el tolják, szóval tudják mi a jó.
Igazából az csak a gond ezzel, hogy nincs egy olyan egere se a gyártónak, amiben arra alkalmas szenzor volna. Ha legalább egy volna...
Azt nem vágom, hogy ezt a fizetett hirdetés dolgot miért kell csinálniuk. Elvileg nincsenek rászorulva. Ha meg maguktól csinálják akkor arra csak ezt tudom: :W

[ Szerkesztve ]

(#72149) kemotox válasza ribizly (#72148) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Jajj annyira túl van lihegve ez az egész. Nyilván nem hülyék, csak meg kell nézni mit értek el. Csak hát pénz beszél. Fate is pont ugyanezt csinálja a PH-n, azért mégsem szól senki :D Most is volt valami nemrég a hányadék medketret cuccokról.
Nem szeretem én sem VR-ékat. Pont ezért szar még itt is ezt látni folyton.

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#72150) Piftuka

Piftuka
(PH! addikt)

Sziasztok!

Speciális kéréssel érkeztem hozzátok.

1. Mennyi a keret? - Maximum 20.000 forint
2. Használtpiac játszik? - Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? - Esetleg
4. Mire használnád az egeret? - Általános, multimédiás célok (internet, játékok), már semmi Online FPS és Clanbase :)
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? - Palm, 1-3-1 ujj "elrendezésben"
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. - Nagy; majdnem 21 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - Ha hinni lehet a gyári leírásnak, akkor 1200 DPI
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
No, itt jönnek a "speciális" dolgok :)
- Jelenleg egy ACME MA06 egeret használok. Olcsó, korrekt, de kicsi, ezért hosszú távon kényelmetlen.

- Manapság annyi féle gyártó és egér létezik, Ti biztosan rengeteget ismertek... Engem csak és kizárólag a LOGITECH Mouseman Wheel + lehető legtökéletesebb másolata érdekel. Ha egyáltalán van gyártó, ami ezt a formát "koppintotta"...

- Amennyiben nincsen, úgy pedig a "MICROSOFT Intellimouse Explorer 3.0" legtökéletesebb másolatát keresem

- De ha tudtok hasonló, nagy méretű, jobb kezes, extrém kényelmes egeret, esetleg az is szóba jöhet.

- A 10.000 forintig, 15.000 forintig, és 20.000 forintig bezáró árkategóriák mindegyikében egy-egy legjobb vételt, hálás köszönettel!

- Optikai egeret szeretnék, ha egy mód van rá.

Köszönöm előre is!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.