Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz ribizly #65966 üzenetére

    Nem hallottam még róla. Egy próbát megér 3k-ért, de nem hiszem, hogy minden problémát megoldana. Az egyik gond a kábellel, hogy gyengén reprodukálható vele, hogy merre húz, pl elég odébb raknom a bungee-t, és felborul az egész addigi koncepció, mert máshol máshogy húz. Aztán persze vannak apróságok ebben a témakörben, hogy hőmérséklet függő, hogy mennyire merev, vagy hogy idővel összegyűlik rajta a mocsok, ami miatt változik a súrlódása, stb. Emiatt kell egy csomó bemelegítés minden alkalommal, amikor néhány nap után játszani kezdek vele. A másik gond vele, hogy függ attól, hogy merre milyen erővel húz, hogy hol van az egér a rögzítési ponthoz képest. Ha nem bungee-ra rögzíted, hanem az asztalon húzod, ugyanúgy jelentkezik ez a probléma, mert nagyobb mozdulatoknál nagyobb tömegű kábelt húzol, ami nagyobb felületen érintkezik az asztallal, tehát nagyobb erővel húz. Ez olyan érzés mindkét esetben, mintha be lenne kapcsolva a mouseaccel, de a bungee-val talán egy fokkal elviselhetőbb. Az elején, amikor vezetékesre váltottam (G400) egyébként hónapokig kerestem, hogy hogyan tudnám kikapcsolni a mouseaccel-t, mert egyik accelfix sem működött rá. Mint kiderült, sehogy. Ezzel szemben vezeték nélkülivel (G7) nem voltak reprodukálhatósági problémáim, minden alkalommal pontosan hoztam ugyanazt a szűk accuracy tartományt vele bemelegítés nélkül, és mouseaccel érzésem sem volt. Ezek persze, mint írtam high sens játékkal kapcsolatos problémák, low sens-nél csak jóval kisebb mértékben zavaróak amennyire más játékosoktól tudom. Nem tűnik úgy, hogy egyenes arányosság lenne a sens függvényében, hogy a kábel mennyire zavarja a célzást, valszeg inkább valami küszöbérték lehet, ami felett már zavar, mert pont annyit húzza el az egeret, hogy a feje helyett a fülét találod el az ellenségnek.

    @kemotox:
    Ugyanezt írtam, ha eljutsz a szélére, akkor emelni kell. Nagyobb sens-el erre egyébként minimális az esély, egy órát is végig lehet úgy játszani, hogy egyáltalán nem emelsz. Ha végigolvasod, nem az emelés miatt használok high sens-t, ez csak egy mellékes dolog. Egyébként lehet kapni wasd billentyűzetet pl Logitech G13, amivel nagyobb helyed marad egerezni a billentyűzet mellett, de sajnos irreális áron van még a noname kínai is.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák