Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skullwipe

    senior tag

    válasz dobragab #48523 üzenetére

    Most nincs konkrét elképzelésem, talán majd a Zowie kapcsán lenne, hogy jó lenne Alps (ha jól emlékszem) görgető érzékelőt (?) is esetleg cserélni (és valakitől szerezni párat, hogy ne a gyártótól kelljen több százat rendelnem gazdaságossági okokból). Csak már párszor cseréltem rosszabbnál rosszabb egerekből, egerekbe kapcsolót, így kiismertem a dolgot és végül ezért is sikerült elrontanom egy számomra, akkor még, fontos egeret, nem volt állványom amibe foghattam volna, így túl sokáig vacakoltam és viaszt eresztet (ha ezt így hívják egyáltalán). Nem hőmérséklet szabályzós a páka amit használok már jó ideje, és nem is tudtam erről, hogy ilyen lehetséges (most láttam pár hete aprón is árulnak ilyen komolyabb szetteket is). Sose használtam még ónszippantót pedig már párszor ajánlottátok. Én is tapasztaltam, milyen nehéz kimelegíteni, hogy kifolyjon az ott maradt anyag felesleg. Gondolom azért is jó ha nem hagyjuk benne és hasznosítjuk újra, hogy tisztábban lehessen a folyamatot elvégezni, ne maradjon hátra semmi oda nem illő maradék és szebb végeredményt érjünk el vele. Csak videón láttam, hogy van ilyen befogó, kis csipeszekkel telepakolt szerkezet ami szintén hasznosnak tűnt. Ezért is kértem volna konkrét típus(oka)t, és esetleg ebay elérhetőségeket ezekről. Kábelcserét még sose csináltam, nem is gondoltam, hogy ennyi minden kellhet. De világos, hogy rá olvasztáshoz, pótláshoz kellenek ezek az anyagok. A Zowie-t tudom mondani, hogy baromi nehéz volt átcserélni a kapcsolókat, alig engedte el az ón, gondolom nagyobb teljesítmény kell hozzá. Biztos számít az ón tisztasága is, ha egyáltalán ilyen van, gondolom nem mindegyik jó, biztos vannak nem teljesen tiszta anyagúak.

Új hozzászólás Aktív témák