Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-25 22:52:02

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 08. 22.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11401) Archanon

Archanon
(őstag)

Sziasztok!
Max. ~3ezer Ft-ig milyen egeret ajánlanátok? Egyébként az volna a legjobb, ha minél olcsóbb lenne, mert nem igazán van rá keret. A 700 Ft-os kis egeremnek totálisan bedöglött a görgője (konkrétan elkopott belül). Ha 1500-2000 Ft között van, az volna a legjobb. Vagy ilyen árkategóriában teljesen mindegy, hogy mit veszek?

Eddig megvoltam ezzel a kis miniegérrel is, szóval nem kell kifejezetten játékra, pepecselős programokra való ajánlat (azok eleve drágák nekem), de szeretnék ennél valami tartósabbat. Így egyelőre olyan, mintha visszamentem volna vagy 10 évet a kétgombosokig. Tehát mindenképp kell váltás.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#11402) Tothgera30 válasza kutkut (#11400) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Leginkább Microsoft Intellimouse 1.1A-t vagy 3.0-át, talán Logitech MX518-at, természetesen mindkettő használtan kapható meg az általad írt áron. Szerintem mindkettő best/buy lenne, újak között pedig ennyiért nem igazán kapni olyat amit ajánlanék, mert magamnak sem venném meg azokat amit a legtöbb helyen látok.

#11401 Archanon: Egy Microsoft Wheel Mouse Optical-t nyugodt szívvel ajánlok, én használtan pont ez alatt az ár alatt adtam el kettőt is anno. Ha szerencséd van, kifoghatsz egyet, ha nincs akkor nézz valami mást. Bár ha nem játszol akkor bemész a boltba, megtaperolsz pár egeret, amelyik kényelmes és kedves kis ára van, azt elhozod.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11403) kutkut válasza Tothgera30 (#11402) üzenetére

kutkut
(PH! addikt)

Köszi. Azért egérből inkább újat vennék. Eddig egy a4tech wop 35-öm volt... :U Ha ennél jobb, nekem már az is jó, ugyanis ezzel sem volt sok bajom. :)

Meizu MX3 32GB

(#11404) Tothgera30 válasza kutkut (#11403) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Microsoft SideWinder X3 vagy Logitech M500 vállalható.

(#11405) superecneB válasza Tothgera30 (#11399) üzenetére

superecneB
(őstag)

Nekem nem szokott feljönni a széle, a mostani "szett" ami rajta van, júliusban került rá, és nyoma sincs annak, hogy feljönne a széle.

(#11406) kutkut válasza Tothgera30 (#11404) üzenetére

kutkut
(PH! addikt)

Erről mi a véleményed? [link]

Meizu MX3 32GB

(#11407) Tothgera30 válasza superecneB (#11405) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

A padtól is függ. Míg szövet padom volt, mindig feljött, ezért lett műanyag, az meg olyan silány volt, valahogy nem jött be. Azután most az üveg. Ez meg valami olyasmi dolog hogy vagy megszokod és imádod, vagy pedig utálod, természetesen ha rossz minőségű a pad akkor lehet vele rossz tapasztalat ami későbbiekben változik.

#11406 kutkut: Sokan használják, van akinek beválik, van akinek nem. Én inkább egy használt WMO-t vennék, ahogy anno tettem párszor, de te tudod, bár ha megveszed akkor egy olyan egeret veszel amivel olyan nagyon nagyot nem lehet befürödni, vagy tetszeni fog és használod majd vagy elátkozod.

ui.: Készülne a IMO 3.0 projekt, szóval teljesen felújítanám az egerentyűt, kapna egy szép festést és két mikrokapcsolót. Persze a LED mod sem maradhat elé ahogy az eddigi általam átépített egereknél sem. Tehát pontosan milyen mikrokapcsoló való bele, hol tudom beszerezni, illetve ha valakinek van otthon akkor megdobhatna kettővel, természetesen nem ingyen kértem, de csak új vagy tényleg épp hogy bejáratott kapcsoló legyen, mert ha összerakom az egeret hosszú időt szánok neki az elkövetkezendő életében (ezt úgy kellene érteni hogy 90% hogy el lesz adva, mert felesleges lesz itthon, viszont nem tudom mennyire fogják majd nyüstölni, ezért úgy raknám össze hogy másnál ne legyen gond vele).

(#11408) kutkut válasza Tothgera30 (#11407) üzenetére

kutkut
(PH! addikt)

"vagy elátkozod"
Kedves... :U Kifejtenéd, hogy miért? :F Drága egeret vegyek vagy optikait? :DDD

És ez? [link] :)

Meizu MX3 32GB

(#11409) Tothgera30 válasza kutkut (#11408) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

"vagy elátkozod"
Kedves... :U Kifejtenéd, hogy miért? :F

Mint már írtam a Giga egerekkel nem vagyok túl jóba. Ha kinézted, tetszik vedd meg, de tudd hogy ne várj tőle sokat. Én mint írtam egy használt WMO-t vagy IMO-t vennék annyiért, esetleg ahhoz hasonló fogású MX 518-at.

Drága egeret vegyek vagy optikait? :DDD

A drága nem biztos hogy lézeres lesz, az optikai nem biztos hogy olcsó, illetve én optikai párti vagyok, de volt pár lézeres egerem, nem volt velük nagy gond.

A linkelt M6900 is csak divat patkánynak tűnik, én messziről kerülném. De a 11404-es hsz.-ben írtam párat, ha azok nem jók akkor vedd a Gigát.

(#11410) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

11k-ból milyen egeret ajánlotok?
Első hszt elolvastam, az Ikari bejövős, de azt meg nem tud hozatni a kiszemelt bolt. Az mx 518 szerintem irtó ronda.
Volt valami Revoltec egér, (fight game meg hasonlókkal a nevében) na azojról mi a véleménye a topiklakóknak?

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#11411) sittes79

sittes79
(PH! addikt)

Sziasztok,

Szeretnék egy jó gémer egeret...az agyon hypolt és szidott G500 13k-ért mennyire okés?

Vagy ha még tudtok MX 518-at valahol újonnan annak örülnék. Vagy egy razer
még, de nem tudom melyik abból a bestbuy...

Köszi

(#11412) tommjee válasza Cucuska2 (#11410) üzenetére

tommjee
(senior tag)

Ha az MX518 mintája nem tetszik akkor nézd meg a G400-at az letisztultabb de ugyan az a formaterv (ami nagyon kényelmes)

Revoltec meg ilyenekkel ne is foglalkozz

@ sittes79

Nézz rá te is a G400-ra

[ Szerkesztve ]

(#11413) Cucuska2 válasza tommjee (#11412) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Szerintem azok is rondák.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#11414) sittes79 válasza tommjee (#11412) üzenetére

sittes79
(PH! addikt)

Köszi,

G400 10k körül új vagy razer DeathAdder v2 9k használtan?

(#11415) tommjee válasza sittes79 (#11414) üzenetére

tommjee
(senior tag)

Nagyon jó mind a kettő egér de inkább a G400-at ajánlom a logitechek kibírnak 4-5 évet is simán ! A Razer meg 2 év utána : dupla katt fel lazul a görgő stb..

Ha DA v2-t akarsz akkor meg inkább vegyél egy IME 3.0-t (erről másolták a DA-t)

A 3.0-val olcsóbban is kijössz meg jobb is !

(#11416) Tothgera30

Tothgera30
(PH! kedvence)

Épülget az IME 3.0A. Hamarosan jelentkezem képekkel.

(#11417) tommjee válasza Tothgera30 (#11416) üzenetére

tommjee
(senior tag)

kiváncsi leszel rá :)

(#11418) Synthwave válasza tommjee (#11417) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Szerintem ő képben van, hogy hogy alakul a project.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11419) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

Vettem G400-at, de még mindig csúnya.

(#11420) Findzs válasza Cucuska2 (#11419) üzenetére

Findzs
(PH! addikt)

gondoltad ha megveszed megszépül ? :DDD

[ Szerkesztve ]

„Nem a kutya mérete számít a harcban, hanem a harc mérete a kutyában.”

(#11421) Cucuska2 válasza Findzs (#11420) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Tudod, karakteresebbé válik. :DDD

Amúgy még csak megrendeltem, holnapra lesz meg.

Szerk.: De attól függetlenül ronda.

[ Szerkesztve ]

(#11422) Zsimborgo

Zsimborgo
(újonc)

Sziasztok.
Valakinek valami tapasztalata van ezzel az egérrel kapcsolatban:
SAITEK Cyborg R.A.T. 7
Azt olvastam,hogy elég jó,de azért szoftveresen van egy kis gyermekbetegsége de az orvosolható. Illetve nagyobb kezűeknek nem ajánlott,bár ezt a képekről amit látok az egérről erősen kétlek..Illetve hogy még nehéz.
Kérlek segítsetek milyen-melyik egeret válasszam(elsősorban fps-sel játszom azon belül is a megjelenő BF3-hoz venném a rágcsálot. )

(#11423) sittes79 válasza Cucuska2 (#11419) üzenetére

sittes79
(PH! addikt)

Ne mondj ilyet, én is G400-at néztem ki vagy használtan DA V2-őt egy árban van, de az új mégis csak új.

(#11424) Cucuska2 válasza sittes79 (#11423) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Attól függetlenül szerintem ronda.

(#11425) Synthwave válasza Zsimborgo (#11422) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

R.A.T. - gyenge szenzor, ormótlan felépítés.

FPS --> első hsz-ből bármelyik.

Padod van alá?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11426) Zsimborgo válasza Synthwave (#11425) üzenetére

Zsimborgo
(újonc)

Nincs még.
De persze majd azt is vennék az új egérrel egyetemben,(nem tudom hogy ilyen játék kategóriában van e olyan amit csukló támasszal adnak?

(#11427) eastsider

eastsider
(PH! nagyúr)

sziasztok!

letettem az USB-s egérről... szóval valami rádióst keresek max 10k-ig, logi mx 518-ról váltanék/mellette használnám laptophoz, de ne legyen kicsi. legyen rajta oda vissza gomb. játék nem lényeg....és ne legyen túl nehéz (mx518-at szoktam meg), és legyen min. 1600dpi-s...és pici vevője legyen..
van valami értelmes alternatíva normális áron?:)

[ Szerkesztve ]

(#11428) Larodar

Larodar
(újonc)

Sziasztok!

Egeret szeretnék venni, vezetékeset, lehetőleg fekete színben ( jó lenne nem "zongora lakkos") és alkalmanként játékra is lenne használva (hétvégente pár órát jelentene), max 10000 Ft szánnék rá. Előre is köszönöm.

Impossible is nothing!

(#11429) sittes79 válasza Larodar (#11428) üzenetére

sittes79
(PH! addikt)

G400

(#11430) jorden06

jorden06
(őstag)

Sziasztok!

Vettem egy Logitech M195-ös kis rágcsálót. A legolcsóbb, legalapabb nano egér, viszont az normális, hogy a 4 db kis gumitalp az alján valószínű nem egyenletes, és így teljesen sík felületen billeg egy milliméternyit az egér? Elég zavaró :\

(#11431) Findzs válasza jorden06 (#11430) üzenetére

Findzs
(PH! addikt)

nekem is van egy olyan egerem de nem vettem észre hogy billegne
igazgasd meg a talpot hátha csak el van csúszva

„Nem a kutya mérete számít a harcban, hanem a harc mérete a kutyában.”

(#11432) 5ent1nel

5ent1nel
(fanatikus tag)

Üdv!

Már írtam régebben, karmos fogású egerekről érdeklődtem. Logi G9x-ről jókat olvastam, de kíváncsi lennék tulajok véleményére is. Külföldi fórumokon többnyire ezt jelölik meg, ha jó karmos egérre kérdez rá az ember, így biztos nem rossz, csak kibeb@szottul drágának találom... ;)

Imádnám a modern technikát, ha az nem utálna engem! Így viszont, csupán egálban vagyunk... ;)

(#11433) Beerwolf válasza 5ent1nel (#11432) üzenetére

Beerwolf
(senior tag)

Razer abyssus.
Majdnem feleannyiból kijön és nem hiszem, hogy sokkal maradna el tőle.

Phantasy F1 nick: kebaa | "Clear Eyes, Full Hearts, Can’t Lose"

(#11434) jaffa 2843 válasza 5ent1nel (#11432) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Szerintem is abyssus.. fele annyiba kerül és a felesleges logitech baromságoktól eltekintve ugyanazt tudja. Habár még ha ugyanannyiért adnák a g9x-et mint az abyssust, akkor is a razer infrát választanám. De ez csak az én véleményem

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#11435) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

A G400-am még mindig ronda, ellenben jó kis egér.

(#11436) pezo00

pezo00
(fanatikus tag)

sziasztok. milyen gamer egeret ajánlatok mostanság amit BALKEZESKÉNT tudnék használni? esetleg ezekrôl tudtok valamit mondani: STEELSERIES XAI(kicsit húzós az ára de sok jót olvastam róla) a másik pedig ez: TRUST GXT 32 errôl semmit nem tudok azon kivül hogy mediában fogtam és megtetszett. elôre is köszönöm a segitséget.

(#11437) jaffa 2843 válasza pezo00 (#11436) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Razer DeathAdder Left-Hand Edition
Razer Abyssus
Razer Salmosa
Steelseries Kinzu

Lényegében az első hozzászólásban felsorolt bármelyik szimmetrikus kialakítású egér. (+balkezes Deathadder)
Választáskor vedd figyelembe azt is, hogy hogyan fogod az egeret. (tenyeres, "karmos", ujjbegyes)
Trust->kuka (nem csak egér szemponjából :D )

szerk: kerestem képet erről a fantasztikus trust egérről és hangosan felnevettem :D

[ Szerkesztve ]

(#11438) Tothgera30 válasza pezo00 (#11436) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Összes MS Intelli és WMO, illetve Kinzu, Abyssus.

(#11439) 5ent1nel

5ent1nel
(fanatikus tag)

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

Érdekes, a Razer abyssus felett valahogy elsiklottam... :P
És ha jobbkezesként, karmosan fontos nekem az oldalsó két gomb is, akkor mely' rágcsálók jöhetnek képbe?

Imádnám a modern technikát, ha az nem utálna engem! Így viszont, csupán egálban vagyunk... ;)

(#11440) Tothgera30 válasza 5ent1nel (#11439) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Intelli, lassan lesz egy 3.0-sam eladó. Persze még csak félkész a projekt, drága rá az anyag is, és ledem sincs itthon.

(#11441) nyunyu

nyunyu
(PH! félisten)

Francba, ram is ramjott a barkacsolhatnek.

Szerintetek ebbol mi fog kisulni? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11442) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

Srácok, help needed, a legutóbbi témám kapcsán! :)

Sajnos az MX518 kifutó, nem lehet kapni. Ennek híján a G400-at néztem ki öcsémnek, de a 10k akkor is 10k. Viszont felötlött bennem, hogy mi van, ha ebay-en nézek körül. Találtam Razer Salmosát 20-30 dollár körül, van hogy free shippingel. Még ha rájön a 8 dolcsi shipping, akkor is olcsóbb, mint a G400. Elvileg ráadásul újak is. Szerintetek megéri, merjem bevállalni ezt a megoldást? Mégiscsak jobban örülnék, ha Razert koptatna a tesó is :D Következő viszont bibi: jól érzem, a Salmosa crawl grip, ugye? Mert az nyemjó, csak a tenyeres, ezért is esett ki részben az Abyssus. Úgyhogy lehet, hogy veszett ötlet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11443) jaffa 2843 válasza hoffman_ (#11442) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

én rendeltem salmosa-t ebayről és megbízható, új volt. (ha kell a hírdetés megadom priviben), DE a salmosa nem tenyeres, hanem inkább karmos/ujjbegyes. Ha palm gripes egér kell (tenyeres) akkor MX518 (g400), MS3.0, Razer Deathadder, Steelseries Ikari Optical.
Abyssus sem tenyeres, nagyjából ugyanaz a design mint a Salmosa (ennek utóda egyébként).

Természetesen ezek nagyban függnek a megszokástól és a kézmérettől is.

nyunyu

Szerintem elektronikai hulladék :)

[ Szerkesztve ]

(#11444) hoffman_ válasza jaffa 2843 (#11443) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Igen, post írás közben utánanéztem, akkor konstatáltam, hogy nem tenyeresek. Ezesetben kietek, így nincs értelme íbéjezni, marad a G400. Köszi azért.

(#11445) eastsider válasza eastsider (#11427) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

UP!

nincs Mx518 stílusú/szintű vezetéknélküli egér elérhető áron?:)

G7-et néztem...

(#11446) hoffman_ válasza eastsider (#11445) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

G7 patent. Cimborának olyan van, soksoksok éve, annyi baja van, hogy most már naponta kell benne cserélni az akksit. Egyik tölt, másik használ, másnap csere. De 6-7-8 év alatt, nem tudom pontosan, elnézhető, hogy elfáradnak. Wireless és game nem gyün össze túl jól, mégis "játékos" egér, cimbi ráadásul tudott olyanokat osztani vele multifpsben, hogy csuhaj. Ha találsz jó áron, akkor nagyon jó választás. De sajnos elég régi típus, én nem futottam vele össze elég sok ideje sajna.

[ Szerkesztve ]

(#11447) Archanon

Archanon
(őstag)

Na, A4Tech X5-MD70-re esett a választásom. Olcsó volt, pofás volt, kicsit nagyobb, mint a volt törpém, kézre áll, a rajztábla tökéletes egéralátétnek bizonyult ez esetben is. Ha nem megy tönkre 1 éven belül, akkor már megérte megvennem. :K

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#11448) eastsider válasza hoffman_ (#11446) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

4 körül láttam használtat, de gondolom kopottasak már... , ha kicsit kopott nem is gáz, inkább csak az akksi legyen OK..(bár látok ebayen jó áron..)
másik gond: nem nano vevős... vajon lehet hozzá "varázsolni" nano vevőt?

game nem igazán szempont...

[ Szerkesztve ]

(#11449) eastsider válasza eastsider (#11448) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

esetleg nano vevős megfizethető választás?
lehet, hogy veszek mégegy MX518-at a másik mellé, esetleg G400-at, és a régit hurcolnám...
logi mx518 helyett mit ajánlotok :D

(#11450) WolfheartGR válasza eastsider (#11449) üzenetére

WolfheartGR
(őstag)

xboxot vagy playstationt. :DDD

Viccet félretéve, szerény véleményem szerint az a világ egyik, ha nem a legjobb egere.
Én váltottam egy DAv2-re, mivel beadta a kulcsot a jószág és valami cefetmód hiányzik.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.