Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szucsi

    őstag

    heló

    nec 7173-mal írt már valaki audio cd-t?

    legyen kedves dobjon meg a tapasztalataival, esetleg néhány burn quality eredménnyel.

    üdv

  • szucsi

    őstag

    válasz 3x3y #3558 üzenetére

    Nero CD-DVD Speed nevű progi, automatikusan telepedik a Neróval. Van neki egy lemez minőség tesztje, amivel az írt audio lemez C1 és C2 hibáit tudja összesíteni, és ezek eloszlása és mennyisége alapján ad egy %-os értéket a lemez minőségére. Persze ehhez olyan író/olvasó kell, ami tud C1-C2 hibát detektálni. Tudom (PPéter oldalán erről hosszas értekezést olvashatunk) hogy ez messze nem tökéletes mérés, de a semminél (berakom azt' szól) nyilván jóval több. Ha C2 hiba van a lemezen, akkor valami élből bűzlik, valószínű a lejátszó sem fogja tudni korrigálni (saját tapasztalat). A C1 hibák száma meg nyilván olyan módon számít (mindjárt jön PPeter és megkapom a magamét :)) ), hogy minél kisebb korrekciót kell miattuk végezni a lejátszónak, annál valószínűbb, hogy a legtöbb lejátszó hibátlanul játssza le őket. Ez különösen számít azt gondolom régebbi, vagy nem kifejezetten audio cd lejátszására kifejlesztett játékosoknál, és mozgó, autós vagy discman lejátszóknál.

    Író és író, lemez és lemez között óriási különbségeket látok, befürödtem pl egy halom Daxon (BenQ Gold) lemezzel, 75 és 82% körül írte őket még a plextor író is.

    TY lemezekkel általában elboldogul minden, mondjuk a PIO111-es amivel próbáltam írni őket szarabbul írta a TY lemezeket is mint a mostani NEC-m.

    Szóval pörrents már át egykét audiót amit ezzel a drive-val írtál, hogy mit mond a lemez minőség teszt.


    köszi, üdv

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák