Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Hellósztok!

    Elolvastam jópár oldalt vissza.. de minnél több oldalt olvastam, annál nehezebb határoznom,hogy milyen írót vegyek :D

    Eddig egy jó öreg Asus DRW-1608P-m volt. (talán még ez is pio-belsős) sajna a napokban egyet kattant, azóta nem olvas be semmit, csak "maszírozza" a lemezeket..

    Így hát kell egy másik, mert ez az egyetlen drive-om.

    Első körben azon filoztam,hogy Sata vagy IDE legyen. Egy AsusM2N-SLIDeluxe lapom van. Ebben ugye nem akadna a Sata író? Ha nem, akkor inkább sata lenne.. csak újabb technika, no meg csak egy IDE csati van a lapon.

    Aztán jött a következő.
    Sokan ajánlották a NEC 7203-at. Nem is lenne rossz, mert egész jó árban van(6e ft), és ahol néztem ott 2év garit írnak rá.
    DE ugyanakkor olvasom, hogy az olvasása nem az igazi. Nekem pedig van egynéhány régi lemezem, amiket majd le akarok menteni.. (erre mi lenne jó? egy LG? egy kollegám ajánlott egy LG írót 3-ért, új.. tipusát sajna nem tom)

    A NEC "rosszabb" olvasása, meg a név miatt hajlottam a Pio 216D-felé. Árban sacc ugyanaz(6.5e vagy5,8), gari "csak" 1 év. Ezt is favorizálják. Ennek milyen az olvasása? (lehet ez kell nekem? :D)

    És Végűl de nem utolsósorban filózok az ASUS meghajtókon.
    Abból viszont kismillió van. (nekem szinte csak ez volt, nem volt velük bajom..kivéve 1-et, ami gariba lett cserélve egyből a 1608-ra valószínűleg ezért is hajlok feléjük is.)
    Ebből itt van mindjárt pl a ASUS DRW-2014S1T elég olcsó (5,5e), és 2 év garis (ipon) igaz nem fekete :D
    Aztán itt van a [ASUS DRW-20B1LT ] Ez már jóval drágább(7,5) de dobozos, és ez is 2év gari.
    Vagy akkor már inkább a [ASUS DRW-24B1ST ] árban szinte ugyanott van.

    És végül a asus DRW-22B1ST árban szintén 7.5 e.

    asus téren nagyon sok változat van.. ezek között pl a sebességeken kívűl meg a feliratozó technikán kívül gondolom max a bele a kérdés. Ha csak az asusokat nézük, melyiket? (feliratozás, DVD-RAM nem feltétel, de nem rossz ha tudja.. pláne a RAM)
    Hajlok az Asus-ra, egyrészt mert egész jók a tapasztalataim vele, +akár dobozos is lehet, +2év gari )

    Ettől függetlenűl kiváncsi lennék a ti véleményetekre is.
    Többnyire Verba lemezeket használok.. amig volt, addig TY alapanyagút, most meg valszeg MCC-seket fogok. A képeknek még van egy adag régi 4x illetve 8x-osan írható slim tokos szines TY verbám. Azt nagyon szerette a 1608. nem tudom a mostani írók mennyire...
    Ezen kívűl max TDK lemezket használok.. TTH02 asszem a média kód.
    Amit meg más lemezt 1-2-őt, azt lerottyintom ha meghal ;]
    Jah.. és nem filmgyár opcióra kell, inkább jól írjon mint gyorsan, van halkan... persze ezek sem hátárnyok. (igaz, szinte mindent 4x-esen írtam..)
    Bocsi a sok kérdésért nehéz dönteni.. a NEC-től valahogy idegenkedem. lehet csak mert nem volt.. Pio van hugi gépében, bár nem tudom melyik tipus.. de az csak egy év gari, ha az asus van ugyanolyan jó, akkor lehet az lenne a nyerő nekem..

    Vagy havertól az LG jó olcsón 3-ért, aztán xarni bele?! :)) :W

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Ejj.. tényleg minnél többet olvasok, annál jobban elbizonytalanodok..(most is olvasgattam vagy 2 órát)
    Illetve amikor kikötnék egyik tipusnál olvasok valamit,ami miatt eltántorodok.

    Asus-okról nem is nagyon találtam pörgő topikot.. vagy mert nincs velük gond, vagy mert nem vásárolják?! :D

    NEC 7203, és PIO 216D vel foglalkoznak, de mindkettő kap hideget meleget...

    Viszont! Valahol olvastam,hogy a satás DVD-kel boot problémák lehetnek.. pl xp telepítés.. nekem egynlőre kínai valami ahci-ide dolgokról volt szó..
    Mivel nekem van IDE portom, akkor lehet mégis megérné ide venni meghajtot? éééted ide- IDE :DD

    Ui: IRON STORM
    Te mit ajánlanál(fentebb láthatod az alaplapom is..)?
    ASUS DRW-24B1ST asus DRW-22B1ST mi a véleményed egyátalán az asusról?
    NEC 7203 vs Pio 216D valamelyik topikban láttam, sokat írtál ezzel a meghajtóval...
    (vagy ha jobb lenne IDE-s, akkor ezek IDE-s megfelelői..)

    Jah.. és ha jól vettem ki, a crossflash vagy mi, gyakorlatilag egy másik írónak alakítja át az adott írót.(persze ha alkalmas rá.. pl PIO216D- 216L = tud DVD-ramot is ...)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz IRON STORM #8662 üzenetére

    Köszi!
    Akkor valszeg egy Pio 216D vagy 116D lesz.. Inkább az írás a lényeg és ha jól veszem ki a szavaidból,jobban irnak a Pio-k mint az emlitett ASUS-ok.. a régi lemezekhez meg majd max szerzek egy olcsó LG drive-ot.
    Amúgy ugye jól látom, ipon oldalán el van írva, és a D-s nem tud DVD-RAM-ot írni, csak olvasni.. bár látva az árukat, valszeg úgyse vennék RAM-ot.

    És még egy fontos kérdés! Szerinted IDE vagy SATA legyen az én lapomhoz? Vagy ezeknél már teljesen mindegy? (per pillanat még van egy IDE merevlemezem is a rendszerrel, de ezt át akarom pakolni a SATA-s winyómra.

    Satás drive-al nem lesz pl telepítési problémám? (késöbb Win7-et akarok majd felrakni, csak most még nem ment pl a tunerkarim vele,meg alaplapi hang is csak részben..ezeket cserélni akarom majd.. illetve bizonyos felbontásokban össze ment a kép.. nem tom mért.. nem lehetett kihúzni se a moncsi széléig.. )

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz kali #8664 üzenetére

    Oksa.. bíztam benne.. anno nem volt egy olcsó lap, és úgy tudom(tam) hogy nem is egy gagyi.. Akkor 90% hogy a pio 216 lesz.. bár a szívem még kicsit húz az ASUS-hoz is (dobozos,két év gari RAM,LS.. az is jó író...ehh) :D
    De kettőt csak nem veszek.. akkor meg azon lenne a dilema, épp melyikkel írjak :O :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Végül vettem egy Pio 216DBK-t.
    Egész jópofa.. nem túlhangos.. kicsit érdekes hangja van amikor pörgeti, olyan surrogó,de nem jelentős..
    Eddig jól teszi a dolgát.. bár úgyis csak késöbb derül ki milyen....
    próbaképpen beraktam egy régi(2001-es) megsárgúlt Philips cd-t(ritek),ami a mentendők között van, mert a régi drive, épp hogy hozzászagolt.. háááát.. vooolt egy kis nosztalgiázás :DD Ugyanis beolvasta.. igaz az utsó 3 számnál belefagyott.. :C
    Nem lesz ez rossz kis gépezet..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz IRON STORM #9043 üzenetére

    Brühühühü.. kellett nekem annó akkor Pio216-ot vennem :O ;)
    (azé gondolom ez is ott lohol a 217 nyomában..)

  • Laci4

    senior tag

    válasz IRON STORM #9045 üzenetére

    Baaz... ha jól látom, 4-vagy 5 DVD-d van? Ez mind be van építve a gépbe? :Y :C Szerverház rulez? :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz Chosen #9447 üzenetére

    Azért ne felejtsük azt a tényt, hogy akik meg vannak elégedve az írójukkal, azok többnyire nem irogatnak a topikba. Többnyire azok jönnek fel, és írnak, akiknek problémájuk van. Nekem is van egy ideje... semmi bajom vele.. nem ís írtam a topikba...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák